Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

52 minutes ago, wwww said:

USA vratila Kubu na listu drzava koje sponzorisu teroriste...

Pocelo je. Agresivna politika demokrata je pocela. Kuba je od smrti Fidela Kastra u velikoj meri olabavila svoj rigidni sistem ali eto, nekome se cefnulo da je Kuba sponzor terorista. Bice toga jos za ove 4 godine. Mnogi ce kukati za Trampom. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Clovis said:

Pocelo je. Agresivna politika demokrata je pocela. Kuba je od smrti Fidela Kastra u velikoj meri olabavila svoj rigidni sistem ali eto, nekome se cefnulo da je Kuba sponzor terorista. Bice toga jos za ove 4 godine. Mnogi ce kukati za Trampom. 

Ovo su zadnji trzaji Trampove administracije - Bajdenova pocinje 20.01.2021.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Clovis said:

Pocelo je. Agresivna politika demokrata je pocela. Kuba je od smrti Fidela Kastra u velikoj meri olabavila svoj rigidni sistem ali eto, nekome se cefnulo da je Kuba sponzor terorista. Bice toga jos za ove 4 godine. Mnogi ce kukati za Trampom. 

:twak:

Odluku doneo Mike Pompeo, ministar inostranih poslova u Trampovoj Vladi, inace Republikanac.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kronostime said:

Ovo su zadnji trzaji Trampove administracije - Bajdenova pocinje 20.01.2021.:default_coffee:

Pročitah negde da je juče zadnji dan Trampove administracije. Uglavnom, agresivnu i siledžijsku spoljnu politiku možemo očekivati od Bajdena, kao što je agresivnu i siledžijsku politiku vodio i njegov stranački kolega Barak Obama. Kao što rekoh, kukaće ljudi tek za Donaldom Trampom.

1 minute ago, wwww said:

:twak:

Odluku doneo Mike Pompeo, ministar inostranih poslova u Trampovoj Vladi, inace Republikanac.

Moja greška. Ovo je manir demokrata. Siledžijstvo i agresija. Proglašavanje država terorističkim i slične stvari. Uglavnom, rekoh u prethodnom postu šta mislim o tome. Tek ćemo osetiti ovu novu administraciju. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cyrus Smith said:

Ako je svako ko ima problem sa situacijom da par tehno giganata kontroliše javni diskurs o teškim temama ljubitelj Trampa, rasista, seksista, homofob i sve ostalo, da tu ubrojimo i spektar ljudi od Angele Merkel do levičarskog The Hill koji su javno uradili isto?

 

Isto tako ta frau Angela je u istom intervjuu osudila fasisticko divljanje narandzastog Orangutana.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sprivel said:

 

Bendzi Shapiro je internet mim, a ne jedan od svetskih lidera.

 

Tvrdio je neko da jeste?

 

Quote

Ako je svako ko ima problem sa situacijom da par tehno giganata kontroliše javni diskurs o teškim temama ljubitelj Trampa, rasista, seksista, homofob i sve ostalo, da tu ubrojimo i spektar ljudi od Angele Merkel do levičarskog The Hill koji su javno uradili isto?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cyrus Smith said:

Ako je svako ko ima problem sa situacijom da par tehno giganata kontroliše javni diskurs o teškim temama ljubitelj Trampa, rasista, seksista, homofob i sve ostalo, da tu ubrojimo i spektar ljudi od Angele Merkel do levičarskog The Hill koji su javno uradili isto?


Naravno da se ovde sve posmatra crno-belo. Ili si naš ili njihov, nema sredine. 
 

Treba razlikovati ponašanje DT s jedne, i ponašanje tehno kompanija s druge strane i koliko je moguće, odvojeno ih analizirati i zašto ne na kraju reći - ni jedno ni drugo nije dobro. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Stvari su u stvari u konačnici krajnje jednostavne.

 

Tviter kao i ostale društvene mreže na ime demokratije trpele su teror narandžastog retarda. Pune četri godine predsedničkog mandata.

 

A onda je došao dan kada mandrilova verbalna dijareja nije ostala samo prazno slovo na papiru, već je proizvela konkretne posledice, tj mrtve ljude, budući da su njegovi još retardiraniji poštovaoci (koliko je besmislena ova reč upotrebljena u vezi s njim) nahuškani i napaljeni njegovim budalaštinama poverovali da je vreme revolucije došlo i da se napokon prelazi s reči na dela;

 

_116390729_gettyimages-1230449228.jpg

 

210107134539-20-us-capitol-riots-0106-ex

 

2021-01-07T065632Z_1334421345_RC2U2L9S2L

 

5ff61a4e14f9d.image.jpg

 

d0382864-0397-44d2-9e67-d2a6dc0a016a-med

 

Capitol-Shooting-640x360.jpg

 

Dakle, glave su krenule da padaju, srpski rečeno, dara je prevršila meru. I to je milestone preko kojeg niko normalan, sa gramom mozga i mrvicom moralne odgovornosti neće preći.

 

Reakcija je sasvim normalna i očekivana - damage control u meri u kojoj je moguć. 

 

OPASNOM retardu, koji potencijalno ima mogućnost da napravi kud i kamo veće sranje, i APSOLUTNO JE SPREMAN NA TO, što je bezbroj puta dokazao svojim delovanjem, konačno je oduzet megafon, kako bi se makar u nekoj meri smanjila i onemogućila mogućnost za izazivanje novih sranja.

 

Dakle, nikakve zavere, duboke države, kuraca palaca tu nema, sem čistog zdravog razuma i pokušaja da se buduća šteta predupredi i smanji koliko je moguće.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Laki21 said:

Stvari su u stvari u konačnici krajnje jednostavne.

 

 

Nope, ovakav stav je deo problema.

 

4 minutes ago, Laki21 said:

Dakle, nikakve zavere, duboke države, kuraca palaca tu nema, sem čistog zdravog razuma i pokušaja da se buduća šteta predupredi i smanji koliko je moguće.

 

Nema, ima confirmation biasa zaposlenih koji se bave tim problemima u tech kompanijama i koje su vlasnici nemoćni i/ili nevoljni da kontrolišu. Kada sam linkovao neki od provala studentske histerije pre par meseci odgovoreno je da su to malobrojni incidenti na univerzitetima. Nisu više malobrojni niti incidenti.

 

Takođe, ako je sve tako jednostavno kao se desilo ovo:

Quote

spektar ljudi od Angele Merkel do levičarskog The Hill koji su javno uradili isto?

 

Link to comment
Share on other sites

jaoo, dara je prevrsila meru bas u trenutku kada Trump visi nije imao poluge moci.  i sta cemo kada se promeni vlast, pa krene osveta buducih Trumpista putem big tech ekipe? a da Jack i ostala ekipa tech oligarha su borci za slobodu i dobrobit raje, pa ce se zbog istih odreci milijardi koje sisaju iz ugovara sa drzavom...

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

6 hours ago, Baby said:

Tebe uopste ne uzbudjuje teroristicki napad, nego banovanje Trampa. Pravis dramu nevidjeno. 

Ja ti stvarno ne mogu pomoci sto ne vidis dalje od Trampa. TDS zna da zaslepi ljude, i tako 4 godine, nista drugo ne postoji nego Tramp.

 

6 hours ago, Baby said:

Iskreno, stvarno mislim da je glupo da pisem sve po 90 puta. 

Slazem se.

 

6 hours ago, Baby said:

To sto trabunjate o kontroli informacija nema veze sa zivotom, niko tebe kao pojedinca koji ne organizuje teroristicke grupe i ne krsi zakon nece banovati sa icega gde god imas nalog. Izeo te tviter. Nece kontrolisati glas da se ne cuje druga strana. Eno ih i dalje pisu neometano, sve od Jim Jordana i Kruza... pa nadalje. Mslim daj! 

Svi smo mi glupi sto pricamo o kontroli big tech, i Angela, Obama, biden i diskusija po medijima, samo si ti videla svetlo i mislis da mi svi

trabunjamo, nemam sta da kazem :thumbsup:

6 hours ago, Baby said:

 

Gotovo je, pomiri se. Uzivala si 4 pune godine u ovim njegovim milinama i to je to. Covek je za dozivotni zatvor, ma sta jedan zivot, par zivota kada mu se sve sabere. Jbt cime te toliko zaduzio... 

:lol_2::twak: Mene zivo interesuje koliko ce TDS da traje...

Link to comment
Share on other sites

O Trumpu nemam lepo misljenje i mislim da jedan deo forumasa zna kakvo je ono. Za mene Trump je:
- bolesni lazov
- patoloski narcis
- sociopata (mozda i psihopata)
- izdajnik 

No,da za trenutak stavim sve ovo po strani. Takodje,ta prica kako je on neki anti-establisment lik mi isto od pocetka nije pila vodu. Tacno je da on nije dosao iz sveta politike i da nije bio deo tog poretka,ali je bio deo onoga sto se naziva biznis establismentom. Preko 30 godina je plivao u tim vodama,a politicke i ekonomske (poslovne) elite su povezane, interesi su im ispreplitani itd.
I tu negde je i nastao problem. Problem u domenu njegove spoljne politike i posebice odnosa prema tradicionalnim americkim saveznicima. On je pokusao te odnose da uredi po uzoru na poslovne odnose,medju poslovnim partnerima. Na njih je gledao kao na zakupce poslovnog prostora u svom Trump Toweru. Znaci,ja sam ti izdao poslovni prostor te i te velicine ili celi sprat,obezbedio sam ti struju,grejanje,vodu,telefonske linije,internet i usluge ciscenja,to kosta toliko i toliko - izvoli, plati! 
On odavno ima taj stav da saveznici treba da plate i da je Amerika ostecena strana,nije to od juce.

Verovatno je ovo kaceno vec na temi i pretpostavljam da su mnogi videli,ali za one koji nisu evo zanimljivog nastupa iz 1988. Posebno je zanimljivo prvih minut i po.
 


Gde ja vidim njegovo veliko i elementarno nerazumevanje? U delu u kojem kaze "Prosecni covek u Kuvajtu zivi kao kralj,a mi ne". 
Moguce,ali koje slobode i prava ima taj obicni Kuvajcanin? Posebno u poredjenju sa gradjaninom SAD? U Kuvajtu je moguce da bilo koji covek ostane bez celog imetka preko noci. U Kuvajtu je moguce da vam drzava onemoguci ili ogranici/zatvori biznis preko noci (ne zato sto se prekrsili zakon,nego zato sto ste dirnuli u ekonomske interese elite na vlasti). U Americi to nije moguce.
Postoje li u Kuvajtu slobodni i fer izbori? Da li je telo koje organizuje i sprovodi izborni proces u Kuvajtu nezavisno? Tamo emir ima ovlascenje da par meseci uoci izbora menja izborne uslove i propozicije (opet,da bi pogodovao eliti na vlasti)
Ima li u Kuvajtu politickog pluralizma,jesu li razne manjinske zajdnice adekvatno predstavljene tamo u politickom zivotu?
Ima li korupcije,upravlja li vlada zemljom transparentno? Kako stoje sa vladavinom prava,sa slobodom misljenja i izrazavanja..

Mogao bih maltene u nedogled sa ovakvim pitanjima,ali mislim da nema potrebe;poenta je jasna. Amerika i Kuvajt su dva mesta neuporediva za zivot coveka. Mislim,kome je stalo do slobode i vrednosti otvorenog drustva. Kome nije,njemu je i Srbija raj na zemlji. 

E,te stvari Donny Boy nece da ukalkulise u ovu svoju "Kuvajcani zive bolje od Amerikanaca" jednacinu. Ili ne moze..ne moze se medjunarodna politika voditi kao privatni biznis.
Mozda je moguce,na nekom nizem nivou vlasti,organizovati takvo upravljanje. Npr.u nekoj manjoj sredini,manjoj jedinici lokalne samouprave, organizujes lokalnu upravu kao holding kompaniju. I to samo mozda..medjunarodni odnosi su nuporedivo kompleksniji i komplikovaniji i ne mogu se voditi na takav nacin. Tj.na ovakav kako je Donald J Trump to zamislio i pokusao da ostvari.

To,kako je uspeo da sroza odnose sa saveznicima na ovako nizak nivo,ostaje za dugo proucavanje.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fishV2 said:

jaoo, dara je prevrsila meru bas u trenutku kada Trump visi nije imao poluge moci.  i sta cemo kada se promeni vlast, pa krene osveta buducih Trumpista putem big tech ekipe? a da Jack i ostala ekipa tech oligarha su borci za slobodu i dobrobit raje, pa ce se zbog istih odreci milijardi koje sisaju iz ugovara sa drzavom...

Kojih buducih Trampista?:roflmao:

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Kronostime said:

Kojih buducih Trampista?:roflmao:

Tramp je dobio 70 miliona glasova u SAD. A popularan je i u jednom delu svetske javnosti i politike. Ako uzmemo u obzir da svet (pa i SAD) ceka velika ekonomska i socijalna kriza zbog korone, starcu nece biti lako da odrzi postojecu popularnost kod glasaca u SAD. Tako da Tramp ili neki drugi republikanski kandidat pobedjuju vrlo verovatno za 4 godine. A sta ce do tad jos da nas sve zadesi, videcemo. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni Bombarder said:

O Trumpu nemam lepo misljenje i mislim da jedan deo forumasa zna kakvo je ono. Za mene Trump je:
- bolesni lazov
- patoloski narcis
- sociopata (mozda i psihopata)
- izdajnik 

No,da za trenutak stavim sve ovo po strani. Takodje,ta prica kako je on neki anti-establisment lik mi isto od pocetka nije pila vodu. Tacno je da on nije dosao iz sveta politike i da nije bio deo tog poretka,ali je bio deo onoga sto se naziva biznis establismentom. Preko 30 godina je plivao u tim vodama,a politicke i ekonomske (poslovne) elite su povezane, interesi su im ispreplitani itd.
I tu negde je i nastao problem. Problem u domenu njegove spoljne politike i posebice odnosa prema tradicionalnim americkim saveznicima. On je pokusao te odnose da uredi po uzoru na poslovne odnose,medju poslovnim partnerima. Na njih je gledao kao na zakupce poslovnog prostora u svom Trump Toweru. Znaci,ja sam ti izdao poslovni prostor te i te velicine ili celi sprat,obezbedio sam ti struju,grejanje,vodu,telefonske linije,internet i usluge ciscenja,to kosta toliko i toliko - izvoli, plati! 
On odavno ima taj stav da saveznici treba da plate i da je Amerika ostecena strana,nije to od juce.

Verovatno je ovo kaceno vec na temi i pretpostavljam da su mnogi videli,ali za one koji nisu evo zanimljivog nastupa iz 1988. Posebno je zanimljivo prvih minut i po.
 


Gde ja vidim njegovo veliko i elementarno nerazumevanje? U delu u kojem kaze "Prosecni covek u Kuvajtu zivi kao kralj,a mi ne". 
Moguce,ali koje slobode i prava ima taj obicni Kuvajcanin? Posebno u poredjenju sa gradjaninom SAD? U Kuvajtu je moguce da bilo koji covek ostane bez celog imetka preko noci. U Kuvajtu je moguce da vam drzava onemoguci ili ogranici/zatvori biznis preko noci (ne zato sto se prekrsili zakon,nego zato sto ste dirnuli u ekonomske interese elite na vlasti). U Americi to nije moguce.
Postoje li u Kuvajtu slobodni i fer izbori? Da li je telo koje organizuje i sprovodi izborni proces u Kuvajtu nezavisno? Tamo emir ima ovlascenje da par meseci uoci izbora menja izborne uslove i propozicije (opet,da bi pogodovao eliti na vlasti)
Ima li u Kuvajtu politickog pluralizma,jesu li razne manjinske zajdnice adekvatno predstavljene tamo u politickom zivotu?
Ima li korupcije,upravlja li vlada zemljom transparentno? Kako stoje sa vladavinom prava,sa slobodom misljenja i izrazavanja..

Mogao bih maltene u nedogled sa ovakvim pitanjima,ali mislim da nema potrebe;poenta je jasna. Amerika i Kuvajt su dva mesta neuporediva za zivot coveka. Mislim,kome je stalo do slobode i vrednosti otvorenog drustva. Kome nije,njemu je i Srbija raj na zemlji. 

E,te stvari Donny Boy nece da ukalkulise u ovu svoju "Kuvajcani zive bolje od Amerikanaca" jednacinu. Ili ne moze..ne moze se medjunarodna politika voditi kao privatni biznis.
Mozda je moguce,na nekom nizem nivou vlasti,organizovati takvo upravljanje. Npr.u nekoj manjoj sredini,manjoj jedinici lokalne samouprave, organizujes lokalnu upravu kao holding kompaniju. I to samo mozda..medjunarodni odnosi su nuporedivo kompleksniji i komplikovaniji i ne mogu se voditi na takav nacin. Tj.na ovakav kako je Donald J Trump to zamislio i pokusao da ostvari.

To,kako je uspeo da sroza odnose sa saveznicima na ovako nizak nivo,ostaje za dugo proucavanje.

 

 

Ono što mogu da primetim je da je Tramp imao izuzetnu elokventnost u to vreme i šteta je što se ranije nije uključio u predsedničku trku. Kao republikanac naravno. Upravo je suština u tome da država i treba da se vodi kao uspešno preduzeće. Za razliku od ovih koji će sad doći a koji će pod parolama nekih opštih mesta i fraza (demokratija, ljudska prava, slobodno tržište, globalizam) činiti ogromnu štetu i SAD-u i celom svetu. "Libtards" rule again. Nažalost.

Edited by Clovis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...