Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

6 minutes ago, ciao said:

Ma bez dileme ja bih rekla - cela engleska je izbodena sa njihovom AZ, ne bi ubijali naciju da ima nekih sumnji oko te vakcine.

Malkice je pljujemo mi iz EU ali to je zato sto su oni izasli iz EU pa smo uvredjeni a ne zbog same vakcine

 

Zato UK manje od 10000 zarazenih, a Francuska preko 30000 danas.

Samo kad je Macron ocrnio AZ....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Izgleda da nema više ni mnogo prijavljenih, pa sad daju Fajzer đuture svima koji su ostali. I mlađima, od 23 i 24 godine. Verovatno će i tebi

 

Prijavicu se ja ponovo za neki mesec. Jbem li ga, nigde ne pise da je kontraindikovano primanje razlicitih vakcina u kratkom roku. S neke moje tacke gledista - to ne mora da znaci da je tacno - ali sto vise antitela to bolje 🙂 Mislim da i cipovi rade na razlicitim frekvencijama, a bas me briga sto ce Kinezi i Ameri da me prisluskuju u isto vreme. I Rusi i Englezi su dobrodosli, cekam jos i neku francusku (mozda Sanofi?) pa da organizujem mini Savet bezbednosti 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Izgleda da nema više ni mnogo prijavljenih, pa sad daju Fajzer đuture svima koji su ostali. I mlađima, od 23 i 24 godine. Verovatno će i tebi

 

To znači da bih i ja mogla da dobijem Fajzer 🙂 što bi me stvarno obradovalo..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izracunali francuzi (Institut Paster) da se tokom godinu dana tj od pocetka epidemije u Francuskoj zarazilo 17% stanovnistva starijih od 20 godina. Zarazenost dosta varira po regionima, najvise je u parizu i okolini (30% zarazenih). Ocekuje se da ce prvog marta vecina (56%) biti zarazena britanskim sojem a u aprilu se ocekuje da 91% bude britanski soj.

 

Vakcinisali smo znacajnih nekoliko procenata, ocekuje se da ce svi koji budu hteli biti vakcinisani do kraja leta ali samo ukoliko isporuka vakcina bude bila kao sto je planirano ...

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Sunshine State said:

 

Pa nisu ni pozivali sve na revakcinaciju - rekli da dodju za 3 nedelje (ili vec koliko je).

Nek mama nazove negde i proveri

 

Ovi što su se prijavili preko interneta su svi dobili poziv i za vakcinaciju i za revakcinaciju. Bar ovi u mom okruženju.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djura.net said:

 

 

@feanorlfc jel prosle ove nuspojave, bolje si?

 

Juce me jos drzala temperatura predvece. Uspavao sam se oko 9 i probudio jutros kao da nista nije bilo. Temperatura 36.6, ruka ne boli, nema iscrpljenosti.

 

Ukratko: vakcina oko 11, posle par sati bol na mestu uboda, uvece temperatura, iscrpljenost, boli sve zivo. Cela noc borba sa temperaturom i vrlo malo spavanja. Sledeci dan umor i temperatura koja spada i ponovo se vraca. I to je to, vec sinoc sam oseti da prolazi.

 

Rekao bih, ukupno nekih 24 sata nelagodnosti ( vec sinoc sam zaspao bez problema). Mala cena ako je posledica visemesecni imunitet ili blaza forma bolesti.

Edited by feanorlfc
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Andrei said:

@feanorlfc Ja sam u subotu primio Sinofarmovu - bez ikakvih posledica - eventualno malo grebanje u grlu.

 

Sad sam video - izvini.

Moji roditelji primili drugu dozu sinofarma pre dve nedelje, kevu malo bolela ruka i osim toga nista bukvalno. Nas su i upozorili da druga doza moderne ima ovaj efekat, svejedno nisam ocekivao da ce ovoliko da me slomi.

 

 

Edited by feanorlfc
Link to comment
Share on other sites

@feanorlfc i ja prolazim kroz sličnu priču. Primio AZ juče oko 15 i 30, zaspao sa detetom oko 23, bez ikakvih reakcija do tog trenutka. Probudim se oko 3 sa bolovima u telu ali bez temperature, samo sa onim osećajem da si bolestan. Zaspao tek jutros oko 6, probudio se oko 9 i 30 sa temperaturom 37,6 ali sa malo manjim bolovima. Evo sada je 37,3, videću kako će biti dalje.

 

edit: nije preporučljivo uzimati paracetamole, brufene i ostalo posle AZ, u slučaju da dobijete reakciju ovakvog tipa. Izgleda da malo smanjuju imuni odgovor, tako da trpite i ćutite :s_d:.

Edited by implant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...