Jump to content

Pandemija koronavirusa - ekonomske implikacije


Romantik

Recommended Posts

Ma nema sanse da je to tacno, niti je to ikad bila praksa u Fr niti ima razloga da sada bude mislim - nije Francuska pred bakrotom, pa makron se hvali kako je Fra finansijski sve bolja.

Mozda je bilo nesto pogresno napisano ili snimljeno, ti cuo posle shvatili da nema veze sa zivotom i obrisali.

Mislim em nije praksa Fra, em ni jedne jedine reci o tome, jednostavno nema sanse

 

Mozda je bilo i neko zezanje, neki fazon pa se ispostavilo da se dosta ljudi navuklo kao tvoja komsinica pa su obrisali da ne bi izazivali paniku, nagadjam sta moze da bude jer istina nije sigurno

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Div said:

Nije se dešavalo tu, u Gr, ali se dešavalo u bankarskom sektoru, a sve su banke povezane. 2008 su države spasavali banke kako bi očuvale sistem, kako bi ostala privreda imala pristup sredstvima i kako domino efekat ne bi, soproštenjem, sjebo ceo sistem. Sad su u buli i države i privreda, čitaj proizvodnja, a banke su ušle u krizu pune, pitanje koliko i kome su pare potrebnije, i ko je sigurniji dužnik, države ili privreda.

 

Edit: Ne Gr nego Fr.

Jeste desavalo se ali Francuska tu krizu takoreci nije osetila zbog svog drzavnog kapitalizma u to vreme pogotovo jakog, krediti za stanove su mogli da se uzmu pod vrlo strogim uslovima - da ti je plata vise nego tri puta veca od mesecne rate i maximum na 15 godina, ne na duze i slicno. Od onda je sistem dosta liberalniji ali Makron stalno insistira da je bas zbog toga Francuska sada finansijski jos stabilnija, pogotovo bankarski sektor i sl - to je i sada pominjao povodom eventualne krize vezane za koronavirus

Link to comment
Share on other sites

Ja kad sam citao bilo je na nekom od onih finansijskih sajteva. Mozda sam ja lose razumeo. Ali ne verujem da je lose cula komsinica na tv-u . Ona je Francuskinja.

Bas cu i dalje traziti neki link.

 

Da bakarski sektor je jak, ali drzava ce oslabiti ovim merama zbog korona virusa. Air France trazi pomoc od drzave nekoliko milijardi evra

 

Edit.

Evo neki screen shot

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

 

 

 

 

46aac802fe43f4eacd5a87f9692789d8.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ciao said:

Mozda je bilo i neko zezanje, neki fazon pa se ispostavilo da se dosta ljudi navuklo kao tvoja komsinica pa su obrisali da ne bi izazivali paniku, nagadjam sta moze da bude jer istina nije sigurno

Pa nema ni nigde u medijima, da ne pominjem koliko bi ta ideja bila problematicna.

tako da - verovatno trac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ideja nije nista sto nije vidjeno (Kipar pre manje od 10 godina je napravio haircut svima sa >250k), ali ne vidim razlog za to... pogotovo toliko nizak iznos... pogotovo u FRA. A svi koji se uzdaju u "demokratiju" i misle da je to nemoguce, pa... nadam se da pametnije delate nego sto pisete. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, I, Ja Sam Laki said:

Nije traceraj.

Ne vidis sta je covek napisao. Da je istina i da ce parlament to izglasati.

 

Uostalom nije mi cilj da razgovaram u vezi toga. Prenosim informacije.

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

 

 

 

Da li negde zvanicno ima to sto je covek napisao? Neka stampa. Ja ne mogu da verujem, da bi to ozbiljna stampa precutala. :lol_2:

Edited by mrd
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

Isto neki kao ti. Nadam se da razumes ?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

 

Razumem. Sad ja kad odvalim nesto ovde na forumu neko u Francuskoj treba da raspravlja kako se to stvarno desava u Srbiji. 

 

Dok ne postoji neki kredibilan izvor te informacije to je fake news i ovde se o tome nece raspravljati.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Macy's Inc, the largest U.S. department store operator by sales, has tapped advisers at investment bank Lazard Ltd and law firm Kirkland & Ellis LLP to explore options including new financing.

Last week, peer Nordstrom said it borrowed $600 million against its real estate. 

Neiman Marcus Group, another department store operator, is advancing bankruptcy preparations. 

Retail industry furloughs passed the one million mark in the United States last week as T.J. Maxx, Dick's Sporting Goods and Abercrombie & Fitch became the latest industry giants to announce cuts.

Dick's Sporting Goods said an unspecified 'significant' number of employees would be furloughed from April 12.

And off-price retailer TJX Companies Inc, the parent company of T.J. Maxx, Marshalls, HomeGoods and HomeSense, said on Tuesday it would furlough most of the employees at its stores and distribution centers.

TJX, which had about 286,000 employees as of February 1 according to its latest annual filing, will pay its staff until the week ending April 11.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NMX said:

Pratite naftu? :classic_ninja:

 

Prvi put u istoriji fjucersi odose u minus.

 

Barel danas do 0. nešto...

 

Kapiram da je ceo svet pun do čepa i da je potražnja nula.

 

 

Što bi se reklo, kod nas se te tvoje laži o opadanju cene nadte i vrednost od 0.nešto ne primaju, jel te.:s_d:

 

Kod nas to opada po 2-3% jer u suštini tebi je na računu gorivo najniža stavka, a nisam ispratio da je država svoja uzimanja iz cene goriva izuzela.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...