Jump to content

Pandemija koronavirusa - ekonomske implikacije


Romantik

Recommended Posts

8 hours ago, Sunshine State said:

 

Ja sam za obe karte dobila vouchers sa ovim objasnjenjem:

 

"We therefore offer you a voucher for the total value of your booking, including any extra services you have purchased such as luggage or seat reservation.
You will receive your voucher before the end of April via this email address."

 

Znaci, nema samo zamene karte za kartu, vec voucher u odredjenjoj vrednosti, pa kupuj nanovo...i idi u mrsku Holadniju 😄


Transavia? 
Ja sam dobio isti mail pre neki dan za let do AMS-a krajem maja.

 

Za drugo putovanje sto sam imao za Lisabon pocetkom maja, Lufthansa mi je poslala nesto slicno s tim sto kod njih dobijam i dodatnih 50e na vauceru ako ga iskoristim za bilo koji let do kraja 2020. godine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Steva said:


Transavia? 
Ja sam dobio isti mail pre neki dan za let do AMS-a krajem maja.

 

Za drugo putovanje sto sam imao za Lisabon pocetkom maja, Lufthansa mi je poslala nesto slicno s tim sto kod njih dobijam i dodatnih 50e na vauceru ako ga iskoristim za bilo koji let do kraja 2020. godine.

 

Za AMS Transavia, a za Tampu Delta. Deltu moram do kraja 2020, a necu leti zbog hurricane season, a na jesen, kako najavljuju, mozda bude drugi talas pandemije. Kako god, uzecu krajem septembra, pa ako se bude moglo ici, odoh.

 

😞

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, ras kass said:

Proverite da li imate pravo na punu refundaciju. 

Nijedna aviokompanija ne nudi proaktivno refundaciju, morate da trazite. 

 


To pricas iz iskustva? Vratili su ti pare za neke letove ili mislis da bi trebalo?

Za AMS sigurno necu traziti jer mi je i zurka odlozena pa cu samo uraditi rebook karte za taj novi termin ali za Lisabon bih vec mogao traziti refund.

 

8 minutes ago, Sunshine State said:

 

Za AMS Transavia, a za Tampu Delta. Deltu moram do kraja 2020, a necu leti zbog hurricane season, a na jesen, kako najavljuju, mozda bude drugi talas pandemije. Kako god, uzecu krajem septembra, pa ako se bude moglo ici, odoh.

 


Yup... zbog tog drugog talasa ja se isto plasim da od bilo kakvog puta nema nista ove godine. Ne isplati mi se ici negde ako to automatski povlaci i karantin 14-28 dana kad se vratim a pogotovo sto nije ni sigurno sta te ceka od pravila u toj drzavi gde putujes.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sasa965 said:

Ako ste preboleli ,,na nogama" vi ste zdravi.Nema opasnosti za druge osobe.

 

Količina antitela(titar) u krvi znači samo koliko je  obimna infekcija virusom bila.

I koliko antitela je organizam morao da napravi da bi se odbranio.

Anti tela budu u cirkulaciji neko vreme (dani , nedelje ili meseci) a onda nestaju.

Zašto je to tako , zato što je telo racionalno i štedljivo upravlja resursima

Znači li to da ste tada nezaštičeni ? Ne.

Postoji klasa limfocita T-m koji pamte antigensku strukturu  (specifičnu)  i služe kao kalup za proizvodnju antitela.

Znači ako ponovo dođete u kontakt sa virusom vaš imunološki sistem brzo reaguje ,napravi antitela a vi to i ne osetite.

Jel to znaci da je bolje imati malo antitela u smislu organizam se lakse izborio? nekako mi je bilo logicno da sto je vise antitela to znaci imunitet je bolji (veci) ali po ovome mi se cini obratno?

Vrlo interesantno

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Darth Steva said:


To pricas iz iskustva? Vratili su ti pare za neke letove ili mislis da bi trebalo?

Za AMS sigurno necu traziti jer mi je i zurka odlozena pa cu samo uraditi rebook karte za taj novi termin ali za Lisabon bih vec mogao traziti refund.

 

 

Iz iskustva. Kada se let otkaze, ide novac nazad. E sad to je u normalnim okolnostima. Sad se nudi taj vaucer, ali pitaj. 

Nazalost ne pripadamo eu regulativi, tako da je do samog prevoznika da li zbog covida daje refundaciju. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ciao said:

Vrlo interesantno

Ako ima antitela , znači organizam se izborio sa infekcijom.

 

Titar antitela je podatak koji se tumači u odnosu na početnu dozu virusa , brzinu reakcije imunološkog sistema , opšteg zdravstvenog stanja  i

vremena od prestanka infekcije do testiranja . Naglasak bi bio na tumačenje.

Prilično je komplikovano za tumačenje i razumevanje.

Ključna je prva rečenica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, ras kass said:

Vecina aviokompanija nece leteti ni u maju, jun je ?

 

Ja vec rekoh, da se trazi model da ekonomija funkcionise bez ljudi. Kao platis avio kartu a ne letis, bukiras hotel a ne odes. 

 

 

Pazi jun je optimisticka procena, citam juce da spremaju plan za US za medjunarodne letove.

Razgovaraju kako da organizuju da oni koji dolecu imaju testove...

Link to comment
Share on other sites

Dobio sam danas email za moj let 6. Maja i koje su mi opcije

 

What happens now?

Please see below the three options that are available to you:
Switch to any other easyJet flight at any other time without having to pay a change fee. Flights are currently available until March 2021 for our most popular routes including peak times. You can change onto any flight yourself via Manage Bookings.

Claim a voucher for the full value of your ticket. Valid for 12 months a voucher gives you the flexibility to book travel to anywhere when you're ready to fly. You can request the voucher viaManage Bookings.

You can request a refund by completing the form on our website which can be accessed via the Covid-19 Help Hub here. You have 12 months from the date of this email to request a refund. Please be advised that our Customer Service team are very busy at the moment, so this may take up to 28 days.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

Dobio sam danas email za moj let 6. Maja i koje su mi opcije

 

What happens now?


 

Posteno od njih, sve opcije su ti dali koliko vidim

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, I, Ja Sam Laki said:

Da, bas lepo. Ovo je za let Zeneva -BGD. Najverovatnije cu uzeti vaucer pa uzeti let od Liona do Budimpeste.


 

Sacekaj jos, vidim da cemo izgleda od 2 og juna moci na putovanja ali nije jos jasno, za sada tj od 11 og maja moze samo uz neki deblji razlog koliko razumem negde da se putuje

1 hour ago, I, Ja Sam Laki said:

Da znam. Ali isto mi dodje budimpesta ili beograd. Lion mi blize od zeneve. Bojim se da me ne bi sa bgd aerodroma u karantin na sajmiste emoji16.png


 

I meni frka od sajmista ne pitaj to mi je nocna mora

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, ciao said:

Sacekaj jos, vidim da cemo izgleda od 2 og juna moci na putovanja ali nije jos jasno, za sada tj od 11 og maja moze samo uz neki deblji razlog koliko razumem negde da se putuje

I meni frka od sajmista ne pitaj to mi je nocna mora

 

@ciao @I, Ja Sam LakiLaki

 

Pa vidite pre polaska da uradite test i ponesete rezultat ovamo da mozete da pokazete da ste negativni (ako ste negativni 🙂 )

 

Ja cu, svakako, pre leta za Holandiju to uraditi, ako bude bilo moguce u privatnim laboratorijama

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Sunshine State said:

 

@ciao @I, Ja Sam LakiLaki

 

Pa vidite pre polaska da uradite test i ponesete rezultat ovamo da mozete da pokazete da ste negativni (ako ste negativni 🙂 )

 

Ja cu, svakako, pre leta za Holandiju to uraditi, ako bude bilo moguce u privatnim laboratorijama

Za sada ovde nema tih testova po zelji, samo ako imas simptome i to ozbiljne; Mozda se promeni situacija, mada koliko citam vise su francuzi zainteresovani sada za ove testove na antitela. Videcemo, ja ne bih pre juna ionako isla, do tada ce se valjda videti situacija jasnije

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ciao said:

Za sada ovde nema tih testova po zelji, samo ako imas simptome i to ozbiljne; Mozda se promeni situacija, mada koliko citam vise su francuzi zainteresovani sada za ove testove na antitela. Videcemo, ja ne bih pre juna ionako isla, do tada ce se valjda videti situacija jasnije

Idem da potrazim gde sam juce procitala, pa zaboravila da okacim, da su rekli da test za antitela ide u slobodnu prodaju i ima tacnost preko 95%.

Htela sam da pogledam da li jos neko objavljuje da ne bude samo reklama - nego da je potvrdjeno, nesto kao 112$ cini mi se. Ako se dobro secam to je Abbot iako su prethodno govorili da je u ispitivanju bio samo 85% tacan, sad tvrde preko 95%.

 

 

Inace, Florida ublazava lockdown od ponedeljka.

Main je takodje objavio:

The state will allow some businesses - including drive-in theaters, barber shops and hair salons, dog groomers and car dealerships - to reopen from Friday. 

 

Michigen, iako su produzili stay at home, od 7og pustaju gradjevince da rade.

 

Nama su produzili stay at home do 8og :classic_mellow: Kad ulazimo u dilove sa NY.

 

California treba tek da objavi kako od sredine maja.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Ono što je sigurno, u vezi sa bezbednošću, toga će naravno biti. To znači da morate da imate test na koronu koji star 72 sata, da kada sletite na naš aerodrom a dolazite iz neke druge zemlje svakako imate jedno vreme izolaciju. To su preporuke epidemiologa", naglašava Mihajlović. 

 

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2020&mm=04&dd=30&nav_id=1679641

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Ono što je sigurno, u vezi sa bezbednošću, toga će naravno biti. To znači da morate da imate test na koronu koji star 72 sata, da kada sletite na naš aerodrom a dolazite iz neke druge zemlje svakako imate jedno vreme izolaciju. To su preporuke epidemiologa", naglašava Mihajlović. 

 

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2020&mm=04&dd=30&nav_id=1679641

 

Gotovo je nemoguće da se neko ko je bez simptoma testira po sopstvenom nahođenju.

A i sad ovo u tekstu je kontradiktorno: ako su rekli da će uspostaviti avionski saobraćaj 18.5. kakav sad dogovor sa Evropom za 15.6.-18.6.
Oni su se pripremili ali niko ne leti.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...