Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Just now, Don Juan said:

Prvo vojska je trenutno van pameti. Drugo, u vojsci nema ideoloških podela na taj način, ima samo "yes sir" I to je to. Ali ne verujem da će do toga doći.

Vidi ovo je bez presedana bez obzira na sve. Bukvalno od sada  na bilo koji način, a to vidimo na simboličkom nivou USA nije prva svetska sila.  Ko je to sada to nije potpuno jasno, Rusija ili Kina.
I to je poruka ove večeri. Prvoj svetskoj sili se ne šetkaju demonstranti po parlamentima, prva svetska sila ima političke, vojne, policijske, obaveštajne snage da svoje probleme rešava diskretno.
I to je to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Juan said:

Prvo vojska je trenutno van pameti. Drugo, u vojsci nema ideoloških podela na taj način, ima samo "yes sir" I to je to. Ali ne verujem da će do toga doći.

Nasilne promene se desavaju uglavnom tek onda kada bar jedan znacajan deo vojske i policije otkaze poslusnost rezimu.

A mislim da je dobar deo u ovom momentu na strani Trumpa ne zbog samog Trumpa, nego zbog sistema vrednosti koje on zastupa i brani.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darth Bane said:

Nasilne promene se desavaju uglavnom tek onda kada bar jedan znacajan deo vojske i policije otkaze poslusnost rezimu.

Moraš da shvatiš jednu stvar, vojska u USA nije vojska Kine, i veruj mi da će ukoliko ih angažuju, a nadam se da za to nema potrebe, braniti ustavni poredak po svaku cenu. Da otkazu poslušnost je film koji nećeš gledati, makar ne kod američke vojske.

Just now, StephenBob said:

Moram da priznam da sam sokiran kako neki ovde likuju povratku na vlast onih koji su nas bombardovali osiromasenim uranijumom, i koji su nam oteli deo teritorije. Zar ste vec zaboravili sta je Bajden pricao o srbima? Pregledajte malo internet ako vam je toliko kratka pamet, ili ako ste rodjeni posle rata. Ja ne kazem da je Tramp dobar, ali brale ovi drugi su daleko gori i opasniji po citavu planetu. Neki komentari mi ovde deluju kao da su placeni, ili da su botovski. Ne ide mi u glavu da neko moze toliko srdacno da bodri onoga ko se zalagao za bombardovanje nase zemlje. I ko ce sutra da nam otme i republiku Srpsku i Vojvodinu i Sandzak i tako dalje, zato sto ima svoje interese u tome. Prosto je mazohizam davati podrsku Bajdenu. Tramp za 4 godine vladavine nije nista uradio protiv Srbije, osim sto je 'velikog vodju' posadio na hoklicu.

Đuka ti li si?

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Nema vojska sta da traži na ulicama National Guard je telo koje izlazi na teritoriju US.@StephenBob ti sr se zbunio, a možda i ne znaš, DT ti je imao puna usta podrške, čak je hteo i da siđe i vietnamski pročešlja teritoriju. Možda nisi bio na času!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Samo da sve prodje bez dalje eskalacije nasilja - gore od ostanka Trampa na vlasti je samo potreba za mjerama nasilja da bi se osigurala smjena vlasti...  Ovo je za sada jedan manji broj ucesnika protesta protiv policije koja je relativno uzdrzana u reakciji i nadam se da ce na tome ostati - neka nose slike i podijume, samo neka ne bude mrtvih... Mene plasi sto se blizi noc, i ako je suditi po onome sto se desavalo tokom ljeta, doci ce do sukoba sa ekstremistima druge strane, a to moze biti varnica i za druga mjesta... 

 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Crni Bombarder said:

135557631_10157480120456857_172299591093

:krstipd4:

 

Neće Trampu ovo biti oprošteno, nema šanse...


Ovo bacanje u blato simbola Amerike, to što im se upravo čitava planeta smeje i sprda sa njima, nema šanse..


Upravo su i zvanično skinuti s trona najveće svetske supersile, mogu zamisliti koliko se šampanjaca otvara u Moskvi i Pekingu, i ne samo tamo.


Mislim da Tramp uopšte još nema predstavu koliko je najebao i kako će tek biti jeban na tenane. Možda ga neće doterati do prosjačkog štapa, ipak je bio predsednik, ali će ispišati ko kamen iz bubrega svaku ovu sliku ponižavanja koju večeras gledamo.


 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ters said:

Samo da sve prodje bez dalje eskalacije nasilja - gore od ostanka Trampa na vlasti je samo potreba za mjerama nasilja da bi se osigurala smjena vlasti...  Ovo je za sada jedan manji broj ucesnika protesta protiv policije koja je relativno uzdrzana u reakciji i nadam se da ce na tome ostati - neka nose slike i podijume, samo neka ne bude mrtvih... Mene plasi sto se blizi noc, i ako je suditi po onome sto se desavalo tokom ljeta, doci ce do sukoba sa ekstremistima druge strane, a to moze biti varnica i za druga mjesta... 

 

 

Samo da se ne odloze utakmice NBA lige nocas.

  • Like 3
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

 
Neće Trampu ovo biti oprošteno, nema šanse...

Ovo bacanje u blato simbola Amerike, to što im se upravo čitava planeta smeje i sprda sa njima, nema šanse..

Upravo su i zvanično skinuti s trona najveće svetske supersile, mogu zamisliti koliko se šampanjaca otvara u Moskvi i Pekingu, i ne samo tamo.

Mislim da Tramp uopšte još nema predstavu koliko je najebao i kako će tek biti jeban na tenane. Možda ga neće doterati do prosjačkog štapa, ipak je bio predsednik, ali će ispišati ko kamen iz bubrega svaku ovu sliku ponižavanja koju večeras gledamo.

 

Ne još. Sačekaj da vidimo kako će se rešiti sukob. :)

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FixAMess said:

pa vasi ( antifa) su ustvari usli u Capitol .Panduri ih uopste nisu sprecavali u tome

Daleko sam od fana Antifa, tj.ne gajim ama bas nikakve simpatije prema njima, ali daj pogledaj malo njuske koje su upale. Ako i dalje mislis da nisu trampovci, idi citaj Informer, prati ludog Radula i Sandulovica, ali nas nemoj zajebavati.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Znam nekoliko forumaša in RL koji liče na ove sa slika, a protiv su Trampa. 
Koliko god da je situacija ozbiljnae moram da ptam, da li si ih počupao za kosu, da nije maska. :)

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, wwww said:

pa valjda ima nekog u tim organima reda i u sudstvu ko postuje zakon ma koja politicka partija bila u pitanju.

 

inace, vidim da policija nista ne radi da rastera ove, a kad je Tramp isao da se slika s biblijom pred onom crkvom bacali su suzavac i potiskivali protestante bez ikakvog pardona.

Pa nemoj da pricamo neistine, kad se vidi sukob policije i "protestanata", suzavac prsti na sve strane. Jedna zena je upucana

A pokrenuta je i Nacionalna Garda (po naredbi Trampa) i uveden policijski cas od 6 uvece 

 

A ima i vise policajaca koji su povredjeni.

 

To samo kad Antifa protestuje policija ne sme da hapsi

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...