Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

194 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Bol na mestu vakcine, temperatura, jeza, i ostali neželjeni efekti su često znaci da vakcina deluje, indukujući zaštitni odgovor imunog sistema - obzirom na to, moj imuni odgovor je bas dobar, imacu vise antitela od @Clash-a!

 

Boli ruka, temperatura 37.3, osecaj pregazenosti....

A sto nama mrsavima daju istu dozu/kolicinu kao i medjedima od 150 kila?

  • Like 3
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djura.net said:

Kupuje se I sad antibiotik bez recepta skoro svuda.

Zanimljivo I da Grckoj mozes da uzmes antibiotik bez recepta u apoteci.

Ja znam jednu apoteku u Beogradu, a obišao sam ih gomilu, gde ti daju antibiotik bez recepta, odnosno na jedan recept ti daju i veći broj kutija. Imam svaki put pred polazak u Grčku taj problem. Još su masa apoteka, umesto da to lepo starinski upišu u knjigu, počeli da unose u kompjuter pa ne možeš više tako lako sa jednim receptom da obiđeš nekoliko apoteka.

 

U Grčkoj do sada samo jedan put i samo u jednoj apoteci dobio antibiotik bez recepta, i to dok je bila stara vlasnica, ovi novi se ne usuđuju nikako. Zbog Corone su kontrole gadno pooštrene.

Link to comment
Share on other sites

Evo mali info o antitelima o ruskoj vakcini. Ljudi se vakcinisali u razmaku od 9 dana, revakcina poslednjeg je bila 11.03. Testiranje na antitela bilo 05.04. Rezultati idu od 22 AU/ml do 400 AU/ml (ne znam šta znače ove jedinice). Razlika između dvojice koji su se istog dana vakcinisali je i do 10 puta.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Referent said:

Evo mali info o antitelima o ruskoj vakcini. Ljudi se vakcinisali u razmaku od 9 dana, revakcina poslednjeg je bila 11.03. Testiranje na antitela bilo 05.04. Rezultati idu od 22 AU/ml do 400 AU/ml (ne znam šta znače ove jedinice). Razlika između dvojice koji su se istog dana vakcinisali je i do 10 puta.

 

Nema to veze, ne treba se opterecivati brojkama uopste. Imuni sistem je dobio informaciju o virusu i ako dodje u dodir s njim brzo ce regrutovati potrebna antitela. Juce je bas dr Gnjatovic pricala o tome da su ljudi koji su na merenjima imali nizak nivo antitela ili ih nisu imali uopste vec posle 2-3 dana posle zarazavanja stvorili visoke nivoe AT. Dto bih ja rekao, u mirnodopskom stanju ne mora dabude regrutovana cela armija.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Nema to veze, ne treba se opterecivati brojkama uopste. Imuni sistem je dobio informaciju o virusu i ako dodje u dodir s njim brzo ce regrutovati potrebna antitela. Juce je bas dr Gnjatovic pricala o tome da su ljudi koji su na merenjima imali nizak nivo antitela ili ih nisu imali uopste vec posle 2-3 dana posle zarazavanja stvorili visoke nivoe AT. Dto bih ja rekao, u mirnodopskom stanju ne mora dabude regrutovana cela armija.

To uvek kazu svi kojima je mali.

Broj antitela, mislim.

  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Akiro said:

U Grčkoj do sada samo jedan put i samo u jednoj apoteci dobio antibiotik bez recepta, i to dok je bila stara vlasnica, ovi novi se ne usuđuju nikako. Zbog Corone su kontrole gadno pooštrene.

Pre tri godine na Atosu moja zena je imala neku infekciju koju resava antibioticima, secam se da sam razgovarao sa recepcionerkom gde da nam neko prepise antibiotik, na sta mi je recepcionerka sa cudjenjem rekla, a zasto ne odete u apoteku, sta ce vam doktor I recept?

Ja iz toga zakljucio da recepti uopste nisu neophodni za antibiotike u Gr.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi nije to u vezi s merama, mi realne mere nemamo ove propisane koje se nepoštuju su kozmetika čista.

Da li se stvarno ložite da trendovi brojki zavise od toga da li se na benzinskim prodaju žvake ili ne?

 

Pratim i analiziram brojke već duže vreme i bilo mi je jasno još početkom aprila da će pad biti do 10-20 maja i onda nazad. I dalje mi tako deluje.

Zanima me šta će da bude opravdanje za rast sad kad se sneg na planinama otopi.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, CheshireCat said:

Ljudi nije to u vezi s merama, mi realne mere nemamo ove propisane koje se nepoštuju su kozmetika čista.

Da li se stvarno ložite da trendovi brojki zavise od toga da li se na benzinskim prodaju žvake ili ne?

 

Pratim i analiziram brojke već duže vreme i bilo mi je jasno još početkom aprila da će pad biti do 10-20 maja i onda nazad. I dalje mi tako deluje.

Zanima me šta će da bude opravdanje za rast sad kad se sneg na planinama otopi.

Cuj sta? 
Pa studenti, rostiljdzije i dijaspora.

To su dezurni krivci.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Knipex said:

Mislim da virus ne pita za kilograme :classic_biggrin: 

Ustvari, bas pita :classic_biggrin: Statistika u US koliko se secam je pokazala da je 78% umrlo bilo na nivou "obese".

 

 

@Sunshine State Meni za sad ova druga doza ide bez znacajne reakcije, sinoc bolela ruka kao da se nadula, delovalo tvrda ko kamen. Ali sad je vec blago. Ali i na proslu sam reagovala tek nakon vise od 24 sata, tako da videcemo veceras kako ce da bude.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bol na mestu vakcine, temperatura, jeza, i ostali neželjeni efekti su često znaci da vakcina deluje, indukujući zaštitni odgovor imunog sistema - obzirom na to, moj imuni odgovor je bas dobar, imacu vise antitela od [mention=562]Clash[/mention]-a!
 
Boli ruka, temperatura 37.3, osecaj pregazenosti....
A sto nama mrsavima daju istu dozu/kolicinu kao i medjedima od 150 kila?
Dok ne uradiš laboratoriju, nisu se upisala. [emoji3]
Posle uskrsa cu ja opet da poklonim konzilijumu 2000rsd da vidim kakav je sad nivo (biće to skoro 3 meseca od druge doze kineza).

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Mislim da virus ne pita za kilograme :classic_biggrin: 
Ne bira ali specijalno voli gojazne da ubija. Danas čujem priču o tastu kolege, umro pre nove godine. 54 godine, bez ikakvih drugih bolesti ali debeo, 120kg na prosečnu visinu.
Odnelo ga za nedelju dana.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Skole.

i da poželimo dobrodošlicu Košutnjaku i Fruškoj Gori i bahatim sugrađanima koji su izašli u prirodu umesto da #ostanikodkuce i #budiodgovoran.
Kad su već gastisi ove godine zakazali, sećate se prošle godine kad su nagrnuli u martu...

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, djura.net said:

Pre tri godine na Atosu moja zena je imala neku infekciju koju resava antibioticima, secam se da sam razgovarao sa recepcionerkom gde da nam neko prepise antibiotik, na sta mi je recepcionerka sa cudjenjem rekla, a zasto ne odete u apoteku, sta ce vam doktor I recept?

Ja iz toga zakljucio da recepti uopste nisu neophodni za antibiotike u Gr.

Wrong, na tu temu su strožiji od nas. Ne samo na temu antibiotika, nego bilo čega jačeg. Kad se gadno ušinem, a to uopšte nije retko, uzmem Zodol i mirna Bačka. E, takve lekove ne možeš u Grčkoj dobiti bez recepta nego samo nešto blaže i shodno tome manje efikasno. Pobogu, ekvivalent obične Stanicid masti ne možeš u Grčkoj dobiti bez recepta. Oni to tretiraju kao antibiotik. Sa druge strane, pregled kod urologa, recimo, je 20 Eura i odmah dobiješ recept. Znači, u suštini isto kao ovde.

 

I ovde je mizeran broj apoteka, koje će ti dati antibiotik bez recepta, a i to samo ako se iskukaš i ako te poznaju, i.e. ako si redovna mušterija. Ljudi su na početku Corone kao poblesaveli kupovali Hemomicin i apoteke su pod budnom pažnjom države.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...