Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

35 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

On bar ima opravdanje, senilan je 😄 a sta da kaze stabilni genije koji je pomesao Hejli i Pelosi, Orbana i Edrogana, Tursku i Madjarsku, kupovao Grenland, nukovao uragane, osvajao aerodrome 1775... ? 

Kod ove dve lejdi radi se o takozvanom Freudian promise, a i njemu i njegovom birackom telu savrseno je svejedno sto mesa

Tursku i Madjarsku, Verovatno ni publika u Las Vegasu nije registrovala sta je Bajden pricao o Miteranu, ali jeste cudno da ih

je pomesao jer je je Bajden poznavao i Miterana, a i v 30 godina je u vrhu politike. Ma nema veze, samo da Putina ne pomesaju

sa Scholzem.😁

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Selina said:

Kod ove dve lejdi radi se o takozvanom Freudian promise, a i njemu i njegovom birackom telu savrseno je svejedno sto mesa

Tursku i Madjarsku, Verovatno ni publika u Las Vegasu nije registrovala sta je Bajden pricao o Miteranu, ali jeste cudno da ih

je pomesao jer je je Bajden poznavao i Miterana, a i v 30 godina je u vrhu politike. Ma nema veze, samo da Putina ne pomesaju

sa Scholzem.😁

 

Pa zato sto ga je poznavao ih je i pomesao, mozak u godinama pogotovo kod opadanja kongitivnog sistema se bolje seca proslosti nego sta je jeo pre pola sata... jbg to je jedan od razloga zasto ne stavljas ljude na odgovorne pozicije u tom stanju, ali kao sto kazes, biracima nije bitno jer je izbor 1:1... sto je @goldberg primetio u poslednjem postu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Karlson je stigao u Moskvu, gde će intervjuisati Putina. Tim povodom se oglasio:

 

Večeras smo u Moskvi, ovde smo da intervjuišemo predsednika Rusije Vladimira Putina. To ćemo uskoro i uraditi.

 

Naravno, postoje rizici prilikom sprovođenja ovakvog intervjua, pa smo o tome pažljivo razmišljali više meseci. Evo zašto to radimo: prvo, jer je to naš posao, mi smo u novinarstvu, naša dužnost je da informišemo ljude. Većina Amerikanaca nije informisana o ratu koji je u dve godine preoblikovao ceo svet, nemaju stvarnu predstavu o tome šta se dešava u ovom regionu, ovde u Rusiji ili 600 kilometara dalje - u Ukrajini, ali sada bi trebalo da znaju. 

 

Jer Amerikanci plaćaju te događaje na načine koje možda još uvek ne percipiraju u potpunosti. Rat u Ukrajini je humanitarna katastrofa, ostavio je stotine hiljada mrtvih, čitavu generaciju mladih Ukrajinaca i depopulirao najveću zemlju u Evropi. Ali dugoročne posledice su još dublje. 

 

Ovaj rat je potpuno preoblikovao globalne vojne i trgovinske saveze, a sankcije koje su usledile - takođe. Ukupno su narušile svetsku ekonomiju. Ekonomski poredak posle Drugog svetskog rata, sistem koji je garantovao prosperitet na Zapadu više od 80 godina, vrlo brzo se raspada. Sa njim i dominacija američkog dolara. Ovo nisu male promene, ovo su razvoji koji menjaju istoriju i koji će odrediti živote naše dece i unuka.

 

Veći deo sveta ovo savršeno razume, mogu da vide to. Pitajte bilo koga u Aziji ili na Bliskom istoku kako izgleda budućnost. Ipak, populacije engleskog govornog područja deluju uglavnom nesvesne, misle da se zapravo ništa nije promenilo i misle tako zato što im niko nije rekao istinu. 

 

Njihove medijske kuće su korumpirane, lažu svojim čitaocima i gledaocima. Na primer, od dana kada je počeo rat u Ukrajini, američke medijske kuće su razgovarale sa desetinama ljudi iz Ukrajine i uradile su desetine intervjua sa ukrajinskim predsednikom Zelenskim. I mi smo zatražili intervju sa Zelenskim i nadamo se da će prihvatiti, ali intervjui koje je već uradio u Sjedinjenim Državama nisu tradicionalni intervjui, to su laskave seanse sa ciljem da se pojačaju zahtevi Zelenskog da SAD dublje uđu u rat u Istočnoj Evropi i plate za to. 

 

To nije novinarstvo, to je državna propaganda. Propaganda najružnije vrste, ona koja ubija ljude. 

 

Istovremeno, naši političari i medijske kuće rade ovo, promovišući stranog lidera kao da je on neka nova potrošačka marka. Istovremeno, nijedan zapadni novinar se nije potrudio da intervjuiše predsednika druge zemlje uključene u ovaj sukob, Vladimira Putina.

 

Većina Amerikanaca nema pojma zašto je Putin napao Ukrajinu ili kakvi su mu sada ciljevi... 

 

Nikada nisu čuli njegov glas. 

 

To je pogrešno. Amerikanci imaju pravo da znaju sve što mogu o ratu u koji su umešani i mi imamo pravo da im to kažemo jer i mi smo Amerikanci. Sloboda govora je naše nasledno pravo, rođeni smo sa pravom da kažemo šta mislimo, to pravo ne može biti oduzeto, bez obzira ko je u Beloj kući.

 

Pre skoro 3 godine Bajdenova administracija je ilegalno špijunirala naše tekstualne poruke povodom organizacije ovog istog intervjua, a zatim je poslala njihov sadržaj svojim slugama u medijima. To su uradili kako bi nas zaustavili. Isto su učinili i ovog puta, ali mi smo došli u Moskvu ne zato što volimo Vladimira Putina, nego zato što volimo - Sjedinjene Američke Države. 

 

Mi želimo da ostanete prosperitetni i slobodni, zato smo sami platili ovo putovanje. Nismo uzeli novac iz bilo koje vlade ili grupe, niti smo ćemo naplaćivati ljudima koji žele da vide intervju na našoj veb stranici tuckercarlson.com.

 

Ilon Mask je obećao da neće potisnuti ili blokirati ovaj intervju na njegovoj platformi Iks, i mi smo mu na tome zahvalni

Nasuprot tome, zapadne vlade svakako će dati sve od sebe da cenzurišu ovaj video, jer to rade zato što se plaše informacija koje ne mogu da kontrolišu. Vi, međutim, nemate razloga da se plašite, niti vas ohrabrujemo da se slažete sa onim što Putin može da kaže.

 

Samo vas pozivamo da budete upoznati kao slobodan građanin, a ne - rob.

 

Odlučite sami.

 

I neka krene sezona skakanja po Takeru Karlsonu, čak i pre nego što je emitovan sekund intervjua... U šta ne sumnjam i čemu se zapravo radujem... Tri, dva, jedan - sad.

 

Samo ne pucajte u prenosioca poruke :) U ovom slučaju, pukog prevodioca. U protivnom, ako se svede na lični nivo nešto što je samo prevod, odmah ide ignor lista.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

"Sloboda govora je naše nasledno pravo, rođeni smo sa pravom da kažemo šta mislimo, to pravo ne može biti oduzeto, bez obzira ko je u Beloj kući."

 

"...u Sjedinjenim Državama nisu tradicionalni intervjui, to su laskave seanse sa ciljem da se pojačaju zahtevi Zelenskog da SAD dublje uđu u rat u Istočnoj Evropi i plate za to."

 

 

Kaze covek cija novinska kuca je platila stotine miliona za njegovo misljenje... plus, misljenje naziva novinarstvom

 

Spoiler


po5kkyel5j471.jpg


 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Nek grmi jako said:

neka krene sezona skakanja po Takeru Karlsonu... U šta ne sumnjam i čemu se zapravo radujem... Tri, dva, jedan - sad.

 

Veseli se slobodno, skači, zamisli, ima neki od nas koji živimo ovde, pa takvog i njemu slične ne gledamo, ne slušamo, niti smatramo bitnim. Amerikance robove, poziva da razmišljaju kao slobodni gradjani, da daju šanse Putinu, saslušaju njegovu stranu. Kud ćeš veće robove od ovih što slušaju njega i slične.

 

@Draganpa što si ti prvi skočio, da se pridružim, pa da se ovaj nik što grmi bar proveseli 😀

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Čovek čim zine slaže. U Rusiji postoje novinari iz svih većih SAD medijskih kuća i putler je mogao da da intervju kad god je hteo. Problem je što putin ne daje intervjue koji nisu naručeni tako da će taker da dobiju listu pitanja koje treba da pročita i to je to. Mogu se kladiti da ni jedno škakljivo pitanje neće postaviti niti će insistirati na jasnim odgovorima kada ovaj bude relatizovao svoje zločine.

 

Nažalost dva SAD novinara su  trenutno u zatvoru u Rusiji jer su hteli da izveštavaju iz te despotije.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Norma Anderson Trump Colorado Ballot Case

 

Glavni tužilac u tužbi za sprečavanje Donalda Trampa na glasanju u Koloradu 2024. je 91-godišnji stalni član Republikanske stranke u Koloradu. Zašto je to važno: Slučaj sa glasačkim listićima u Koloradu biće pred Vrhovnim sudom u četvrtak nakon što je najviši sud Kolorada presudio u korist diskvalifikacije Trampa. Slučaj bi mogao imati velike posledice za tekuće pravne izazove u drugim državama. Uloga Norme Anderson u tužbi naglašava stalni otpor Trampu među nekim mejnstrim republikancima.

Prošle godine, Anderson je postala vodeći podnosilac peticije u tužbi koju su podneli glasači u Koloradu tvrdeći da Tramp ne bi trebalo da se pojavi na državnom glasačkom listiću jer su njegovi postupci nakon poraza na izborima 2020. prekršili klauzulu o pobuni 14. amandmana. „Ako to nije pobuna, ne znam šta jeste“, rekla je Anderson za Colorado Sun o pobuni na Kapitolu 6. januara.

Dok je niži sud dozvolio Trampu da ostane na glasačkom listiću u Koloradu, Vrhovni sud Kolorada je izbacio Trampa sa glasačkih listića u decembru nakon što je utvrdio da se klauzula o pobuni iz 14. amandmana odnosi na Trampa. Trampovi advokati uložili su žalbu na presudu Vrhovnom sudu SAD, koji je prošlog meseca pristao da sasluša slučaj. Zaključak: Anderson je rekla za Colorado Sun da će pažljivo pratiti argumente Vrhovnog suda i da se nada da će odluka biti doneta brzo. „Veoma sam srećna što sam to uradila“, rekla je. "Potrebna je hrabrost."

Link to comment
Share on other sites

U medjuvremenu naleteh na ovo, vest od pre neki dan. 10 senatora su skinuti sa listica za reizbor iz razloga sto su imali vise od 10 neopravdanih izostanaka (zvuci skolski 😄 ). 

9 su naravno republikanci (borci za zivot od sopstvenog rada), jedan je nezavisan... 

 

----

 

Kad smo vec pominjali TS i ostale zvezde, izgleda da Tramp nije mogao da privuce neku sebi, pa je resio da od sebe napravi Elvisa 😂

 

spacer.png

Edited by 𝓑𝓪𝓫𝔂
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

U medjuvremenu naleteh na ovo, vest od pre neki dan. 10 senatora su skinuti sa listica za reizbor iz razloga sto su imali vise od 10 neopravdanih izostanaka (zvuci skolski 😄 ). 

9 su naravno republikanci (borci za zivot od sopstvenog rada), jedan je nezavisan... 

 

----

 

Kad smo vec pominjali TS i ostale zvezde, izgleda da Tramp nije mogao da privuce neku sebi, pa je resio da od sebe napravi Elvisa 😂

 

spacer.png

Kvot iz Putinovog intervjua seda fantastično na ovo-Bajden zapravo ne vlada Amerikom :s_d:

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Nek grmi jako said:

 

Kada ove podatke pridružimo NBC anketi objavljenoj istog dana, ako se samo polovina tih rezultata održi do izbora (ne mora čak da se uvećavaju ni za promil na Trampovoj strani), izbori će biti jednosmerna ulica. 

 

Mičigen je Trampov, Viskonsin Bajdenov. Stim da je Mičigen beton, a u Viskonsinu ce biti velika borba(2016. uzeo Tramp, 2020. Bajden za dlaku), ali ajde da ga damo Bajdenu.

 

Znači Tramp ako uzme Pensilvaniju on otvara pjenušac 5.11. Ako pak Bajden odbrani PA(Tramp solidno vodi), mora da uzme još 1 od  Arizona-Gruzija-Nevada. U sve tri Tramp ima značajnu prednost. Može se čak desiti da Tramp osvoji sve iz 2016. plus Nevada. 

 

Ali za njega je dodatan izazov senat, inace mu pobeda nece previse znaciti, posebno jer 2026. dosta toga moraju da odbrane. 

 

Treba mu najmanje 2 drzave. Z. Virdzinija je 100% crvena. Znači još jedna od: Ohajo, Montana, Nevada, Arizona, Viskonsin i Mičigen. Kako sada stoje stvari bice i vise od te 2, što bi crvenima sačuvalo većinu i posle 2026.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Helena said:

Kvot iz Putinovog intervjua seda fantastično na ovo-Bajden zapravo ne vlada Amerikom :s_d:

 

Pa da... naravno  😄 

 

 

Spoiler

 

 

 

 

1 hour ago, Unknown said:

 

Mičigen je Trampov, Viskonsin Bajdenov. Stim da je Mičigen beton, a u Viskonsinu ce biti velika borba(2016. uzeo Tramp, 2020. Bajden za dlaku), ali ajde da ga damo Bajdenu.

 

Znači Tramp ako uzme Pensilvaniju on otvara pjenušac 5.11. Ako pak Bajden odbrani PA(Tramp solidno vodi), mora da uzme još 1 od  Arizona-Gruzija-Nevada. U sve tri Tramp ima značajnu prednost. Može se čak desiti da Tramp osvoji sve iz 2016. plus Nevada. 

 

Ali za njega je dodatan izazov senat, inace mu pobeda nece previse znaciti, posebno jer 2026. dosta toga moraju da odbrane. 

 

Treba mu najmanje 2 drzave. Z. Virdzinija je 100% crvena. Znači još jedna od: Ohajo, Montana, Nevada, Arizona, Viskonsin i Mičigen. Kako sada stoje stvari bice i vise od te 2, što bi crvenima sačuvalo većinu i posle 2026.

 

Mmmm, ne. Kaze MAGA da je Tramp jos uvek predsednik, nista od treceg mandata 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Helena said:

Ima klip na X-u.

Ali laže za motiv, njemu je do opšteg dobra Amerikanaca ko do banjskog snega, američki Pirs Morgan.

 

Najverovatnije ste u pravu za motiv, čak mislim i da je intervju sekundaran, možda čak i tercijalan momenat, a da je glavni povod uspostavljanje jednog postojanog kanala između Trampa i Putina.

 

Jer, Putin će posegnuti za propagandom na način koji to čini svaka strana u svakom ratu, pa će u intervjuu slagati i za motiv, i za buduće poteze, i za broj žrtava... Isto ko i svako što bi slagao... Pa ne, najbolje da će reći prave planove u nekom tamo intervjuu?!

 

Ali, sa druge strane, ovakav povod i razvoj situacija možda daju za pravo baš onima koji pretpostavljaju da je Tramp sklon da posluša savete pokojnog Kisindžera i razvrgne tu spregu Moskva-Peking. I to baš na način na koji Kisindžer savetuje, a to je da treba prići - slabijem. 

 

Američka administracija je u drugoj polovini prošlog veka u nekoliko navrata prilazila Pekingu kako bi ga odvojila od Moskve, jer su tada procenjeni kao slabji od Sovjeta. Međutim, ako Tramp danas vidi Kinu kao glavnu pretnju, a ne treba da bude član Mense da bi to shvatio, onda bi trebalo da se prišunja Putinu i pita ga - tovariš, šta ti treba da budeš srećan?

 

Iz tog razloga me uopšte ne bi iznenadilo ako bi mnogo bitnije bilo ono što Putin i Karlson jedan drugom kažu kad kamere budu isključene i u četiri oka... Jer bi to možda mogao da bude i inicijalni početak ispipavanja koji su uslovi Rusije da ne bude baš uvek uz Kinu, i da u budućnosti ponekad i skrene pogled na drugu stranu i prećuti nešto kada bude čupavo na relaciji Vašington-Peking.

 

Nekako se Tramp mnogima čini kao neko ko sledi neke istorijske zakonitosti, poput one da je obično loše prolazio neko ko se istovremeno kačio sa nekoliko jakih protivnika. Napoleon je na toj temi dohvatio vlastiti kraj, Hitler se tako upropastio... Zato mi i izgleda, kada čujem one njegove govore o Putinu i Siju, da se Tramp već sad užasava ideje da bi mogao da bude predsednik države koja je u direktnoj konfrontaciji sa Kinom, Rusijom i Iranom, na tri neuralgične tačke sveta.

 

A trgovac kakav jeste, verovatno je osmislio strategiju kako da se trgovački dogovori sa Rusima... I uopšte me ne bi čudilo da je odlazak Karlsona u Moskvu inicijalnii deo plana i onaj prvi pazl u široj slici.

 

@Unknown

 

Dobro ste vi to izračunali. To je otprilike ta matematika.

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Ne pripisuje ja Takeru ništa blizu toga, to je čist sebičluk i samoreklama.

Čak nešto ni ne mislim da će ta pitanja biti od velikog značaja, on će ko ovaj naš, pričati šta oće ( u tom neproverenim transkriptu koristi reč "sranje") ali da ja ne bih mnogo mudrovala, ja ću njega sad staviti.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kad je tako nešto na dnevnom redu, kao što je taj intervju, obično se radi o nekakvoj fasadi, a u pozadini se odrađuju neki pravi dilovi. Iz tog razloga i pretpostavljam da je reč o nekoj vrsti neformalnog kanala, ali čvrstog, između Trampa i Putina, jer bi njih dvojica ubrzo mogla da se nađu za pregovaračkim stolom ako narandžasti pobedi u novembru.

 

A što se tiče intervjua, možda bi me i zanimalo šta bi Putin rekao o međunarodnim odnosima, Briksu, dedolarizaciji... A ono što kaže za Ukrajinu apsolutno me ne zanima, jer sam se naslušao propagande tokom života.

Edited by Nek grmi jako
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

2 minutes ago, Nek grmi jako said:

Kad je tako nešto na dnevnom redu, kao što je taj intervju, obično se radi o nekakvoj fasadi, a u pozadini se odrađuju neki pravi dilovi. Iz tog razloga i pretpostavljam da je reč o nekoj vrsti neformalnog kanala, ali čvrstog, između Trampa i Putina, jer bi njih dvojica ubrzo mogla da se nađu za pregovaračkim stolom ako narandžasti pobedi u novembru.

 

A što se tiče intervjua, možda bi me i zanimalo šta bi Putin rekao o međunarodnim odnosima, Briksu, dedolarizaciji... A ono što kaže za Ukrajinu apsolutno me ne zanima, jer sam se naslušao propagande tokom života.

U ceo koloplet je umešan i Mask koji je obećao necenzuru i neblokadu.

Link to comment
Share on other sites

Pa jasno da je umešan, taj je još veći oportunista od Trampa.

 

Kad je kupio Tviter i vratio na mrežu sve one koje je prethodna garnitura odstranila, podsetio me na Džordana, koji je odbio da bude podrška crnom demokrati na izborima rečima: i republikanci kupuju patike (misleći na Najk u kome je imao tal, naravno).

 

E, tako i Mask zna da treba da proda i republikancima električni autmobil i još svašta nešto što će da valja u budućnosti, pa ne bi čovek da im se zamera i doživi ono što je doživeo Bud Light. 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Helena said:

Ne pripisuje ja Takeru ništa blizu toga, to je čist sebičluk i samoreklama.

Čak nešto ni ne mislim da će ta pitanja biti od velikog značaja, on će ko ovaj naš, pričati šta oće ( u tom neproverenim transkriptu koristi reč "sranje") ali da ja ne bih mnogo mudrovala, ja ću njega sad staviti.

 

 

 

 

 

 

 

Sto se onda sastajao sa Trampom ako misli da predsednik ne igra nikakvu ulogu? 

Na stranu sto on to gleda iz svog ugla vladanja gde je sva vlast u njegovim rukama... 

1 hour ago, Nek grmi jako said:

ono što je doživeo Bud Light. 

 

 

Tacno sta? Kupovali su kao pomahnitali da bi se snimali kako unistavaju - debili 😄 

I anti reklama je reklama.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Sto se onda sastajao sa Trampom ako misli da predsednik ne igra nikakvu ulogu? 

Na stranu sto on to gleda iz svog ugla vladanja gde je sva vlast u njegovim rukama... 

 

 

Tacno sta? Kupovali su kao pomahnitali da bi se snimali kako unistavaju - debili 😄 

I anti reklama je reklama.

Bud Light je i dalje najprodavaniji brand piva u USA, i pored konzervativnog ludila koje pominjes kada je prodaja pala 20% u prvih par mjeseci te kampanje, na kraju godine su pali svega 4.4% u prodaji u odnosu na prethodnu godinu, ali su i dalje 25% ispred drugog branda po prodaji ili citavu miljardu dolara prednosti Prosle godine su mi rasprodaje Bud Light-a ustedile par desetina dolara, a da sam poslusao prijatelja i kupio dionice kada me je nagovarao, zaradio bih mozda 20% u zadnjih 6 mjeseci...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...