Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Helena said:

Možeš ti da se trudiš iz petnih žila da to deluje pežorativno i banalno, ali nije.

Čime je jedna javna ličnost zaslužila njegovu mržnju?

Tako što je podržala drugu kandidatkinju?

Ništa demokraci&staf?

Šta misliš da će biti ako izgubi?

Sta ce biti ako izgubi?

Moze on da mrzi koga god hoce, kakve to ima veze sa demokratijom? 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Nek grmi jako

 

U vezi sa poslednjim traktatom ispod spojlera.

 

Perl Harbor, 11. septembar, potapanje Luzitanije itd. nisu napadi na američku demokratiju, tj. nisu napadi na američki ustavni poredak. To su bili napadi spolja na SAD kao državu, bez namere da joj se menja unutrašnje uređenje ili nešto slično.

 

Znači trebaće Vam tu neki bolji argument. Ja ovako iz glave ne mogu da se setim ozbiljnijeg napada iznutra na američko uređenje nego što je to upad na Kapitol, ako izuzmemo secesiju Konfederacije pre više od 150 godina.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Jel stvarno mislite da bi, u slučaju japanske pobede u WWII, američka demokratija bila nenapadnuta i netaknuta?

 

Izvinite, moja malenkost podržava svačije pravo na donošenje svakojakih zaključaka, ali se u ovome nećemo složiti. Ili takođe možda mislte da bi Hitler, koji je ismevao američku demokratiju nazivajući je judeoplutokratijom, ostavio sve u Americi kako je bilo pre rata da je pobedio Ruse, Engleze i Amerikance?!

 

Uzeću tu slobodu, nadam se da nećete shvatiti da je reč o istorijskoj poduci jer sam uveren da znate istoriju, da vas podsetim kako se Hitler ponašao prema državama kada je pobeđivao: odmah ih je rasparčavao i menjao politički sistem, poput Francuske, Čehoslovačke ili Jugoslavije, a to što je kreirao nikako se nije moglo nazvati - demokratijom.

 

Isto važi i za WWI - kako to nije napad na američku demokratiju ideja sa se ona uvuče u njega u veme kada je ishod ne samo bio daleko od izvesnog, već kada su nemačke trupe bile u Francuskoj?!

 

Okej, shvatam da neko misli da je Tramp veći zločinac od Hitlera, Kajzera ili predsednika vlade Tođoa, pa kao takav i veća pretnja za US demokratiu od pomenutih ljudi... Ako tako mislite, a uveren sam da to ipak ne mislite, vaše je pravo koje ne želim i neću da diram. Jer na to - nemam pravo.

 

I, naravno, ne pada mi na pamet da se konfrotiram sa nekim ko čita te, kako ste nazvali, traktate... Naprotiv, zahvalan sam vam na tome u duhu potpisa koji stoji ispod mojih skromnih postova.

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

I još nešto, da ne zaboravim - u znak zahvallnosti poklanjam vam ovaj snimak, koji je videlo svega oko 2 hiljade ljudi.

 

Malopre sam ga pokazao svojoj ćerki kada me je pitala odakle je Zaz crpela taj svoj umetnički izraz. Nadam se da će se i vama svideti.

 

Uživajte...

 

Spoiler

 

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala za numeru.

 

Nego, sad ste krenuli sa nekim šbbkbb scenarijima, pošto ni Hitler ni Japanci nisu imali šanse da poraze SAD, a i da jesu ostvarili neku ograničenu pobedu, u najbolju ruku bi mogli da vrate Ameriku na neka izolacionistička podešavanja.

 

Još manje šanse za izmenu unutrašnjeg uređenja SAD nosio je Prvi svetski rat, pošto to uopšte nije bio ideološki sukob. Unutrašnje uređenje SAD je Nemce moglo da zanima otprilike koliko i statut Kola srpskih sestara.

 

Inače, iz toga što je Tramp nelegalnim putem pokušao da utiče na rezultate američkih izbora, a Hitler nije, ne sledi da je Tramp veći zločinac od Hitlera, niti da ja mislim da je Tramp veći zločinac od Hitlera. Nećemo tako da se igramo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Ne, ispravio sam to pre nego što ste mi s pravom predočili, jer zaista ne smatram da vi mislite da je Tramp veći zločinac od Hitlera (pogledajte edit).

 

Ali i ako mislite, to je vaša stvar i ne morate nikome da se pravdate.

 

A ovo nije šta bi bilo kad bi bilo, jer je Hiter zaista u praksi pokazao kako je komadao zemlje dok je pobeđivao, nametajući im sisteme koji svakako nisu bili demokratski, što sam takođe editovao pa možda niste videli. A u vreme kad je stupao u rat sa Hitlerom, Rutvelt svakako nije sa sigurnošću mogao da zna kakav će biti ishod, naročito jer to baš i nije bilo vreme sreće za saveznike...

 

Takođe, da je Amerika izvukla deblji kraj u WWI, odnosno da je na kraju Kajzer trijumfovao, a ne bio poražen, pretpostavljen ishod bi u najmanju ruku bio povratak u izolacionizam. A upravo je to jedna od zamerki koja se upućuje Trampu u kolopletu tih besmislica da će on ovo ili ono ako pobedi na izborima...

 

I tako... Rekosmo jedan drugome šta smo imali u finom i kulturnom tonu dostojnom čoveka. I ne znate koliko mi to zapravo znači u vreme kada većinu polemika karakteriše ona bela skrama koja se nakuplja na uglovima usta kod ostrašćenih polemičara. 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Cinjenica je da su Trump i njegovi najblizi saradnici ovaj put otisli u kud i kamo veci ekstrem nego 2020. Ovaj put mu nije VP umjereni konzervativac Pence nego full scale manijak koji je svjesno izmisljao price o crnim migrantima s Haitija koji jedu macke i pse. Vec je stvoren narativ da ce Demsi pokrasti izbore ako on ne pobijedi i to se promovise jace nego ikad. On je taj koji je inicirao napad na Capitol svojim lazima i teorijama zavjere od kojih ni nakon 4 godine nije odustao nego je jos i pojacao sizofreniju cime je stvorio jos vecu masu koja ce ako zatreba opet jurisati u drzavni udar. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dve žene se takmiče za titulu najradikalnijeg Trumpovog pristalice

Zašto je Donald Tramp rekao da migranti jedu pse i mačke? Staza vodi do provokatora Laure Loomer.

On ju je doveo u svoj najbliži krug.

 

Spoiler

Priča o desničarskoj provokatorici Lauri Loomer i njenom upadu u najuži krug Donalda Trumpa mogla bi se ispričati isključivo psećim metaforama. Počelo bi na društvenim mrežama, gdje se 31-godišnjakinja reklamira kao "Laura Loomer Unleashed", puštena s uzice, oslobođena. Za sada bi narativ završio na predsjedničkoj debati, u kojoj je Trump iznenada ustvrdio da migranti jedu pse i mačke . Bio bi to zabavan komad, koji bi podsjećao na sarkastične dječje priče Marka Twaina o praznovjernim, licemjernim rasistima duž Mississippija.

Ljudi bi se rado sprdali s glupostima koje desničarska provokatorica s megafonom izgovara po društvenim mrežama. Ali stanje američke demokracije zahtijeva da se Laura Loomer shvati ozbiljno. Uspjela je prodrijeti kroz mračne rubove interneta u uži krug republikanske predsjedničke kandidatkinje.

 

Niotkuda je dodala pse

Kad je Trump odletio u Philadelphiju na debatu , doveo je Loomer sa sobom u avion, što je bila krajnja mjera utjecaja za 78-godišnjaka. Redovito ju je zabavljao u Mar-a-Lagu, a čak ju je htio angažirati i za svoju kampanju, što su savjetnici spriječili. Sada kažu da je Loomer Trumpu na putu na predsjedničku debatu šapnula teoriju zavjere o migrantima u Ohiju koji jedu kućne ljubimce . Dan ranije Loomer je objavila video u kojem njezin djelatnik maltretira senatora iz Ohia pitajući ga podržava li jedenje pasa.

Prethodno nije bilo spomena o psima; glasine desničarskih agitatora vrtile su se oko mačaka, gusaka i pataka . Sljedeći dan, Loomer je hrabro tvrdila da migranti jedu ljude.

Riječ je o glasinama po ukusu samopromotorice s Floride, koja sebe naziva “novinarkom istraživačkom”. Vaša navodna istraživanja ispadaju pretjerivanja, otuđenja ili čak besplatne invencije. Zanat je učila na relevantnim portalima kao što su “Project Veritas” i “Infowars” Alexa Jonesa . Zabranjen joj je pristup platformama poput Instagrama i Twittera, a Elon Musk ponovno je aktivirao njezin račun na X-u.

 

Curry rasizam

U središte pozornosti šire javnosti došla je 2016. godine kada je u burki umarširala na biračko mjesto. Od tada se dvaput kandidirala na republikanskim predizborima. Iznad svega, proslavila se opisujući školske pucnjave kao namještene, podržavajući neonaciste kao Židovka i šireći teorije zavjere o terorističkim napadima 11. rujna 2001. godine. Ipak, dan nakon predsjedničke debate, Trump je Loomer poslao s njim na komemoraciju žrtvama u New Yorku .

Neposredno prije predsjedničke debate, Loomer je napisala da će Bijela kuća uskoro mirisati na curry, misleći na jamajčansko-indijanske korijene Kamale Harris . Bilo je to previše čak i za Marjorie Taylor Greene , koja želi obraniti titulu najradikalnije žene u Trumpovom okruženju. Predstavnik Georgije osudio je Loomerove komentare kao "užasne i užasno rasističke", što nije bez određene ironije nakon što je i samu Taylor Greene stranka ukorila zbog rasizma .

Laura Loomer je odvratila, podsjetivši Greene na antisemitske pogrešne korake i njezine razne afere. Kad se i senator Lindsey Graham usudio primijetiti da Loomer šteti predsjedničkom kandidatu, napisala je da je on zapravo homoseksualac, što je on pokušavao sakriti. Garnirala ga je psovkama, naravno.

Sada ima sve više republikanskih glasova koji pozivaju Trumpa da drži Loomer podalje od sebe i, prije svega, od stranke. Razni republikanci koriste rasističke motive, ali ih znaju prikriti. Loomer, pak, slavi njezin rasizam, što bi se moglo pokazati kontraproduktivnim za predsjedničku kandidatkinju i stranku.

 

Zatrpavanje medija glupostima

Trump je odgovorio da ne može kontrolirati Loomer. Ne bi bilo prvi put da je pod pritiskom još više odlutao do krajnosti.

U 2016., na primjer, doveo je Stevea Bannona , koji je sažeo Trumpovu medijsku strategiju: " Preplavite zonu sranjem ".

Preplavljivanje medija besmislicama tako da je teško razlikovati činjenice od fikcije.

Nitko to ne radi dosljednije od Laure Loomer, nekoliko puta na sat, po mogućnosti sa svog kauča. Sa svoja dva psa.

 

 

Koja ironija. Njegovi govori su puni mrznje i napadanja drugih.

Pa kako da covek ne kaze da je stabilna budala ?

 

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Helena said:

Ali čovek mrtav ladan piše o kriminalcima, Melanija je dobila državljanstvo preko veze i tako dalje i bliže.

 

 

"The rethoric lies"... nije pustio cak ni fraza da se ohladi pa da je ispinuje. 

Nikada u zivotu nisam videla osobu koja ima toliki stepen projekcije. Ako nesto nije pomenuto do sada i on prvi pomene, vec znas gde da trazis sta je zabrljao. 1/1 Gebelosvki sistem propagande. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Ovaj juce uhvaceni je pra par godina napao neko dete u NC puskom, pustili su ga... i nisu mu zabranili oruzje. 

Optuznice govore suprotno. Da mu je oruzje bilo zabranjeno. U ovom slucaju imamo zivog pocinioca, ne kao prethodni. Naravno, kao sto rekoh ako su sve cinjenice koje izlaze, tachne. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Eddard said:

Ma neće biti ništa, lajanje na zvezde. 

To I ochekujem. E sad, ako ga neko ubije pre izbora... to je vec nepoznata.

 

Nesto sto nema veze sa tvojim postom, sta ako se ispostavi da ova prica koja kruzi da je ABC namestio debatu, nema dokaza jos za to, ali ako je tacno? Mogu da kazem da je sumnjivo svedocenje whistle-blower, ali ja sam generalno skeptik, ali sta ako jeste? Da li ce nesto promeniti kod ljudi koji se kunu u MSM? 

Da li bi to bilo "election interference"? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angelia said:

To I ochekujem. E sad, ako ga neko ubije pre izbora... to je vec nepoznata.

 

Nesto sto nema veze sa tvojim postom, sta ako se ispostavi da ova prica koja kruzi da je ABC namestio debatu, nema dokaza jos za to, ali ako je tacno? Mogu da kazem da je sumnjivo svedocenje whistle-blower, ali ja sam generalno skeptik, ali sta ako jeste? Da li ce nesto promeniti kod ljudi koji se kunu u MSM? 

Da li bi to bilo "election interference"? 

 
Uvek možeš da se informišeš preko Snowdena ako već ne možeš preko RT.

Eno ga već “cvrkuće”, kao njegov istomišljenik Musk… doduše, ovaj drugi briše postove brže nego što mu je trebalo vremena da ih sastavi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...