Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Pa to je super kad ne stedis na testovima.

 

 

Što se srbadije tiče, deluje mi da je extrakontraproduktivna odluka ovo sa trgovima, ok da su zatvoreni restorani i kafići, zabranjena grupna okupljanja, ali ovoliki redovi u trgovinama i apotekama samo mogu da pogorsaju stanje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hrvati su u dane pred Uskrs produzili radno vreme prodavnica, ne bude li to kod nas sledece nedelje bice totalna havarija, mada ni trenutno nije daleko.  

Vec 12 dana (otkako je na Prvoj spomenuo 24/7) je pojacana traznja, ove nedelje 40h rade prodavnice, pijace zatvorene, radnici po manjim marketima ne stizu da izbace robu, logistika pre ili kasnije mora da zatrokira jer nije planirano da izdrzi ovoliku traznju u kontinuitetu. Kompletni idioti. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, nemanjaol said:

U poslednjih pola sata su mi stigle tri poruke od mts-a gde mi nude različite roming usluge za Nemačku. Da li se još nekome dešava to? Možda pokušavaju nešto da nam poruče 😂 

 

Citaju tvoje upise na forumu i videli da im nisi od koristi ovde, vec u Nemackoj, da saljes svojima pare i NE GLASAS.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, AgroLaki said:

Pa to je super kad ne stedis na testovima.

 

 

Što se srbadije tiče, deluje mi da je extrakontraproduktivna odluka ovo sa trgovima, ok da su zatvoreni restorani i kafići, zabranjena grupna okupljanja, ali ovoliki redovi u trgovinama i apotekama samo mogu da pogorsaju stanje.

 

rade sva velika preduzeća sa proizvodnim pogonima i svašta nešto...  tako da ti redovi po prodavnicama i nisu neko sranje

 

 

Quote

Predsednik Srbije Aleksandra Vučić ocenio je danas, odgovrajućina pitanja novinara u Nišu, da je južnokorejska kompanija „Jura“ privatna kompanija, da sa situacijom oko protesta radnika nije dovoljno upućen, ali da očekivanja onih koji upućuju zahteve ne trebaju da budu prevelika jer je prošlo vreme socijalizma.

„Nisam u stanju da komentarišem oko Jure, nisam dovoljno upućen, ali, istina je uvek na pola“, kazao je najpre.

Potom je objasnio da je reč o privatnoj južnokorejskoj kompaniji, te da „oni daju maske i zaštitne rukavice“.

„Molim  ih da naprave nešto veći razmak između ljudi, a oni koji misle da će socijalizam da se vrati, u kojem  će država da iščupa, daje pare svima koji su nezadovoljni, to se neće dogoditi nikada. da ih lažem neću. Imaćemo najbolje mere, najsnažnoju moguću podršku države, al da država plati sve . neće biti moguće i to niko ne treba da ni da sanja“, bio je kategoričan Vučić.

 

 

Glasaćete ga opet Nišlije i Leskovčani   glasaćete ga samo tako kad dodju izbori  i na sve to da pitate treba li opet?

https://jugmedia.rs/vucic-o-juri-socijalizam-nece-da-se-vrati/

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Kompanija SBB je pre petnaest dana uputila zvaničan dopis ministru prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Mladenu Šarčeviću, a nakon toga i kabinetu premijerke Srbije Ane Brnabić sa predlogom dodatne pomoći učenicima osnovnih i srednjih škola koji prate nastavu učenjem na daljinu.

"Kompanija SBB želi da besplatno omogući školskoj deci dodatnu opciju praćenja nastavnog sadržaja u okviru video kluba na digitalnim platformama EON i D3, čime bi učenici dobili mogućnost praćenja svih časova kada god to požele. Učenici bi imali mogućnost i da više puta odgledaju časove ili da pauziranjem preciznije zapišu gradivo", navodi se u saopštenju.

Za ovaj projekat, dodaje se u saopštenju, potrebna je saglasnost nadležnog ministarstva, kao i pomoć u objedinjavanju svih video materijala sa snimljenim predavanjima.

"Ponudu za realizaciju projekta SBB je poslao ministru Šarčeviću još 26.marta, ali do danas nije stigao nikakav odgovor. Obratili su se potom i kabinetu premijerke Ane Brnabić, ali ni oni do sada nisu pokazali interesovanje za realizaciju ovog projekta", navodi se.

Uvereni da bi učenicima osnovnih i srednjih škola opcija gledanja nastave u bilo kom trenutku pomogla u učenju tokom izolacije, SBB javno poziva nadležne u Vladi Srbije da obrate pažnju na dopis i odgovore kako bi postigli dogovor u korist sve naše dece, saopštila je kompanija.

 

Sujeta je gadna stvar, a ispaštaju oni kojima bi to značilo.

Edited by Green23
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

verovatno se sećate projekta izbori.live?

E uneti su rezultati izbora od 2012. na ovamo, i južno od Niša su zabavni rezultati, koga ne mrzi ima nad čim da se zamisli...

 

Trgoviše, Lebane i šta još beše Južno od najjužnijih predela koji imaju najniže ubedljivo prosečne plate u srbiji,  a SNS tu laganica na svim izborima preko 70%  bez da gledam.


 

 

5 minutes ago, Constantin said:

 

Uh...kako ovo optužujuće zvuči...:smiley13:

 

jbga... takva je istina...  ne prija, al je takva.

:s_d:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

Trgoviše, Lebane i šta još beše Južno od najjužnijih predela koji imaju najniže ubedljivo prosečne plate u srbiji,  a SNS tu laganica na svim izborima preko 70%  bez da gledam.


 

 

 

jbga... takva je istina...  ne prija, al je takva.

:s_d:

Trgovište npr. Za AV opuštenih 91,28%

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sunshine State said:

Zasto nam Belgija prolazi ispod radara?!

Broj umrlih na 1 M je 218, u susednoj NL 140. Belgijanci su po broju umrlih/1 M odmah iza Spanije i Italije!

Ako su im ovo 24 casovne brojke ovo je uzas 500nastradalih. Doduse zbog 1700 zarazenih verovatno su ovo sredjivali brojke i sada objavili broj umrelih kao francuzi pre neki dan, Imamo nekog valjda iz Belgije da javi stanje.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

Trgoviše, Lebane i šta još beše Južno od najjužnijih predela koji imaju najniže ubedljivo prosečne plate u srbiji,  a SNS tu laganica na svim izborima preko 70%  bez da gledam.


 

 

 

jbga... takva je istina...  ne prija, al je takva.

:s_d:

 

Ne moraš da gledaš, tako je. Samo što to nije izmislio Maršal Vučić, to je samo nasleđeno stanje. Sećam se nekih tamo izbora kada su demokrate govorile kako je od suštinskog značaja i najvažnije da se Beograd dobije, plus izjava njihovih aparatčika kako provincijalci habaju prestonički asfalt, nije ni čudo što su južnjaci glasali tada, ne ZA Vučića nego PROTIV "žutih"....mada su im crveno-crni uzvratali, kad spomenu Trgovište, prilikom katastrofalnih poplava, kao pomoć, poslali im tange.....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, handys said:

 

"Na pitanje kako komentariše pisanje hrvatskih medija protiv njega samog i vojske, Vučić navodi da mu ne smeta.

"To je za mene pohvala, da budem iskren. zato što ptvi put posle mnogo decnija, da ne kažem vekova, Srbija brže napreduje od Hrvatske", kaže predsednik Vučić i dodaje:

"Rekao sam za 10 godina da ćemo ih prestići, sad vam kažem da ćemo za sedam ili osam. Mržnju razumem, ne opravdavam je".

 

Tražio je i od novinara da lekare više ne pitaju za njega.

"Dođite i pitajte mene. Mene ne možete da pobedite", kaže predsednik."

 

I da ima, ne vredi. Ne mos ga pobediti

 

 

Verovatno nije ovo pročitao, jer pored toga što ne sme da pogleda N1, pojavio se još jedan državni neprijatelj:

 

https://nova.rs/politika/index-hr-vucic-za-srbiju-opasniji-od-koronavirusa/

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ministarstvo: Po Vučićevom naređenju, Kon unapređen u sanitetskog potpukovnika

 

Na osnovu naređenja predsednika Republike i vrhovnog komandanta Vojske Srbije Aleksandra Vučića ministru odbrane Aleksandru Vulinu, a na osnovu člana 62. Zakona o Vojsci Srbije, rezervni major dr Predrag Kon vanredno je unapređen u čin sanitetskog potpukovnika, saopštilo je Ministarstvo odbrane.

Kako se dodaje u saopštenju, dr Kon je unapređen zbog uloženih napora i doprinosa borbi Srbije i njenih građana protiv virusa Covid-19.

 

http://rs.n1info.com/Vesti/a587669/Ministarstvo-odbrane-Po-Vucicevom-naredjenju-Kon-unapredjen-u-sanitetskog-potpukovnika.html?fbclid=IwAR05ab0O-tyOrZXbxy7U-0OSNjdOYozbnnRsqvlnJTCD9xRg2tJdRsWKT5s

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Do kraja vanrednog stanja mogu da odrade jos dva unapredjenja pa da ode u penziju kao general.

a ratna škola? Ili su ukinuli to pravilo iz JNA?

p.s. Gojko Nikoliš se borio za lekare da ne moraju da završe ratnu školu za čin, i koliko znam to nije prošlo. možda se promenilo?

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam, mi kao da zivimo u drugoj drzavi.😉

izvestaj iz NS

Odvezao suprugu do kancelarije i otisao u Univer na Spensu. Desetak ljudi u redu, cekao 10 tak minuta, unutra nije guzva ima svega.
Posto moram da sacekam suprugu, napravio krug po gradu. Bukvalno svi idu po dvoje( osim roditelja sa malom decom) i na distanci. Na keju ima vise ljudi ali i tu idu po dvoje i jedino sam tu video dve grupe tinejdzerki od po 3-4. 
Ima i nekih devojaka u i nekim majicicamai sorcicima koje voze rolere, tu sam posebno obratio paznju da li imaju adekvatnu zastitu, one stitnike za kolena i laktove i kacige, nisu bas sve imale.

Generalno dosta ljudi ali se distanca i dve osobe postuje maksimalno.

Sta hocu da kazem, nismo isti.Kao neki ne bih sad da ih imenujem naprimer beogradzani.😈

 

Da, video sam i jednu baku , 69 godina i 3 meseca, koja je posla unuku da kupi mleko ali sam je zgazio autom i dobio 50 poena, dodatni zivot i zahvalnicu od MUPa.

Edited by CLakiSH
  • Like 3
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Vjekoslav said:

 

ajde, ajde. to sto je za vas Vucic, za mene je Milanovic. dakle sto manje to bolje. Plenkovic je tu bio kljucan, on se prvi sklonio, i prepustio mikrofon ljudima iz kriznih stozera.

 

...

 

bit ce vremena za strucne analize, i koronavirusa, i pandemije, i hendlovanja krizne situacije po drzavama, zasad je to sve (pre)vruce.

Vjeko porediti Milanovica i Vucica je kao da poredis seoskog kradljivca kokoski i Darth Vadera.

Ipak je nas Zvezda smrti sjajnija.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...