Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts



 

2G-pravilo → vakcinisani i zdravi (uz test ili zdravstvenu potvrdu)



Ne zdravi, nego ozdravljeni (oni koji su preležali u poslednjih 6 meseci). Mislim, jesu oni sad zdravi, ali ključno je da nisu bili :).

Geimpft
Genesen
Getestet
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyber said:

 

To je samo još jedna splačinarska relativizacija bratije sa ograničenim kognitivnim kapacitetom. 

 

I can stand brute force, but brute reason is quite unbearable. There is something unfair about its use. It is hitting below the intellect. - Oscar Wilde

 

Pa šta ćeš, 'oće to kad se krka lek za krave i konje, pa mozak malo šlajfuje. A možda im je Bil 5G GejC nekako ubacio one čipove kroz lek za krave, pa mozak zabagovao.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyber said:

 

Ne bi me uopste cudilo. U svakom slucaju je javno mnjenje sve pozitivnije. Citam ovih dana, 57% upitanih nema nista protiv obavezne vakcinacije.

Imaju neka nemacki pedantna pravila o pristupu raznim objektima/dogadjajima o cemu se lokalno odlucuje, pa kako se gde zadene.

 

1G-pravilo → pristup samo vakcinisanima (uz dokaz)

2G-pravilo → vakcinisani i zdravi (uz test ili zdravstvenu potvrdu)

2G-plus pravilo → vakcinisani i zdravi (test nije obavezan)

3G-pravilo → vakcinisani, zdravi ili testirani (uz bilo koji test)

3G-plus pravilo → vakcinisani, zdravi ili testirani (uz PCR-test)

 

S obzirom da im vakcinacija stagnira vec duze vreme, logicno je. Mora da se ide na 80% vakcinisanih za mirniju zimu. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2021 at 11:47 PM, wwww said:

U Nemackoj je u ponedeljak bio praznik, obicno se tada dese kasnjenja u testiranju i rezutatima, nekih 2 dana (sto bi taman trebalo da bude izvestaj od cetvrtka).

 

broj novih slucajeva po danima:

pon. - 1.11. - 9.658

uto. - 2.11. - 10.813

sre. - 3.11. - 20.398

cet. - 4.11. - 33.949

pet. - 5.11. - 37.120

sub. - 6.11. - 34.002

 

prethodne sedmice:

pon. - 6.573

uto. - 10.473

sre. - 23.212

cet. - 28.037

pet. - 24.668

u subotu i nedelju nisu publikovali izvestaj

 

18.12.2020. je bilo 33.777 novozarazenih, a 813 umrlih (pretpostavljam da je to taj rekord o kome pisu).

 

umrli:

pon. - 1.11. - 23

uto. - 2.11. - 81

sre. - 3.11. - 194

cet. - 4.11. - 165

pet. - 5.11. - 154

sub. - 6.11. - 142

 

prethodne sedmice:

pon. - 17

uto. - 128

sre. - 126

cet. - 114

pet. - 121

 

crveno: dopuna

 

Incidenca:

Sachsen - 415,8 - premasili pik od prosle godine

Thüringen - 406,0 - dostigli pik od prosle godine

Bayern - 284,0 - premasili pik od prosle godine

Baden-Württemberg - 211,2 - premasili pik od prosle godine

Brandenburg - 210,6 - jos nisu dostigli pik od prosle godine

Berlin - 199,1 - blizu pika od prosle godine

Sachsen-Anhalt - 187,8 - jos nisu dostigli pik od prosle godine

 

opstine s rekordima su oko granice s Austrijom i Ceskom, gde se incidenca krece oko i preko 700.

u apsolutnim brojkama najvise zarazenih u poslednjih 7 dana ima u Dresdenu, Hamburgu, u 3 opstine na granici s Ceskom, Kelnu, Frankfurtu, Minhenu, Stutgartu (veliki gradovi).

 

Onako na brzaka preracunati broj umrlih u poslednjih 7 dana, pa na 100.000 stanovnika:

Najgori je Thüringen, odmah za njim Sachsen (oko Drezdena i Lajpciga) (oni su i najgori po vakcinaciji, na nekih +-60%), pa Bavaska, Sachsen-Anhalt (Magdeburg), Brandenburg.

 

 

inace, kazu da je sve vise slucajeva gde antivaxeri prete lekarima koji vakcinisu ljude (cak i smrtne pretnje su upucene).

Link to comment
Share on other sites

 

10 hours ago, Romantik said:

Nazalost ocito se steze obruc i oko nas i samo je pitanje vremena kada ce to zlo (kovid propusnice) zadesiti i nas. Jedina uzdanica su nam planirani izbori za prolece, ali cim se krene ovako korak po korak, i to bez neke vece reakcije gradjana, znaci opipavanje pulsa uspelo i uopste nije nemoguce da vec u decembru opletu propusnice za sve osim prodavnica.

Fasizam konacno stize i na nasa vrata, masala!

 

Svet bi bio mnogo prijatnije mesto kada bi ljudi koristili samo izraze čije značenje razumeju.

Edited by Laki21
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Crni Bombarder said:

Jel realno da ovo stvarno mislis? :classic_unsure:

Edit:da fasizam predstavljaju covid propusnice,da sa njima dolazi "fasizam" u nase drustvo?

 

47 minutes ago, Laki21 said:

 

 

Svet bi bio mnogo prijatnije mesto kada bi ljudi samo izraze čije značenje razumeju.

 

Evo ovako, odgovor obojici. Definicija fasizma ukljucuje deo koji kaze da je to potpuna kontrola drzave nad pojedincem, odnocno "fašistička država hoće da bude gospodar nad svima radi dobra sviju" gde se potiru osnovne ljudske slobode. Uvodjenje kovid propusnica u punoj meri istovremeno oznacava ukidanje prava na rad onima koji nemaju istu, a bez prava na rad covek vise nema nista, jer kad nema prihode nema ekonosmku slobodu, a bez toga nema zivota. Sad cete reci da ce isti moci da rade, ali uz svakodnevna testiranja, ali to je tesko maltretiranje i izivaljavanje nad tim ljudima, a sta je izivljavanje drzave nad pojedincem nego fasizam? U ovom slucaju nije direktno vezan za nacinalizam i ideologiju, ali ali jeste zarad propagiranja neke agende nad pojednicem a u kojoj ce na hiljade ljudi biti kolaterlana steta.

Ko sad ne razume definiciju znacenja te reci?

 

Dalje, na ovoj temi vlada strasno jednoumlje, koje jedino Uros razbija, i svaka mu cast na trudu, tako da se svako kontra misljenje omalovazava maksimalno.

 

Sta cemo sa onim koje ne mogu da se vakcinisu iz zdravstvenih razloga, a ciju zastitu toliko puta ste pominjali, ne dva forumasa gore citirana, nego mnogi na ovoj temi? Uvodjenjem kovid propusnica u siroki dijapazon, tj za rad, ti ljudi ce biti toliko izmaltretirani, ponizeni, jer ce morati em finansisjki da podnesu znacajne gubitke, em ono sto je mnogo gore, ce morati da izgube jako puno vremena da bi svaki drugi ili treci dan isli na testiranja i jos se pri tome dodatno izlazu riziku da se na takvom mestu zaraze. Dakle ako vec vecina hoce da diskriminise one koji nisu vakcinisani, onda bi poslodavac morao da organizuje testiranje o svom trosku, i na sosptvenoj lokaciji za vece kolektive, a na najblizoj mogucoj radnom mestu za one manje, jer se isto radi u njegovom, a ne licnom interesu zaposlenog.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Romantik said:

 

 

Evo ovako, odgovor obojici. Definicija fasizma ukljucuje deo koji kaze da je to potpuna kontrola drzave nad pojedincem, odnocno "fašistička država hoće da bude gospodar nad svima radi dobra sviju" gde se potiru osnovne ljudske slobode. Uvodjenje kovid propusnica u punoj meri istovremeno oznacava ukidanje prava na rad onima koji nemaju istu, a bez prava na rad covek vise nema nista, jer kad nema prihode nema ekonosmku slobodu, a bez toga nema zivota. Sad cete reci da ce isti moci da rade, ali uz svakodnevna testiranja, ali to je tesko maltretiranje i izivaljavanje nad tim ljudima, a sta je izivljavanje drzave nad pojedincem nego fasizam? U ovom slucaju nije direktno vezan za nacinalizam i ideologiju, ali ali jeste zarad propagiranja neke agende nad pojednicem a u kojoj ce na hiljade ljudi biti kolaterlana steta.

Ko sad ne razume definiciju znacenja te reci?

 

Dalje, na ovoj temi vlada strasno jednoumlje, koje jedino Uros razbija, i svaka mu cast na trudu, tako da se svako kontra misljenje omalovazava maksimalno.

 

Sta cemo sa onim koje ne mogu da se vakcinisu iz zdravstvenih razloga, a ciju zastitu toliko puta ste pominjali, ne dva forumasa gore citirana, nego mnogi na ovoj temi? Uvodjenjem kovid propusnica u siroki dijapazon, tj za rad, ti ljudi ce biti toliko izmaltretirani, ponizeni, jer ce morati em finansisjki da podnesu znacajne gubitke, em ono sto je mnogo gore, ce morati da izgube jako puno vremena da bi svaki drugi ili treci dan isli na testiranja i jos se pri tome dodatno izlazu riziku da se na takvom mestu zaraze. Dakle ako vec vecina hoce da diskriminise one koji nisu vakcinisani, onda bi poslodavac morao da organizuje testiranje o svom trosku, i na sosptvenoj lokaciji za vece kolektive, a na najblizoj mogucoj radnom mestu za one manje, jer se isto radi u njegovom, a ne licnom interesu zaposlenog.

 

Ne secam se da su se avaksi bunili oko fasizma kad su razni levijatani, navijaci i ini pravili probleme obicnom narodu. Niti kada su se organizovale akcije dobrovoljnog/prinudnog prikupljanja glasova, niti kada je ugrozavano pravo na rad onima koji nisu politicki podobni, niti kada su pozitivno diskriminisani mediji koji pisu u prilog partiji u vidu nagrada iz budzeta, i to godisnjih, milionskih. Nekako ih ne svrbi fasizam kada se zarad idolopoklonstva jednom coveku ruse insititucije, pojedinci, zgrade. Niti kada nemaju pravo da odlucuju o tome koliko ce im biti cist vazduh koji udisu, reke iz kojih dobijaju vodu, hranu koju jedu. Sve im ovo ne smeta. Samo su eto kovid propusnice taj jahac apokalipse koji ih dize iz gradjanske kome, i to samo zato sto, radi sprecavanja sirenja opasne zarazne bolesti, ne zele da se vakcinisu vakcinom koja je bezbedno data u vise stotina miliona doza do sad.

Jednoumlje na ovom forumu nije nista drukcije od jednoumlja koje vlada u pogledu Pitagorine teoreme. 

  • Like 11
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ja bih se osvrnuo samo na jedno klasično podmetanje.

 
...
Sta cemo sa onim koje ne mogu da se vakcinisu iz zdravstvenih razloga
...


Čitaj pažljivo, trudiću se da pišem polako:

Iako je takvih slučajeva malo, upravo zbog njih je ekstremno bitno da se svi koji mogu da prime vakcinu - vakcinišu.
Isti princip važi kao i za sve postojeće vakcine protiv svih drugih bolesti.

I upravo se kod svih koji pišu ovde sa najdubljom i najiskrenijom brigom piše o njima.

Oni nisu krivi što im gomila sebičnih primata koji negiraju stav nauke i zdravog razuma pravi pakao od života.

Da se razumemo, za njih ne važe ista pravila kao za zdrave-prave avaxe.
Na kraju krajeva, propusnicama se i obezbeđuje da oni budu u što manjem dodiru sa kritičnim nivoom zaraze.

I ne, takve ljude niko ne tretira kao antivaxere.
Niko.
N. I. K. O.

Sent from my phone using their app

  • Like 11
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, fancy said:

Ja bih se osvrnuo samo na jedno klasično podmetanje.
 

 


Čitaj pažljivo, trudiću se da pišem polako:

Iako je takvih slučajeva malo, upravo zbog njih je ekstremno bitno da se svi koji mogu da prime vakcinu - vakcinišu.
Isti princip važi kao i za sve postojeće vakcine protiv svih drugih bolesti.

I upravo se kod svih koji pišu ovde sa najdubljom i najiskrenijom brigom piše o njima.

Oni nisu krivi što im gomila sebičnih primata koji negiraju stav nauke i zdravog razuma pravi pakao od života.

Da se razumemo, za njih ne važe ista pravila kao za zdrave-prave avaxe.
Na kraju krajeva, propusnicama se i obezbeđuje da oni budu u što manjem dodiru sa kritičnim nivoom zaraze.

I ne, takve ljude niko ne tretira kao antivaxere.
Niko.
N. I. K. O.
 

Ima jos jedna kategorija ljudi koje treba zastititi: oni koji su se vakcinisali, ali imaju ostecen/oslabljen imuni sistem (nedovoljnu reakciju na vakcinu).

 

Laicki receno: npr. ljudi koji idu na zracenje protiv raznoraznih tumora, ili su imali transplantacije nekih organa (ako sam dobro razumela, oni moraju da uzimaju neke lekove koji uticu da organizam ne odbaci taj organ, a koji uticu na imuni sistem) ili primaju neke terapije koje im suprimiraju imuni sistem... (ovo pisem totalno laicki, medicinari na forumu mogu da koriguju)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Romantik
Cekaj malo. Ti ovde kao da prenebregavas jednu malu stvar - pandemiju. Iz tvoje price ispada da je/su drzava/e iz cista mira odlucila/e da ogranicava-ju/ukida-ju prava&slobode svojim gradjanima. Nisu kovid-propusnice/zeleni sertifikati uvedeni iz cista mira/cefa,vec iz nuzde. Da se epidemija pokusa staviti koliko-toliko pod kontrolu,a zivot u normalu. Dakle,nije to zbog "neke agende nad pojedincem",kako kazes,nego zbog vanredne situacije. Jer epidemija jeste jedan oblik vanredne situacije. 

Nas Zakon o zastiti stanovnistva od zaraznih bolesti predvidja mogucnost ogranicavanja odredjenih sloboda gradjana (npr.slobode kretanja) zarad potrebe da se stanovnistvo sacuva. Prilicno sam siguran da slicne odredbe sadrze i slicni zakoni u drugim zemljama. Posto je pravni poredak u ovom provizorijumu sto se drzavom zove slomljen,ja vise i pratim sta se radi u uredjenim drustvima,pa prema tome i cenim ispravnost/opravdanost mera. Srbija,ovakva kakva jeste,ne treba i ne moze biti reper ni za sta.

Zar nisu nemacki nacisti bili upravo ti koji su,dolaskom na vlast,olabavili i liberalizovali inace stroge epidemioloske i imunizacijske protokole Vajmarske Republike? Medju njima i obavezne vakcinacije. Kako se ovo uklapa u vasu "fasizam!" dreku?

Odmakni se od definicija fasizma i pogledaj malo sustinu stvari. Fasisticki rezimi su progonili,proterivali,zatvarali i ubijali svoje protivnike,a cesto i samo neistomisljenike. Milioni su stradali pod njima. Propusnice NISU uvedene u Evropi ni da bi se ljudi diskriminisali,a jos manje proganjali,gazili i ubijali. Tako da je poredjenje apsolutno neprimereno i neukusno. Pa,kako god "fasizam" kao pojam danas imao znacenje. Kao i zute trake koje avaksi nose oko ruku. Bljakcina i idiotizam svoje vrste.

Na ovoj temi ne vlada jednoumlje vec zdrav razum,a to nije isto. 







 

Edited by Crni Bombarder
  • Like 1
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

On 3/17/2020 at 10:34 PM, Crni Bombarder said:



@urosg3pisi slobodno. 

Nisam bio lenj,pa pronadjoh ovaj svoj post koji dokazuje da sam prvi na ovom topiku pruzio podrsku urketu da slobodno pise,iako je od pocetka imao osoben pogled na celu temu oko virusa,epidemije,mera,policijskog casa,vakcina itd. 

Kasnije sam u bar jos jednoj prilici (ali ne mogu vise da trazim i kopam po temi),ucinio isto u odnosu na njega. Tako da MENI (posto si mi replicirao) nemas sta da prigovoris po pitanju tolerantnosti na drugo i drugacije.

Edit:ne znam zasto softver nije spojio postove? :smiley33:

Edited by Crni Bombarder
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ali neverovatno (tj više zanimljivo) da nigde lokalni "celebrities" nisu više pokošeni kovidom nego tu, i njihovi fanovi i dalje drndaju istu priču. Fascinantna ludost. :krstipd4:

 

Ti su WT deluxe a to tamo ima izuzetno dobru prodju. 

Link to comment
Share on other sites

Jedan od administratora grupe o ivermektinu pedijatar prof. dr Bojko Bjelaković novinarki Blica nakon što je u članku u tim novinama objavljeno ko su administratori:

 

image.webp 
  

Quote

Pre pisanja teksta pozvali smo lekare, s tim što profesor Bjelaković nije želeo da razgovara sa novinarkom koju je nakon objavljivanja teksta, u subotu i zvao telefonom, pretio tužbom, a kasnije nastavio da šalje poruke i vređa. 

Podsetimo, dr Bojko Bjelaković je pedijatar, i jedan je od potpisnika peticije Stop diskriminaciji i prinudi oko Kovid 19 vakcinacije dece – Lekar i roditelji za nauku i etiku (LRNE). 
Kako je "Blicu" rečeno na Medicinskom fakultetu u Nišu, danas je održan sastanak Dekanskog kolegijuma na kojem je odlučeno da se pokrene pravna procedura povodom istupanja prof. Bjelakovića. Kada smo pitali da li se to odnosi na istupanje u grupi gde se preporučuje lečenje ivermektinom, odgovoreno nam je potvrdno. 
Takođe u KC Niš danas je održan kolegijum, na kome je kako nam je rečeno, jednoglasno odlučeno da prof. dr Bojko Bjelaković bude smenjen sa funkcije načelnika Odeljenja za kardiologiju na Klinici za pedijatriju. 
Kada smo pre pisanja teksta nazvali, dr Bjelaković odbio je da odgovori na naša pitanja, uz neprihvatljiva obrazloženja „da ne zna da zaista razgovara sa novinarkom, da ne može da govori o 'ivermektinu' sa osobom koja nema medicinskog znanja“, da bi razgovor završio tako što bi prekinuo vezu. 
Tek nakon naše objave teksta u kome je označen kao jedan od administratora, a kako on sam niti je potvrdio niti demantovao, ova priča dobila je svoj nastavak. Pojedini lekari su se povukli iz grupe, pa samim tim i dr Bojko Bjelaković. 
U drugom telefonskom razgovoru, sa našom novinarkom, osim pretnji tužbom, tek tada je progovorio o grupi. 
- Mene vi ne možete da propitujete. Mene kada zovu novinari pitaju me da li mogu i kada mogu, a ne preko telefona. Zbrzali ste me. Gospođo, ja ne znam ko ste vi. Možda sam želeo u toj grupi da vidim šta lupaju.:roflmao: Možda nisam ni otvarao. Ja imam toliko obaveza. Mene je neko ubacio ja ne znam u koliko sam grupa. Iz nekih grupa ne možete da izađete. Ništa nisam učestvovao, zašto bi meni neko zabranio da gledam? Jel zabranjeno da se bude član grupe. Jesmo li mi demokratsko društvo - rekao je, između ostalog, dr Bjelaković.

blic.rs/vesti/drustvo/zla-i-lazljiva-zeno-lekar-iz-ivermektin-grupe-porukama-vredao-novinarku-blica-dok-se/gb7wcns 

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pfizer says effectiveness of COVID antiviral pill is 'beyond our wildest dreams'

 

"Pilula za lečenje COVID-19 kompanije Pfizer značajno je smanjila rizik od hospitalizacije i smrti u kliničkom ispitivanju, objavila je kompanija.

Pfizer je u petak saopštio da je njegova pilula za lečenje COVID-19, Paxlovid, u kliničkom ispitivanju pokazala da smanjuje rizik od hospitalizacije ili smrti za 89 procenata kada je data u roku od tri dana od pojave simptoma, piše Njujork tajms. Ispitivanje se sastojalo od učesnika "koji su pod visokim rizikom da pređu u tešku bolest", rekao je Pfizer, i nije bilo smrtnih slučajeva među grupom lečenom Paxlovidom u poređenju sa 10 smrtnih slučajeva u placebo grupi.

 

Izvršni direktor kompanije Pfizer Albert Burla opisao je vest kao „game changer“, dodajući da podaci sugerišu da pilula „ima potencijal da spase živote pacijenata, smanji ozbiljnost infekcija COVID-19 i eliminiše do devet od deset hospitalizacija ." Izvršna direktorka kompanije Pfizer Analiesa Anderson takođe je rekla za Njujork tajms da su „rezultati zaista izvan naših najluđih snova".

 

Istovremeno, Nahid Bhadelia, osnivački direktor Centra za politiku i istraživanje novih zaraznih bolesti, napomenuo je za Stat News: „Obećanje oralnih antivirusnih lekova će biti priznato samo ako su dostupni u vašoj lokalnoj apoteci, a vi možete priuštiti i možete dobiti test koji vam govori da ste pozitivni na COVID, tako da zapravo možete da iskoristite ovaj lek. Dakle, obećanje je tu, ali ostali delovi moraju da se spoje."

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

18 minutes ago, NMX said:

 

:s_w::s_w::s_w::s_w:

 

Ako nije fejk njuz, i uprkos tome što je doktor ovde napravio par krivičnih dela, ovo je jebeni spektakl :lol_2:

 

Jeste iz druge ruke, ali je najverovatno tačno: u mom gradu postoji lik koji "sređuje" da se položi vozački za 100 evrića. Odeš kod njega pre, daš mu mito i on ti kaže, probaću da učinim sve što je do mene, ali moraš i da se spremiš za ispit, ne može baš ništa da ne znaš/voziš. A ako ne položiš, ja ti vraćam pare.

 

Pa ako položiš, sve OK, a ako padneš on ti vrati 100 evra.

Edited by stray_cat
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...