Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

 

Quote

Between 2019 and 2021, life expectancy is estimated to have declined by more than two years annually (four years overall) in eight countries, including five in Central and South America (Peru, 5.6; Guatemala; 4.8; Paraguay, 4.7; Bolivia, 4.1; and Mexico, 4.0 years), and three in Europe (Russian Federation, 4.3; Bulgaria, 4.1; and North Macedonia; 4.1 years).


Life expectancy returned to pre-pandemic levels in only a few countries in Western Europe. These are France, Belgium, Switzerland, and Sweden.

https://www.forbes.com/sites/joshuacohen/2023/03/02/covid-19s-enormous-death-toll-worldwide-life-expectancy-has-experienced-a-steep-decline/?sh=6512d2cf74df

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2023 at 6:50 PM, Eddard said:

Posledica antiepidemijskih mera, 3 godine smo sa znatno smanjeim izlaganjem svim virusima, pa ih je imunitet malčice “zaboravio”. 

Ja već šesti dan---temp od 39,00 do 35,5 šareno. Supruga se testirala u ponedeljak i pozitivna, naravno sa simptomima. Ja odem u utorak ujutru, reda radi, bez ikakvih simptoma i negativan. Popodne dobijem temperaturu i evo već šest dana....

  • Tuzno 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Ja već šesti dan---temp od 39,00 do 35,5 šareno. Supruga se testirala u ponedeljak i pozitivna, naravno sa simptomima. Ja odem u utorak ujutru, reda radi, bez ikakvih simptoma i negativan. Popodne dobijem temperaturu i evo već šest dana....

 

Spasi, Gospode, raba tvojega Constantina,

Oprosti mu njegova sagresenija

Podari mu gresnom iscelenija.......

6nMhq4q.gif

 

Link to comment
Share on other sites

 
Spasi, Gospode, raba tvojega Constantina,
Oprosti mu njegova sagresenija
Podari mu gresnom iscelenija.......
6nMhq4q.gif
 
Opet te napinje Pop Tamantije...:smiley26:
Ja već šesti dan---temp od 39,00 do 35,5 šareno. Supruga se testirala u ponedeljak i pozitivna, naravno sa simptomima. Ja odem u utorak ujutru, reda radi, bez ikakvih simptoma i negativan. Popodne dobijem temperaturu i evo već šest dana....
Ipak pozitivan...i zamalo pa kasno kod lekara. Zakačilo pluća... još ponešto. Nije problem Longacef, ali ova Favira po osam tableta.

dc3da0964d93e1814b2d14cd8411f88f.jpg
  • Like 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kronostime said:

Ce pretekne - to samo od budak u glavu ubiva. :s_d:

 

A kako si ti  sada generacijo moja? 🙂 

 

**

Kada već pišem na temi o kovidu, samo da javim da nisam primila petu dozu. Imala sam neke obaveze, pa bila malo prehlađena a sada mi je već 14 dana otečeno levo rame pa bi me verovatno vratili..vakcinu sam do sada primala u tom ramenu.

Što se ramena tiče, idem danas popodne kod lekara.

Link to comment
Share on other sites

 

. .

1 hour ago, Eddard said:

Ajde bre, drž’ se, Kočo! Imaš ti već sigurno neki imunitet na to sranje, proći će. Jel ti daju kortikosteroide?

Brate...ne znam šta mi više ne daju, muka mi je više od lekova. Poslednje je što sam dobio je Aminof. RET..za disanje. Pre par noći sam se zamalo ugušio. Pa da li će me prebaciti za Kruševac, pa neće, pa na kraju evo dalje se dopunjujem kiseonikom. 

Gomila vitamina je tu...Detrical 2x4000 + 1 x 2000, Zn 15x4 mg, Nolpaza, R-Lipoinn, Isoprinosine, Paracetamol, Favirapiravir, Longacef, Urbazon, VItamin C 2000 mg, Orthomol immun...možda nešto zqboravih. Ukus i miris u naznakama samo, skoro pa ništa.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Constantin said:

 

. .

Brate...ne znam šta mi više ne daju, muka mi je više od lekova. Poslednje je što sam dobio je Aminof. RET..za disanje. Pre par noći sam se zamalo ugušio. Pa da li će me prebaciti za Kruševac, pa neće, pa na kraju evo dalje se dopunjujem kiseonikom. 

Gomila vitamina je tu...Detrical 2x4000 + 1 x 2000, Zn 15x4 mg, Nolpaza, R-Lipoinn, Isoprinosine, Paracetamol, Favirapiravir, Longacef, Urbazon, VItamin C 2000 mg, Orthomol immun...možda nešto zqboravih. Ukus i miris u naznakama samo, skoro pa ništa.

Proci ce, budite sttrpljivi, dajte telu vremena da se oporavlja, ne moze to za 2 dana....svako dobro vam zelim.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Constantin said:

 

. .

Brate...ne znam šta mi više ne daju, muka mi je više od lekova. Poslednje je što sam dobio je Aminof. RET..za disanje. Pre par noći sam se zamalo ugušio. Pa da li će me prebaciti za Kruševac, pa neće, pa na kraju evo dalje se dopunjujem kiseonikom. 

Gomila vitamina je tu...Detrical 2x4000 + 1 x 2000, Zn 15x4 mg, Nolpaza, R-Lipoinn, Isoprinosine, Paracetamol, Favirapiravir, Longacef, Urbazon, VItamin C 2000 mg, Orthomol immun...možda nešto zqboravih. Ukus i miris u naznakama samo, skoro pa ništa.

 

Drzi se!

 

Mislim da je trebalo da daju Paxlovid, a ne favipiravir, ali sta je tu je...

Sto Eddard rece, kortikosteroidi bi trebalo da pripomognu, a i ostala "rulja" lekova/suplemenata nece odmoci

 

Edited by Sunshine State
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Constantin said:

Ne smem nikako da ispistim veliku zahvalnost medicinskom osoblju, predusretljivost, visok nivo profesionalizma........😍

Doduše...nisam ni ja bilo ko :s_d:

Bitno bre da terapija pomaže.Koliko večeras da si bolje, i samo bez cigara 😁

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/11/2023 at 7:24 PM, Constantin said:

Ne smem nikako da ispistim veliku zahvalnost medicinskom osoblju, predusretljivost, visok nivo profesionalizma........😍

Doduše...nisam ni ja bilo ko :s_d:

Kakvo je stanje na frontu danas Koco?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Otac od jednog druga i majka od drugog druga bili u bolnici u mom rodnom gradu - otac bio zbog bubrega, a majka zbog hipoglikemijske krize (ako su mi dobro preneli); oboje dobili koronu u bolnici.

Majka od druga premestena u bolnicu na Miseluk i tri dana joj uopste nisu davali njene redovne lekove (antikoagulanse, antihipertenzive...), prekjuce zvali mog fruga da pitaju koje lekove majka pije i da donesu (?), i par sati nakon toga zena dobije mozdani udar, danas umrla 😞

 

Oboje dobili koronu u bolnici!

  • Tuzno 10
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...