Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

6 hours ago, Baby said:

 

Argument za sta? 

 

Pitas me kako sam zakljucila da su siroti, pa vidim da nisi dobro razumeo ton u kom sam napisala "siroti"

 

Daj ti neki argument da su WS izazvani na paljenje zato sto su BLM (ekipa oko njih sto se skupila na demonstracijama) to radili? Gde je tu logika, cime su izazvani, sto su izazvani?

 

Pale jer su debili isto kao i ekstremisti sa druge strane. Ekstremizam je ekstremizam, nebitno kojoj idelogiji pripada. 

 

Pa pitam zato što mislim da spadaš u one koji sve ljude dele na opressors i opressed i u svome odgovoru impliciraš da ja mislim da su siroti jadni belci opressed i time pravdam ove što divljaju po ulicama. Ne mislim to, mada bi se mogao konstruisati i takav argument koristeći nejednake ishode u definisanim rasnim grupama u USA gde belci manje zarađuju, kraće žive, više stradaju od policije, više ih je po zatvorima i među žrtvama zločina od Asian Americans.

 

Argument je da su Proud Boys i WS dobili benzin na vatru od BLM je da se do njihovog divljanja nigde nisu videli, ako su se negde i pojavili bili su suzbijeni i nije ni blizu dozvoljeno ono što se ovima već mesecima toleriše. Ne znam kako se bilo šta drugo osim vetra u jedra ovakvih likova i moglo očekivati što i sama u trećem pasusu pišeš. Ali ako je tako onda ne ide da samo jednu stranu nazivaš fašistima i divljacima što je onaj trol uradio u prvom postu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Cyrus Smith said:

Ali ako je tako onda ne ide da samo jednu stranu nazivaš fašistima i divljacima što je onaj trol uradio u prvom postu.

Divljaka, zlikovaca, terorista ima na svim stranama, ali fasisti jesu samo na jednoj strani... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Völkischer Beobachter rastrubio - stari ljudi imaju ogromnu manu koja ih mora kostati mnogo bodova (i zivota) prilikom uspostavljanja prioriteta za primanje vakcine. Naime, previse su beli:

 

https://www.nytimes.com/2020/12/05/health/covid-vaccine-first.html

 

Quote

Older populations are whiter, ” Dr. Schmidt said. “Society is structured in a way that enables them to live longer. Instead of giving additional health benefits to those who already had more of them, we can start to level the playing field a bit.”

 

Nastavnici? Mnogo je to bele koze, kume:

 

Quote

“Teachers have middle-class salaries, are very often white, and they have college degrees,” he said. 

 

 

Dakle, "progresivizam" se, usled ovogodisnjeg jurisa na americku civiizaciju, sada U POTPUNOSTI vratio na kote na kojima je bio u prvoj polovini 20. veka***: ("naucni") rasizam, bioloski determinizam, eugenika i socijalni inzenjering (koje su videli kao kljuc za ostvarenje nakaradnih istoricistickih ideologija poput socijalizma) i slicno...

 

 

*** a ponegde zasao dobrano i u drugu polovinu 20. veka, kao npr u Svedskoj gde je eugenicka sterilizacija tek sredinom 70ih godina poslata u ropotarnicu istorije, zajedno sa "Folkhemmet"-om (svedskim eksperimentom u "drzavi blagostanja" i fasizmu, koji je trajao od pocetka 30ih godina, od dolaska Socijaldemokrata na vlast (koji su i uspostavili eugenicke zakone) do njegove/njihove propasti sredinom 70ih godina).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, bohumilo said:

Völkischer Beobachter rastrubio - stari ljudi imaju ogromnu manu koja ih mora kostati mnogo bodova (i zivota) prilikom uspostavljanja prioriteta za primanje vakcine. Naime, previse su beli:

 

https://www.nytimes.com/2020/12/05/health/covid-vaccine-first.htmlP

 

Nastavnici? Mnogo je to bele koze, kume:

 

 

 

Preleteo sam malo komentare i skoro da nema reakcije na boldovani otvoreni rasizam, čitaoci su rasisti koliko i NYT.

 

U članku piše i ovo:

 

Quote

Marc Lipsitch, an infectious-disease epidemiologist at Harvard’s T.H. Chan School of Public Health, argued that teachers should not be included as essential workers, if a central goal of the committee is to reduce health inequities.

 

Glavni cilj je da se smanje razlike u ishodima bolesti? Kao recimo razlika u smrtnosti muškaraca i žena? Just kidding.

 

Light varijanta ovakve ideologije upravo dolazi na vlast, za očekivati je još više ovakvih bisera i od vlasti ne samo od medija. Ponešto otvoreno i javno kao ovaj članak u nekada poštovanom NYT a nekada iza zatvorenih vrata kao diskriminacija pre svega azijata ali i belih muškaraca u Guglu, što je isplivalo pa gurnuto pod tepih posle James Damore afere. Neće u USA biti dosadno još neko vreme.

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Trump je na kraju pokazao svoje pravo lice MM. Vratio je zahtev za pomoc da se sa $900 poveca na $2000 pomoci nezaposlenima. To ce nekima biti tri puta vise nego sto primaju. 🙂

U isto vreme je MM pomilovao sve korumpirane face kojih se mogao setiti. Covek je MM!

 

MM- master-media

 

za one koji vole linkove. Prvi link koji je google dao. Чуо сам на вестима и рекох да поделим. Правда за ошишану латиницу. 😛

Edited by mrd
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mrd said:

Trump je na kraju pokazao svoje pravo lice MM. Vratio je zahtev za pomoc da se sa $900 poveca na $2000 pomoci nezaposlenima. To ce nekima biti tri puta vise nego sto primaju. 🙂

 

Bila sam zauzeta ovih nedelja da detaljno pratim, zar nije on trazio da one-time check poveca na $2,000 a ne nezaposlenima nadoknadu?

Jednokratna pomoc mi je ok, a veliki cekovi za nezaposlene - koji veze nemaju sa njihovim realnim zaradama mi je bezveze.

Sto se tice jednokratne pomoci - imali smo samo jednu onu od 1,200 zar ne? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

Bila sam zauzeta ovih nedelja da detaljno pratim, zar nije on trazio da one-time check poveca na $2,000 a ne nezaposlenima nadoknadu?

Jednokratna pomoc mi je ok, a veliki cekovi za nezaposlene - koji veze nemaju sa njihovim realnim zaradama mi je bezveze.

Sto se tice jednokratne pomoci - imali smo samo jednu onu od 1,200 zar ne? 

Ma da stimulus check. Ma trazio sam cirilicu i nisamo mogao da se setim prave recii. Zakrzljah kako radim od kuce.

Nisam ja nista dobio :(. Necu ni ovih $2k. 🙂

Svideo mi se njegov govor, da ako oni sada to ne potvrde, onda ce to sledeca administracija, a to ce mozda biti ON. 🙂

lovely.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mrd said:

Ma da stimulus check. Ma trazio sam cirilicu i nisamo mogao da se setim prave recii. Zakrzljah kako radim od kuce.

Nisam ja nista dobio :(. Necu ni ovih $2k. 🙂

Svideo mi se njegov govor, da ako oni sada to ne potvrde, onda ce to sledeca administracija, a to ce mozda biti ON. 🙂

lovely.

Stimulus check podrzavam sto je trazio povecanje, jer koliko znam ljudi su dobili samo jedan od pocetka pandemije od $1,200 a to je nedovoljno. Zato sto je dosta ljudi trosilo ustedjevinu ili nije imalo prihoda, ili smanjene prihode. Davati 600$ nedeljno nezaposlenima kao u prvom krugu je bezveze - jer dosta njih nije toliko zaradjivalo ni pre-pandemic pa su trosili na gluposti.

Isto tako, bolje ljudima 2k nego pare na svakakve gluposti i programe koji ne sluze nicemu.

 

I naravno pomoc za biznise, ali ne crkve i gluposti nego za one koji su stvarno osteceni.

BTW nadam se da su ubacili program za renters - koji ce direktno placati za landlords, jer su idioti prestali da placaju kirije zbog moratorijuma i trosili svoje cekove za nezaposlene, i tako dalje ostetili ekonomiju.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Angelia said:

Stimulus check podrzavam sto je trazio povecanje, jer koliko znam ljudi su dobili samo jedan od pocetka pandemije od $1,200 a to je nedovoljno. Zato sto je dosta ljudi trosilo ustedjevinu ili nije imalo prihoda, ili smanjene prihode. Davati 600$ nedeljno nezaposlenima kao u prvom krugu je bezveze - jer dosta njih nije toliko zaradjivalo ni pre-pandemic pa su trosili na gluposti.

Isto tako, bolje ljudima 2k nego pare na svakakve gluposti i programe koji ne sluze nicemu.

 

I naravno pomoc za biznise, ali ne crkve i gluposti nego za one koji su stvarno osteceni.

BTW nadam se da su ubacili program za renters - koji ce direktno placati za landlords, jer su idioti prestali da placaju kirije zbog moratorijuma i trosili svoje cekove za nezaposlene, i tako dalje ostetili ekonomiju.

Sad si me podsetila, cini mi se da od prvog februara ima da bude rasulo. Nezgodno je kad se resenje trazi u tudjem dzepu. I vlasnici imaju troskove. 🙂

to cemo tek da vidimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Sad si me podsetila, cini mi se da od prvog februara ima da bude rasulo. Nezgodno je kad se resenje trazi u tudjem dzepu. I vlasnici imaju troskove. 🙂

to cemo tek da vidimo.

Ne samo sto imaju troskove, zamisli velike landlords koji su firme koje zaposljavaju ogroman broj ljudi. Oni su morali da otpustaju zaposlene da bi izdrzali, ali oni moraju da placaju hipoteke i glavno je da su drzave pokupile svoje RE taxes, to nisu ukinuli, ali su omogucili da stanari ne placaju.

 

I sta sad kad moratorijum prodje? Samo ce se advokati obogatiti.

 

U NY ne znam da li su pokupili 70% renti, ali Cuomo hoce da uvodi backdated taxes....covek nacisto lud. To nije ni ustavno. Glavno je da je zatvorio restorane i da trazi da ga Federalna vlada izvuce :classic_huh:

Link to comment
Share on other sites

On 12/21/2020 at 7:13 AM, Cyrus Smith said:

 

Preleteo sam malo komentare i skoro da nema reakcije na boldovani otvoreni rasizam, čitaoci su rasisti koliko i NYT.

....

 

Light varijanta ovakve ideologije upravo dolazi na vlast, za očekivati je još više ovakvih bisera i od vlasti ne samo od medija.

 


Ovaj post me podsetio na cinjenicu da je svet vec bolji odkad nema Trampa da zagadjuje medijski prostor. 
 

Mngo su se teoreticari zavera razmahali. 
Jedan povratak u roditeljski podrum i bavljenje chemtrails-om 

mi se cini kao prikladna buducnos. 

Link to comment
Share on other sites

ova DT budala je joke from the beginning. 

 

Quote

U.S. President Donald Trump on Wednesday pardoned former campaign chairman Paul Manafort and Charles Kushner, the father of his son-in-law,

 

Koji su svi ovi cirkuzanti oko ove budale, svi lazovi i sarlatani:

 

Roger Stone - agent agitator (now fully pardoned) - da ne nabrajam stvari iz historije samo ovo novo. On je poceo "stop the steal" jos za 2016 primaries. Da, koristio slogan protiv ostalih repulikanaca u korist DT, pa posle i na predsednickim. Sada je to mantra najmanje 25% republikanskog glasaca - totalno ludilo.

 

Steve Bannon - ovaj jos nije dobio pardon. Cocain snortin' China bashin' hypocrite - navatao se para od privatne inicijative skuplanja para za meksicki zid :classic_smile: 

 

Michael Flynn - freshly pardoned - uvhacen u laganju vise puta - nije mu trebalo mnogo vremena a vec je a WH i planira uvodjenje Martial Law - ne bi mu dragom precedniku ocuvao kontinuitet dinastije. 

 

Sidney Powell - jedna rec: Kraken. 

 

 

the list goes on... 

 

Edited by nonick
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, nonick said:

ova DT budala je joke from the beginning. 

 

 

Koji su svi ovi cirkuzanti oko ove budale, svi lazovi i sarlatani:

 

Roger Stone - agent agitator (now fully pardoned) - da ne nabrajam stvari iz historije samo ovo novo. On je poceo "stop the steal" jos za 2016 primaries. Da, koristio slogan protiv ostalih repulikanaca u korist DT, pa posle i na predsednickim. Sada je to mantra najmanje 25% republikanskog glasaca - totalno ludilo.

 

Steve Bannon - ovaj jos nije dobio pardon. Cocain snortin' China bashin' hypocrite - navatao se para od privatne inicijative skuplanja para za meksicki zid :classic_smile: 

 

Michael Flynn - freshly pardoned - uvhacen u laganju vise puta - nije mu trebalo mnogo vremena a vec je a WH i planira uvodjenje Martial Law - ne bi mu dragom precedniku ocuvao kontinuitet dinastije. 

 

Sidney Powell - jedna rec: Kraken. 

 

 

the list goes on... 

 

Ne znam da li si obratio paznju jece, kad je obrazlagao vracanje male pomoci od $900, gde kaze da je to malo i da on hoce $2000 i ako to ova vlada ne odradi onda ce ona sledeca, a to ce biti on!

Ovde prevailazi sebe u izazivanju nemira i uvlacenju vojske u smirenje istih.

Tip je master-media URFired!

Link to comment
Share on other sites

Pa jedva cekam da ga odnesu iz WH silom, mogu odma i onu kosulju da mu nabace sto se kopca od napred. To ce biti najgledanija emisija 2021 :classic_smile:

 

Mada je $600 dolara malo glupo ali to i nema veze sa onim sta on prica, opet laze i muti.

 

 

 

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

Tih $600 to $2k je napravljeno samo da bi se pricalo o tome, a meanje paznje obratilo na ova pomilovanja koja radi. Uvek je ispred medija i politicara. Ne zaboravi da nije to jednostavno izbacivanje iz bele kuce, skoro pola US je za njega. 🙂

Ovo su stvari koje se pamte. 😛 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mrd said:

Ne znam da li si obratio paznju jece, kad je obrazlagao vracanje male pomoci od $900, gde kaze da je to malo i da on hoce $2000 i ako to ova vlada ne odradi onda ce ona sledeca, a to ce biti on!

Ovde prevailazi sebe u izazivanju nemira i uvlacenju vojske u smirenje istih.

Tip je master-media URFired!

 

Mene tih njegovih 2k dolara podseca neodoljivo na vec vidjeno - Vucica i "eto ja hocu ali oni mi ne daju" foru. Mislim, nije Tramp puno novog ubacio u etar, ali ovde je veliko no no poredjenje Srbije i Amerike, iako je patern isti (Vucko je prosao republikansku skolu, zato toliko i traje). 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Baby said:

 

Mene tih njegovih 2k dolara podseca neodoljivo na vec vidjeno - Vucica i "eto ja hocu ali oni mi ne daju" foru. Mislim, nije Tramp puno novog ubacio u etar, ali ovde je veliko no no poredjenje Srbije i Amerike, iako je patern isti (Vucko je prosao republikansku skolu, zato toliko i traje). 

Mislom da gresis. Obrati paznju na momenat kada je to uradio. Bacio je kosku da se prica o this $2k, a ne o njegovim pardonima. 🙂

Ja sam stalno govorio da je on master-media, ali na to niko nije obracao paznju. 😛 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Baby said:

 

Neka su. Dogod se pare okrecu, ekonomija opstaje.

Pa ne bas na takav nacin, dok su istovremeno unistili ugostiteljsku industriji, i zeznuli stanodavce....a ti nezaposleni ni rentu ne placaju.

Zato je Amazon zaradio rekordno. Nece biti da je isto, kad pare odu na kinesku robu a ne na ono sto treba, a to je zarade.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Angelia said:

Pa ne bas na takav nacin, dok su istovremeno unistili ugostiteljsku industriji, i zeznuli stanodavce....a ti nezaposleni ni rentu ne placaju.

Zato je Amazon zaradio rekordno. Nece biti da je isto, kad pare odu na kinesku robu a ne na ono sto treba, a to je zarade.

 

Pa nije da svi nisu placali rentu. Ja samo konstatujem da taj visak sto si napomenula je veci od njihove plate je potrosen, sto je dobro, jer se pare vrte. Druga je stvar sto su ovi doneli mere da ne mogu da ih izbacuju iz stanova, pa to neki koriste. Mislim, sticice ih kada tada da plate ili otplacuju. 

 

Amazon je procvetao i tek mu dolazi vreme... izes ga. Ja stalno kazem da cu da bojkotujem, a na kraju mi je sve najlakse da narucim preko Amazona. Pre par dana ja zakljucim da neke majice koje stalno kupujem vise ne prave i pogledam na amazonu i ucini mi se isto i narucim. Nisu iste ali su veoma slicne. Na njima etiketa "Amazon essential" 

Nadrljace i proizvodjaci ne samo prodavci. Jedino ako ne pokrenu neki novi Sherman Antitrust act. 

 

 

35 minutes ago, mrd said:

Mislom da gresis. Obrati paznju na momenat kada je to uradio. Bacio je kosku da se prica o this $2k, a ne o njegovim pardonima. 🙂

Ja sam stalno govorio da je on master-media, ali na to niko nije obracao paznju. 😛 

 

Pa dobro, to je standardno, uvek neka vest poklopi neku drugu. Koliko cujem, nista od 2k, zato sam i rekla ono "eto ne daju mi" 

Ali se slazemo, on jedino ustvari sto zna i sto je prevazisao najvece medijske kuce je u reklami. Pa sebe je izreklamirao kao najuspesnijeg na svetu, a daleko je od toga. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Pa nije da svi nisu placali rentu. Ja samo konstatujem da taj visak sto si napomenula je veci od njihove plate je potrosen, sto je dobro, jer se pare vrte. Druga je stvar sto su ovi doneli mere da ne mogu da ih izbacuju iz stanova, pa to neki koriste. Mislim, sticice ih kada tada da plate ili otplacuju. 

Nisam ni rekla da nisu svi placali rentu, ne moramo ici u extreme za sve sto kazem.

Nije dobro jer su pare potrosene na kineske djindjuve, i slican bofl a ne na ono sto cini da se pare vrte, tipa u usluznim delatnostima

 

1 hour ago, Baby said:

Amazon je procvetao i tek mu dolazi vreme... izes ga.

Nemam ja nista protiv Amazona, to je primer za vrstu robe, koja u stvari ne miltiplicira stvarno uticaj na ekonomiju.

To opet ne znaci da nema uopste, ali nema adekvatno jer najveci deo odlazi van zemlje a ne na plate.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...