Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

30 minutes ago, Hugo Punch said:

Jebiga, usli mi avaxi u glavu. Za mene me bas briga. Samo da mojima bude sve ok.

Pa ti onda nemoj svaki dan da ides na one sajtove srbin.info i ono od tri slova, pocinje  sa r, ne znam dalje,  i da nicim izazvan pratis komentare degenerika na youtube :lol_2: Ili ako ides, idi da bi im se podsmevao i da bi se izivljavao nervirajuci ih :lol_2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa ti onda nemoj svaki dan da ides na one sajtove srbin.info i ono od tri slova, pocinje  sa r, ne znam dalje,  i da nicim izazvan pratis komentare degenerika na youtube :lol_2: Ili ako ides, idi da bi im se podsmevao i da bi se izivljavao nervirajuci ih :lol_2:

 

Skroz si u pravu, to je moja glupost. Ja tako odem tamo pokusavajuci da ih urazumim, ali onda ispusim kurcinu jer ih je 10 na jednog.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Hugo Punch said:

 

Skroz si u pravu, to je moja glupost. Ja tako odem tamo pokusavajuci da ih urazumim, ali onda ispusim kurcinu jer ih je 10 na jednog.

 

 

.

 

Sta ti sebi radis covece )...Obicno imam samo jednu  recenicu kad je bas neko tvrd antivax:

 

Jeste, nekoliko milijardi nas vakcinisanih ce umreti.. a svet oko vas koji cete vi naslediti ce tada biti takav,  da cete vrlo brzo pozeleti da ste umrli s nama....

 

.

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Pletilja said:

Juce: ORL napisao th 3 dana infuzije, injekcije, tablete.....u ambulanti opste prakse....prikljucili me, odvojili platnenim paravanom od veceg dela prostorije, prozor otvoren.... slusam kako dolaze pacijenti sa uputom da im se radi PSR....tu su, na 2 metra od moje infuzije. Svi smo sa maskama, ja imam KN95 i psujem sebe sto nisam ponela slusalice da prekratim ovo sporo kapanje lekova. Kazu, ne moze brze, vene su mi "prazne", sutra da donesem bebi set da me ne bodu gde stignu.

 

Sto, bre, ne testiraju u kovid ambulanti nego mesaju nas sa injekcijama i infuzijama i ove potencijalno zarazene? 

 

Cerka predlaze infuziju u kucnim uslovima, privatnoj ordinaciji.....odbijam, rizik je mozda manji ali ipak postoji i u ovom stanju u kojem sam - komplkovano za organizaciju....

I tako, imam jos 2 infuzije da primim u istom okruzenju a logicno je da kad dodje do infuzije, organizam ima slab potencijal da se brani. Ako sada ne pokupim koronu, nikad necu. 

Iskreno, ako se to i dogodi necu da dramim, daj da se ovo sa koronim zavrsi vec jednom, neodnosljiv je ovaj konstantni strah i oprez. 

 

 

 


 

 

Kao prvo, kupi FFP3 masku u nekoj radnji za boje i lakove. 

Ako te nije sramota, kupi P3R FFP3 masku ili polumasku, nju sam nosio deset dana dok sam negovao mamu kući dok je bila bolesna pre no što su je otpremili u bolnicu.

 

2 hours ago, shonke said:

Malo grubo rečeno ali ima tu nečega. Ja sam malo veći (5 i po god) bio kad sam ležao nekoliko dana u bolnici zbog vađenja krajnika. Sećam se nekoliko stvari, ležao sam sa odraslima na klinici u sobi sa 4 čoveka, bio neki fudbal na tvu pa sam gledao utakmice, to se sećam i sladoleda (bilo i leto) kojim su me kljukali. Nije bilo poseta (nemam pojma zašto) pa sam se smorio jer mi mama ostavila neke slikovnice i da mi ćale nije poslao po med sestri omiljeni autic, umro bih od dosade.
Jel treba da naglasim da nije bilo mobilnih a tito je još bio živ? emoji28.png


 

 

Jebote, da nismo bili zajedno?

 

Neverovoatno, isti uzrast, sve isto. Bio s četri "matrorca" (valjda su tada bili mlađi no što sam ja sada), isto gledali TV po čitav dan (dva programa), s tim što se to dešavalo u Ljubljani.

 

2 hours ago, Wookie said:

 

Inače, davno sam čitao neke kritike pusifikacije dece u USA, a nažalost se taj trend proširio i na ostatak zapadnog sveta, pa i kod nas. Ja sa sedam godina sam ustanem, obučem se, spremim sebi doručak, odem u školu. Roditelji budu već na poslu kad se ja probudim, ali su imali poverenja da ću sve da znam da uradim. Današnja deca ne bi našla izlazna vrata na kući, a kamoli da pogode put do škole sami.

 

Takođe identičan slučaj. Da naglasim da su nam telefon uveli 1975, kad sam imao 9 godina, tako da doslovce nikakve kontrole nije bilo. A do polaska u školu plaćali su roditelji neku ženu koja je dolazila da me čuva dok su oni na poslu.

Edited by Laki21
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Hugo Punch: svaku vakcinu koja je prošla standardizovane testove provere (Fajzer, AZ). Ne pratim da li je Sputnjik dobio dozvolu za hitnu ili kakvu upotrebu.

 

Koliko sam pratio, treba lagati i razvući drugu dozu, ne treba je primiti kad ti kažu, već mesec dana posle toga, da produžiš antitela. Mislim, Britanci tako radili.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Wookie said:

Kineska deca nisu pičkice, kao deca na zapadu. Nekada su i deca u zapadnom delu planete bila sposobna za ovako nešto, ali decenije pusifikacije su odradile svoje.

 

Jake fore brtey

 

 

4 hours ago, Wookie said:

 

Kao što rekoh, kineska deca nisu pičkice.

 

 

Stani malo, ovo mozda nisu bile fore....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Mani me s zajebanciju. Sve vreme joj promovisem vakcinu i sad kad je pristala mene uhvatila knedla od odgovornosti. 
Pa nek se bocne s Fajzera, šta će drugo? Ne može niko da joj kaže da neće da joj bude ništa jer hoće. Boleće je rame, dobiće temperaturu, glavobolju i to mu dođe to. Posle 36 sati biće kao nova. Isto će da joj bude i sa Astrom a neka P.R. sputnika kaže šta će da joj bude sa putinovkom (sve što kaže za sputnik, obrni za 180 stepeni...[emoji1]).
Ako hoće da joj ne bude ništa nek uzme kineza ali onda ni zaštita nije neka...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 
Pfizer i ne razmisljaj!
 
Imam bar 5 mladjih rodjaka koje su s vakcnisale Pfizerom - jedna od njih je trudna, treba da se porodi u februaru
Jel ta trudnoća posledica vakcine ili... [emoji56]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shonke said:

@Laki21
Nismo bili u istoj bolnici a ni u isto vreme. Stariji si 7 godina a i bolnica nije ista (ja sam bio u "Mišoviću" u BG).

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Ma znam, šalio sam se za lokaciju, nego doslovno smo bili u istim uslovima, u istom uzrastu itd.

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

Merck said earlier this year that a small, mid-stage trial found that after five days of molnupiravir treatment, none of the patients taking various doses of the drug tested positive for the virus, while 24 per cent of placebo patients had detectable levels of the virus.

Merck is currently conducting two Phase III trials of the antiviral it is developing with Ridgeback Biotherapeutics — one to treat Covid-19 and another to prevent it.

The trial enrolled non-hospitalised Covid-19 patients who have had symptoms for no more than five days and are at risk for severe disease. The Phase III treatment study is expected to finish in early November, Mr [Jay] Grobler [head of infectious disease and vaccines at Merck] said.

 

 

Edited by erwin
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ridji said:

Kaže dr Radmilo Janković jutros na NTV da su juče u Nišu preminule 4 porodilje, sve bebe su spašene

:(((

jel ovo znaci da su trudnice posebno osetljive? Postoji li neko istrazivanje o tome?

S druge strane ne treba ispaljivati ovakve izjave olako, mozda su neke imale pridruzene bolesti.

Kako god bilo, tuga.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...