Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

4 minutes ago, Baby said:

 

"In mid-December, Trump tweeted,"

 

Ali kako da znas, ne pratis tviter... 

Ja rekoh da si navela jedan tweet iz decembra, ali sto bi ti citala sta sam ja napisala....a da je ostatak bio iz govora.

Tacno je da ne pratim tweeter, po meni to je gubitak vremena, pratim medije, pa ako je nesto bitno pojavi se tu, cak i ako je sa tweetera.

Mislim da je koriscenje instant gratifikacije na socijalnim mrezama, prerastao u bolest, pa ih zato i izbegavam. Socijalna distanca da se ne zarazim :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Ja rekoh da si navela jedan tweet iz decembra, ali sto bi ti citala sta sam ja napisala....a da je ostatak bio iz govora.

Tacno je da ne pratim tweeter, po meni to je gubitak vremena, pratim medije, pa ako je nesto bitno pojavi se tu, cak i ako je sa tweetera.

Mislim da je koriscenje instant gratifikacije na socijalnim mrezama, prerastao u bolest, pa ih zato i izbegavam. Socijalna distanca da se ne zarazim :classic_biggrin:

 

Ne znam, mnogo pises o marginalnim stvarima, da li je jedan, dva ili pet tvitova, banovali su ga zbog toga sto se desilo. 7 dana jos, a posle cemo videti ide li u penziju ili u zatvor... 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Angelia said:

Ajde sto je Tramp narcis i megaloman, a tako verovatno i ostali koje si naveo, utripovali da su oni drzava, ali sto to vi ovde pricate je neverovatno. Na svu srecu to nije tacno.

Ovo su oni koji povlace sve konce drzavnog aparata i koji bi trebali zastititi slobodu govora.

Jadni oni cija sloboda govora zavisi od zakona i fetvi koje ce ovi donijeti.

 

 

Link to comment
Share on other sites

interesantno uporediti:

Quote

The impeachment of Bill Clinton was initiated on October 8, 1998, when the United States House of Representatives voted to commence impeachment proceedings against Bill Clinton, the 42nd president of the United States, for "high crimes and misdemeanors". The specific charges against Clinton were lying under oath and obstruction of justice. The charges stemmed from a sexual harassment lawsuit filed against Clinton by Paula Jones and from Clinton's testimony denying that he had engaged in a sexual relationship with White House intern Monica Lewinsky. The catalyst for the president's impeachment was the Starr Report, a September 1998 report prepared by Independent Counsel Ken Starr for the House Judiciary Committee.

 

Tramp organizuje neuspeli puc (s 5 mrtvih), njegove pristalice upadnu u Capitol i demoliraju ga i to nije za impeachment?!?!? Na stranu sto je i on lagao i laze kad zine, a  koliko ono zena ga optuzuje za seksualno uznemiravanje. Pa optuzbe o utaji/izbegavanju poreza (inace najveci zlocin u USA)...

:classic_blink:

 

A ovde na forumu forumasi iz USA su najvise zgrozeni time da je Tramp banovan s twitera (jer je podsticao na nasilje)...

sta reci...

Edited by wwww
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, ters said:

Ovo su oni koji povlace sve konce drzavnog aparata i koji bi trebali zastititi slobodu govora.

Jadni oni cija sloboda govora zavisi od zakona i fetvi koje ce ovi donijeti.

 

 

Podela vlasti, procitaj malo kako USA sistem funkcionise. To sto su neki u tom sistemu problematicni, ne cini sistem losim. Barem ne onako kako ti pises, sta ima lose imam ja mnogo sto-sta da kazem, ukljucujuci da ima tu neki dinosaurusa koji su se utripovali da su oni drzava, ali to je samo trip (Pelosi recimo i Mich)

 

57 minutes ago, Baby said:

 

Ne znam, mnogo pises o marginalnim stvarima, da li je jedan, dva ili pet tvitova, banovali su ga zbog toga sto se desilo. 7 dana jos, a posle cemo videti ide li u penziju ili u zatvor... 

Mislis tebi marginalnim stvarima. Postoji razlika izmedju popularne price, dnevne politike i onoga sto stvarno utice na nas kao gradjane.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mrd said:

Videcemo kako ce se stvari odvijati posle 20-og Januara, kad agresivac izgubi zube, a sloboda dodje.

Hoće li sloboda umeti da peva kao što su sužnji pevali o njoj.

 

Istorija pokazuje da je sloboda loš pevač

1 hour ago, ters said:

 

Podsjetnik za tebe: u USA drzava su Donald Trump, Nancy Pelosi, Mitch McConnell, Kamala Harris, Lindsey Graham.... Ili u Srbiji  Vucic, Bizon, Vulin i Dacic...

 1. 

Quote

To je nemoguće idealno uraditi ali se mora pokušati.

 

2. Da primenim kriterijum nove vlasti, meni je navedena ekipa mnogo raznovrsnija od ekipe Bezos, Zakerberg, Dorsi, Brin ... Sve beli muškarci.

 

3. Beggars can't be choosers. To je ekipa za koje je Amerika glasala. Pre ove radikalizacije moguće je da bi našli dovoljno dobro rešenje. Sada, ako do toga dođe, skoro sigurno će biti začinjeno teorijama o društvenoj moći i sličnim. Bar će biti jasna pravila i podložna pritisku za promenu.

 

Ozbiljno, šta nam je alternativa. Da se opet iskoristim Merkel kao štit, ako i ona misli da tu ima nešto, osim ljubavi za Trampa i rasizma, ona valjda ima . Demokratija je najgori sistem koji imamo, osim svih ostalih isprobanih, i u njoj ovako fundamentalne stvari zavise od izabranih predstavnika, ne od par kompanija kojima je vruć krompir pao u krilo. Kako oni odluče tako će biti, protivnici će morati da se bore demokratskim sredstvima da to promene. Dok ih ne pohapse zbog toga. To više ne izgleda baš potpuno nemoguće.

 

11 minutes ago, wwww said:

A ovde na forumu forumasi iz USA su najvise zgrozeni time da je Tramp banovan s twitera (jer je podsticao na nasilje)...

sta reci...

Jesi ti pročitala bilo šta napisano u zadnja 24 sata?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

 

Pa jeste, ima raznih. Nekome je biti abused kad su manijaci vezani u ludačke košulje i nakljukani sedativima, pa moraju da ćute i miruju, ama taj neko onda mora da je od ovih koji su zreli za vezivanje i kljukanje :classic_wink:

  

Kakvu srbiju? Ne znam sta je to, niti me zanima. Dovoljno je da maloumnici prestanu da laju po ceo dan protiv civilizacije, i da se polako vracaju u rupe iz kojih su izgmizali. To će se svakako desiti, naročito kad nema više naranžastog da podstiče takvo ponašanje. Evo i "društvene mreže" najavljuju nemilosrdno guženje onih koji se tako ponašaju. Gotova je igranka.

 

Osim srbstvu, i "srbiji" , zar ne? :classic_wink: A ko drukčije kaže, kleveće i laže. OK. Da je onomad kako je tvoj idol tramp predlagao vama tu kopnenim trupama bila donesena civilizacija, proslo je 20 godina, ne bi ti sad takve stvari pisao, koje kao da su izasle iz slepačkih pesama, i iz godina 1991 i 1992 ( "pucajte ja i sada drzim cas" šmrk šmrk, neću ljubiti svinju u dupe makar nikad ne jeo čvaraka, tako vam brana crnčević pomogao, ješćete i korijenje - Branko Kostic, što reče Don Juan, kao i srbija se saginjati neće - podlipaš,  itd, sve sama besmislena patetika i nekakvo bezrazložno inaćenje ko zna čemu), znači, da nisi odrastao u toj travestiji, nego u normalnom okruzenju, nego bi bio koristan clan progresivnog sveta, koji gleda napred, a ne nazad, i koji se identifikuje sa vrednostima progresivnog sveta, a ne sa nekakvim atavistickim vizijama sveta podeljenog u plemena (i na kockaste glave) , koji nikada nije ni postojao.

 

Ovo sve nije za ovu temu, pa mozes da pocnes drugu, ili prebaci ovo negde, ali evo ti malo da mislis. Koja je prednost sto na nekom mestu X laznu drzavu i nepostojece institucije organizuju domoroci, koji onda te organizacije koriste da poglavice, age i begovi pune dupe, i da mažu oči budalama da im klicale dok ovi "ugledni građani" pišaju po njima, a sve to samo da se to stanje nikad ne bi promenilo, u odnosu na hipoteticku situaciju, da je onomad poslusan savet druga trampa, pa na mestu X ustolicen kakav Hans ili Džo, koji bi se onda 20 godina samo striktno drzao zakona kao pijan plotova, i boleo bi ga polni ud za razne partije, veze, poznanstva, kumstva, svijetlu historiju i ostale gluposti... Zatim, koja je prednost izdrkavanja sa laznom istorijom koja nije bila, a koja ima za cilj isto ovo odozgo, da se teritorija X nikad ne promeni i ne uljudi, nego da uvek ostane pleme,  u odnosu na situaciju da je tih 20 godina predstavljana neka druga historija, manje svijetla, ali koja ima vise veze sa mozgom, kao sto su Francuska i Nemacka uradile itd.

 

Bas me zanima sta ces smisliti, ali nemoj na ovoj temi.

A ne. Necu ovde nastavljati a ni siriti temu. Nametanje tzv. "civilizacije" protiv volje se nesto nije primilo ni u Iraku, ni u Avganistanu, ni u Siriji. Ta politika je promenjena pre 4 godine i Tramp se konacno okrenuo resavanju unutrasnjih problema SAD. Valjda je jasno da je ova 2020. godina i sve sto se desavalo vezano za korona virus najvise doprinela da Bajden pobedi Trampa. A sada cemo videti kako ce sve na dalje ici u USA posto ce ova godina biti godina izazova. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, wwww said:

interesantno uporediti:

 

Tramp organizuje neuspeli puc (s 5 mrtvih), njegove pristalice upadnu u Capitol i demoliraju ga i to nije za impeachment?!?!? Na stranu sto je i on lagao i laze kad zine, a  koliko ono zena ga optuzuje za seksualno uznemiravanje. Pa optuzbe o utaji/izbegavanju poreza (inace najveci zlocin u USA)...

:classic_blink:

 

A ovde na forumu forumasi iz USA su najvise zgrozeni time da je Tramp banovan s twitera (jer je podsticao na nasilje)...

sta reci...

Gresis, to sto je banovan on nije razlog za raspravu, vec sto je to iskorisceno kao politicki poen i otvorilo vrata, za druge slucajeve manipulacije informacijom.

Trump nije bitan u ovom trenutku, vec nacin na koji se radilo. 

Nesporazum i nastaje zbog toga sto se neslaganje s'ovom akcijom pripisuje promovisanju Trampa, a to nema veze s'njime.

Cak su me nazvali i trollom, sto ponavljam da ovaj ban nema veze s'Trumpom, vec sama akcija i nacin delovanja.

No business moze da odbije servis svakome ko je agly, or dwb.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mrd said:

Nisi u pravu, oni su borci za slobodu protiv belih ugnjetaca. Koliko je bilo govora posle upada u WH kako su ih policajci pustili zbog toga sto su beli. Da su bili crni demonstranti agresivci bi popili preko p..... kao sto je bio red. 

Pricamo o dva paralelna sveta. Kad neko kaze da tw/fb nisu trebali da ga bannuju zbog onoga sto je pisao, odmah se pripisuje ljubav prema DT, a pravi se problem ni ne primecuje.

Videcemo kako ce se stvari odvijati posle 20-og Januara, kad agresivac izgubi zube, a sloboda dodje.

 

Znaci, ubacujes neke stvari koje niko nije rekao. Nigde na forumu ne procitah da je neko pominjao oko pustanja policije (iako ima snimak gde policajac poziva na priblizavanje zgradi) i poredjenja sa tretmanom BLM, osim vas koji ste hteli da poentirate na tu kartu.

 

Izvini, ali kako da se ne prepise ljubav prema Trampu kada uopste nije sakrivena? Covek posalje ljude (koji su dan pre toga imali turisticku turu razgledanja prostorija) u napad na drzavnu instituciju zarad ostanka na vlasti i ovde jos ima nekih koji ce to da pravdaju, u krajnjem slucaju ako bas nece otvoreno da pravdaju, napadace nuspojave tipa banovanje sa tvitera kao najveci moguci problem... never seen before in history.. tragedy! 

 

Ako to nije ljubav (forever and ever until death us apart), sta je onda? Racio? How yes no. 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Cyrus Smith said:

o trećem ne znam, četvrto zavisi od interpretacije,

Publike radi,odnosi se na moju kvalifikaciju Donalda J Trumpa kao izdajnika. Americkog,dakako,izdajnika americkih interesa.
Na osnovu cega sam formirao ovakvo misljenje?

Secas li se rusko-americko/americko-ruskog (ko kako voli da kaze) summita u Helsinkiju 2018? Tada su se,na najvisem nivou,susrele dve delegacije. Vrhunac tog summita je bila konferencija za stampu,kada je usledilo cuveno pitanje novinara Trumpu: da li je pitao Putina o navodima americkih sluzbi da se ruska strana (u)mesala u izbore 2016. Na to pitanje,predsednik Sjedinjenih Americkih Drzava odgovara da veruje predsedniku strane drzave,a ne obavestajnim sluzbama svoje zemlje!? 
 

Ovde ima starijih i forumasa koji duze i ozbiljnije prate americku politiku,ali sto se mene tice - ne secam se ovakvog "gafa" jednog americkog predsednika..Gaf je blaga rec zapravo za ovo..da predsednik SAD na ovakav nacin podrije i kompromituje bezbedonosne i obavestajne sluzbe svoje drzave..pred predsednikom Rusije,za koju su postojali ozbiljni navodi da se uplela u izborni proces..kako to treba nazvati? Ja smatram: veleizdajnickim cinom.

 

 

19 hours ago, Cyrus Smith said:

Takođe i problem sa Kinom je realan i daleko od toga da ga je on jedini video. Kada je izbila korona ispalo je da jedina supersila zavisna od Kine za neke strateške lekove. Ostaje da se vidi da li će Bajden biti mnogo mekši prema Kini osim bolje retorike.

Ovde se dosta razilaze tvoja i moja shvatanja,pa otud i stavovi.

Problem je upravo u tome sto je Trump,a sto je svojevrsna ironija,pogorsao odnose SAD ne sa protivnicima,vec sa tradicionalnim partnerima. Koliko god se on reklamirao,a njegovi "svedoci" upinjali iz petnih zila da dokazu kako je "ukrotio" Kinu,istina je zapravo da je uticaj Kine u svetu enormno porastao bas u ove cetiri poslednje godine. Pokazalo se da Trump,tj.SAD same,nisu mogle da promene taj trend. Umesto toga,on je trebalo da zajedno sa EU i drugim saveznicima (Japan,Australija) pridje Kini. Mislim da bi sanse za uspeh tada bile vece. 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Clovis said:

A ne. Necu ovde nastavljati a ni siriti temu. Nametanje tzv. "civilizacije" protiv volje se nesto nije primilo ni u Iraku, ni u Avganistanu, ni u Siriji. Ta politika je promenjena pre 4 godine i Tramp se konacno okrenuo resavanju unutrasnjih problema SAD. Valjda je jasno da je ova 2020. godina i sve sto se desavalo vezano za korona virus najvise doprinela da Bajden pobedi Trampa. A sada cemo videti kako ce sve na dalje ici u USA posto ce ova godina biti godina izazova. 

Pa dobro, misli za sebe, a za početak je dovoljno što si sam javno priznao sa kakvima se identifikuju srbski trampisti, kakvi su im duhovna braća, kao i to da srbski trampisti, kao i njihov idol, u stvari nisu ni voljni da prihvate vrednosti evropske civilizacije. To je lepo, ne treba kriti svoju pravu prirodu :thumbup::bravo:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Don Juan said:

Aha, i zamalo započeo rat sa Iranom početkom prošle godine, kada im je ubio onog generala.

I ja sam zamalo postao kosarkas ali prestadoh da treniram sa 18 godina usled manjka talenta za visoke domete. Nedugo potom sam upisao fakultet. Sta znaci zamalo? Rat u Iranu nije bio ni na pomolu. Malo zveckanja oruzjem, malo bombasticnih naslova i to je to. 

2 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa dobro, misli za sebe, a za početak je dovoljno što si sam javno priznao sa kakvima se identifikuju srbski trampisti, kakvi su im duhovna braća, kao i to da srbski trampisti, kao i njihov idol, u stvari nisu ni voljni da prihvate vrednosti evropske civilizacije. To je lepo, ne treba kriti svoju pravu prirodu :thumbup::bravo:

Na karti stoji da smo Evropa. Meni je to dovoljno. Da ne trolujemo. Ja bih o Trampu da pisem i njegovom povratku (ili povratku republikanske partije za 4 godine). Sta mislis kakvi su im izgledi?

Edited by Clovis
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

To je isto rekla Mirjana Marković, tim rečima, malo je drugačiji redosled bio doduše. I to je isto lepo, da se vidi, da se zna, ko se kome dopada, ha ha ha... Šta da radiš, ode vam tramp u vazduh, tako se to radi, ha ha ha ha...  

 

 

Ajd na stranu moj stav. Nek bude da sam ekstreman, da ne volim Bajdena, sta god. Ali koliko mi se cini, ovdasnji forumasi koji zive u USA su vecinom (pa makar i tesnom) za Trampa. Valjda oni bolje znaju kako im je bilo za ove 4 godine pod Trampovim terorom od tebe i mene. A i poznaju bolje politicku klimu i situaciju tamo. 

Edited by Clovis
Link to comment
Share on other sites

Pa oni znaju za kod njih, samo tema je i o uticaju USA na svet. USA će kao i uvek iz tog iskustva sa trampom izaći jače, kao što se u USA ne bi ništa katastrofalno desilo ni da je Hilari Klinton pobedila. Što se sveta tiče, uticaj narandžastog je za te 4 godine bio da je taj po celom svetu samim svojim postojanjem izvukao iz rupa razne koji su pre njega bili u rupama, iz kojih se čuo samo plač i škrgut zuba, kako je jedino prirodno. Sad je sa time gotovo. Taj je bio incident, koji se neće ponoviti, ovi polako idu nazad u rupe, to je sve.

 

BTW, nije tačno da je trampova sestra rekla da je on lud tek kad je izgubio ove izbore, kako je neko ranije napisao, nego je to rekla još pre nego što je izabran. Kao u slucaju raznih ludaka koji svojim luđenjem maltretiraju ceo kraj, pa kad konačnu crknu, svi iz kraja odahnu, to je isto i sad bilo. Mozda je on uradio nesto dobro unutar USA, ali normalan svet je ipak odahnuo sto ce mu konacno videti leđa, jer taj je lud. I zato što je lud, nije razumeo ulogu USA na ovoj planeti. Zato što je narcistički megaloman, moguće i psihopata, i za njega postoji samo on, zato i radi sve ovo. Tako se isto Ted Bandi na suđenju iščuđavao kako to postoje svedoci koji ga se sećaju, zato što je on smatrao da su svi kao on, i da i ostali ljudi ne primećuju druge ljude, kao što je za njega postojao samo on, i nije primećivao nikoga osim sebe. Svaka slicnost sa raznima je "slučajna", i ovo nije namenjeno tebi lično :classic_wink:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

20.000 pripadnika nacionalne garde spavaju na podu kapitola da bi obezbedili sigurnost ljudima koji tamo rade i obezbedili sigurnost inauguracije i prisutnih, jer jedan ego manijak ne moze da prihvati poraz i oraganizuje rulju da mu se pridruzi... 

 

Spoiler

85555.jpg

 

inaguration7.jpg?ve=1&tl=1

 

210113140854-capitol-hill-national-guard

 

1610552390197.jpg

 

2a984ab0-55b4-11eb-b6ff-1e4d2e9e2441

 

 

 

Inace, pocinju da ga otkacuju ljudi sa kojima je vezan poslovno. Banke ga je otkacuju, NYC ga je otkacio, golferi su ga otkacili, duguje 400 miliona za lease za zgradu u Cikagu, moguce je da izgubi DC hotel, brokeri ga ostavljaju, ljudi koji mu doniraju i koji mu placaju clanarine za razne klubove, ... a sin koji je zaduzen za te poslove dok je ego manijak na pozicije rece “If you disagree with them, if they don’t like you, they try and cancel you.”

 

Cela familija je izgleda provela godine sturajuci Gebelsa u detalje, jer upravo su ovo oni radili sa onima sa kojima se nisu slagali (gomila neposlusnih i otpustenih). 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Baby said:

Ako to nije ljubav (forever and ever until death us apart), sta je onda? Racio? How yes no. 

Naravno da je racio.

Da li ozbiljno mislis da se ne bi isto desilo bez obzira da li je Tramp bio tamo ili ne? Pa napad je bio unapred planiran od nekih extremista i napaljenih budala. To je potpuno ocigledno jer sad znamo da je FBI cak posetio neke unapred, a posto su znali - zivo me interesuje zasto nacionalna garda nije bila na mestu da zaustavi sve? kazu "izgledalo bi lose na slikama s obzirom na celu BLM pricu o policijskog brutalnosti", e pa....

Tramp nije trebao da bude tamo, to je ocigledno, isto kao sto je trebao da prestane da prica o pokradenim izborima kad nije mogao da ponudi dokaze, to sve stoji. Ocigledno kao narcis nije mogao da odoli da oseti "ljubav" mase.

Medjutim, do sada nisi ponudila nijedan tweet koji je od njega pozivao na nasilje i terorizam, samo interpretaciju sta je time mogao da misli. A kad uvedemo zlocin misljenja to je jako opasno.

 

Kako rece Steve Forbes, necemo se valjda vracati u McCarthy eru, jedan od perioda u USA istoriji kojih se USA srami.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jack Dorsey, priznaje da je ban na tweeteru opasan presedan, i da je odluka bila zbog "offline" uticaja.

 

Twitter CEO Jack Dorsey defends banning Trump as the right decision | Daily Mail Online

 

Takodje osudjuje potez Amazona (jasno mu je da on moze da bude sledeci), ocigledan damage control kao i nakon NYP blokade.

Samo Baby ne razume sta je problem u ovome....i misli da je prica o Trampu.

Link to comment
Share on other sites

moze jedno pitanje: da li biste vi pustili da se na SM pise i postavlja sve zivo, bez ikakve cenzure

 

znaci sve moze: od pornografije, pedofilije, seksualnog zlostavljanja, trgovine ljudima, drogom itd., nasilnog obaranja vlasti (sto legitimnih u demokratijama - sto diktatora), do rasizma, antisemitizma i ostalih mrznji prema drugim rasama/nacijama, fasizma/nacizma, podrzavanja terorizma raznih boja (drzavnog, religijskog: islamskog, hriscanskog, raznoraznih africkih i inih religija/verovanja), mizogonije, homofobije, verskog fanatizma, sekti, protivnika abortusa/onima koji se za njega zalazu, pa sve do onih koji propagiraju alternativno lecenje, ravnozemljasa, 5G teoreticara zavere, antivaxera, vegetarijanaca, vegana, onih koji veruju u NLO i da su ih oteli vanzemaljci ...

 

ili biste to nekako regulisali (i kako?)?

 

sta tacno biste vi zabranili da ste nesto valsnici neke od SM ili na poziciji da mozete ovo da regulisete?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, wwww said:

moze jedno pitanje: da li biste vi pustili da se na SM pise i postavlja sve zivo, bez ikakve cenzure

 

znaci sve moze: od pornografije, pedofilije, seksualnog zlostavljanja, trgovine ljudima, drogom itd., nasilnog obaranja vlasti (sto legitimnih u demokratijama - sto diktatora), do rasizma, antisemitizma i ostalih mrznji prema drugim rasama/nacijama, fasizma/nacizma, podrzavanja terorizma raznih boja (drzavnog, religijskog: islamskog, hriscanskog, raznoraznih africkih i inih religija/verovanja), mizogonije, homofobije, verskog fanatizma, sekti, protivnika abortusa/onima koji se za njega zalazu, pa sve do onih koji propagiraju alternativno lecenje, ravnozemljasa, 5G teoreticara zavere, antivaxera, vegetarijanaca, vegana, onih koji veruju u NLO i da su ih oteli vanzemaljci ...

 

ili biste to nekako regulisali (i kako?)?

 

sta tacno biste vi zabranili da ste nesto valsnici neke od SM ili na poziciji da mozete ovo da regulisete?

 

Ja mislim da bi trebalo poceti od zabrane upotrebe SM za ilegalne useljenike, zagovornike universal heath care i  one koji su za povecanje minimum wage-a... To se ne bi trebalo dozvoliti ni po koju cijenu...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, wwww said:

moze jedno pitanje: da li biste vi pustili da se na SM pise i postavlja sve zivo, bez ikakve cenzure

 

znaci sve moze: od pornografije, pedofilije, seksualnog zlostavljanja, trgovine ljudima, drogom itd., nasilnog obaranja vlasti (sto legitimnih u demokratijama - sto diktatora), do rasizma, antisemitizma i ostalih mrznji prema drugim rasama/nacijama, fasizma/nacizma, podrzavanja terorizma raznih boja (drzavnog, religijskog: islamskog, hriscanskog, raznoraznih africkih i inih religija/verovanja), mizogonije, homofobije, verskog fanatizma, sekti, protivnika abortusa/onima koji se za njega zalazu, pa sve do onih koji propagiraju alternativno lecenje, ravnozemljasa, 5G teoreticara zavere, antivaxera, vegetarijanaca, vegana, onih koji veruju u NLO i da su ih oteli vanzemaljci ...

 

ili biste to nekako regulisali (i kako?)?

 

sta tacno biste vi zabranili da ste nesto valsnici neke od SM ili na poziciji da mozete ovo da regulisete?

ne sve. Morali bi da porazgovaramo o tome, recimo protivnici abortusa, iako se ne slazem s njima, mogu da mi daju argumentaciju protiv, to im je misljenje pa su ok da me ubede u suprotno. UFO takodje, pornografija, pedofilija, trgovina ljudima, zloupotreba ljudi su mi no-go.

Anti-semitizam su mi takodje no go. ravnozemljasi su mi generalno zabavni, vegetarijanci - njihov izbor, sve dok mi ne namecu njihovo misljenje nemam nista protiv...

 

Napravila si ovde salatu. Pomesala si stvari koje imaju uticaj na mene, i stvari koje su licni izbor.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, ters said:

 

Ja mislim da bi trebalo poceti od zabrane upotrebe SM za ilegalne useljenike, zagovornike universal heath care i  one koji su za povecanje minimum wage-a... To se ne bi trebalo dozvoliti ni po koju cijenu...

a ove ostale iz mog spiska dozvoliti?

27 minutes ago, Angelia said:

ne sve. Morali bi da porazgovaramo o tome, recimo protivnici abortusa, iako se ne slazem s njima, mogu da mi daju argumentaciju protiv, to im je misljenje pa su ok da me ubede u suprotno. UFO takodje, pornografija, pedofilija, trgovina ljudima, zloupotreba ljudi su mi no-go.

Anti-semitizam su mi takodje no go. ravnozemljasi su mi generalno zabavni, vegetarijanci - njihov izbor, sve dok mi ne namecu njihovo misljenje nemam nista protiv...

 

Napravila si ovde salatu. Pomesala si stvari koje imaju uticaj na mene, i stvari koje su licni izbor.

pa namerno sam pobrojala svasta da vidim gde biste postavili granicu.

 

a ko bi trebalo da odredi ta pravila, SM ili vlada/e?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...