Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

On 12/28/2022 at 3:12 PM, Pletilja said:

Pitala, rekli da imaju Spikevax (Banat) hteli odmah da me bocnu ali nisam pristala......bilo mi usput na pesckoj ruti, necu valjda znojava da se vakcinisem pa idem sutra.....🙃

Samo da proverim: 2 kineza, 1 Fajzer pre 16 meseci, 65+, onkologija, - jesam kandidat?

 

Po onom sto EMA (Evropska Medicinska Agencija) u svom odobrenju Spikevax vakcine kaze je da bi trebalo da je ok.

 

Obzirom da imaju limited data, na osnovu onog sto do sad znaju, ne bi trebalo da ima problema ni kod imunokomprovitovanih pacijenata

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Drug Crni said:

Citam ovih dana za neku Moderninu bivalentnu vakcinu..moze neko da napise malo vise o njoj..treba li je primiti, sta tacno "pokriva"..je li dostupna svuda itd?
(primio sam tri doze Fajzera; poslednju pre nekih 13-14 meseci)

Nemam nešto više da kažem, ali ja imam tu kombinaciju. Tri fajzera i jedna bivalentna moderna.

 

Nudili su neku bivalentnu fajzerovaču, ali sam hteo malo da promenim sa modernom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Da prijavim - ja sa tri fajzera (poslednji pre nesto vise godinu dana) pre desetak dana fasovala covid (prvi put), bilo je kao blazi grip, dva dana 37,5 i pospanost i to je bilo sve, testirala sam se prvo kod kuce - pozitivna, pa posle u apoteci (kod nas u Fra se sada testiramo za zvanicno u apoteci ako si pozitivan upisu te administrrativno da si prelezao) tako da sam ga zasigurno imala inace bih bila uverena da je bila prehlada u pitanju.

Edited by ciao
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Pokupila sam coronu. Tacno znam i kada i gde. Za NG sam stala na neku pumpu da kupim koka kolu, nista drugo nije radilo i unutra je bio neki magarac koji je kasljao li kasljao. Jos sam razmisljala da mu kazem da izadje napolje pa neka kaslje, ali reko, ajd niko se ne buni uvek sam ja neki bundzija.

 

Ustala sam jutros i pekle su me oci, kad trepnem mislim da ce mi se kapci zapaliti. Zatim je krenula bol u svemu, valjda i u kosi, noktima i trepavicama. Nije jako jako, nego jako dosadno, ne znam kako da se smestim. Kupila test, naravno pozitivan. Uglavnom lezim i ne mogu nista da radim, sve me boli, uzasno mi je hladno a telo mi gori, a temperatura normalna. Totalno jedno blesavo stanje. 

  • Like 3
  • Tuzno 8
Link to comment
Share on other sites

Bivalentni buster, Moderna, pre 2 dana....

Pregovori zapoceti pre 10 dana, te rade do 13.30 h ali ne bas svakog dana, te cekaju da se pojavi dr jer mora preliminarni razgovor, da mi sve lepo objasne...posle primljene 3 doze..... i konacno, bocnuli me u levu ruku jer su utvrdili da sam desnjak....🙃

I sad imam blazi oblik gripa, bole me kosti, imam kijavicu, tempertura 37.4 C, sva sam kao da me je autobus pregazio.

Prethodne 3 doze (Sinofarm, Sinofarm, Fajzer) nisam ni osetila, Moderna razbija....kako sam dozvolila da se sav ovaj buckuris od vakcina sretne u mojim krvnim zrncima, nemam pojma, boli me glava.....

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pletilja said:

tempertura 37.4 C, sva sam kao da me je autobus pregazio.

....

kako sam dozvolila da se sav ovaj buckuris od vakcina sretne u mojim krvnim zrncima, nemam pojma, boli me glava.....

 

Aman, ne kukaj, proći će.  Reakcija ko reakcija, dešava se... reakcije na sve vakcine na svetu postoje od kad je vakcina i igala...

 

idealno da neki Avaxx uzme ovo, citira i trijumfalno zaključi u opskurnoj ravnozemljaškoj grupi - Eto kako ih truju, ženu su zarazili, svi će dumru!

Posle, hopa-cupa ne damo decu da nam vakcinišu i MMR nema ko da primi... i pitamo se otkud sad opet davno iskorenjene bolesti...

 

Aj ljudi malo razmislite o svrsi postovanja pre nego podelite baš svako povišenje temperature ili bol u kostima, glavi itd...  :ajme:

Edited by fancy
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, fancy said:

 

Aman, ne kukaj, proći će.  Reakcija ko reakcija, dešava se... reakcije na sve vakcine na svetu postoje od kad je vakcina i igala...

 

idealno da neki Avaxx uzme ovo, citira i trijumfalno zaključi u opskurnoj ravnozemljaškoj grupi - Eto kako ih truju, ženu su zarazili, svi će dumru!

Posle, hopa-cupa ne damo decu da nam vakcinišu i MMR nema ko da primi... i pitamo se otkud sad opet davno iskorenjene bolesti...

 

Aj ljudi malo razmislite o svrsi postovanja pre nego podelite baš svako povišenje temperature ili bol u kostima, glavi itd...  :ajme:

Pih, ja umislila da sam medju istomishljenicima pa da kukam malo ovde kad vec ne mogu i necu na drugom mestu...

Za potencijalne Avaxx naivcine imam da izjavim:

Nije mi nista! Proslo, k o rukom odneseno! 

Buckuris r a d i!

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pletilja said:

Pih, ja umislila da sam medju istomishljenicima

 

Na Internetu si, a to je en general jako toksično mesto gde se citati uzimaju i izvrću po potrebi u zavisnosti od agende.

Znam, težak koncept za razumeti pogotovo za dobronamerne ljude, ali tako je :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, deez nuts. said:

Nasa beba od mesec dana je dobila koronu od majke (koja je od njene majke, koja je od njenog muza, itd.)

 

Jedan dan blaga temperatura (do 38), pregledali je detaljno sve je ok, nisu je ni zadrzali u bolnici. 
 

 

 

O, srce malo 😞

 

Vazno da nisu ozbiljni simptomi.

Svako dobro i da i bebica i mama sto pre ozdrave!

Link to comment
Share on other sites

Da li postoji bivalentna vakcina Fajzer ili je u Srbiju stigla samo Moderna?  Ja bih htela da nastavim sa Fajzerom 🙂 

 

@Pletilja Ja sam posle druge, treće i četvrte doze Fajzera imala temperaturu preko 39 stepeni, i malaksalost , ali to su normalne reakcije..Temperaturu sam uveče i tokom cele noći i još nekoliko sati sledećeg dana..i bila sam posle ok. 

 

PS. Ukoliko nema bivalentne Fajzer vakcine, da li mogu opet da primim običnog Fajzera?

 

 

 

 

 

Edited by Džudi
jedno slovo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od ortaka iz T. grupe:


Pricao sam sa sestrom pre neki dan, ona radi u Fajzeru Srbija pa evo informacija iz prve ruke.



Fazjer je registrovao dvovalentnu vakcinu ima orginalni Vuhan soj I dva soja od znacaja . Vakcine ima, rekla mi je da moze da pita u kom domu zdravla. Fajzerove dvovalentne vaccine koje su trenutno u opticaju su dosle kao donacija neimenovane zemlje I za njih Fajzer Srbija pruza samo logisticku podrsku. Oni cer poceti da uvoze vaccine kad se vaccine iz donacije potrose.



Inace postoje i fajzerove “plave” antivirusne pilule protiv korone koje se daju na pocetku pet dana po dve tablete uvece I ujutro. Drzava ih je uvezla, platila ali lekari iz raznoraznih razloga nece da ih prepisuju (pio fond ne pravi pitanje ako ih lekar prepise), jedan od razloga je jer ne dobijaju nikakvu kintu za prepisivanje istih ili stepen neznanja koji je neverovatan (navodno nisu dovoljno ispitane pa nece da ih prepisuju).

Pilule su plave boje i piju se pet dana, dve ujutro I dve uvece. Pripadaju antivirusnoj familiji lekova kojoj pripadaju I one tablete sto sun am davali pre dve godine stim da je razlika da su ove namenske za covid a one su bile za grip.




Sent from my SM-N9860 using controlled FACT 200

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...