Jump to content

Strane lige izvan liga "petice"


Drug Crni

Recommended Posts

42 minutes ago, Constantin said:

Postoje pravila i to jeste, ali postoje i izuzeci. Nije ni Vidić drvo, ali desilo se i njemu na svetskom prvenstvu. Razlika izmedju kvalitetnog i panja je u učestalosti. Ima nešto i do karaktera...tipa Pepe.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Vidićev potez u Južnoj Africi je nešto drugo. Ono je pomraćenje uma bilo. Al ove lopte u skoku, pa nek samo oćeše nekog igrača ranije, ti nemaš vremena maknuti ruku. Ne možeš skakati s rukama uz tijelo. A ako nisu uz tijelo, može ih pogodit lopta. Nema smisla pravilo nekad. Npr. ruka Perišića u finalu SP. Po pravilima je to penal, ali on nije mogao izbjeći to igranje rukom. Pitana je gledao VAR jedno 5 minuta. MNe želi ga svirat, a mora.
https://www.youtube.com/watch?v=0rtw9uCevMg&t=222s

 

Link to comment
Share on other sites

Kad li ti spavaš ? smiley26.gif
Fudbal pratim odavno, a to je vrv još pre nego si se ti rodio (ovo nije ništa loše, nego da ti podvučem koliko sam mator), a to je bilo još u vreme kad si golmanu mogao vratiti loptu i on je uzme u ruke i tako ste mogli svih 90 minuta da kombinujete, ako vas protivnik ne napadne. Najpre je u Bordu FIFA bilo konzervativnih Engleza koji su dugo bili protiv ikakvog menjanja pravila i to pravdali da fudbal treba biti u izvornom obliku, onakav kakvo su ga "oni izmislili". Te Engleze u Bordu su menjali isti takvi. Onda se krenulo u promene, pod izgovorom unapredjenja, ubrazanja i protežiranja ofanzivnog fudbala. Ranije je bilo primarno slobodno sudijsko uverenje i ono je bilo zakon. Što se tiče penala zbog igranja rukom, na sudiji je bilo da proceni da li je ono bilo namerno ili nenamerno. Nenamerno nije bilo kažnjivo. Počele su zlouptrebe oko primene tog pravila, pa je rešeno da svaka igra rukom biva kažnjena. Ja se slažem s tvojom teorijom, i protivnik sam sviranja svega i svačega kaznenom prostoru. Pogotovo ono što se zvalo nekada "napucana lopta"....imaš slučajeva, da na samoj ivici kaznenog prostora, skroz na boku, uz gol-aut liniju, prilikom centaršuta, sa metar-dva razdaljine, igrač koji centrira pogodio odbrambenog igrača u ruku. To je po ovim najnovijim pravilima kazneni udarac, još jadnik od nekog sudije bude počašćen i žutim kartonom...jbg. Ja to ne bih svirao....
 
Ova igra Perišića rukom je poprilično u pravilima za KU. Prvo, sve se to dešava na pola metara od gola, bitno menja pravac kretanja loptte, ruka se iz iznad visine ramena spušta do boka i udara loptu. Malo je to predugo da bi se pravdalo prirodnim potezom prilikom skoka. Ima i toga da je ispred njega bio igrač Francuske, ali je i lopta letela 40-tak metara. Ko može sa sigurnošću da tvrdi da Perišić nije namerno to odigrao ? Veće su šanse da je nenamerno, ali da ovo nije penal u šta bi se pretvorio fudbal ?



Link to comment
Share on other sites

Pa petkom i subotom navečer sam ugl budan. Preko tjedna navečer ugl spavam (nije da sam neka iznimka). 

A glede teme, ne bi se složio. Perišić loptu nije ni vidio od Francuza ispred sebe.

I znam da je po pravilima penal, napisao sam to. Zato bi po meni suci VAR trebali gledati iz svih kuteva, ali prvo u prirodnoj brzini, a ne u slow motionu. Tek nakon toga SM da se uvjere da su ispravno dosudili. To se posebno odnosi na popularni intenzitet kod faula (slow motion čini sve 5x gorim), i ovakve situacije s igranjem rukom. 

EDIT: vjerovao ili ne i ja sam gledao nogomet sa vraćanjem lopte golmanu u ruke. SP 1990. je kada sam se popuno zaljubio u nogomet. Sjećam se utakmica prije toga, al ovo je baš bila prekretnica.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
7 hours ago, Polivalentni Stevica said:

Potpuno sam zaboravio na njega.Skroz je nestao sa fudbalske mape.Bio strašan potencijal,ali jbg Juventus prevelik bio zalogaj za njega.

Nije uopće u tome bila stvar. Nego je nakon transfera u Juvenstus doživio tešku ozljedu jer je reprezentacija igrala prijateljsku na nekakvoj oranici u Estoniji (stopalo mu ostalo zakopano u blatu/pijesku, a on napravio nagli pokret u neku stranu). Pa se vratio, pa nova teška ozljeda. Prije ozljeda je bio zvijer. Jedini naš igrač s kojim je moguće usporedeiti Pjacu je Bokšić. Brzina, snaga, tehnika, moć....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih rekao da je to bio sitnis, za holandski fudbal to je ozbiljno ulaganje, pa i veca su ulaganja u odnosu na veci broj timova koji nisu top iz lige petice.

 

Izgubili su par kljucnih osoba, Overmars medju prvima i onda je krenuo neminovan pad. Kad se to desi, nemas cime da zadrzis igrace jer ce otici prvom zgodnom prilikom, a i manje si privlacan za igrace koji bi da promene sredinu. Ne veruju u novi projekat. A ne bih rekao ni da kupovine koje su pravili prethodnih sezona lose, jer su dobro unovcili te kupovine u poslednja dva prelazna roka. Sto govori opet koliko se dobro radilo na selekciji igraca dok je Overmars bio tu.

 

Ovaj stint su produzili duze nego sto sam mislio i bili su relevantni u Evropi, do finala LE bili su slabi desetak godina. Jednom kad ih je krenulo, uverili su me da ce ih bas tesko skinuti sa vrha, ali su se urusili iznutra.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 said:

@mare80 jbg to tako ide kada prodas jednu strasnu generaciju pa posle nje jos nekoliko odlicnih igraca i sve to za ogromne novce a onda dovedes neke bezveznjakovice za sitnis. 

Pritom dovodis nestrucne ljude na klupu a i akademija nema vise tako talentovane igrace da stancuje.

Pogledaj koliko su na transfere ovo ljeto potrošili oni, a koliko Feyenoord. 

Spominjem jer je Ajax za Šutala pljunuo 20+M bez problema, dok se Feyenoord za Ivanušeca natezao cijelo ljeto oko cifre od 7-9M. 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Problemi Ajaxa su najviše vezani za odlazak Edvina van der Sara sa mesta sportskog direktora zbog zdravstvenih problema. Mislim da nisu imenovali nikoga na njegovu poziciju,a posao je preuzeo predsednik nadzornog odbora kluba (zaboravih mu ime)..verovatno nedovoljno kvalifikovan za poziciju.
On je najviše na udaru navijača koji ga posebno krive za stanje tima.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Bugl Khan said:

Pogledaj koliko su na transfere ovo ljeto potrošili oni, a koliko Feyenoord. 

Spominjem jer je Ajax za Šutala pljunuo 20+M bez problema, dok se Feyenoord za Ivanušeca natezao cijelo ljeto oko cifre od 7-9M. 

S obzirom kolilo su prodali u prethodnih 5 godina, nedovoljno su ulozili a i to sto su ulozili, dosta toga su promasili kao recimo Bergweijn, Bassey, Wijndal a za ovogodisnje akvizicije je rano, tek su stigli pa vidjecemo. 

 

Nakon prodaje zlatne generacije ( FDJ, De Light, Mahrez ) doveli su npr Hallera, Antony, Kudusa, Klassena a tim je ostao na Lichi, VDB, Timberu, Alvarezu, Gravembachu. Tu je Tadic bio a onda u godinu dana izgubis sve njih bez da si doveo dobre igrace a nisi imao vise kontinuitet u timu, da je ostalo nesto kvalitetno. 

 

Dovedes Bergwijna za ozb novce iz Totenhema ( promasaj ). Dovedes Basseya iz Rangersa za 20tak miliona i vidis da je promasaj ali srecom utopis ga za slicne novce godinu dana kasnije. Dovedes Wijndala koga vidis kao ozb ime u odbrani ali nakon godinu dana teskog promasaja od transfera, saljes ga na pozajmicu. 

 

Pritom od odlaska ETH doslo do urusavanja unhtra i sukoba unutar kluba ( Overmars morao otici nakon skandala ), onda Van der Sar miniran na svakom koraku, menadzeri se smenjuju ocas posla. 

Mislim da ce se morati okrenuti LVG da ih izvadi iz ove krize i donese stabilnost u naredne 2 godine.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Overmars je prvi otisao u prvom kvartalu prosle godine, pa zatim Ten Hag par meseci kasnije, Van der Sar tek pre par meseci zvanicno. Verovatno je tu povuklo jos nekoliko bitnih lica na funkcijama koje ne vidimo, skoro svi su prestali da veruju u projekat i shvatili da treba da odu. Do odlaska Overmarsa se cinilo da niko ne moze da ih skine. I on i van der Sar su bili 10 godina u klubu, cim ljudi sa tolikim stazom odu, stvore se vece turbulencije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

S obzirom kolilo su prodali u prethodnih 5 godina, nedovoljno su ulozili.

Za neki veći uspjeh u Europi, vjerojatno. Ali za uzeti nizozemsku ligu su potrošili sasvim dovoljno. Oni su, kao što kažeš, uzeli ogromne pare na prodaji jedne cijele generacije (plus pare koje su te godine uzeli od UEFA nagrada). Zatim su doveli nove igrače, dodali ih u prvi tim iz vlastitog pogona, i rasprodali i to za ogromne pare. Oni mogu trošiti 3x više od Eredivisie konkurencije svaki transfer rok, bez da to osjete. Znači u Ajaxu nisu problem igrači koji su dovedeni, nego struka. Od trenera kojem momčad na pragu 10. mjeseca liči na nekakvog bugarskog trećeligaša, preko uprave, pa sve do onog Mislintata, o kojem navodno izlaze stvari kojih se ne bi postidili balkanski gepek "menadžeri".

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Bugl Khan said:

Za neki veći uspjeh u Europi, vjerojatno. Ali za uzeti nizozemsku ligu su potrošili sasvim dovoljno. Oni su, kao što kažeš, uzeli ogromne pare na prodaji jedne cijele generacije (plus pare koje su te godine uzeli od UEFA nagrada). Zatim su doveli nove igrače, dodali ih u prvi tim iz vlastitog pogona, i rasprodali i to za ogromne pare. Oni mogu trošiti 3x više od Eredivisie konkurencije svaki transfer rok, bez da to osjete. Znači u Ajaxu nisu problem igrači koji su dovedeni, nego struka. Od trenera kojem momčad na pragu 10. mjeseca liči na nekakvog bugarskog trećeligaša, preko uprave, pa sve do onog Mislintata, o kojem navodno izlaze stvari kojih se ne bi postidili balkanski gepek "menadžeri".

Onog Schrodera ili kako vec se zove su se lako odrekli a ne znam samo sta su ocekivali? Bukvalno su mu rasprodali okosnicu tima i onda poslednjeg dana prelaznog roka mu prodaju Antony na koga je ozb racunao bez imalo vremena da dovedu zamjenu. Sve je svaljeno na njega i Tadica bez ikakvog razloga jer kao sto kazes, problemi su mnogo krupniji. 

 

Ovo oko Minslitata je nevjerovatno, bukvalno kao sto kazes.

 

Moraju se okrenuti ozb ali bas ozb treneru i dati mu svu slobodu da sredi stvari a to je LVG jer ovo je otislo van svake kontrole.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Drug Crni said:

NIje Van der Sar otišao "zato što nije verovao u projekat" nego zato što je u Hrvatskoj,na letovanju doživeo težak moždani udar i faktički mu ježivot visio o koncu. Čovek se oporavlja.

Dao je otkaz nakon zavrsene sezone ( smatrao je da to treba uraditi nakon najgore sezone u poslednjih 10tak godina i mnogo turbulencija u klubu ) a onda se to desilo u Hrvatskoj. To je ujedno jedan od razloga sto je i Tadic otisao jer je vidio sta se desava i da su se urusili iznutra a da su glavni na tapeti bili on i uprava odnosno nakon odlaska Overmarsa, upravo je VDS okarakterisan kao glavni krivac. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam poslednjih 10-15 minuta Hajduk-Dinamo (1-0). Osim dva lepa pasa Livaje sve ostalo na nivou naše Superlige.

 

Međutim, stvarno je drugačiji osećaj kad vidiš stadion koji i dalje na teveu izgleda moćno, dobar travnjak, odličan ugao kamere, pune tribine i vatrenu atmosferu. Deluje kao ozbiljna utakmica i mslo msnje smeta loš kvalitet.

 

Inače, Hajduk je prešao brojku od 100 hiljada članova sa plaćenom članarinom (20 evra, deca i valjda penzioneri 10 evra). Kakvo ludilo. Rešpekat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...