Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1. podmetnuti drugima bezosecajnost relativizaciju smrti dece, da bi

2. uspostavivsi direktnu vezu izmedju imigracije i smrti usled drogiranja

3. proturio vlastitu politicku agendu (propagandu)

 

Pogledajmo statistiku za vreme stabilne budale 2017.-2021.

 

2023-Drug-od-death-rates-2.jpeg

 

2023-Drug-od-death-rates-1.jpeg?itok=Zqt

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dragan said:

1. podmetnuti drugima bezosecajnost relativizaciju smrti dece, da bi

2. uspostavivsi direktnu vezu izmedju imigracije i smrti usled drogiranja

3. proturio vlastitu politicku agendu (propagandu)

 

 

Ma katastrofa sta radi. 

 

Kao tinejdzeri se nikada pre nisu drogirali, nego im Bajden valjda gura umesto knjiga drogu pod nos. 

 

Jbg treba razumeti sistem gde osim dolara nista nema vrednost i nije od juce... Da ima pozatvarali bi one koji su pravili opoide i terali korumpirane lekare da ih propisuju, a ta prica je duga ceo vek. 

 

https://www.theguardian.com/global/2009/dec/13/drug-money-banks-saved-un-cfief-claims

Link to comment
Share on other sites

Gospodine Dragane, podsetio bih vas da nijedan vaš upis nisam nazvao propagandom jer je ta vrsta komunikacije za moju malenkost nedolična.

 

Zato sa žaljenjem moram da iskoristim opciju ignor liste i u vašem slučaju, iako se na taj način izlažem hendikepu zbog nemanja uvida u vaše tekstove. Nadam se da vas takav razvoj situacije neće ometati da i dalje posvećujete pažnju mojim skromnim upisima i da ćete ih i nadalje čitati, iako ja više fizički neću biti u mogućnosti da čitam vaše rečenice.

 

Pozdrav i sve najibolje.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Mozda zato sto @Dragan ne vrsi nikakvu porpagandu? 

 

I eto ti ga, cim mu se suprotstavis blokira. Mene je blokirao jer nije imao odgovor sto je bas Desantis dobar za predsednika a ja sam insistirala da kaze vise od 'dobar je'

I posle godinu dana nije rekao nista zasto bi bio dobar, elem, nije ni bitno, nece biti predsednik, pre ce vise posecivati sudove. Trenutno je u istrazi njegovo troskarenje 54 miliona dolara para iz kampanje potroseno na privatne avione, luksuzne hotele i soping, sto prevazilazi debelo potrosnju na politicku reklamu. 

 

Sve vise je izgleda ocito da ulaze u kampanje da bi pokupili donacije, pa se izvuku iz nje da ne potrose sve preostalo... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nek grmi jako said:

 

Do alarmantnog povećanja broja dece koja umiru od trovanja fentanilom dolazi upravo zbog delovanja narko kartela.

 

I pošto smo već utvrdili rekordan broj smrti tinejdžera od droge u 2022. godini, na to se logično nadovezuje zvaničan podatak da je u 2021. godini 133 dece mlađe od 5 godina umrlo od fentanila u SAD.

 

Pazite, mlađe od pet godina... Četrdesetoro od te dece nije imalo ni godinu dana...

 

Smrt jednogodišnjeg Nikolasa Dominisija, koji je jedno od te dece umrle od trovanja fentanilom samo u 2021. godini, bitna je i kao pokazatelj na koji način su ta deca bila izložena fentanilu, koji nije stigao do njih tako što su ga švercovali neki građani Amerike.

 

Naprotiv, prema nalazima policije, u obdaništu u Bronksu gde je to dete umrlo pronađena je presa, dakle mašina koju karteli i njihovi dileri koristi za pakovanje droge.

 

S tim u vezi, profesorka Gaither sa Jejla analizirala je podatke CDC-a i otkrila da je smrtnost od fentanila kod dece mlađe od 5 godina skočila za 590% . Ukupno je, prema njenim rečima, broj smrti osoba mlađih od 20 godina 2021. godine povećan četiri puta u odnosu na 2018. godinu.

 

I jel neko stvarno misli da je to - slučajno... Eto, desilo se samo od sebe, jel da? Jel uopšte neko ima ideju o čemu je ovde reč? Smatra li neko da je to užasan podatak za svaku vlast, pa makar i onu koju favorizujemo u odnosu na neke druge opcije, imo anestezirani do te mere da nas više ne dotiču ni mrtve bebe i deca mlađa od pet godina koja umiru od posledica fentanila?

 

Ej, umiru im zdrava deca mlađa od pet godina, i to u najvećim mukama... Pa to je gore od horora i zombilenda u koji se pretvorio deo Amerike tokom administracije papa Džoa...

 

I da li iza te konkretne brojke stoje karteli? Pa naravno da stoje, kao što su u određenom procentu krivi i roditelji u čijoj je krvi pronađen fentanil u vreme smrti njihove dece. 
 
Pa samo u 2022. godini na teritoriji Njujorka zaplenjeno je nešto manje od tone fentanila u prahu... Da, da, samo u labovima narko kartela u Njujorku i samo u prahu koji je donesen iz Meksika, a ne u tabletama.

 

Što je oko 15%  ukupnog praha fentanila koji je zaplenila DEA širom zemlje samo u toj godini, i to od dilera droge, a ne od nekih građana koji su švercovali tablete za vlastitu upotrebu.

 

I to je otkriveni prah, a pogledajmo statistiku kada je reč o otkrivenim i pretpostavljenim neotkrivenim količinama, da bismo shvatili jačinu te pošasti. 

 

Pa daj više da odlikujemo Bajdena ordenom jer mu ispred nosa od fentanila umire na stotine dece mlađe od pet godina, jer nije dovoljno samo braniti tu administraciju širokom lepezom reltivizacija, nego je valjda treba i nekako nagraditi za to dostignuće.

 

 

Podaci su ti tacni, cilj napada je pogresan. Svi podaci pokazuju da je do ogromnog rasta u smrti of opioida doslo u periodu od 2017-2020:

 

LineGraph_OverdoseDeathRatesOpioids_99-2

 

A studija koju citiras o smrti djece od opioida ima krivu jednakog oblika i u jednakom periodu 2017-2021 je postala vrlo strma- pogledaj na  https://www.kron4.com/wp-content/uploads/sites/11/2023/05/Pediatric-Fentanyl-Death-Study.pdf 

 

Za one koji ne prate USA politiku, evo pregleda predsjednickih mandata od 2000. godine pa do sada, 

Jan 2001. - Jan 2009. George W. Bush

Jan 2009. - Jan 2017. Barack Obama

Jan 2017. - Jan 2021. Donald Trump - poznat i kao inmate P01135809

Jan 2021.- ????     Joe Biden

 

Administracija od 2017-2021 je bila totalno nesposobna da uradi bilo sta osim da natjera Vucica da potpise bliskoistocni sporazum, ali iskreno govoreci pitanje je da li bi i da su imali ponekog ko moze prosjecno dovbro da odradi svoj posao mogli uraditi bilo sta po ovom pitanju, kada je COVID kriza uzrokovala  uspostavljanje novih kanala trgovine drogom, i potpuno drugaciju upotrebe opioida...

 

1 hour ago, Dragan said:

1. podmetnuti drugima bezosecajnost relativizaciju smrti dece, da bi

2. uspostavivsi direktnu vezu izmedju imigracije i smrti usled drogiranja

3. proturio vlastitu politicku agendu (propagandu)

 

Pogledajmo statistiku za vreme stabilne budale 2017.-2021.

 

2023-Drug-od-death-rates-2.jpeg

 

2023-Drug-od-death-rates-1.jpeg?itok=Zqt

 

Nisam vidio da si vec postavio ove grafikone koji prikazuju ovu groznu sliku u pravom svjetlu... 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem vam se na džentlmenskom gestu i konstataciji da su podaci koje sam upotrebio u svom skromnom upisu tačni, kao što su tačni i svi ostali podaci kojima smo vi i ja baratali na ovom topiku.

 

Takođe, u 2021. godini, u kojoj je 133 dece mlađe od 5 godina umrlo od fentanila u SAD, predsednik je bio - Bajden. Takođe, podatak pomenute profesorke sa Jejla, koji se odnosi na broj smrti od posledica fentanila osoba mlađih od 20 godina, a koji je četiri puta veći u odnosu na 2018. godinu, takođe se odnosi na 2021. godinu, što je prva godina vladavine Džoa Bajdena. 

 

Uskoro će biti upotpunjeni podaci i za 2022. godinu, a zatim, logično, i za 2023. A tad ćemo se češati po glavi kad ih vidimo, ako je suditi po preliminarnim brojevima koji još nisu zvanični.

 

Spoiler

Zako koga navijate večeras, za Najnerse ili Lajonse?

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Kako sam već pominjao, ako želite da saznate da li je nečija politika dobra ili loša u bilo kom segmentu, pa tako i u smrtnosti dece izazvane fentanilom, test za to prilično je jednostavan - samo pogledajte rezultate koje je ta politika proizvela i koji su se desili tokom nečijeg mandata,

 

U predmetnom slučaju reč je o egzaktnim rezultatima i brojevima.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Možda ste u pravu, možda niste, kao što je uvek slučaj sa slobodom izbora.

 

Kao što je potpuno legitimno da neko kaže da je dobra vlast u čijem mandatu, samo u toku jedne godine, umre od fentanila 133 dece mlađe od 5 godina, dozvolite i mojoj malenkosti da se izjasni da vlast tokom čijeg mandata toliko dece umire u mukama od fentanila - ne može da bude dobra.

 

Pa ako grešim, praštajte, ali mi dopustite slobodu izbora koja u sebi sadrži i pravo na grešku. 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Ajd neka mu neko prenese (lol wth?!) da je u krivu za ove rat i mir postove za koje odvaja vreme

 

5/24.900.000 = 0.00002% je umrlo od fentanila, zabunom, ne zato sto su narkomani pa se predozirali. 

 

Ajd vidimo od cega umiru deca:

 

Quote

 

6,192

The number of children and teenagers shot in 2023

Firearms surpassed motor vehicle crashes to become the leading cause of death among children and teenagers for the first time in 2020. Since the pandemic, most of these deaths have been homicides. This is in contrast to the U.S. population at large, for which suicide is the main driver of firearm death. Of the 6,192 children and teenagers under 18 who were shot in 2023, more than 1,600 died. [Gun Violence Archive]

 

 

 

Ne vidim brigu oko toga, jbg ustav kaze... 

 

Pa jos: 

 

2021 godine su umrla 59 deteta pristupom hemikalijama, lekovima i drogom zbog nebrige roditelja. 

 

Quote

WASHINGTON, D.C. – Unintentional pediatric poisoning deaths spiked 37 percent in 2021, with 59 children under five years old losing their lives after gaining access to prescribed or illicit drugs. The U.S. Consumer Product Safety Commission (CPSC) encourages consumers to safeguard their families, especially those more vulnerable, from poisonings by taking control of potentially harmful household products, medications and drugs.

...........

“Sadly, this report shows the work that still needs to be done to protect children,” said Alexander Hoehn-Saric, Chair of the U.S. Consumer Product Safety Commission. “Nearly eight out of 10 poisonings occurred in the home. Please take the time to store cleaning supplies, laundry packets, button batteries, and drugs out of children’s reach or in locked cabinets.  If you see it lying around, a child can grab and swallow it.” 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nek grmi jako said:

Zahvaljujem vam se na džentlmenskom gestu i konstataciji da su podaci koje sam upotrebio u svom skromnom upisu tačni, kao što su tačni i svi ostali podaci kojima smo vi i ja baratali na ovom topiku.

 

 

Naveo sam koji podaci su tacni  - broj smrti od opijata u citiranom postu, prvenstveno fentanyla, i ali to se ne znaci da su tacni i ostali podaci kojima je baratano na topiku - recimo jucerasnji podaci o 10+ miliona ilegalnih imigranata u 4 godine su potpuno pogresni.

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa nisam ja brojao ilegalne imigrante, oko toga valjda možemo da se složimo... Tako da izvori mogu da budu više ili manje tačni, a oni, između ostalog, kažu i ovo:

 

The number of illegal immigrants in the country has roughly doubled under President Biden. The United States had some 10.2 million illegal immigrants in 2020, and another 10 million have entered during Biden’s presidency. If the 20 million illegal immigrants were all in one state, it would be tied with New York for the fourth most populated state. 

According to Pew Research, there were only 3.5 million “unauthorized immigrants” — Pew’s term — living in the U.S. in 1990. That number peaked at 12.2 million in 2005, then gradually declined, including during the Trump years, to 10.2 million in 2019. 

What about during the Biden years? According to U.S. Customs and Border Protection (CBP), the Border Patrol had some 8.5 million illegal immigrant “encounters” from fiscal 2021 through November.  
Besides the 8.5 million encounters, there are those who entered the U.S. illegally with the express intent of avoiding detection. Estimates put that number at 1.7 million “gotaways” over the past three years, which gives us the 10 million estimate. 

Of course, these numbers are estimates. No one can be sure of the actual number, especially since many here illegally do their best not to be detected. Whatever the real number, it is larger than ever and growing quickly. 

 

Video sam, pri tome, estimates i od 12 milona, ali nije to sada ni bitno. Pretpostavljam da će, kada brojevi budu kompletirani i zvanični i kada im se pridoda rekordni decembar prošle godine, to biti oko deset miliona.

 

Neki kažu da je i više od toga, ali konačni brojevi će nam ionako sve reći na kraju Bajdenovog mandata.

 

Ali opet napominjem da sam vam zahvalan što se potvrdili brojke koje sam izneo a tiču se smrtnosti kod dece izazvane fentanilom. Kao otac dva deteta, držim da je to nekako posebno važna tema i prilazim joj veoma emotivno, te svakako drugačije nego prilikom prepiske o nekim drugim temama.

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nek grmi jako said:

Pa nisam ja brojao ilegalne imigrante, oko toga valjda možemo da se složimo... Tako da izvori mogu da budu više ili manje tačni, a oni, između ostalog, kažu i ovo:

 

The number of illegal immigrants in the country has roughly doubled under President Biden. The United States had some 10.2 million illegal immigrants in 2020, and another 10 million have entered during Biden’s presidency. If the 20 million illegal immigrants were all in one state, it would be tied with New York for the fourth most populated state. 

According to Pew Research, there were only 3.5 million “unauthorized immigrants” — Pew’s term — living in the U.S. in 1990. That number peaked at 12.2 million in 2005, then gradually declined, including during the Trump years, to 10.2 million in 2019. 

What about during the Biden years? According to U.S. Customs and Border Protection (CBP), the Border Patrol had some 8.5 million illegal immigrant “encounters” from fiscal 2021 through November.  
Besides the 8.5 million encounters, there are those who entered the U.S. illegally with the express intent of avoiding detection. Estimates put that number at 1.7 million “gotaways” over the past three years, which gives us the 10 million estimate. 

Of course, these numbers are estimates. No one can be sure of the actual number, especially since many here illegally do their best not to be detected. Whatever the real number, it is larger than ever and growing quickly. 

 

Video sam, pri tome, estimates i od 12 milona, ali nije to sada ni bitno. Siguran sam da će, kada brojevi budu kompletirani i zvanični i kada im se pridoda rekordni decembar prošle godine, to biti oko deset miliona.

 

Neki kažu da je i više od toga, ali konačni brojevi će nam ionako sve reći na kraju Bajdenovog mandata.

 

Ali opet napominjem da sam vam zahvalan što se potvrdili brojke koje sa izneo a tiču se smrtnosti kod dece izazvane fentanilom, Kao otac dva deteta, to mi je nekako posebno važna tema i prilazim joj veoma emotivno, 

 

 

 

 

 

A nisi ni citao stvari koje postavljas, ali nema veze. 

 

Sto sr tice fentanyla i djece - drzi fentanyl pod kljucem, i nema brige...

Link to comment
Share on other sites

On 1/28/2024 at 5:11 AM, ters said:

Nema dileme kod mene - na granici sa Meksikom sasvim jsigurno este shitshow, i 6 miliona ljudi jeste veliki broj za period od tri godine i sasvim sigurno treba traziti rjesenje za to. Mozda povecanje broja sudija koji se bave ovim slucajevima, da bi se cekanje i odluka smanjila na period od 2-3 mjeseca sa sadasnjih par godina. Koja god mjera da se usvoji, treba biti zakonita  a ne suprotna  odlukama vrhovnog suda. Ovo pismo vrhu senata i kongresa je dobar nacin da se pokrene mehanizam koji treba naci odgovarajuce mjere. Ti i ja smo za par minuta smanjili broj imigranata sa 20 miliona na 16 miliona,valjda i americka administracija moze uciniti nesto...

 

Interesantno  je vidjeti ovaj grafikon koji jasno pokazuje da se najveci pad broja ilegalnih imigranata u USA bio od 2008-2016, tokom administracije Baraka Obame.

Nismo ništa smanjili, broj ilegalnih prelazaka je takav kakav je (10+ miliona). Jesmo se probijali kroz njega da vidimo šta on u stvari znači, kako se može dalje parsirati, za šta je relevantan, koji je pravi ugao za njegovo sagledavanje, šta se iz njega može zaključiti o uspešnosti Bajdenove granične politike, itd.

 

Npr, on je VRLO relevatntan za ovo o čemu kolega iznad govori (dakle, o porastu količine narkotika po američkim gradovima), i o čemu govori AG Teksasa kada kaže da je Bajden saradnik narko kartela. Jer:

 

i) od TOG broja zavisi koncentracija graničnih patrola, koje su zbog njega ostavile stotine milja granice potpuno nekontrolisane (a što karteli nadgledaju desetinama hiljada dronova) za krijumčarenje ljudi i narkotika;

 

ii) od TOG broja zavisi zarada narko kartela od krijumčarenja ljudi - koja je od 500 miliona iz 2018 skočinal na 13 milijardi dolara u 2022 (to je, dakle, samo zarada od migranata), a koja, naravno, finansijski podupire i njihove druge kriminalne aktivnosti, poput trgovine narkoticima i ljudima, oružje i nasilje i slično. Ne misli valjda neko da karteli nude garanciju od 6 mesici, gde vraćaju pare ako vas izbace nazad nakon što pređete granicu?

 

Narko karteli i Talibani. Hamać i Hezbolać. To su ljudi koji su jedini profitirali od Bajdenove anti-američke politike, svi ostali (uključujući američke građane) nagrabusiše čekajući da ovo prođe...

Edited by bohumilo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Nek grmi jako said:

Gospodine Dragane, podsetio bih vas da nijedan vaš upis nisam nazvao propagandom jer je ta vrsta komunikacije za moju malenkost nedolična.

 

Zato sa žaljenjem moram da iskoristim opciju ignor liste i u vašem slučaju, iako se na taj način izlažem hendikepu zbog nemanja uvida u vaše tekstove. Nadam se da vas takav razvoj situacije neće ometati da i dalje posvećujete pažnju mojim skromnim upisima i da ćete ih i nadalje čitati, iako ja više fizički neću biti u mogućnosti da čitam vaše rečenice.

 

Pozdrav i sve najibolje.

Ja sam stavila na ignore Milenka, pa sam ipak otvarala njegove postove, skoro svaki :classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Nek grmi jako said:

Gospodine Dragane, podsetio bih vas da nijedan vaš upis nisam nazvao propagandom jer je ta vrsta komunikacije za moju malenkost nedolična.

 

Zato sa žaljenjem moram da iskoristim opciju ignor liste i u vašem slučaju, iako se na taj način izlažem hendikepu zbog nemanja uvida u vaše tekstove. Nadam se da vas takav razvoj situacije neće ometati da i dalje posvećujete pažnju mojim skromnim upisima i da ćete ih i nadalje čitati, iako ja više fizički neću biti u mogućnosti da čitam vaše rečenice.

 

Pozdrav i sve najibolje.

Nema ljutis. Bas sam se cudio zasto si tako emotivan po tom pitanju - barem je zbog vlastite dece, a ne zbog lazova i prevaranta.

Pozdrav i tebi sve najbolje.

 

Ostaje i dalje pitanje - zasto republikanci sada ne prihvataju dogovor koji bi im omogucio to sto hoce na granici ?

Bolji ne mogu dobiti cak i da stabilni opet zajase.

Na koji nacin blokiranje pomoci za Ukrajinu moze biti dobro po USA (cenim da je 3/4 postova koji kukaju o trosenju poreskih para od strane russkih trolova, a 1/4 od korisnih idiota) ?

- Ukrajini su dali dosta starog oruzja, koga imaju dosta, a uskoro ga ionako moraju reciklirati

- vecina para za novo oruzje ostaje u USA

- USA profitira od narudzbina za oruzje sirom sveta (najnovije, Indija nece vise da kupuje od russa)

- ako ostave Ukrajinu na cedilu stete su visestruke, jacanje diktatorskih rezima - Iran, Kina, russija, opsta nestabilnost koja ce uticati i na biznis, diplomatsko zaostajanje i sticanje oznake nepouzdanog saveznika

- na kraju ako puste zlog gnoma da radi sta hoce, cena koju ce svi platiti ce biti visestruka u odnosu na mogucnost da se russija sada ukroti (cak ni ne mora doci do direktnog napada na neku NATO drzavu - dovoljno je da nastavi sa rovarenjem i dezinformacijama, pomaganjem ekstremnoj desnici i levici i da stabilni proglasi izlazak USA iz NATO)

...

...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zato sto hoce da kada Tramp zasedne, ti problemi budu okosnica politickog delovanja. Jer su cist zicer. Prvi nespretni potez Rusije (a nije da ih nema) ce da "razuveri" novu administraciju i krenuce opet podrska, imace svoj rat o kome moze da prica i deluje a nije kriv za njega ali je "odlucan da ga resi" i tako skrece paznju sa unutrasnjih pitanja i poteze samo ona koja opet moze lako  da resi. Vec pomenuta ilegalna migracija. Jer je ilegalna, niko mu ne moze uzeti za zlo sto primenjuje zakon. 

 

Prosto, ceo cirkus u USA je zbog izborne godine. Cim se prasina slegne i novi/stari zasedne ide business as usual. Do taga jbg, imaju prece stvari. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/25/2024 at 4:17 PM, Dzoni_m said:

Pa u principu, nece braniti konzumaciju (ma sta u zakonu pisalo), vec ucestvovanje tj kacenje sadrzaja. Sto je sasvim doviljno. Mozes da listas ali nema interakcije. To deci svakako nije zanimljivo. To vec tehnicki nije problem uraditi. Cela svrha soc mreza je biti prepoznat i biti identifikovan. A to je lako kontrolisati.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ajd da ponovim pitanje u nadi da cu dobiti odgovor. 

 

Kako je tehnicki to lako uraditi?

 

Pitam te iz razloga sto mislim da cemo svi biti izmaltretirani davanjem licnih podataka za nebitnu stvar. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dragan said:

 

Ostaje i dalje pitanje - zasto republikanci sada ne prihvataju dogovor koji bi im omogucio to sto hoce na granici ?

Bolji ne mogu dobiti..............

 

 

Mislim da si postavio naivno pitanje za pitanje u jednoj izbornoj godini. Da si ovo pitao pre cetiri godine moglo bi i da se razume. Tada je trebalo postaviti pitanje bidenovoj adm. sta planira povodom ovog problema kao i da li se slaze sa trumpovim predlozima.....

 

A sada, kada je okosnica trumpove kampanje upravo ovo pitanje, sto je pre x dana vec navedeno na ovom topicu, trebalo bi da bude vise nego jasno zbog cega ne zele da pomognu bidenovoj adm. u izbornoj godini. Oko toga moze da se place, prepire i da se pljuju republikanci kao `mrzitelji amerike koji ne zele da se resi uzasavajuci priliv imigranata, mula, droge i svega i svacega`,  ali to je i na ovom forumu poznato kao neistina.

 

Druga stvar u vezi iste stvari je da se ne veruje da ce ova administracija uciniti bilo sta do novembra ove godine po istom pitanju. Prema tome zasto bi se pomoglo demokratama sada na kraju, ako trump daje vrlo jednostavan odgovor koji ce uvek pronaci nekoga da iritira - ili da nasmeje, ali nebitno, tu lezi odgovor na tvoje pitanje:

The “ONLY HOPE” for a secure border is voting for Trump. 

 

I jos i da nije trumpa, kada bolje razmislis, jako je tesko ostvariti takav poduhvat u nekom kratkom roku do novembra o.g. Zbog toga se i bune protiv novca za ukrajinu, jer je jos mnogo vise potrebno da se opskrbi i sredi pitanje granice. Ali demsi koriste priliku da ruse sneska time sto kao - eto republikanci ne zele da sredimo ovu muku sa prilivom miliona ljudi i fetanila ....Ako sve to, znaci pitanje granice, shvatimo kao deo kampanje, necemo se toliko cuditi i slepo verovati svakoj njihovoj reci, ili hocemo? 

Ovde ili verujes da je Trump resenje ili da bi Biden bio resenje samo da mu ne smetaju trumpovci, magaovci i slicni...nista vise.

 

....kad smo kod maga, ko li je zagovornik ovogodisnjih izbora pod parolom - MAFA (make america foolish again)? (ne mislim da je ovo nesto duhovito samo obicna cinjenica)

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Novi, najbolji i naveci Iron Dome, koje biti placen od strane Meksickog narko kartela, ce da zastiti Ameriku i gradnjne istih od padajucih kineskih EV-a i vanzemaljskog (alien) fentalina.

Edited by nonick
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Helena said:

Ja sam stavila na ignore Milenka, pa sam ipak otvarala njegove postove, skoro svaki :classic_biggrin:

 

 

 

Kog Milenka, jel Puzigaću?

 

Ma nije to samo tako, fertich i šlus, jer sam gledao te neke linkove koje čovek postavlja na topiku o Ukrajini, a samo se na tom topiku informišem o ratu jer ne idem na portale. Ali, pazite sad ovo, Helena: zamislite da sam u kafiću sa društvom i da pričam o fentanilu koji ubija decu u SAD.

 

I priđe mi čovek koga ne poznajem, koga nikad u životu nisam video, kome ništa nisam skrivio, niti njegovim bližnjima i bilo kome koga on poznaje, i kaže mi odjednom - izgovaraš propagandu?! Pa naravno da bih se sklonio i ne bih nastavljao razgovor sa nekim ko mi oči nikad nije video i kome ništa nisam zgrešio, a optužuje me ad hok.

 

Pa ako bih u kafiću prekinuo komunikaciju koja mi ne doliči i za koju duboko smatram da je nedostojna dvoje ljudi koji se ne poznaju, zašto bi na forumu to bilo drugačije? I svako ko pokuša da dezavuiše neki moj skromni stav ili upis na takav način, završiće prepisku sa mojom malenkošću isto tako... Pa nek posle piše sam sebi, meni vala više - neće.

 

Pa zar nije jednostavnije da neko kome moj upis smeta do te mere da mi se nedolično obrati, samo prestane da čita te upise? To je stoput bolje nego kazati nekome da je ovakav i onakav, a da uopšte i ne poznajemo osobu kojoj se obraćamo na taj način. 

 

Ali sad smo to rešili, i sve pet.

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nek grmi jako said:

 

Kog Milenka, jel Puzigaću?

 

Ma nije to samo tako, fertich i šlus, jer sam gledao te neke linkove koje čovek postavlja na topiku o Ukrajini, a samo se na tom topiku informišem o ratu jer ne idem na portale. Ali, pazite sad ovo, Helena: zamislite da sam u kafiću sa društvom i da pričam o fentanilu koji ubija decu u SAD.

 

I priđe mi čovek koga ne poznajem, koga nikad u životu nisam video, kome ništa nisam skrivio, niti njegovim bližnjima i bilo kome koga on poznaje, i kaže mi odjednom - zašto izgovaraš propagandu?! Pa naravno da bih se sklonio i ne bih nastavljao razgovor sa nekim ko mi oči nikad nije video i kome ništa nisam zgrešio, a optužuje me ad hok.

 

Pa ako bih u kafiću prekinuo komunikaciju koja mi ne doliči i za koju duboko smatram da je nedostojna dvoje ljudi koji se ne poznaju, zašto bi na forumu to bilo drugačije. I svako ko pokuša da dezavuiše neki moj skromni stav ili upis na takav način, završiće prepisku isto tako.

 

Pa zar nije jednostavnije da neko kome moj upis smeta do te mere da mi se nedolično obrati, jdnostavno prestane da ih čita? To je stoput blje nego kazati nekome da je ovakav i onakav, a da uopšte i ne poznajemo osobu kojoj se obraćamo na taj način. 

 

 

Da, na Puzigaću mislim, ali isto tako mislim da dižeš buru u čaši vode.

Ovo je forum, internet, skup ljudi iz svih krajeva sveta, različitih etosa (by Prle 😎,).

Neki prijaju više, neki manje, neki uopšte ne prijaju, neki pišu...pa smejurije, a neki dokoni ispravljaju pravopisne greške.

 

Ne treba to shvati previše lično.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zato što kafić nije diskusioni forum. Na forumu je tvoj post otvoren svakome za komentar i diskusiju. U kafiću nije, već je nepristojno prisluškivati tuđe razgovore.

Opet mešaš "babe, žabe i točkove na stolicama".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Helena said:

Da, na Puzigaću mislim, ali isto tako mislim da dižeš buru u čaši vode.

Ovo je forum, internet, skup ljudi iz svih krajeva sveta, različitih etosa (by Prle 😎,).

Neki prijaju više, neki manje, neki uopšte ne prijaju, neki pišu...pa smejurije, a neki dokoni ispravljaju pravopisne greške.

 

Ne treba to shvati previše lično.

 

Možda ste vi u pravu, a ja u krivu, ali neki standardi ipak moraju da postoje.

 

I, na kraju krajeva, zašto da se nipodaštavamo ako se ne slažemo? Imamo opciju da blokiramo sadržaje nekoga za koga smatramo da više ne zaslužuje našu pažnju zbog neprimerenog tona u komunikaciji, i lako je iskoristimo.

 

Reč je zapravo o nekoliko klikova... I sve bude gotovo. 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...