Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

47 minutes ago, zoran59 said:

 

 

Imam nekako utisak da tebi i tvojoj firmi toliko odgovara Trumpova porezna politika, da si zato spremna da predjes preko svih njegovih svinjarija i branis ga.

 

A to kako pises o BLM i Proud Boys me podseca na forumske rasprave o WW2 i raspadu SFRJ - gde neki tvrde da su cetnici i partizani jednaki u prvom primeru, a potegnu "a sta su oni nama radili" u drugom.

 

Ja sam miroljubiv tip i protivnik nasilja.

Ali ako se negde pobiju Crnac i Ku-Klux-Klanovac, navijacu za Crnca.

A drugo Zoki, ja sam na Baby navikla da podmece i spekulise, ali od tebe nisam ocekivala.

Cinjenica je da Nacionalna Garda nije bila rasporedjena jer lokalci nisu trazili pomoc, osim 340 gardista da upravljaju saobracajem. Znaci nikakve veze sa Trampom. i objasnili su zasto, zato sto su mislili da je los PR - FAKAT. To sto su trazili je odobreno, nije ih Tramp sprecio.

E sad jebiga problem je kad hocemo da prilagodimo cinjenice nasoj ideoloskoj poziciji, a Angelia se buni jer to nije tacno, onda Angeliu popljujemo kako brani Trampa i svaku baljezgariju. Znaci to sto je Baby napisala je netacno a o cemu ti pricas nemam pojma.

Trazili su pomoc tek kad je nastalo sranje, i dobili su po odobrenju Pentagona.

A tada je bilo kasno....iako su znali da u gradu imaju vise desetina ljudi koji su na FBI watch listi, ako je to tebi Trampova baljezgarija a ne lokalne policije i FBI, necu ti ja uzimati halucinacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Angelia said:

A drugo Zoki, ja sam na Baby navikla da podmece i spekulise, ali od tebe nisam ocekivala.

Cinjenica je da Nacionalna Garda nije bila rasporedjena jer lokalci nisu trazili pomoc, osim 340 gardista da upravljaju saobracajem. Znaci nikakve veze sa Trampom. i objasnili su zasto, zato sto su mislili da je los PR - FAKAT. To sto su trazili je odobreno, nije ih Tramp sprecio.

E sad jebiga problem je kad hocemo da prilagodimo cinjenice nasoj ideoloskoj poziciji, a Angelia se buni jer to nije tacno, onda Angeliu popljujemo kako brani Trampa i svaku baljezgariju. Znaci to sto je Baby napisala je netacno a o cemu ti pricas nemam pojma.

Trazili su pomoc tek kad je nastalo sranje, i dobili su po odobrenju Pentagona.

A tada je bilo kasno....iako su znali da u gradu imaju vise desetina ljudi koji su na FBI watch listi, ako je to tebi Trampova baljezgarija a ne lokalne policije i FBI, necu ti ja uzimati halucinacije.

 

Andjelija, podmecem iz jednog jedinog razloga. Ovo sto radis je razlog zasto smo bas tu gde jesmo, mislim na Ameriku. Visok stepen ignorisanja i prebacivanje tezista upiranjem prsta u druge za sopstvenu krivicu. A tu su i teorije zavere koje su se sirile svuda pa stigle, ili cak mozda pocinjale sa Fox-a - najgledanijeg programa u Americi koje su rezultirale kako su rezultirale (pobedili smo, krali su nas...).

 

Podmecem (ako se to tako zove, ali neka bude) ti zato sto ne uvidjas sta radis. Konstantno zelis da na bilo koji nacin anuliras bilo koju pizdariju koju je Tramp pravio, kao sto rece ObiW, razvodnjavajuci pricu o necem drugom. 

 

Eto, postavili su republikanci sudije vrhovnog suda da im niko nista ne moze i da glasaju po partijskoj osnovi. Postavili gro sudija po lokalima. Samo glasanje su hteli da miniraju na svakom koraku, pocevsi od poste, preko kojekakvih izmena zakona u par dana pred glasanje na nekim mestima, pa sve do pokusavanja da zaustave brojanja tih istih glasova. Na kraju kada je prebrojano su poceli da se iscudjavaju kako to da nisu pobedili. Nisu pobedili bas zato, sto su upali sami u rupu koju su kopali. Secas se, akcija - reakcija. Izaslo je i glasalo mnogo vise ljudi nego obicno, jer su odlepili vise od sistema koji im se namece i koji je sve samo ne demokratski i ukidaju ljudska prava. 

 

Za kraj, republikanci su proglasili pobedu, pa isli da se zale, pa na svim sudovima gde su sudile i njihove sudije postavljene upravo od njega i svi do jednog su proglasili da nema dokaza i da je glasanje bilo regularno. Onda su poceli Tramp i svita (Kruz, Hawley, Tramp and family, Brooks, Djulijani... a sve to sa velikim odbravanjem na Foxu i veliki megafonom preko socijalnih medija) da pozivaju narod u "pomoc," napad, osvetu jer su pokradeni. 

 

Mislis da su proud boys i ostala teroristicka bagra proglaseni teroristima zato sto su republikanci ili desno orijentisani? Cekaj, da demokrate (levo krilo) imaju takvu moc, pa ne bi taj Tramp, niti bilo koji republikanac prisao blizu WH i CH, a ne uzimali termin ili dva. 

 

Za kraj, GOP odavno nije "grand" ali jeste i dalje "old" jer se demografija menja, ne samo putem imigranata, nego i nacinom razmisljanja uskladjenim sa vremenom i razvitkom. Sreca te vecina ipak zele da daju "razlicitima" ljudska prava i sacuvaju svoja stecena, pa s tim stranka koja ih ukida ce tesko ce u buducnosti da dobijaju vecinu, jedino ako se mnogi bace u apscinaciju glasanja. 

 

Sto se mene tice, stavicu te u grupu za preskakanje, da se ne bi osecala ugrozenom ili sta vec, jer ces opet poceti da branis ova dogadjanja gurajuci neka druga u zamenu. Te zamene sto prebacujes meni ustvari radis ti. BLM je neka druga prica koja treba da se resi i nema nikakve veze sa ovim, osim u detaljima koji nisu presudni. Razlozi za divljanje ta dva ekstrema su u dva suprotno dijametralna ugla, a samo jedan se odnosi na demokratiju. 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Baby said:

 

Mislis da su proud boys i ostala teroristicka bagra proglaseni teroristima zato sto su republikanci ili desno orijentisani? Cekaj, da demokrate (levo krilo) imaju takvu moc, pa ne bi taj Tramp, niti bilo koji republikanac prisao blizu WH i CH, a ne uzimali termin ili dva. 

 

Prvi bold: Kad se ovo desilo? Ili bolje receno opet nije tacno.

Drugi bold: Pa ne sumnjam :classic_smile: evo sad bi i medije da kontrolisu.

 

 

Podmeces ti iz drugih razloga. Problem je sto napises, naredjas pogresne informacije pa kad ja kazem da te stvari nisu tacne, tebe nervira sto ti uzimam argumente i onda naravno ja moram biti neprijatelj. Ja ne pokusavam da izvrnem cinjenice da bi podrzavale neke moje stavove, to ti radis. Zato sto, si kao i mnogi zaslepljena besom prema Trampu. Ja sam svoje misljenje davala o Trampu jos od njegove prve kampanje, ne pada mi na pamet da stavljam disclaimere u svoje postove, nijednog trenutka nisam mislila da zbog njega treba da vristimo, lice izgrebemo i pocupamo kosu. A i ti se kacis za Obija koji smatra da bi ja u razgovoru trebala da pricam ono sto on hoce, a ne ono sto ja hocu, pa je njemu sve skretanje teme :classic_biggrin:

Edited by Angelia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Amigo said:

Strasno sta se desava, kakav kriminal.

 

 

To inace ne bi trebalo da se desi u tom kraju, ali od "defund the policy" kriminal se rasirio tamo gde ga nije bilo. 

Kraj je inace dobrim delom hipster iako ima jos delova koji nisu bas lepi, ali ovaj decko je sigurno ziveo u hipster delu.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Angelia said:

Prvi bold: Kad se ovo desilo? Ili bolje receno opet nije tacno.

Drugi bold: Pa ne sumnjam :classic_smile: evo sad bi i medije da kontrolisu.

 

 

Podmeces ti iz drugih razloga. Problem je sto napises, naredjas pogresne informacije pa kad ja kazem da te stvari nisu tacne, tebe nervira sto ti uzimam argumente i onda naravno ja moram biti neprijatelj. Ja ne pokusavam da izvrnem cinjenice da bi podrzavale neke moje stavove, to ti radis. Zato sto, si kao i mnogi zaslepljena besom prema Trampu. Ja sam svoje misljenje davala o Trampu jos od njegove prve kampanje, ne pada mi na pamet da stavljam disclaimere u svoje postove, nijednog trenutka nisam mislila da zbog njega treba da vristimo, lice izgrebemo i pocupamo kosu. A i ti se kacis za Obija koji smatra da bi ja u razgovoru trebala da pricam ono sto on hoce, a ne ono sto ja hocu, pa je njemu sve skretanje teme :classic_biggrin:

 

Ne znam Andjelija, ostavila bih te ovde. To sto PB jos nisu teroristi ce se naci na listi vec uskoro posle ovog. Ti cepaj dlaku trazeci tudje neistine i razvodnjavaj pricu, ali ja se vise sa tobom u blatu valjati necu.. Enjoy! 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Angelia said:

To inace ne bi trebalo da se desi u tom kraju, ali od "defund the policy" kriminal se rasirio tamo gde ga nije bilo. 

Kraj je inace dobrim delom hipster iako ima jos delova koji nisu bas lepi, ali ovaj decko je sigurno ziveo u hipster delu.

 

Da defund police ce doprinijeti da ovakvih tragicnih dogadjaja bude jos vise.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

President Donald Trump, on the eve of facing a historic second impeachment trial for inciting the insurrection at the U.S. Capitol last week, is having trouble finding a legal team to defend him.

Allies of the outgoing president have been canvassing Washington’s legal landscape looking for representation but so far are coming up short. Lawyers who defended him in the previous impeachment trial, including Jay Sekulow and White House Counsel Pat Cipollone, have said no this time, according to people familiar with the matter.

Other lawyers who have defended Trump at times, including former Florida attorney general Pam Bondi, Eric Herschmann, Pat Philbin and Marc Kasowitz aren’t interested in joining a team this time, the people said. Some of the lawyers who don’t want a role have privately said what Trump did was indefensible.

More broadly, a number of prominent law firms have refused to engage in any legal representation involving the president’s actions following the Nov. 3 election.

https://news.bloomberglaw.com/us-law-week/trump-struggles-to-build-legal-team-as-impeachment-trial-nears?utm_source=twitter&utm_medium=lawdesk&campaign=7F643A6C-5722-11EB-B968-96FD4F017A06

 

A Rudija je otkacio... doduse i Rudiju ce trebati advokat najverovatnije... 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Evo koliko sam pohvatala, nije od reci do reci... 

 

I would say, I was doing my patriotic duty. I do not feel such shame or guilt for what I was doing... I thought that I was following my president. I thought I was following what we were called to do. I fly to there, he ask us to fly there. I was doing what he ask us to do.  I feel wrong in this situation, and this is taking my company, taking my business... and I just like a normal person... 

I would like a pardon of the president of the United States, we all deserve pardon, I'm facing a prison sentence, and I think that I'm not deserve that.  

 

Sta reci, oprostaj nece dobiti, privatan avion ce zameniti resetkama... da li je vredelo? Koliko su samo zabludjeni. I totalno su promenili znacaj reci "patriotizam" i dali joj sasvim neko drugo znacenje. Lud narod. 

 

Onaj jedan se ubio pred hapsenje. Ovaj sa petoro dece ce zaglaviti izmedju 10 - 20 godina zatvora... cetvoro umrlo, policajca ubili, mnoge ranili ("blue lives matter" parola nije vazila tada). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Q4fJVNs.jpeg

Zaboravili da napišu da mu je kosa narandžasta, sto je još više degradiralo bankovne račune.

 

Ja sam stvarnoeočekivao da će ovaj topik imati, makar, nekog smisla. Kad ono ćorak. Toliko ima lošeg da se napiše o njemu, a oni kako je puku ispraznio kase.

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo zatrpavanje foruma posalicama je potpuno besmisleno i djecije, ali eto neko misli da je to kao neki fazon.

Ubistvo naseg mladica iz ciste obijesti, koje je posljedice i djelovanja ovih kvaziljevicarskih i kvaziantifastickih organizacija koje samo sire destrukciju godinama, u ovoj antitramp histeriji, posebno sada kada je izgubio i prakticno nije vise nikakav relevantan faktor, izgleda malo koga ovdje navodi na razmisljanje.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cyrus Smith said:

Misli na defund the police, piše posledica.

 

Zalostno i tuzno da taj lepi mladic izgubi glavu ovako. 😞 

 

Posledice ce biti, ako ne rese nesto. Ali nije krivac samo taj deo, nego i sto mnogi nemaju posao, a i sto je droga svuda. Ne znam da li treba pominjati da i oruzja ima kao nigde na svetu i da se do njega dolazi skoro bez ikakve provere. 

Link to comment
Share on other sites

 
Zalostno i tuzno da taj lepi mladic izgubi glavu ovako. [emoji20] 
 
Posledice ce biti, ako ne rese nesto. Ali nije krivac samo taj deo, nego i sto mnogi nemaju posao, a i sto je droga svuda. Ne znam da li treba pominjati da i oruzja ima kao nigde na svetu i da se do njega dolazi skoro bez ikakve provere. 
Hoćeš i drogu Trumpu da pripišeš? Kamo ona umetnica što su ga ganbali za kurvaluk. Koliko se zaboravilo.
Nisi li se ti aktivno zalacgala za ukiganje/smanjenje fondova policije? Obrni par desetina u nazad i čitaj šta si pisala. [emoji14]
Priceless.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Amigo said:

Ovo zatrpavanje foruma posalicama je potpuno besmisleno i djecije, ali eto neko misli da je to kao neki fazon.

Ubistvo naseg mladica iz ciste obijesti, koje je posljedice i djelovanja ovih kvaziljevicarskih i kvaziantifastickih organizacija koje samo sire destrukciju godinama, u ovoj antitramp histeriji, posebno sada kada je izgubio i prakticno nije vise nikakav relevantan faktor, izgleda malo koga ovdje navodi na razmisljanje.

Nije tu bitno da li je decko "nash" ili nije. Taj deo grada kao i Francisville su tacno na obodu centra, mozes peske do centra, i vec godinama se gentrifikuje.

Pre ovih protesta su bili poprilicno bezbedni, policija patrolirala i cistila ako se dosetaju narkomani iz ghetoa (specificnost Phillija da gheto i skupi deo grada mogu da postoje jedni pored drugog), tako da ovako nesto se nije deasavalo. Od protesta kad su tu uleteli - policije skoro da nema, pucanja ima barem jednom mesecno, narkomani kampuju u nekim delovima....to nam je dovelo defund....Znaci pricamo o delovima gde su stanovi oko 350k a kuce mogu da idu i do 700k (prosek za Philly je negde na 250k da bi skontali odnos). Da neko bude ovako otvoreno ubijen na ulici u ovim delovima dok seta psa je bilo nezamislivo

Tu inace uglavnom zive mladi, od studenata na Templu do mladih profesionalaca od oko 20-35 je prosek rezidenata.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, mrd said:

Hoćeš i drogu Trumpu da pripišeš? Kamo ona umetnica što su ga ganbali za kurvaluk. Koliko se zaboravilo.
Nisi li se ti aktivno zalacgala za ukiganje/smanjenje fondova policije? Obrni par desetina u nazad i čitaj šta si pisala. emoji14.png
Priceless.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Ne znam mrde sta pricas. Niti sam Trampu podmetnula drogu, niti sam se zalagala za ukidanje fondova. Jedino za sta sam se zalagala da svi imaju ista prava, i crnci. Mogao bi da prelistas unazad, a ne svoje impresije meni ucitavas. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@Angelia, posto vidim da crkvas od smega, molila bih te da nadjes kada sam ja podmetnula drogu Trampu i kada sam ja rekla da treba da se otpusti policija!!!

 

U suprotnom sjasi!

 

Jer drogu sam pominjala kao generalni problem u porastu, ne zadrzavajuci se na tome mnogo. Za policiju sam rekla da treba da se promeni nacin rada, da se ulozi u obuku i da moraju da prodju psihicku obuku. Ako ti mislis da cu ja da radim protiv sebe, grdno si se zeznula. Meni ne ide u prilog da nema policije. 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

@Angelia, posto vidim da crkvas od smega, molila bih te da nadjes kada sam ja podmetnula drogu Trampu i kada sam ja rekla da treba da se otpusti policija!!!

 

U suprotnom sjasi!

 

Jer drogu sam pominjala kao generalni problem u porastu, ne zadrzavajuci se na tome mnogo. Za policiju sam rekla da treba da se promeni nacin rada, da se ulozi u obuku i da moraju da prodju psihicku obuku. Ako ti mislis da cu ja da radim protiv sebe, grdno si se zeznula. Meni ne ide u prilog da nema policije. 

 

Pa nisam se ja smejala na to nego na zadnju recenicu u tom postu, bilo mi malo ironicno. I btw molim te da ne koristis ka meni izraze kao sto sjasi, to mi je jako uvredljivo, niti ja nekog jasem niti tebe smatram za sta god bi trebala da budes da bi ja jahala....nije lepo.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Baby said:

Mrde, Andjo... nisto se zaustavila diskusija... gde su dokazi za ono sto govorite? :forum_geek:

 

Nesto prazna strana, ili cekate da se okrene nova pa da se zaboravi? Nije mi problem, podseticu vas na svakoj...

 

 

Dokazi za sta? :classic_blink:

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Angelia said:

Dokazi za sta? :classic_blink:

 

Ne znam, valjda za ono sto se smejete. 

 

Smejala si se na to sto sam rekla da nikada nisam trazila nikakvo raspustanje policije, niti sam tvrdila da Tramp ima ikakve veze sa porastom droge. Ako ti je smesno nesto sto nije smesno, pretpostavljam da hoces da ismevas, a eto, ja trazim da nadjes da ste ti i mrd u pravu. Bilo koji post gde ja pisem za ta dva nesto sto potvrdjuje da je suprotno. 

 

5 hours ago, Baby said:

 

Ne znam mrde sta pricas. Niti sam Trampu podmetnula drogu, niti sam se zalagala za ukidanje fondova. Jedino za sta sam se zalagala da svi imaju ista prava, i crnci. Mogao bi da prelistas unazad, a ne svoje impresije meni ucitavas. 

 

Evo, ovaj post ti je bio ekstra smesan, pa izvoli... 

 

Samo da dodam, oboje veoma kukate na podmetacinu... Evo ja sada tvrdim da ste oboje veoma skloni istom. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Ne znam, valjda za ono sto se smejete. 

 

Smejala si se na to sto sam rekla da nikada nisam trazila nikakvo raspustanje policije, niti sam tvrdila da Tramp ima ikakve veze sa porastom droge. Ako ti je smesno nesto sto nije smesno, pretpostavljam da hoces da ismevas, a eto, ja trazim da nadjes da ste ti i mrd u pravu. Bilo koji post gde ja pisem za ta dva nesto sto potvrdjuje da je suprotno. 

 

 

Evo, ovaj post ti je bio ekstra smesan, pa izvoli... 

Jeste i objasnila sam ti sta mi je smesno:

"Mogao bi da prelistas unazad, a ne svoje impresije meni ucitavas."

 

Extra, extra smesno kad ti to napises.

 

Znaci evo i dokazujes zasto je smesno. Umesto da kazes izvini pogresila sam.....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Jeste i objasnila sam ti sta mi je smesno:

"Mogao bi da prelistas unazad, a ne svoje impresije meni ucitavas."

 

Extra, extra smesno kad ti to napises.

 

Znaci evo i dokazujes zasto je smesno. Umesto da kazes izvini pogresila sam.....

 

Sta ti je bilo ironicno? To da meni ne ide u prilog da raspuste policiju? 

 

Kazem ti da sjasis jer stalno optuzujes za podmetanje, a podmeces. Ako nemas dokaz tome, da, sjasi... 

 

Nisi li napisala zoranu "od baby sam navikla podmetanje, od njega te cudi?" (parafraziram)

 

Btw, ja nikada ne pisem o tebi, nego o tvom pisanju i sta je problem sto sam ti rekla (a nisam jedina) da razvodnjavas uvek u jednom jedinom cilju, da zaustavis da se prica o Trampovim sranjima i anularas nekom tamo drugom krivicom njegovu. Koji deo nije tacan? 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...