Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

194 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

2 minutes ago, CheshireCat said:



Info od dr Jovana Stojković.

Meni uliva sumnju da ima smisla...

 

Jer: 

Prva verzija vesti je bila da nije imao koronu, nego upalu pluća i da je 10 dana ležao kući.
Loptali su se mediji i sa tim gde je smešten Bg ili NS.

 

Tek dan posle smrti je priča da jeste, što je čudno.

Mislim - postoji mogućnost da je ovaj natpis tačan - da se vakcinisao i nije verovao da može nastradati od reakcije dok nije postalo kasno.

 

Sve što kaže dr Jovana Stojkovic treba zanemariti. Zena je predvodnik anti vax lobija u Srbiji.

 

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, CheshireCat said:



Info od dr Jovana Stojković.

Meni uliva sumnju da ima smisla...

 

Jer: 

Prva verzija vesti je bila da nije imao koronu, nego upalu pluća i da je 10 dana ležao kući.
Loptali su se mediji i sa tim gde je smešten Bg ili NS.

 

Tek dan posle smrti je priča da jeste, što je čudno.

Mislim - postoji mogućnost da je ovaj natpis tačan - da se vakcinisao i nije verovao da može nastradati od reakcije dok nije postalo kasno.

 

Sa ovakvim spekulacijama ne treba prljati ni sebe ni druge. 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, CheshireCat said:



Info od dr Jovana Stojković.

Meni uliva sumnju da ima smisla...

 

Jer: 

Prva verzija vesti je bila da nije imao koronu, nego upalu pluća i da je 10 dana ležao kući.
Loptali su se mediji i sa tim gde je smešten Bg ili NS.

 

Tek dan posle smrti je priča da jeste, što je čudno.

Mislim - postoji mogućnost da je ovaj natpis tačan - da se vakcinisao i nije verovao da može nastradati od reakcije dok nije postalo kasno.

Ja odbijam da verujem da neko, bilo ko, može da citira bilo šta od one spodobe. 

Edited by shonke
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Eddard said:

Akd nemojte tu spodobu da citirate i linkujete, mučnina me neka uhvatila....

Ova kretenka radi u bolnici u Batajnici u crvenoj zoni.

Mozes li zamisliti da zaglavis tamo ili neko tvoj i da ti dodje ovaj Mengele da ti da terapiju?

Strasno i uzasno.

Naravno kao zdravstveni radnik ona se vakcinisala medju prvim i radi u bolnici sa ful zastitom.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Čujem malopre za bračni par koji su pozitivni posle vakcinacije. Ona posle druge doze, temp i blaži simptomi, on par dana pred drugu dozu, slični simptomi. Širi krug prijatelja u pitanju pa priča nije izmišljena. Nešto preko 40 god oboje. Mislim da je kineska u pitanju ali to nisam bas pitao izvor informacija pa nemam potvrdu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, shonke said:

Čujem malopre za bračni par koji su pozitivni posle vakcinacije. Ona posle druge doze, temp i blaži simptomi, on par dana pred drugu dozu, slični simptomi. Širi krug prijatelja u pitanju pa priča nije izmišljena. Nešto preko 40 god oboje. Mislim da je kineska u pitanju ali to nisam bas pitao izvor informacija pa nemam potvrdu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, shonke said:

Čujem malopre za bračni par koji su pozitivni posle vakcinacije. Ona posle druge doze, temp i blaži simptomi, on par dana pred drugu dozu, slični simptomi. Širi krug prijatelja u pitanju pa priča nije izmišljena. Nešto preko 40 god oboje. Mislim da je kineska u pitanju ali to nisam bas pitao izvor informacija pa nemam potvrdu.

 

Tako i treba da bude u slucaju da fasujes zarazu a vakcinisan si - blazi oblik bolesti. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Evo čitam sad ovo sa reddita. Vidim jos vece nivoe posle 14 dana nego kod mene posle 7 dana (logično). U petak cu da uradim ponovo (biće to 21. dan od druge doze) pa da vidimo.
Na žalost, ako kod svakog sinopharm ovako "radi" to neće biti dovoljno da se epidemija ugasi.
Izrael je tek na 38-39% građana sa obe doze, još su visoki brojevi dnevno zaraženih.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, John Terry said:

Evo mene. Losa noc, blaga temperatura, blaga glavobolja, ali iscrpljenost kao da sam maraton trcao.  Blagi bol na mestu uboda, bez crvenila.

 

Uzeo sam paracetamol oko 6 jutros, sad sam bolje. Videcemo kako ce dalje da se odvija situacija.

 

Deluje da AZ bas ima nusojave kod mnogih. E sad, to moze da bude i dobro ali verovatno ne treba starim ljudima da se daje.

 

Koliko sam ja laički ukapirao AZ i Sputnjik su vakcine u koje su spakovane prehlade sa omotačem kovida19, tako da to što navodiš nisu neželjeni efekti, već si se prehladio, a usput bi trebalo da šta već i kako u vezi kovida19 ti organizam razvije, antitela i ostali mehanizmi odbrane za koje nemam vokabular.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, shonke said:

Evo čitam sad ovo sa reddita. Vidim jos vece nivoe posle 14 dana nego kod mene posle 7 dana (logično). U petak cu da uradim ponovo (biće to 21. dan od druge doze) pa da vidimo.
Na žalost, ako kod svakog sinopharm ovako "radi" to neće biti dovoljno da se epidemija ugasi.
Izrael je tek na 38-39% građana sa obe doze, još su visoki brojevi dnevno zaraženih.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Izrael - lepo se vidi pad brojki:

 

February 28 

1,144 new cases and 6 new deaths 

 

February 27 

2,555 new cases and 35 new deaths in Israel [source]

 

February 26 

3,054 new cases and 10 new deaths in Israel [source]

 

February 25 

3,970 new cases and 27 new deaths in Israel [source]

 

February 24 

4,184 new cases and 26 new deaths in Israel [source]

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Upalio tv, ostao na Novoj, ide Mentalno razgibavanje.

 

Par minuta gledam, Darko izgovara recenicu:  "onaj sto mu viri vakcina iz vene" 😄

 

Pljuju nesto i po Novoj, zahvaljuju vernoj publici, izgleda da ce ih nogirati.

 

 

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, John Terry said:

Samo da javim, od danas sam dobro. Znaci vakcinu sam primio u 14:30 u subotu. Od oko 20h u subotu pa do jutros u 06:00 imao sam glavobolju, iscrpljenost i temperaturu (temperaturu vrlo kratko).

 

Astrazeneka je u pitanju. Eto, da znaju ljudi sta da ocekuju.

 

Pozdra.

 

Ti si, ako se ne varam, nedavno imao covid? Koliko je proslo od tad do vakcine?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sunshine State said:

 

Kud si tako pohitao? 😄

 

 

 

Zvali me. Posto sam imao jako slab oblik bolesti, kapiram da nemam neku jaku zastitu, a i cinjenica da se sada ne daje kineska (koja razvija imunitet jako sporo) me je ohrabrilo da odem da primim AZ.

 

Inace, znaju oni ko je prelezao, moj direktor je prelezao nedelju dana pre mene, i zvali su ga nedelju dana pre mene.

 

@Kronostime Ima i toga, da. Mada sam ja takav da postujem sve to, ali lagao bih kada bih rekao da mi ne smetaju maske i redovi. Jedva cekam da nastavimo normalno. Eto, ja sam dao svoj mali doprinos.

Edited by John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...