Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

15 hours ago, fancy said:

Nije Amerika totalitarna, ali su dve stranke, na čijim osnovima počiva od nastanka, duboko zastranile.

S jedne strane Dems se trude da dostignu Maove / boljševičke ideale forsiranjem woke/PC budalaština, a s druge Reps idu full-on u neku klero-naci populistički fazon.

2 sekte bukvalno.

Antagonizam, ali i i jaz između "dve Amerike" je svakog dana sve veći...

 

Tačno su i jedni i drugi za metak u čelo do zadnjeg... no nema srednjeg puta, to je problem.  

Kao i svugde normalni će da najebu i najebavaju.

Slažem se 100%. Pisao sam o tome pre neki mesec, kako je žalosno u kom smeru ide politika u USA. 

 

A ovo za metak u čelo do zadnjeg ti stvarno nije trebalo, iako sam siguran da to nisi mislio nego si izgovorio iz frustracije. Metak u čelo me podseća me na te iste boljševike i naciste koje si spomenuo gore, kojima je to primarna metoda obračuna sa neistomišljenicima. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites



...
A ovo za metak u čelo do zadnjeg ti stvarno nije trebalo, iako sam siguran da to nisi mislio nego si izgovorio iz frustracije. Metak u čelo me podseća me na te iste boljševike i naciste koje si spomenuo gore, kojima je to primarna metoda obračuna sa neistomišljenicima. 


Sad ću da rantujem jer sam tako u mogućmosti.
Here we go.

Aman više s tim moralisanjem i analiziranjem, PC i self-righteousness... Najbolje bi bilo da me se shvati bukvalno i prijavi moralnoj policiji, moderatorima, ne znam kome već za govor mržnje i propagandu oružja i ubijanja neistomišljenika...
Čuj boljševizam, čuj oružje...
Pa jebote jel to prvi moj post koji čitaš? Nigde ništa ni o čemu nisam napisao? :ajme:

Da, jeste, tako pričam kad popizdim, ko što za narod kažem da je stoka, pa?
Jeste stoka prove me wrong.
A i za ove vedete dvopartijskog sistema u USA, ljudima tamo bi jebeno bilo bolje da ih nema. Sve su zasrali.



Sent from my SM-N9860 using controlled FACT 200

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2023 at 8:49 AM, fancy said:

Podjednako su krivi.
Svojom kosmičkom glupošću levica tera glasače repsima.

Sent from my SM-N9860 using controlled FACT 200
 

I obrnuto. GOP svojim stavovima prema abortusu je oterao gomilu glasaca u suprotni tabor ili apstinenciju. Uspeli su da izgube Arizonu, to je ekvivalent  tome da su Demokrate izgubile Kaliforniju ili Ilinois.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

I obrnuto. GOP svojim stavovima prema abortusu je oterao gomilu glasaca u suprotni tabor ili apstinenciju. Uspeli su da izgube Arizonu, to je ekvivalent  tome da su Demokrate izgubile Kaliforniju ili Ilinois.

To je princip akcia => reakcija. Levicari su poceli ludilo vec negde 2012, toliko da su dogurali do toga da Tramp dobije izbore, kao reakciju na sve vece vristanje, republikanci su preterali sa abortusom.

i sad smo u spirali, gde i jedni i drugi guraju granicu, ali ako izuzmemo abortus, nema uopste dvojbe da su za sada Reps normalniji, ako iskljucimo nesto extremista. Dok su dems, generalno zauzeli extremnu poziciju.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Darko said:

Moram da priznam, ne razumem hajp oko ovih balona. Pretpostavljam da se svugda manje više slično špiunira, tako ne razumem zašto je ovo world news.

 

Pored gomile satelita u orbiti oko Zemlje, neko ce da koristi balone za spijuniranje?

Smesno.

Ima smisla koristiti ih za merenje brzine vetrova i ostalih podataka o atmosferi na vecim visinama, ali za spijuniranje su tehnoloski prevazidjeni.

:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Kronostime said:

 

Pored gomile satelita u orbiti oko Zemlje, neko ce da koristi balone za spijuniranje?

Smesno.

Ima smisla koristiti ih za merenje brzine vetrova i ostalih podataka o atmosferi na vecim visinama, ali za spijuniranje su tehnoloski prevazidjeni.

:default_coffee:

 

Šta može da snimi, otkrije taj balon sa 1000 km visine, i da je sa 5 km, a da je neka tajna, hoće li otkriti da USA ima tenkove, avione, koliko komada, gde su hangari, šta će saznati što se već ne nalazi na Google. Eventualno, testira reakciju.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Vojne baze uglavnom nisu na google, manje bitne su blurovane ili su tamo neke baš matore slike. Poenta ovog balona je da je sramota da je on došao skoro do centralne SAD pa tek tu primećen i to iznad baze gde se nalaze nuklearni lanseri. Ako je on došao dotle ....

 

Zamisli obrnut slučaj, pa Kina i ostali svetski moralisti bi skičali protiv SAD do besvesti. Ovo je ipak unutrašnji rant u samoj SAD koji je potpuno opravdan jer njihova vojska je morala ovo da detektuje na vreme. Znamo da je preletela Aljasku, znači morala je biti detektovana tamo negde. Ono što je dodatno sumnjivo je što je izgleda leteo preko Rusije tako da je moguće da se u i oni umešani u tu rabotu. To što je došao iz Rusije omogućilo mu je da obiđe Anchorage na daljinu od 500km što je i razlog zašto nije detektovan (pretpostavljam).

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U vezi kineskog balona ono što baš smrdi je što je tek oboren iznad Atlantika. Mogli su ga lepo oboriti iznad slabo naseljenog dela Amerike i to lepo najjave da ne bilo šanse da neko nastrada. Ovako obore ga iznad mora teško da će naći senzore koje je nosio pa se ne zna jel špijun ili ko što Kinezi kažu meteo balon. Ispada ko da su namerno hteli da se ne zna.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, MeanMachine said:

U vezi kineskog balona ono što baš smrdi je što je tek oboren iznad Atlantika. Mogli su ga lepo oboriti iznad slabo naseljenog dela Amerike i to lepo najjave da ne bilo šanse da neko nastrada. Ovako obore ga iznad mora teško da će naći senzore koje je nosio pa se ne zna jel špijun ili ko što Kinezi kažu meteo balon. Ispada ko da su namerno hteli da se ne zna.

 

Recimo da je balon za praćenje vremena ? Da li ti smatraš da je normalno da se tako nešto šalje iznad teritorije tvog najljućeg protivnika ? Pogotovo sa ovim saznanjem da je došao preko Rusije. Zamisli da je SAD poslao tako nešto preko Rusije u Kinu ? Jel bi to bilo opravdano.

 

Da je Kineski valjda ne treba da polemišemo jer su Kinezi sami priznali da je njihov. I  na osnovu njihovog bezobraznog stava gde umesto da se izvinu oni još prozivaju SAD da je neodgovoran što je oborio NLO koji leti iznad njihove teritorije meni se čini da su to namerno uradili. Dakle ovo je Kineska eksalacija naverovatnije potpomognuta Ruskim dopuštenjem da baloni idu preko njihove teritroije. A ide se upravo na tu ruku da se ovo predstavi kao neadekvatan odgovor SAD na "skoro ništa" od Kine. Isuviše je Kina ovde bila perfidna da bi to promaklo ljudima koji prate te odnose, no kod prosečnog građanina ovo će da izgleda kao banalnost pogotovo kod onih koji ne gledaju informativni program.

 

Iznad njihove teritorije nije oboran jer nije bilo moguće identifikovati ga sa sigurnošću da li će kontaminirati zemljište ili napraviti veću štetu, ne daj bože ubiti nekog. Danas su oborili još jedan ali kod Aljaske, tako da je verovatno pokrivena sada ta ruta.

Link to comment
Share on other sites

Amerika je slala gomilu špijunskih balona i aviona u SSSR i NRK, kakvo crno izvinjenje.

 

Ovaj  je lako mogao biti oboren iznad neke zabiti pošto Amerika ima znatno nižu naseljenost od Evrope i onda lepo pokažu delove ko što je SSSR uradio sa U2 1960god.

 

Inače priča sa balonom je vrlo slična U2 incidentu. Ameri su negirali da je špijunski čak mislim da su kritikovali što ga Sovjeti oboriše jer nije opasnost, ali za razliku od danas imao si jasne dokaze da je špijunska letelica.

 

Inače balon kontrolisati ne možeš što ga čini glupim za špijuniranje pogotovo ako ga pošaljete iz Kine ka Americi. Ameri su balone slali iz drugih zemalja dosta bliže onom što hoće da fotkaju.

 

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

Gledam ovo sto izlazi sad o porodici Biden, kako su pravili dilove dok je Biden bio VP, znaci nema vise sumnje da je znao, imaju svedoke za dil sa SA. 

Malo mi smesno, ispasce veci lopov nego sto se za Trampa govorilo da ce biti. Ono "10% for the Big Guy", poreske malverzacije, Ukrajina sa Hunterom ... zastita od FBI...

 

One sto je interesatno je tajming,  u dva meseca odjednom curi na sve strane. Posto se u DCju nista ne desava slucajno, jos od Klintona, imam mali ? Iznad glave.

 

Da li je moguce da Biden nije hteo da odustane od nominacije pa ga ne tako elegantno skidaju?

 

I jasno mi je da ce neko reci teorija zavere, ali u zadnjih par godina je postalo jasno da ono sto se u jednom trenutku zove "teorija zavere" par godina kasnije postane cinjenica.

 

Apologete na jednu stranu sa "svi su isti", "nije bitno", "TDS je vazniji"... 😀  

Link to comment
Share on other sites

Pre više od nedelju dana ispao voz iz šina u Ohaju s između ostalog 5 vagona kancerogenog vinil-hlorida i i vlast evakuisala stanovnike iz bliže okoline i uzela i "kontrolisano" spalila sve, a zatim im rekla da se vrate. U međuvremenu evakuisanima i nekima u daljoj okolini pocrkale domaće životinje i malo je i voda zatrovana tako da su i ribe pocrkale, ali bože moj, nije ništa strašno zbog čega bi trebalo dizati paniku na nacionalnim kanalima i pozivati nekoga na odgovornost.

 

Fo8t9woXEBMY92z?format=jpg&name=large


Spaljivanje:

Spoiler

 

FosMOOoX0AIEzGX?format=jpg&name=medium

 

FosMOOkWcAARjff?format=jpg&name=large

 

 

Fo8t9oNXEBcAsMo?format=jpg&name=small

 

FosMOOhX0AMMY0t?format=jpg&name=medium

 

 

 

 

Posledice:

Spoiler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ali bukvalno ih zabole kurac za taj narod tamo.

 

 

Edited by erwin
  • Tuzno 1
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Slusam ovaj video sto kaze kako vozovi jos koriste tehnologiju iz civilnog rata. Teretni vozovi (bar ovde kod nas) idu toliko sporo, ja ne znam da li idu 40 milja na sat, da je bas umetnost iskliznuti iz sina, a vuku po par stotina lokomotiva, pa i ako se desi da iskliznu bude velika steta. Jadni ti ljudi u Ohio, trovace se polako (i sigurno) a ocito da to bas ne zanima mnogo nikog. 😞 Spale i kao sve je uredu... vratite se kuci. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

In one set of messages revealed in the court filing, Carlson texted Ingraham, saying that Sidney Powell, an attorney who was representing the Trump campaign, was “lying” and that he had “caught her” doing so. Ingraham responded, “Sidney is a complete nut. No one will work with her. Ditto with Rudy [Giuliani].”

The messages also revealed that Rupert Murdoch, the chairman of Fox Corporation, did not believe Trump’s election lies and even floated the idea of having Carlson, Hannity, and Ingraham appear together in prime time to declare Joe Biden as the rightful winner of the election.

Such an act, Murdoch said, “Would go a long way to stop the Trump myth that the election stolen.

 

 

Ako si Tramp trebalo bi da se upitas, sta je ono sto ne radim dobro ako vec i Fox ima TDS.

 

I nije neko iznenadjenje kad je Murdoch bio prvi koji najavio pobedu Bajdena, gubitak Trampa medju medijama.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...