Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

@Zizu

U nasoj zemlji je, nazalost, sve pod kontrolom samo na televiziji. U stvarnosti je uzas. Ovi ljudi iz policije nisu krivi, apsolutna nepripremljenost opustosene drzave dolazi na naplatu u kriznim situacijama.

 

Jos kad krene trpanje u onu masovnu grobnicu na sajmu, ja samo mogu da zamislim ishod. Ono sedis bez icega u krevetu a oko tebe 3000 ljudi kaslje, kija, krklja... mnogi smrde jer ne mogu se prati sve i da hoce... eto to je scenario.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Covjek iz Bara, koji je zarazen, bio u Italiji dok jos u CG nije bilo ni price o mjerama, kad je malo citao po netu, nazvao kuci i rekao im da mu spreme potkrovlje da se izoluje na dvije nedelje. Zajebavala ga porodica kako nije normalan.
On sad u bolnici, oni svi nezarazeni.
Kad je neko normalan, onda ga ne zanimaju mjere i sta kaze drzava.

  • Like 38
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, SamoFlacko said:

Covjek iz Bara, koji je zarazen, bio u Italiji dok jos u CG nije bilo ni price o mjerama, kad je malo citao po netu, nazvao kuci i rekao im da mu spreme potkrovlje da se izoluje na dvije nedelje. Zajebavala ga porodica kako nije normalan.
On sad u bolnici, oni svi nezarazeni.
Kad je neko normalan, onda ga ne zanimaju mjere i sta kaze drzava.


Ako nadjes sliku negde, daj da ga uramimo.

 

1. sto je zastitio porodicu

2. sto nije reagovao na zajebanciju :Hail:

Edited by Plavi Golub
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Laki John Terry said:

@Zizu

U nasoj zemlji je, nazalost, sve pod kontrolom samo na televiziji. U stvarnosti je uzas. Ovi ljudi iz policije nisu krivi, apsolutna nepripremljenost opustosene drzave dolazi na naplatu u kriznim situacijama.

 

Jos kad krene trpanje u onu masovnu grobnicu na sajmu, ja samo mogu da zamislim ishod. Ono sedis bez icega u krevetu a oko tebe 3000 ljudi kaslje, kija, krklja... mnogi smrde jer ne mogu se prati sve i da hoce... eto to je scenario.

Još uvek bolji nego koristiti usluge firme sa slike....

Резултат слика за dugo konačišteРезултат слика за dugo konačište

Quote

 

Na 4 lokacije u Svrljigu Opština je postavila kutije sa zaštitnim maskama za sve građane, a one će se po potrebi dopunjavati.

 

Kutije sa maskama za višekratnu upotrebu koje Opština sama šije u saradnji sa svrljiškim privrednicima, postavljene su ispred Policijske stanice u centru, ispred Pošte, kod spomenika Sajtaru i ispred Poreske uprave.

 

Predsednica Opštine Jelena Trifunović apelovala je da se maske uzimaju racionalno, uz napomenu da su sve lokacije pod video-nadzorom i da će svaka zloupotreba biti sankcionisana.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, SamoFlacko said:

Covjek iz Bara, koji je zarazen, bio u Italiji dok jos u CG nije bilo ni price o mjerama, kad je malo citao po netu, nazvao kuci i rekao im da mu spreme potkrovlje da se izoluje na dvije nedelje. Zajebavala ga porodica kako nije normalan.
On sad u bolnici, oni svi nezarazeni.
Kad je neko normalan, onda ga ne zanimaju mjere i sta kaze drzava.

 

 

.

 

Dosli smo do trenutka da se divimo zdravom razumu...

 

 

U stvari...imamo istorijsku sansu ...da "spasemo covecenstvo" ...tako sto cemo da zavalimo guzicu u trosed ispred televizora))....dajte da ne zaseremo i to nekako)...

 

 

.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zizu said:

Nas je u spavaonicama 40, nemamo tuš, nemamo gde ruke da operemo, na dušecima su tragovi krvi. Nisu nam dali sredstva za dezinfekciju, maske, niti rukavice.”

 

Izgleda da ih šalju u Vojnu gimnaziju, tj. bar tako piše Danas: https://www.danas.rs/drustvo/drzavljani-srbije-bili-smesteni-u-nehumanim-uslovima-u-kampu-kod-subotice/

 

Voleo bih da neko od forumskih lekara prokomentariše ovaj konclogor kod Subotice. Ako karantin podrazumeva smeštaj bez grejanja po snegu, bez običnog mokrog čvora, mogućnosti za tuširanje i sredstava za dezinfekciju, nešto mi se čini da u paketu sa koronom mogu da dobiju još nekoliko bolesti gratis.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ridji said:

 

Mene sinoc poceo da boli zub, ne smem da odem sad kod zubara :classic_biggrin:

 

.

 

Idi..dok imas gde...oni su u veoma rizicnoj grupi...i cudi me da uopste jos uvek rade...Koliko znam, u nnogim zemljama su vec  stavili kljuc u bravu

 

.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, dude said:

Evo belaja u Subotici. Vlasnica kozmetickog salona u kojem je i ona licno radila, fasovala koronu. Prebacena je sinoc u N. Sad u losem stanju. Radila je redovno, verovatno nije znala. Prica se i da je neko od musterija njoj preneo virus. Svakakve glasine i pretpostavke kruze gradom, saznace se(valjda:wink2:) i ozvaniciti sve sto treba, ali... ne znam. 

 

 

Lazna uzbuna. Zena jeste u Novom Sadu na respiratoru ali je u pitanju upala pluca koja nije uzrokovana koronom. Valjda...

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, SamoFlacko said:

Covjek iz Bara, koji je zarazen, bio u Italiji dok jos u CG nije bilo ni price o mjerama, kad je malo citao po netu, nazvao kuci i rekao im da mu spreme potkrovlje da se izoluje na dvije nedelje. Zajebavala ga porodica kako nije normalan.
On sad u bolnici, oni svi nezarazeni.
Kad je neko normalan, onda ga ne zanimaju mjere i sta kaze drzava.

 

Dubok naklon i svaka čast tom odgovornom čoveku.

 

Na žalost, takva sorta slabo uspeva na ovim prostorima a i u svetu. Taj primer treba što više javno isticati da se drugi, manje odgovorni, možda ipak postide i pozovu razumu. Nisam optimista, ali svaki pojedinac, koji se urazumi, vredi zlata, pogotovo ako je zaražen.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stvarno je pitanje koliko mogu uspesno kod nas da se primene kineske mere.

Na sajmu ce biti horor, pa nemoguce da svi imaju istu kolicinu virusa, neko ko je blago zarazen moze da dobije jos gomilu virusa kada 2999 ljudi kaslje oko njega. Po ovim karantinima isto, radije bih bio kuci pa sta mi Bog da.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nicklord said:

Free ne dozvoljava duže od 40 minuta za 3 osobe. Može više sastanaka jedan za drugim da se napravi pa da svi izlaze i ulaze. Malo je hustle ali tako free radi 😄

 

Ma treba mi neka zamena za Skajp koji jezivo zajebava, za kontakt sa ženom (video poziv).

 

34 minutes ago, Ridji said:

 

Mene sinoc poceo da boli zub, ne smem da odem sad kod zubara :classic_biggrin:

 

Mene dvojica vuku a trojica tuku da bih otišao i ovako 😞

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Laki21 said:

Ma treba mi neka zamena za Skajp koji jezivo zajebava, za kontakt sa ženom (video poziv).

 

Zoom sasvim dobro radi kada su ukupno dva sagovornika. Ja sam pre nekoliko dana tako pio kafu sa kolegom iz Skoplja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mladenvzz said:

...u ovom moru crnih vijesti,samo da kažem,da je danas

u Hrvatskoj otpušteno iz bolnica 16 izliječenih građana

 

Dobra vest, iako ja ne bih rekla izlecenih, nego oporavljenih posto lek ne postoji. 

 

Mislim da je statistika oporavljenih bitna i nadam se da je redovno updejtuju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izasao cenovnik kazni za nepostovanje zabrane okupljanja:

200EUR po osobi za grupe vece od 2 (izuzetak su familije)

200EUR za nedozvoljenu posetu starackim domovima i bolnicama

250EUR za piknikovanje i grilovanje "u javnosti"

5000EUR za one koji i pored zabrane drze klub, bar ili diskoteku otvorenom

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...