Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

7 minutes ago, Laki John Terry said:

Ma meni je jedino rizicno ponasanje bilo odlazak na omanju svadbu pre 10 dana (sam izbrojah 67 prisutnih osoba) i to na otvorenom, tacnije restoran je jedna velika terasa zastakljena (svaki prozor je moguce otvoriti), pa opet mi je mala nelagoda. I to nakon sto sam mart, april i maj izgurao bas onako muski... valjda su me malo stigli zivci.

 

Kad si pisao? Bas hocu da procitam sad. Ovde mi je neka vrsta terapije, kao da na ovom mestu ima najmanje budala i najvise trezvenih ljudi.

 

Za svadbe/rođendane...kad te zovu, samo im javi da imaš  koronu.

 

 

:default_coffee:

Edited by Asterion
  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Laki John Terry said:

Kad si pisao? Bas hocu da procitam sad. Ovde mi je neka vrsta terapije, kao da na ovom mestu ima najmanje budala i najvise trezvenih ljudi.

 

Iskreno, s obzirom na to da sam imao samo negativna iskustva zbog naseg zdravstva, nisam siguran koliko ti tako nesto treba u ovoj situaciji hah :D Imas na ovoj temi bas dosta toga sto je pisano i o razlicitim iskustvima i o merama zastite itd. Nije slucajno napisano skoro 600 strana za par meseci. :) Ako te bas interesuje konkretan slucaj ili pisanja mene ili bilo koga drugog imas opciju search u gornjem desnom uglu gde mozes kucati kljucne reci, a mozes ih i izdvojiti za odredjenog forumasa u sekciji search by author. Koje su kljucne? Pa, verovatno pozitivan, testiranje, iskustvo, preporuke, tako nesto. Verujem da ce ti za to iskociti dosta opcija. :)

Edited by marejosip
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Asterion said:

 

Za svadbe/rođendane...kad te zovu, samo im javi da imaš  koronu.

 

 

:default_coffee:

 

Nisam mogao da izbegnem, koleginica sa posla, znala je da nemam koronu 😄 

 

Elem, otisao sam sa idejom da bukvalno budem sat vremena tamo, ali ljudi su se bas potrudili, osim sto nije bilo puno zvanica, sve je bilo provetreno i fakticki na otvorenom, za svakim stolom je bilo sredstvo za dezinfekciju. Mislim, nije garancija, ali su uslovi bili bolji nego li kod mene kuci.

Link to comment
Share on other sites

@Laki John Terry

 

Mare je otprilike napisao manje više ono što sam hteo...samo da podebljam par stvari.

 

Još pre nego što je krenulo ovo celo sranje (još početkom februara) ja  sam bio dokona baba, na vreme kupio obične maske, alkohole, n95 maske i ostala sranja i krenuo da smaram po kući i okolini o onome što predstoji. I ovde na forumu takođe. Bio najglasniji za mere koje su donete i kukao što nije strožije. I dva meseca cirka živeo i radio od kuće da sam išao samo do prodavnice, matoraca da im odnesem šta treba i eventualno do košutnjaka gde nema žive duše, da izvedemo klinku na malo vazduha. Dakle, sve po PSu. Kada su prve mere skinute (kraj aprila, frizeri i tako to), ponašao se i u skladu sa tim. Maska svuda. Distanca svuda. Kada smo se vratili na posao (mislim da je bio 11.maj, ponedeljak), sve uredno. Ceo dan pod maskom na poslu, pijan pola dana od alkohola i ostalih sranja oko mene. Dakle, sve kako treba.

 

I kada su ostale mere ukinute, ja sam kovač svoje sudbine. Ne preterujem sa merama ali i ne spuštam ručnu skroz. Izađem ponekad uveče, po kraju takođe, krenuo na treninge, idem na posao, po tržnim centrima koliko moram. Dakle, sve može. I zato me smara ova hajka na ukidanje mera, i to uglavnom najviše od onih koji su na te mere najviše kukali. Od ne damo slobodu do ne želimo slobodu, za mesec dana. Seems legit :classic_rolleyes:

 

Mera je negde između naravno. Da je ovo nešto što smo kao mislili (mada bili u jebenoj zabludi) da će proći za 2-3 meseca, onda brate udri mere, svi u kuće i čekamo tih 90 dana. Pošto očigledno da nije, mi tu meru sami moramo da nađemo. Slušam juče Srđu, država neće kažnjavati kurac palac. Koga bre da kažnjava i ko da kažnjava? Lako nemcima da zalepe kazne za ne držanje distance kada će tu kaznu da naplate sve i da moraju da ti uzmu dete i prodaju mu bubreg. Kod nas znaš da toga nema. Da ćeš čekati, odlagati, plaćati u ratama i na kraju verovatno zajebati državu. Pa kad se stavi u perspektivu toga koliki i kakav je aparat potrebno za to, nažalost, najmanje mu tu dođe do države. 

 

Tako da, probaj da nađeš neki svoj život u svemu ovome. Da će sutra biti gotovo, neće, znaš i sam. Da se nekako mora sa tim živeti, očigledno da mora. I tu svako mora da nađe sebe tako da ne ugrozi ni sebe ni druge ili da to svede na najmanju moguću meru. Svakako nećeš ići na tekmu, blejati na koncertu gde je 1000 ljudi na 100 kvadrata, nećeš ići na Exit ili Guču (mada i to ima da se otkaže). Na kraju dana, ako sve to uradiš kako treba a opet fasuješ virus, jbg, šta da se radi. To je život. Mogao si da propadneš kroz šaht, da se oklizneš na koru od banane ili nešto treće. Jbg. 

 

I još nešto, primetio sam od kada sam se vratio na posao, pa se krajem maja opet pojavila interno u menadžmentu priča oko povećanja broja slučajeva i eventualnom vraćanju kući, da mi kroz glavu prolazi misao - jbt, ne opet. Iako mi je, kao što sam gore napisao, bilo skroz ok kući. Dete viđao duže od sat i po dnevno i slične stvari. Međutim sama ideja da se opet vraćamo kući mene će ubiti psihički pa sam odlučio (iako mogu da radim od kuće) da ostanem na poslu što je duže moguće, radi sopstvenog mentalnog zdarvlja. I da što je manje moguće gledam i čitam apokaliptične vesti ili tvitove likova kojima je do jaja dosadno. Pa ako/kad bude opet moralo kući, jbg, ićiću. Ja sam tokom marta/aprila znao par ljudi da su fasovali. Sada ih znam baš dosta, uključujući i kolegu o kome sam pisao jutros. Koji je na Bežaniji sa hlorokinom u terapiji. I tokom marta/aprila sam na samo saznanje da je neko koga znam fasovao bio prestravljen. Iako tu osobu nisam video fazon par meseci. Ovog lika sam video prošle nedelje. I nemam taj trip niti taj strah sada. Čuvam se koliko mogu a za dalje, jbg. Negde računam da sam ok imuniteta (pu pu) i da valjda neću fasovati najgori oblik. 

 

Eto..ukratko :ajme:

  • Like 6
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Beros jedno, Mahmutovic nesto drugo:

 

"Koronavirusom zaraženo 20 lekara i gotovo 40 medicinskih sestara Opšte bolnice u Novom Pazaru, rekao je večeras njen direktor Meho Mahmutović za RTV Novi Pazar.

IZVOR: BETA UTORAK, 23.06.2020.
Ocenio je da je virus mutirao i rekao da pacijenti, koji su se poslednjih dana javljali za pomoć, imaju znatno težu kliničku sliku.

"Imamo mnogo ozbiljnih pacijenata i zabrinjavajuće je da su svi koji su došli u poslednjih petnaestak dana, ozbiljno iscrpljeni, sa ozbiljnim upalama pluća. Najlakši su oni sa temperaturom, kašljem i malaksalošću", izjavio je Mahmutović."

 
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki John Terry said:

 

Mene najvise "ubija" to sto niti jedna informacija nema neku tezinu kojoj bi mogao da poverujem. Dakle, to NEPOZNATO mi smeta. Imam osecaj da bi mi bilo lakse kada bi mi rekli AKO ODES U BIOSKOP MRTAV SI. Onda bih znao tacno sta da ne radim. Ovako ne znas da li to kako se stitis ima ikakvu tezinu niti da li su mere dovoljne da se zastitis.

 

Za drustvene mreze se slazem, ali napetost je tu i bez toga. Vidi se u ljudima.

Ti uopste nisi jedini. Ovaj virus ce ostaviti dugotrajne mentalne posledice na populaciju, znaci od lockdowna pa do nesigurnosti.

Vec su ti drugi odgovorili sa mnogo materijala. Ja se protiv nepoznatog borim citanjeg svega moguceg na temu. Ja sam jos uvek u manje vise lockdownu. Tj sedim u kuci, formalno mogu da idem, samo bas i nemam gde. Zooloski vrt otvaraju valjda za dva dana :classic_biggrin: Tu i tamo po neka prodavnica se otvorila gde imaju ono 50% kapaciteta ili slicno pa stoje redovi....meni se ne provodi par sati ispod maske, na ovoj vrucini.

 

Ako hoces da budes pazljiv, moraces da skontas da smo se probudili u nekom novom normalnom, zovi ti to distopija, ali ovaj virus ne ide nigde jos barem dve godine. Tako da maske, ostaju na duze vreme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Laki John Terry said:

 

 

 

EDIT: @marejosip zaboravih malopre. Slazem se da trebas naci meru, ali KAKO? Ne umem, pa sam pitao za savet.

KAKO? Ne znam za druge, meni pomaze jedna misao koja mi je pala na pamet jedne noci, u jednom poludelom vozu,  kada mi se cinilo da necemo zivi stici na odrediste, zaista sam bila u panici i tada se ta misao javila: "umirali su i bolji od tebe". Ne znam ni kako ni zasto, tek, strah se stisao, mogla sam da pomognem saputnicama u kushet kolima. Bila sam 40+, nista jos nisam zavrsila od vaznih obaveza i nije mi se bas umiralo. Odakle se pojavila ta misao, prilicno svirepa, ne znam. Osim ako nije bila sinteza svih mojih nastojanja da svoj ego drzim pod kontrolom, nastojanja da objektivno rasudjujem i tragam za istinom. A istina je da imamo samo sadasnji trenutak i da je porazavajuce ako ga ne prozivimo na autentican nacin, ako dozvolimo da nam masta - radi svasta.

Kad priznam sebi da sam kap u moru, zrnce peska na plazi, samo karika u lancu izmedju predaka i potomaka, slobodna sam. Bar sa strahom mozemo da se izborimo ako nam kataklizme ne ginu. Docekujmo ih kao slobodni ljudi. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Laki John Terry said:

Ljudi, kako se branite od napada panike u ovoj situaciji.

Meni je zaista vrlo cesto jako neprijatan osecaj, pre svega osecaj bespomocnosti. Osecam se kao da je cista sreca da li cu se zaraziti ili ne.

Citate li vesti i odakle? Koje informacije smatrate ispravnim i relevantim, i kako uopste naci pravu informaciju?

 

Ja kada bih gledao TV rekao bih da je sve cool. A osecaj mi je u stomaku da nije tako.

 

Ako slusam ljude oko sebe, kao da je vec trecina Srba pomrla od ovoga. A i to znam da nije.

 

Kako naci mir u svemu tome? Uzasan je ovaj oseca da ne znas sta da radis...

 

Ozbiljan sam.

 

 

Ja od kraja maja svaki dan putujem u banju na rehabilitaciju, jer nisam mogao vise da cekam, tj imam ''prozor'' u kojem moram da oporavim rame. U toku nedelje i za vikend idem medjugradskim prevozom nazad za Bg kod žene, jer ne mogu da vozim toliku relaciju. Na početku je sve bilo mnogo stresno, ali verovatno je takav osećaj pri svemu što je novo i potencijalno opasno? 😄

Bitno mi je da uvek u džepu imam bočicu alkohola i non stop dezinfikujem ruke, jer sam ukapirao da je veća verovatnoća da u rukavicama napravim glupost sa pipanjem lica. U ''jačim'' maskama je nemoguće vežbati jer ćeš umreti bez vazduha, tako da sam nakupovao hirurške maske i to je to. 

Bitno je da su ti ruke čiste, da nosiš masku i da ne pričaš blisko sa ljudima. 

 

Kad uđem u tramvaj koji nije pun,  ako svi oko mene imaju masku i ako smo svi okrenuti na svoju stranu uopšte nemam trip da mogu da se zarazim. 

I naravno, bitno je da dezinfikuješ telefon alkoholom kad dođeš kući.

Nema pravih informacija, sve može da bude laž, pogotovo od zvaničnog kriznog štaba, ne optrećuj se ko šta kaže, samo maska, alkohol i distanca. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki John Terry said:

Ali to je sizofrena kolicina (dez)informacija, zar ne? Kako izbunaris istinu? Zar to nije strasno opterecenje za psihu?

U pravu si, u pocetku je bilo tesko opterecenje (ali imala sam vremena), ali sada vec lako mogu da pogledam odredjene textove, ili istrazivanja i da znam da nema smisla da citam.

Napravicu ti kratak summary: niko ne zna dovoljno o virusu, nemaju resenje, znaju kako se prenosi, na tebi je da sebe drzis bezbednim. Znaci nista guzva, drzi distancu (svi na oni sa sportskim okupljanjima i slicno a bez zastite su budale). Medjutim virus je tu, i ostace barem neko vreme, kao grip. Ti samo mozes da umanjis verovatnocu da ga dobijes.

To kad prihvatis, sve ostalo te nece preterano opterecivati :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Laki John Terry
Ako ti je za utehu, dok je bio talas br 1 ja nisam znao ni jednu osobu sa koviljom.
U zadnjih 10 dana znam 4.
I svih 4oro su skorz ok, vele kao obicna gripa, cak i slabije.
Ono lomljenje trajalo 2-3 dana.
I svi su ok.
ne znam cemu toliki strah?
Sta je najgore sto moze da se desi? Da umres? pa umreti se mora, sta je problem.

 

a sto se tice istine, tu ti nema pomoci. Gledaj, slusaj info sa svih strana pa sedi malo sam sa sobom i promisli.
Niko to nece za tebe uraditi. a da je zajebano jeste, autoriteti neki ne postoje vishe jer se lako izvaljuje da svi lazu, mazu i jedu ovna

Edited by Squabbit
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ali najjachi, asolutno najjachi je CNN.
parafraziram, da ne kacim:

 

Quote

New research suggests BLM protests across US have not led to a jump in covilj cases 


Ni derbi nije, ni Adria tour ma nista.
A maske da nosim za koji q kad 20,000 ljudi koji setaju nije problem

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Ja se protiv nepoznatog borim citanjeg svega moguceg na temu.

 

I beg to differ cuz ignorance is a bliss in certain cases.

@Laki John Terry

Kad je polovinom marta krenuo da raste broj slucajeva u Srbiji i kad smo presli na rad od kuce, vise vremena sam provodio osvezavajuci stranicu na Worldmeters , citajuci raznorazne strucnjake na tviteru, od onih koji upozoravaju na kraj sveta do onih koji nam prosipaju pricu da je sve u vezi sa koronom hoax . Dalje, gledao raznorazne doktore koji dele iskustva, rekovalescente koji pricaju njihovu pricu itd. Nije pomoglo ni sto sam doslovno ceo April mesec proveo sa blagim simptomima upale grla. Taman da me paranoja ne popusti nijednog trenutka. Mislim da sam bas srusio imunitet jer sam nekih 20-ak dana bukvalno izlazio samo po cigare.

Nego, od onog trenutka kad sam presao na deo interneta ne tako uznemirujuceg sadrzaja (Twitch, 9gag i sl.) mentalno stanje mi se toliko popravilo da mislim da se nisam bolje osecao godinama. Od ukidanja vanrednog stanja sam svaki dan u kladionici ili kaficu na kafi ili dve, promenim 4 autobusa gradskog prevoza da bi dosao na posao bez da se i najmanje potresem. Zastitnu opremu batalio davnih dana.

Daleko od toga da se hvalim, ili da je moj model ponasanja odgovarajuci uzimajuci u obzir okolnosti, ali (mozda ce zvucati sebicno) odlucio sam da svoje mentalno stanje prvi put u zivotu stavim ispred svega po listi prioriteta. Zao mi je, ali kao neko sa prilicno istancanim osecanjima, nemam taj luksuz da se vise stresiram oko svega. Trebalo mi je 32-e godine da to shvatim. Stavise, prelomio sam kod par jako bitnih stvari i za sada ide ok i poslednjih 2 meseca zivim kao student u pogledu socijalnih aktivnosti i mobilnosti (izuzimajuci sexual encounters koji studenti imaju u usporedbi sa mnom nazalost 😄

Sad otprilike ne zagrebem ni povrsinu sto se tice aktuelnosti u vezi sa virusom, vec se informisem preko mimova. Jedino me @wwww zeznula s onim informacijama o ugrozenim grupama ljudi na temi za medicinske informacije gde redom navodi da su ugrozeni: pusaci (that's me), ljudi bez fizickih aktivnosti (that's me...nazalost korona verovatno ne prima pisano opravdanje da imam diskus herniju od 25-e godine i da ne mogu sve i da hocu), ugojeni (that's me), ljudi sa A krvnom grupom (that's me) itd. Zao mi je, nisam dovoljno mentalno jak da nastavim sa informisanjem 😄 

Mislim, sto ne objave istrazivanje koje kaze da bolest manje pogadja visoke ljude, ili crnokose, ili desnoruke 😄 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Squabbit said:

Ali najjachi, asolutno najjachi je CNN.
parafraziram, da ne kacim:

 


Ni derbi nije, ni Adria tour ma nista.
A maske da nosim za koji q kad 20,000 ljudi koji setaju nije problem

 

Probelm je, da se o virusu malo zna (recimo cca. 0,5 godine ga ozbiljno preučavaju). Zato se može lako manipulirati sa brojevima itd.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Još jednu stvar...kad več ovde se piše...o raznim informacijama ...

 

Virus je više manje isti ...da, mutira ali nekako izgleda, da još nije sreo neku veču evolucijsku prepreku  (kao npr. kad je prešo sa te neke životinje na čoveka), pa da dođe do neke jače promene.

 

Na planeti je cca. 6 milijardi ljudi...znači  puno različitih imunskih sistema. Ne samo im.sistema, nego i ostalih čelija/proteina/receptora sa kojima još dođe virus u kontakt. 

To sve vodi u različite odgovore i posledice  za onoga koje dobio virus.

Zato nije sve tako crno belo, nego vrlo kompleksno i tone informacija sa svih strana.  Crno belo je samo u filomvima i još negde. Ali nije to tema.

Edited by Asterion
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, RatzenStadt said:

 

I beg to differ cuz ignorance is a bliss in certain cases.

 

Ako si informacije skupljao sa twittera - totalno te razumem :classic_biggrin: ja taj otrov obilazim u sirokom luku. Od skora imam nalog, ne sluzi nicemu, to je bilo zato sto me prijatelj smarao sto ga ne pratim na twiteru i nalog napravljen samo za to. A inace i ima ljudi koji se sa neizvesnoscu bore na razlicite nacine, moj je da se informisem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RatzenStadt said:

 

Sad otprilike ne zagrebem ni povrsinu sto se tice aktuelnosti u vezi sa virusom, vec se informisem preko mimova. Jedino me @wwww zeznula s onim informacijama o ugrozenim grupama ljudi na temi za medicinske informacije gde redom navodi da su ugrozeni: pusaci (that's me), ljudi bez fizickih aktivnosti (that's me...nazalost korona verovatno ne prima pisano opravdanje da imam diskus herniju od 25-e godine i da ne mogu sve i da hocu), ugojeni (that's me), ljudi sa A krvnom grupom (that's me) itd. Zao mi je, nisam dovoljno mentalno jak da nastavim sa informisanjem 😄 

Mislim, sto ne objave istrazivanje koje kaze da bolest manje pogadja visoke ljude, ili crnokose, ili desnoruke 😄 

Osecam se sad odgovorno sto ti poremetih uspostavljeni mir.

 

Ako ti je za utehu kazu da ovo za krvnu grupu ne mora da bude bitno vazan faktor (recimo mozda samo 1% utice).

 

Drugo, mozda ima neki procenat i u poboljsanju imuniteta vakcinom protiv tuberkuloze (mozda je samo slucajnost, a mozda i ne, da su zemlje s obaveznom vakcinacijom bolje prosle), a u Srbiji je bila vakcinacija. Cekamo da izadje ona holandska studija, pa da vidimo.

 

Trece, kazu da u Nemackoj ima nekih 40-tak% ljudi koji po ovom ili onom kriterijumu spadaju u rizicnu grupu (ima dosta gojaznih, koji se ne hrane ispravno (puno kobaja itd.), nisu ni svi po fitnes studijima), a opet evo koji je procenat preminulih u odnosu na identifikovane zarazene po starosnim grupama (prema jucerasnjem izvestaju RKI):

0-9 godina - 0,022%

10-19 godina - 0,022%

20-49 godina - 0,121%

50-69 godina - 1,988%

70-89 godina - 19,91%

90 pa do preko 100 godina (ima i takvih) - 31,37%

 (sad kad dodjes i kazes da si stariji od 69 godina :ajme::lol_2:)

 

nisam sad nasla procente hospitalizacije po godistima za Nemacku (mozda ima u nekom ranijem izvestaju, morala bih da potrazim).

Ali prema sajtu za NYC:

https://www1.nyc.gov/site/doh/covid/covid-19-data.page

dijagram na dnu strane, pa imas da izaberes raspodelu po godistima: slucajeva, hospitalizacija i smrti

       
             
             
             
             
             
             
             

 

vidis da i kod njih brojke drasticno opadaju sto si mladji (a oni su bas imali puno zarazenih medju siromasnima i majinama

Pa jos ima teorija da je mozda deo stanovnistva stekao kakav-takav imunitet od sezonskog corona gripa koji je mozda imao u poslednjih 3-4 godina.

Pa onda da tezina slucaja zavisi i od doze virusa koja je primljena.

I ko zna sta jos.

U svakom slucaju, nije tako strasno (ali nemoj sad da krenes da izazivas sudbinu, pa da na tvom slucaju ucimo o novim faktorima)

Edited by wwww
  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...