Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

https://www.blic.rs/vesti/beograd/zbog-policijskog-casa-od-60-sati-dugacki-redovi-ispred-prodavnica-banaka-i-posti/l9w8q0t

 

Ovde mi nista nije jasno. Kupujes hranu za dva-tri dana, koliko ti to treba hrane? Drugo, jel moguce da niko nije cuo za online bankarstvo? A uostalom sta ce ti banke? Pare ti ne vrede, a racune jos ne moras da placas. Cemu ovolike guzve onda, ljudi kao da jedu sedam puta dnevno. Ako se za desetak dana svi ovi ljudi ne zaraze nek slobodno krenu da igraju loto.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, handys said:

https://www.blic.rs/vesti/beograd/zbog-policijskog-casa-od-60-sati-dugacki-redovi-ispred-prodavnica-banaka-i-posti/l9w8q0t

 

Ovde mi nista nije jasno. Kupujes hranu za dva-tri dana, koliko ti to treba hrane? Drugo, jel moguce da niko nije cuo za online bankarstvo? A uostalom sta ce ti banke? Pare ti ne vrede, a racune jos ne moras da placas. Cemu ovolike guzve onda, ljudi kao da jedu sedam puta dnevno. Ako se za desetak dana svi ovi ljudi ne zaraze nek slobodno krenu da igraju loto.

 

Frka panika ljudima, stize ti SMS preti nam Izalijanski scenario, AV kuka i plač, mere se zatežu  odokativnom metodom, pa ljudi kontaju fak dis šit, možda u Nedelju bude 24/7...  da završimo mi danas sve pa šta nam AV da...

 

A ne bih ulazio oko informatičke pismenosti u srba mnogo. Iskreno.

11 minutes ago, Hamilton said:

Zastita podataka locinosti im je postala glavna fora jbt!! Ofiraju se sa tim institutom uzduz i popreko! 

 

Koja zaštita podataka, kad Aca lično zove svaki dan ove zaražene da pita kako su i te munje 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Laki John Terry said:

@AgroLaki

Moja procena je da vec u utorak nece biti guzve, ako ludak opet ne objavi nesto preko tv-a. Dakle, sad su petak i ponedeljak za izbegavanje.

 

3 hours ago, zoe Bg said:

Hrvati su u dane pred Uskrs produzili radno vreme prodavnica, ne bude li to kod nas sledece nedelje bice totalna havarija, mada ni trenutno nije daleko.  

Vec 12 dana (otkako je na Prvoj spomenuo 24/7) je pojacana traznja, ove nedelje 40h rade prodavnice, pijace zatvorene, radnici po manjim marketima ne stizu da izbace robu, logistika pre ili kasnije mora da zatrokira jer nije planirano da izdrzi ovoliku traznju u kontinuitetu. Kompletni idioti. 

 

Vi kao da ne znate sa kim imate posla. Petak, subota, nedelja i ponedeljak su neradni dani, tako da se uopšte ne bih iznenadio da nas sve zaključa od četvrtka u 17h do utorka u 5h...

 

Ja sam juče kupio sve ono što može da stoji, u ponedeljak kupujem ostatak i završavam Uskršnju kupovinu jer mi ne pada na pamet da zavisim od ovog ludaka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

Koja zaštita podataka, kad Aca lično zove svaki dan ove zaražene da pita kako su i te munje 

🙂

 Pa upravo to. Zna se sta se smatra podatkom o licnosti i kada se primenjuje konkretan zakon. Jebeni debili. A s druge strane B92 objavljuje ime i prezime lekara koji je zarazen. Kako bih ja to tuzio, juju. 
 

I ove kazne za krsenje policijskog casa padaju kao muva na drugom stepenu, sve od reda. Ni to ne znaju da smisle i organizuju kako treba. 
 

kakva je ovo bulumenta jebes mi sve, pojma nisam imao da je bas takav nivo retardluka!!

 

Glasacu na izborima za one koje AV najvise bude pljuvao i napadao! 

Link to comment
Share on other sites

Nakon 2 nedelje prvi put van kuce . Izasla sam nesto pre 5 h, mrak....u Maxiju nisam nasla ni 1 glavicu zelene salate, rukolu, krastvce, brokoliju ni traga. Bakica, jedva 1, 5 m, savijena do zemlje, otela mi je kolica ispred nosa i pri tom, cini mi se, blago  zarezala....Prosetam do Lidla - red toliki da ne bih zavrsila kupovinu ni do 10 h. Usput sam po nesto nabavila, pola zaboravila jer mi je negde usput nestao spisak za kupovinu. Kod kuce - peri, brisi, sushi....doje mi da ne izlazim i kad mogu toliko je zapetljano ovo sa dezinfekcijom.

Setila sam se devedesetih, mislim da skoro 2 godine nismo imali nista na rafovima samoposluga, nista osim crknutih muva. I - preziveli smo, cak i mi sa decom u pubertetu koja rastu kao iz vode...Cemu ta alavost? Koliko treba da konacno budemo siti? Moja baka iz Banata je imala svoj vinograd i sama ga je radila. Dobro se secam, od zore do sumraka imala je samo jedan obrok u vinogradu - grozdje i hleb koji je ponela od kuce. Bila je imucna,  punih podruma i ostava i mnogo je radila ali pamtim taj obrok u vinogradu - hleb i grozdje (vino?) zar moze biti lepseg pricesca?  

 

Jutros sam zakasnila, jaka stvar, mogu bez brokolija sledecih 7 dana, nije ga ni moja baka jela. ALI: kestenovi u mojoj ulici su pustili svoje svilene, plisirane listice i zakljucujem  da je u mom delu svemira sve na svom mestu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AgroLaki said:

Ja bih glasao za Vučića kad bi Vučićevića poslao na robiju, toliko mi je ogavan kao neko sluzavo čudovište koje lovi u močvari da mi je pre njega da vidim out.

 

Nemoj da zajebavas, za ovakvog zlotvora ne treba na tvom celu da pise cena za koju ces se prodati.

 

Dovoljno je lose sto cetvrtina stanovnistva Srbije ima svoju (nisku) cenu.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...