Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

20 minutes ago, McLeod said:

...Kad izgubis sposobnost logičkog rasudjivanja zbog emotivnog upliva onda je bas zajebano i tesko videti istinu.

 

- Poređenje Sinoveca sa Bogdanovićem

- Dokazivanje kako bi Marjanović trebao da bude zvezda u NBA

- Teo je trebao da ima bar 25ppg

- Itd itd

 

To nema veze sa emotivnim uplivom? 😉

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Sunshine State said:

Ima li ko obavesten sta se planira u narednim danima? Hoce li se zatvarati granice? Hocu li uspeti otici, konacno?

 

Hvala unapred!

Bese 26. imas let? Mislim da si bezbedna za izlazak. Iskreno ne ocekujem nista od tako ozbiljnih mera a svakako ne pre sto se zavrsi formiranje parlamenta i nove vlade, vidis da se prave blesavi i kako je sve po planu :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zoe Bg said:

Bese 26. imas let? Mislim da si bezbedna za izlazak. Iskreno ne ocekujem nista od tako ozbiljnih mera a svakako ne pre sto se zavrsi formiranje parlamenta i nove vlade, vidis da se prave blesavi i kako je sve po planu :classic_biggrin:

 

Možda glupo pitanje, ali koji im je rok za formiranje parlamenta i nove vlade? Trebaju mi taman dve do tri nedelje da mogu da brisnem odavde.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zoe Bg said:

Bese 26. imas let? Mislim da si bezbedna za izlazak. Iskreno ne ocekujem nista od tako ozbiljnih mera a svakako ne pre sto se zavrsi formiranje parlamenta i nove vlade, vidis da se prave blesavi i kako je sve po planu :classic_biggrin:

Hvala! 😘

Sledeci dolazak u Srbiju samo autom (sto Slavisa rece) pa cu kad hocu i gde hocu!

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Akiro said:

 

Možda glupo pitanje, ali koji im je rok za formiranje parlamenta i nove vlade? Trebaju mi taman dve do tri nedelje da mogu da brisnem odavde.

Skupstina 30 dana od dana proglasenja konacnih rezultata a vlada 90 dana od konstituisanja parlamenta. 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Darko said:

 

- Poređenje Sinoveca sa Bogdanovićem

- Dokazivanje kako bi Marjanović trebao da bude zvezda u NBA

- Teo je trebao da ima bar 25ppg

- Itd itd

 

To nema veze sa emotivnim uplivom? 😉

 

 

 

Dva od tri tacna. 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zoe Bg said:

91/3269/1

 

Aktivnih 686 (ovaj broj odokativnom metodom unose u sistem garantovano)

 

 

Ali kako drze da nije preko 100.Cim dodje do brojke 90 oni prestaju da broje i idu na drugi dan.Al po ovome se isto vidi da nam kriva raste.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Arsenije Pesic said:

 

A to oko otkazivanja operacija je opet bila samo poslednica trulosti organizacije zdravstvenog sistema. U pitanju su rutinske, svakodnevne operacije za koje nema listi čekanja niti drugog razloga da se odlažu. Jedini razlog - nedostatak rukavica.

 

Kad sam kod rukavica, u vreme kada smo sa tevea bili zatrpani milijardama obezbeđenih maski i rukavica, u borskoj bolnici je svaka smena morala da potpiše da je dobila potreban broj zaštitnih sredstava, a u praksi su dobijali dva puta manje.

 

Zapravo, to sam i htela da prokomentarisem ali sam otisla u sirinu.

Ovde se desava/lo da se otkazuju operacije zbog nedostatka rukavica.

Centralni lager za lekove, zastitnu opremu i ratne zalihe je rashodovan odavno.

To znaci, da niko i nema odgovornost kad se desi da neceg nema. Ne zna leva ruka sta desna radi.

Snalazi se na lokalnom nivou sa nabavkom od danas do sutra, pa ko sta nahvata. A onda zakljucavaju pa ekonomicno dele.

Vlada prica da opreme ima, zdravstveni radnici sa lica mesta kazu da nema (dovoljno). 

 

Nedavno je usred nestasice zastitne opreme po bolnicama, na carini danima stajao sleper pun zastitne opreme koja nije mogla da bude pustena u zemlju jer nije imala CE-markicu – u ovom konkretnom slucaju, uputstvo za upotrebu nije bilo napisano na svedskom. Mislim da su bile maske u pitanju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nama su dali da biramo ko hoce od kuce da radi ali mi se cini da ce nas sve poslati kucama. 

 

Od mera eventualno maske da se vrate, ogranicenje okupljanja. Za jace mere nema para. 

 

Veci ? je kada ce se moci van granica. Mirise mi da cemo jos dugo biti pod zabranom. Vec smo svrstani u one koji manipulisu podacima, ni testove nam ne priznaju. 

Edited by ras kass
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Akiro said:

 

Možda glupo pitanje, ali koji im je rok za formiranje parlamenta i nove vlade? Trebaju mi taman dve do tri nedelje da mogu da brisnem odavde.

 

Mislim da bez obzira na vanredno stanje ili ne bi trebalo da mozes otici iz Srbije, jedino ti valjda za EU treba neka potvrda o boravku,radu ili da imas neko EU drzavljanstvo. Ne znam kako je na ostalim granicnim prelazima ( da li ima kontrole izmedju EU drzava ) ali verujem da ako predjes u Madjarsku da si posle bezbedan do odredista. 

 

Ja opet navijam da bude jos malo bez mera, bar da uspem da se vratim u Srbiju ( imam jako obavezan posao da uradim koji moze da ceka ajd do kraja Jula ) avion mi jedina opcija.

 

@Sunshine State nadam se da ne smeta smajli na post. Znam kako se osecas zbog situacije, pa samo zato smajli.

Edited by Slavisa iz Tavankuta
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoe Bg said:

91/3269/1

 

Aktivnih 686 (ovaj broj odokativnom metodom unose u sistem garantovano)

 

 

da uradim i ja update:

1331 potvrdjenih zarazenih u firmi Tönnies. Jos uvek misle da mogu da lokalizuju zariste bez zakljucavanja cele oblasti.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

Pa zato sto ste tako sludjeni zato vam sve tako i deluje. Kad izgubis sposobnost logičkog rasudjivanja zbog emotivnog upliva onda je bas zajebano i tesko videti istinu.

 

Covek je i racionalno i emotivno bice i u svakoj odluci ima uticaja i razum, a imaju i emocije (osim kod ekstrema).

 

Pritom, ne znam kod koga ovde ima emotivnog upliva - kod ljudi koji su lepo secirali sta ne valja kod drKona ili kod ljudi koji brane drKona samo jer ga vecina napada. Zaista ne vidim nikakvu razliku izmedju "ne dam Vucica, ma koliko ga napadate" koje cujem kod njegovih biraca i "ne dam Kona, cim ga tooliko napadate znaci da je dobar" kod tebe.

 

Emotivni upliv se najbolje vidi kada se pominju ljudi koji napadaju neku licnost - kao da su oni ista relevantni za ovaj slucaj. Neki mitski antivakseri, crkva, nazadne snage, ludi "steva magarac" sa facebooka su protiv Kona - dakle, Kon je heroj. Tako ne funkcionise logika i to je zakljucak koji je donesen na osnovu emocija, a ne zdravog razuma.

 

Cinjenica je da je drKon duvao u istu tikvu sa svim ostalim na vlasti, cinjenica je da se nije oglasavao kada su vlasti orgijale, cinjenica je da je kao Vucic i SNS opsednut komentarima anonimusa sa drustvenih mreza, cinjenica je da je nudio ostavku pa ipak ostao. Cinjenica je da je govorio da deca i dalje treba da idu u skole, cinjenica je da je nakon vanrednog stanja govorio da je pandemija prosla.

 

Takodje je cinjenica da ga neki ljudi, kao i Vucica, proglasavaju za heroja, kao da on jedini licno radi protiv pandemije, cinjenica je da se za njega traze izgovori koji bi mogli da se nadju i za svakog ko se upleo u SNS kolo - pa se za njih izgovori ne traze.

 

Pametnom dovoljno.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Slavisa iz Tavankuta said:

 

 

 

Ja opet navijam da bude jos malo bez mera, bar da uspem da se vratim u Srbiju ( imam jako obavezan posao da uradim koji moze da ceka ajd do kraja Jula ) avion mi jedina opcija.

 

Sto se ne orijentises na let preko Pariza? lete odavde avioni za beograd normalno vec desetak dana koliko znam - imam prjatelje koji su bili u Bg i vratili se pre neki dan u Pariz, kazu sve bez problema nigde ih niko nista nije pitao ni trazio  - i odusevljeni atmosferom u Bg by the way kazu tamo ni traga od atmosfere korone, jedino mora da se nosi maska u zatvorenim prostorima ali narod opusten sto je njima prijalo iz sve snage

Edited by ciao
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, ciao said:

 

Sto se ne orijentises na let preko Pariza? lete odavde avioni za beograd normalno vec desetak dana koliko znam - imam prjatelje koji su bili u Bg i vratili se pre neki dan u Pariz, kazu sve bez problema nigde ih niko nista nije pitao ni trazio  - i odusevljeni atmosferom u Bg by the way kazu tamo ni traga od atmosfere korone, jedino mora da se nosi maska u zatvorenim prostorima ali narod opusten sto je njima prijalo iz sve snage

 

Imam kartu za let iz Ciriha do Beograda. Air Srbija, i oni lete. Valjda ce leteti i dalje 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ciao said:

 

Sto se ne orijentises na let preko Pariza? lete odavde avioni za beograd normalno vec desetak dana koliko znam - imam prjatelje koji su bili u Bg i vratili se pre neki dan u Pariz, kazu sve bez problema nigde ih niko nista nije pitao ni trazio  - i odusevljeni atmosferom u Bg by the way kazu tamo ni traga od atmosfere korone, jedino mora da se nosi maska u zatvorenim prostorima ali narod opusten sto je njima prijalo iz sve snage

Zar nije u Francuskoj jos uvek 14 dana karantina za sve van EU?

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Angelia said:

Zar nije u Francuskoj jos uvek 14 dana karantina za sve van EU?

 

Pravo da ti kazem ne znam, na papiru jeste do 1 og jula, ovi moji prijatelji su sa dvojnim drzavljanstvom - srpsko i fra tako da nisu imali problema u svakom slucaju

 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sunshine State said:

Hvala! 😘

Sledeci dolazak u Srbiju samo autom (sto Slavisa rece) pa cu kad hocu i gde hocu!

 

Kupi registrovan krš od 400€ u voznom stanju, pravac Olandija, kad stigneš pravo na otpad da ga odložiš, voila!

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...