Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

59 minutes ago, Amigo said:

Kada okrenem na CNN, prvi je utisak da je to 24/7 ispiranje mozga.

Tu nema nikakvih vijesti osim napada na Trampa. Cijeli program je samo tome posvecen da je to postao najgori primjer novinarstva u istoriji svijeta.

Izmisljotine tipa da Tramp nije htio da ide na vojnicko groblje da mu se ne pokvari frizura zbog kise je posljednja stvar.

Bas me interesuje sta ce biti slijedeca prica, sta ce da se izmisli i koliko daleko moze da se ide u toj sada, moze se slobodno reci konspiraciji.

 

Pa onda nemoj da gledas CNN.

Evo ti FoxNews, desnicarski sajt, koji potvrdjuje "izmisljotinu" :

https://www.foxnews.com/person/g/jennifer-griffin

 

<script type="text/javascript" src="https://video.foxnews.com/v/embed.js?id=6187968200001&w=466&h=263"></script><noscript>Watch the latest video at <a href="https://www.foxnews.com">foxnews.com</a></noscript>

 

edit: jbg, ne znam kako da "embedujem".

No, evo link sa drugog sajta koji pominje FoxNews: https://www.mediaite.com/tv/fox-news-correspondent-two-top-officials-who-were-on-france-trip-with-trump-confirmed-to-me-key-details-of-atlantic-report/

 

 

 

 

 

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

Dodao bih raspravi par elemenata...

 

1. Ne znam koliko se ljudi secaju, ali 2016. je Trump kritikovao Obamu kazivajuci, izmedju ostalog, da tamo ima previse promena. A on (Trump)  ce, kao, imati stabilnu vladu sastavljenu od vrhunskih profesionalaca.

Ipak, tokom Trumpove vladavine nije nikada proslo vise od par nedelja ili mozda skoro mesec dana bez da neko da ostavku ili bude najuren.

I veliki broj njih pise knjige.

Ni o jednom predsedniku ili vladi USA u istoriji nema toliko literature, a sve do poslednje ga kritikuju.

Slucajno? Zavera "komunjarskih lefticara?"

 

2. Trumpova administracija me neodoljivo podseca na nekoliko poslednjih vlada - Republike Hrvatske!

Iako sam mator, ne secam se drugde slucaja da je toliko sadasnjih ili bivsih funkcionera ili saradnika vlade ili pod istragom, ili na sudu, ili vec u zatvoru.

 

K'o sto rekoh, mator sam. Dosao sam u USA neposredno nakon sto je Tito umro, a ovde izabran Reagan.

Pa neka mi neko kaze, moze li od prve Reaganove vlade do kraja Obamine nabrojati delikvenata kao u ovoj jednoj Trumpovoj?

 

Jebote, toga nema ni u Srbiji... Samo 'rvacka i USA. :classic_biggrin:

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

 

 

Ti naginjes levo, pa opravdavas ovo sto se dogadja kao "protest", ali to ne cini to manje teroristickim napadima. Prica koja se prodaje od izbora Trampa, kako su se ultra-desnicari povampirili pa ce evo neonacisti sve da nas pobiju pa sve je to zbog Trampa, to je babaroga kojom Dems prete. A za to vreme, i pre Trampa od 2010 raste sve veci teror ultra-levicara.

Toliko da je sada na ulicama vise gradova vec par meseci.

 

 

 

Ja mnogo vise naginjem levo gledajuci sta se podrzava iz vlasti i to je novijeg datuma zahvaljujuci ne samo desnicarskom atakovanju na svakog ko se ne slaze iz vlasti, nego i gomili onih koji svim srcem podrzavaju to.

 

Za mene je krsenje nekih osnovnih ljudskih prava, rasizam, fasisam nesto sto nikada necu niti zelim da prihvatim, ni da zmurim na to i cutim kada se desava. Izlozi i cigle me znatno manje bole u toj prici, iako nisu za zanemarivanje. 

 

Ultra levicari i to sto vi zovete marksistima rastu padom standarda, a kulminiraju sada gde je na vlasti neko ko svakodnevno drvi o nevidjenoj ekonomiji do sada, a vise od 50% stanovnistva jedva hrani decu i mnogi cekaju da pocnu da se raspadaju da bi posetili lekare. Ni jedna od tih ultra levo-desnih grupa nije dobra (horseshoe theory), a nema ko da ih zaustavi, nego jos doliva ulje na vatru i toga ce biti sve vise . Problemi se resavaju diplomatijom, ali khm... diplomata ima samo "dobre reci," neki bi rekli "ma to je njegov stil." Pa eto do cega je taj stil doveo... 

 

A propo tvoje poente, ko bi rekao s obzirom da su se mucki potrudila da svaku desnicarsku (a i trampovsku) svinjariju opravdas... ako nikako drugacije preskakanjem vesti (sto si prebacila drugima) o desnicarskom divljanju, a kacenjem svake levicarske svinjarije. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Baby said:

 

A propo tvoje poente, ko bi rekao s obzirom da su se mucki potrudila da svaku desnicarsku (a i trampovsku) svinjariju opravdas... ako nikako drugacije preskakanjem vesti (sto si prebacila drugima) o desnicarskom divljanju, a kacenjem svake levicarske svinjarije. 

 

 

Tebi znaci nasilje ne smeta ako se ideolski poklapa s tobom. Navedi mi grad koji su desnicari zapalili? Navedi mi gde su polupali izloge i popljackali radnje, i usput prebili neke ljudi koji im se ne dopadaju. Oh da i gde su sprovodili politicko nasilje 3 meseca. Nema zar ne? Pa gde je to desnicarsko divljanje za koje ja preskacem vesti?

 

Zaboravila sam da ne mozes proci jedan post a da nesto ne podmetnes :classic_smile:

Jasno je meni da tebi smeta da ti neko uznemirava narativ cinjenicama, zato ti je najbolje da mene ignorises.

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Angelia said:

Tebi znaci nasilje ne smeta ako se ideolski poklapa s tobom. Navedi mi grad koji su desnicari zapalili? Navedi mi gde su polupali izloge i popljackali radnje, i usput prebili neke ljudi koji im se ne dopadaju. Oh da i gde su sprovodili politicko nasilje 3 meseca. Nema zar ne? Pa gde je to desnicarsko divljanje za koje ja preskacem vesti?

 

Zaboravila sam da ne mozes proci jedan post a da nesto ne podmetnes :classic_smile:

Jasno je meni da tebi smeta da ti neko uznemirava narativ cinjenicama, zato ti je najbolje da mene ignorises.

 

 

Upravo sam suprotno napisala, da mi smetaju nasilja, ali mnogo manje nad izlozima i ciglama nego nad ljudima, a ti i dalje teras svoje... 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Baby said:

 

Upravo sam suprotno napisala, da mi smetaju nasilja, ali mnogo manje nad izlozima i ciglama nego nad ljudima, a ti i dalje teras svoje... 

Izlozi i cigle jesu ljudi, to su ljudi koji stoje iza tih izloga i cigli, ili barem pored.

Tragedija je kad neki debil odluci da ce da upuca 30 ljudi jer je ljut na nekoga, kao onaj u El Pasu, ili Las Vegas, ili Columbine etc. Ali koliko god bili strasni oni su pojedinacni slucajevi. Organizovani napadi koji su ciljani da terorisu siroke mase, su daleko opasniji.

Tu si nekada mogla da stavis KKK i WS, ali danas imas ISIS i imas ovu razularenu rulju koja terorise par gradova.

Znam da ti to gledas sa FL kao nesto udaljeno, ali ja sam videla sta se desilo u Filiju, videla sam ljude koji se iseljavaju jer ne znaju da li ce neko zapaliti njihovu zgradu dok spavaju, ili ce prosto da ih klepi ciglom dok idu svojim poslom, ili ne smeju da idu do posla. Kao ovi u NY sto izasli nakon cele price sa virusom da malo probaju normalnost i sednu u restoranu da bi ih rulja isterala terorom.

 

I nisi mi odgovorila :

Navedi mi grad koji su desnicari zapalili? Navedi mi gde su polupali izloge i popljackali radnje, i usput prebili neke ljudi koji im se ne dopadaju i gde su sprovodili politicko nasilje 3 meseca.

 

Da znam gde sam propustila da pomenem desnicarsko divljanje. Ja znam da KKK, par desetina bezubih budala tradicionalno pali neki krst i nose bade mantile na 20 milja od mene odkad sam ovde, nikog nisu ostetili, to rade onako za svoj gros, isto kao sto neki imigranti na 20-30 milja odavde okrecu prase na raznju za cetnicki uranak.

 

I ti hoces da to izjednacim sa onima koji su zapalili ponegde 30% grada?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RatzenStadt said:

Sta je koji moj racial sensitivity training i zasto bi se to vezbalo/ucilo u federalnim sluzbama? :smiley33:

ko je dovoljno mator da se seća socijalizma ovo je američka varijanta samokritike koja je postojala u savezu komunista jugoslavije. u osnovi prvo ti kažu šta i zašto si pogrešio i zašto si loš komunista a onda ti to treba da ponoviš uz obavezu da se javno samopolivaš govnima  i mnogo izvinjavaš.

 

e sad, u socijalizmu je bilo bolje jer se radilo o idejama i konkretnim postupcima i postojala je mogućnost iskupljenja na kraju tunela. ovde ti nema izlaza od činjenice da si kriv za sav rasizam oduvek i zauvek zato to si beo. to što su ti roditelji u vreme ropstva u americi bili siromašni seljaci u srbiji ili jevreji u pojasu naseljavanja  negde u današnjoj ukrajini je nebitno, ako si beo i dišeš kriv si i obaveza ti je da se aktivno boriš protiv rasizma. način borbe mora biti u skladu sa critical race theory. ako te neko crn kritikuje ne smeš da se braniš jer to je rasizam. moraš da ćutiš i slušaš jer sada je njihovo vreme da govore. ako ne radiš ono što traže od tebe rasista si jer belci moraju aktivno da se bore protiv svog ličnog urođenog rasizma kao i protiv rasizma u društvu. crnci ne mogu biti rasisti zato što su potlačeni. 

 

jasnije?

 

On 9/4/2020 at 10:10 PM, Baby said:

Sto se mene tice za mene su to sve ubistva, i ono kada policajac puca 7 puta u ledja nekom jer nije u stanju zbog nestrucnosti da ga uhapsi i kada ubiju Trampovog pristalicu i kada Trampov pristalica ubije dvoje. 

neki put nije ni 7 dosta. policajci nisu supermeni i mogu da se nađu u situaciji da su nadjačani kao u ovom snimku: link

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Cyrus Smith said:

to što su ti roditelji u vreme ropstva u americi bili siromašni seljaci u srbiji ili jevreji u pojasu naseljavanja  negde u današnjoj ukrajini je nebitno, ako si beo i dišeš kriv si i obaveza ti je da se aktivno boriš protiv rasizma. način borbe mora biti u skladu sa critical race theory. ako te neko crn kritikuje ne smeš da se braniš jer to je rasizam. moraš da ćutiš i slušaš jer sada je njihovo vreme da govore. ako ne radiš ono što traže od tebe rasista si jer belci moraju aktivno da se bore protiv svog ličnog urođenog rasizma kao i protiv rasizma u društvu. crnci ne mogu biti rasisti zato što su potlačeni. 

 

 

Critical race theory je takav kriminal da mi prosto oduzima dah kad god neko to pomene. Cist rasizam.

I to se propagira u akademiji vec dve decenije, mozda i duze. urodjeni rasizam....wth??? Pitaj crnca da li mogu biti rasisti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Izlozi i cigle jesu ljudi, to su ljudi koji stoje iza tih izloga i cigli, ili barem pored.

Tragedija je kad neki debil odluci da ce da upuca 30 ljudi jer je ljut na nekoga, kao onaj u El Pasu, ili Las Vegas, ili Columbine etc. Ali koliko god bili strasni oni su pojedinacni slucajevi. Organizovani napadi koji su ciljani da terorisu siroke mase, su daleko opasniji.

Tu si nekada mogla da stavis KKK i WS, ali danas imas ISIS i imas ovu razularenu rulju koja terorise par gradova.

Znam da ti to gledas sa FL kao nesto udaljeno, ali ja sam videla sta se desilo u Filiju, videla sam ljude koji se iseljavaju jer ne znaju da li ce neko zapaliti njihovu zgradu dok spavaju, ili ce prosto da ih klepi ciglom dok idu svojim poslom, ili ne smeju da idu do posla. Kao ovi u NY sto izasli nakon cele price sa virusom da malo probaju normalnost i sednu u restoranu da bi ih rulja isterala terorom.

 

I nisi mi odgovorila :

Navedi mi grad koji su desnicari zapalili? Navedi mi gde su polupali izloge i popljackali radnje, i usput prebili neke ljudi koji im se ne dopadaju i gde su sprovodili politicko nasilje 3 meseca.

 

Da znam gde sam propustila da pomenem desnicarsko divljanje. Ja znam da KKK, par desetina bezubih budala tradicionalno pali neki krst i nose bade mantile na 20 milja od mene odkad sam ovde, nikog nisu ostetili, to rade onako za svoj gros, isto kao sto neki imigranti na 20-30 milja odavde okrecu prase na raznju za cetnicki uranak.

 

I ti hoces da to izjednacim sa onima koji su zapalili ponegde 30% grada?

 

Ja mislim da ti mene ne razumes. Ili ne citas sta pisem.

 

Nisam ja ni rekla da desnicari pale gradove, nikada, ni jedan jedini put. Ne vidim razloga zasto bi ti navodila nesto sto ti insinuiras.

 

 

Jednostavno sam rekla da su zgrade i izlozi nadoknadivi i obnovljivi, ljudi nisu i ubijanja mi vise smetaju nego paljenje i lomljenje, sto ne znaci da mi to ne smeta, samo gradim prioritete.

 

https://www.start.umd.edu/pubs/START_GTD_GlobalTerrorismOverview2019_July2020.pdf

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Baby said:

 

Ja mislim da ti mene ne razumes. Ili ne citas sta pisem.

 

Nisam ja ni rekla da desnicari pale gradove, nikada, ni jedan jedini put. Ne vidim razloga zasto bi ti navodila nesto sto ti insinuiras.

 

 

Jednostavno sam rekla da su zgrade i izlozi nadoknadivi i obnovljivi, ljudi nisu i ubijanja mi vise smetaju nego paljenje i lomljenje, sto ne znaci da mi to ne smeta, samo gradim prioritete.

 

 

Samo zato sto ne kontas sta znace izlozi i cigle, nego sve gledas uprosceno.

 

Znaci ako desnicari ne rade isto kao ultra-levucari - razumes da ja pravim razliku izmedju ta dva zla? Samo sto ti vidis zgrade i izloge kao obnovljive a ja vidim stetu iza toga, visestruku, vecu nego neki lone gunman napravi time sto ubije 30+ ljudi. Poenta nije u koliko neciji zivot vredi, nego u teroru.

 

Edit: i zasto se onda bunis sto ja pominjem aktuelni teror, nego nesto sto je vec pod kontrolom zakona? nesto sto je u porastu umestno neceg sto stagnira ili opada?

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

Veoma cesto se da zakljuciti da ako nesto nije u posedu 4umasa, ili ti pisca, onda to nema vrednost. Tacnije, tudje je nicije, a moje je najvaznije i najvrednije. 

Nema tu polemike, dok pojedinci ne osete na svojoj kozi.

:lol_2:

Sad ce da pocne boNbardovanje, koliko pojedine profesije zaradjuju. 

🙂

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Angelia said:

Samo zato sto ne kontas sta znace izlozi i cigle, nego sve gledas uprosceno.

 

Znaci ako desnicari ne rade isto kao ultra-levucari - razumes da ja pravim razliku izmedju ta dva zla? Samo sto ti vidis zgrade i izloge kao obnovljive a ja vidim stetu iza toga, visestruku, vecu nego neki lone gunman napravi time sto ubije 30+ ljudi. Poenta nije u koliko neciji zivot vredi, nego u teroru.

 

Edit: i zasto se onda bunis sto ja pominjem aktuelni teror, nego nesto sto je vec pod kontrolom zakona? nesto sto je u porastu umestno neceg sto stagnira ili opada?

 

Andjelija, ja debelo sumnjam da ovo u NY sa restoranom radi BLM

 

Neko je debelo uzurpirao pokret, a lomljavinu ... pa mozda jednom saznamo ko. Ovo ne ide nikom u prilog osim Trampu, bas zbog takvih reakcija kao sto je tvoja. 

 

Ne bunim se ja sto ti pominjes teror, nego sto pominjes samo odredjeni teror. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, bohumilo said:

Ovo me je lepo nasmejalo, pominjanje "coveka sa kisobranom" u ovom kontekstu je indikativno na nekoliko nivoa, od konspiroloskog preko onog gde se postavlja pitanje zasto je beli suprematista morao da se premaskira u levicarskog fasistu da bi mogao da izadje na ulicu i neometano razbije neciji izlog, pa jos da dobije medijsku pohvalu za to, pa sve do cinjenice da se "umbrella man" javlja u zaveroloskim pricama jos od ubistva Kenedija...

 

 

To je sve tacno, ali gospodo, ovde se radi o potpuno drugom fenomenu od te vrste terorizma (ako hocete da pricamo o terorizmu u SAD onda ste prevideli slona - islamski terorizam, tj. 11.09). Ti "far-right falangisti" zapravo nisu "falangisti", to su pravi teroristi i njihove zlocine niko zivi na BILO KOJEM makar minimalno vaznom mestu ne podrzava (zapravo islamski terorizam ima vecu politicku podrsku i opravdavanje (narocito na levici) nego oni), ne umanjuje, ne opravdava, ne promovise, ne placa im kaucije i slicno. S druge strane ovo levicarsko varvarstvo kojem sada svedocimo je samo poslednja i najekstremnija manifestacija jednog totalitarnog pokreta koji odavno marsira kroz institucije americkog drustva, pre svega kroz mekse univerzitete (pune postmodernih "studija"), gde u kultur-marksistickoj ideologiji koja se tu ukorenila nalazi svoje izvoriste, a odatle se kao agresivna zaraza siri kroz medije i kulturu. Oni vec neko vreme marsiraju po univerzitetima i silom zavode svoju ideologiju, nasrcu na svakog ko ima bilo sta protiv nje da kaze, postavljaju i smenjuju profesore i slicno, pogledajte, recimo, samo sokantan performans koji je usnimljen na Evergrin koledzu u Vasingtona (kada je izbacen Bret Vajstejn (i njegova zena, naravno, jer kolektivna kazna...) jer je odbio da ostane kuci zato sto je belac) gde rulja kao na casu fizickog vaspitanja dresira dekana da radi vezbe, da podize i spusta ruke, i ovaj nesrecnik to u strahu radi dok mu se rulja smeje u lice. E o TOM zlu govorimo, ONO je se sada izlilo na ulice i za svoje nasilje DOBILO podrsku od najuticajnijih ljudi u zemlji, od demokratskih politiacara (ukljucujuci Bajdena koji im je placao kauciju) preko laznih medija do plasticnih guzica i sportista, pa je u tim krugovima stvorena atmosfera da mozete dobiti otkaz (mnogi su ga i dobili) ukoliko niste dovoljno entuziasticno podrzali ulicno nasilje - e to je tipican totalitarizam, to je fasizam, tako svi ti pokreti dolaze na vlast - i to je sasvim razlicit fenomen od klasicnog terorizma.

 

 

Poznati su meni ti pokreti i fenomeni o kojima govoris (citao sam dobar pregled u knjizi Majkla Malisa "The New Right: A Journey to the Fringe of American Politics"), vecina njih u sistini predstavljaju produkt kultur-marksizma, pokusaj da se "belacki identitet" ugura medju ostale identitetske grupacije koje su pokrivene fenomenom "intersekcionalnosti" (koji je odlicno objasnjen u onom clanku o Borhesu i postmodernizmu sto si kacio pre neki dan) - dobar primer toga je bio onaj terorista iz Novog Zelanda ciji sam manifest detaljno analizirao na prethodnom forumu (on je sebe nazvao ekoloskim fasistom, bas kao i njegov zlocinacki kolega-ubica iz El Pasa, i prava je steta sto je vlada NZ taj dokument zabranila, pa ga je sada verovatno teze pronaci na netu). Ali opet kazem, ti ljudi a pogotovu njihovo eventualno nasilje nemaju nikakvu podrsku na bilo kojem vaznom mestu, to sto bazaju po opskurnim internetskim dubinama je dobrim delom posledica "cancel kulture" u mejnstrim medijima (gde npr. vise nisu dobrodosli ljudi kao sto su Sem Heris ili Stiven Pinker, zvanicno (po oceni studenata) najbolji profesor na najboljem univerzitetu na svetu (Harvard)), tj. uskosti tzv. "Overtonovog prozora" jer ako se desi da slucajno nabasas na internetu na nesto sto izlazi izvan okvira tog prozora (a posebno ako to nesto sadrzi neku dozu istine koju nigde nisi mogao da cujes jer su diskusije o tome kompletno zabranjene) a nemas nikakav epistemoloski imuni sistem sanse su da ces se brzo skotrljati u neku opskurnu nishu jer nemas nikoga ko ce te uhvatiti za ruku i reci "to i to je tacno, ali ovo i ovo je pogresno zbog toga i toga", "napravi jedan korak, ali nemoj napraviti 10 koraka u toma smeru" itd...


Bez obzira na nivoe na kojima te je pominjanje umbrella man zabavilo, neko sa kisobranom je razbijao izlog na pocetku nereda - identifikovan, povezanost sa Hells Angela nepobitna, sa drugim WS organizacijama takodje navedena u dosta medija. Da li je u pitanju  koristenje teme koja se pominjala ranije u raznim konspiracijama - vjerovatno jeste... Da li je iniciranje nereda da bi se optuzila druga strana dobro poznato sredstvo - jeste....

 

Koliko god me licno plasi groupthink I newspeak, kao i njihove manifestacije kao sto je ova dernjava na profesore, mislim da postoji razlika djela izvrsenog u okviru rulje I individualno izvrsenog nasilja. Licno ne bih volio biti izlozen ni jednom ni drugom, ali mi daleko teze pada kada neko sjedi I smisljeno djeluje na unistenju druagicjeg nego kada prati gibanje mase I u njemu proradi zivotinja. Licno mislim da jedino pokretac rulje ima jednaku odgovoenost kao ubica sa pedumisljajem... Ja od mase ne ocekujem svijest - nego lajanje I rezanje cak I kod ljudi koji su pojedinacno prosjecno normalni i pristojni...Od pojedinca je ocekujem.

 

Islamski terorizam danas je samo drugacija manifestacija ekstremnog desnog terorizma - za razliku od terorizma 70-tin koji su finansirale I poticale iste zemlje kao I danas, ali koji je tada imao vecinski  lijevi predznak...Jedina razlika u ideologiji islamskog i ekstremno desnog terorizma je fokus na religiju umjesto na naciju, ali su I to pokusali  izjednaciti pokusajem stvaranja nacije islama i njegove drzave kroz

Isil. Danas ne postoji konzervativnija ideologija od Islama I jedino mu se priblizavaju neki ogranci hriscanstva kod kojih se granica izmedju religije I ideologije izbrisala I iz koje ekstremna desnica sirom svijeta dobija svoje clqnstvo I podrsku.

 

Prije 50-90 godina lijeva ideologija je pobila 50 miliona ljudi -Azija istocna Evropa, Afrika I juzna Amerika- ali u zadnjih 30 godina ta idelogija je porazena i dotucena - srecom. Nema kretanja u tom pravcu nigdje u svijetu, pa ni u USA...

 


 

 


 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

racial sensitivity training je nešto slično kao nemački zakoni za borbu protiv nacizma u kojima se stanovništvo sprečava da promoviše bolesne stavove. Obzirom na njihovu istoriju potpuno opravdani zakoni. Isti slučaj je i u SAD, obzirom da rasizam postoji i dan danas a da je država bila jedna od poslednjih robovlasničkih država na svetu očigledno su potrebni zakoni a ne treninzi koji će "usijane glave" da spreče da šire mržnju i opravdavaju sistemski rasizam koji i dalje postoji.

 

Neko je spomenuo nas, slažem se, ali kod nas bi trebalo to da bude usmereno na relgijisku mržnju a možda i etničku jer kroz istoriju smo upravo sa ovim imali najviše problema.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

:classic_smile:

One of the Black Lives Matter protesters now facing felony rioting and misdemeanor graffiti charges — after a window-smashing free-for-all in Manhattan — is a wealthy Upper East Sider whose mother is an architect and whose father is a child psychiatrist.

.....

“Every city, every town, burn the precinct to the ground!” the group chanted as it moved up Lafayette Street while busting the plate glass facades of banks, Starbucks and Duane-Reades.

The protest was organized by groups calling themselves the “New Afrikan Black Panther Party” and the “Revolutionary Abolitionist Movement.”

....

As a member of the Rice Young Democrats, she helped work on Beto O’Rourke’s 2018 failed bid to unseat Sen. Ted Cruz.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

Prije 50-90 godina lijeva ideologija je pobila 50 miliona ljudi -Azija istocna Evropa, Afrika I juzna Amerika- ali u zadnjih 30 godina ta idelogija je porazena i dotucena - srecom. Nema kretanja u tom pravcu nigdje u svijetu, pa ni u USA...

 

Pa ovo tesko da je slucaj, posto smo do skoro u UK imali na snazi laburiste sa Korbinom, jos jednim tipicnim populistom cija politika i ideologija je cak mozda 10 puta gora od Trampove, pa sreca moze se reci sto nije zazivela. Barem za sada.  

 

U SAD pak leva ideologija jeste jaka narocito kod Demokrata sa nesto radikalnijom varijantom tipa Sanders i AOC, i nesto blazom varijantom tipa Bajden, Klinton i Obama. Ovo sto se desava na ulicama SAD-a jeste leva ideologija i skup fenomena koji su slicni ili identiticni onima 30ih i 40ih godina proslog veka u Nemackoj i Italiji.

 

A najgore od svega jeste ovo sto bohumilo spominje za univerzitete, jer se ta levica kao kancer siri u takvim poljima, sto je cesto u svakom totalitarnom pokretu upravo prvi otpor koji mora da se savlada - znaci da se bilo sta racionalno, naucno i smisleno ukloni, pa otud smo kroz istoriju imali paljenje knjiga, zatvaranje univerziteta, lov na vestice i lomace, proterivanje i ubijanje profesora, naucnika, intelektualaca, jer takvi ljudi obicno jesu najkriticnije nastrojeni prema svemu zivom, sto znaci i vlasti, a kritika i otvorenost uma za totalitarca i apsolutistu ne valja.

 

Ta levica koju ti spominjes u vidu titoistickog, staljinistikog i lenjinistickog komunizma u nekoj meri jeste dotucena, ali je evoluirala u novi oblik i obukla novo odelo zvano postmodernizam i politika identiteta.

 

2 hours ago, ters said:

Islamski terorizam danas je samo drugacija manifestacija ekstremnog desnog terorizma - za razliku od terorizma 70-tin koji su finansirale I poticale iste zemlje kao I danas, ali koji je tada imao vecinski  lijevi predznak...Jedina razlika u ideologiji islamskog i ekstremno desnog terorizma je fokus na religiju umjesto na naciju, ali su I to pokusali  izjednaciti pokusajem stvaranja nacije islama i njegove drzave kroz

Isil.

 

To moze tako ako bi ideologije razvrsavali na osnovu toga da li je fokus na naciji ili religiji ili klasi ili rasi. Medjutim, ako bi ideologije razvrstavali na osnovu toga kako se zamislja da se jedno drustvo uredi (sto jeste srz svake ideologije), e tada bismo videli da je islamski fundamentalizam mnogo blizi levici, bas kao sto je ta ekstremna desnica zapravo levica, a da zapravo desnica onda ostaje prazna u vakumu, pa bi u tom slucaju taj vakum mogli da popunimo (ovo cisto radi prakticnosti u komunikaciji*) onim ideologijama koje su kao klasicni liberalizam, libertarijanizam, minarhizam, anarhokapitalizam i konzervativizam americkog i britanskog tipa (ovi imaju malo elemente i levice tj. kolektivizma, ali u sustini ne u tolikoj meri zato sto se taj konzervativizam ogleda u cuvanju tradicionalnih institucija kao sto su oblici preduzetnistva, kapitalizma i slobodne trgovine).

 

Da je to tako pogledaj to sto si napisao, da je fokus na religiji i naciji. Sta mislis, da li ima razlike izmedju tog fokusa i onog levicarskog fokusa na klasi, rasi i identitetu? Pa nema zato sto su i nacija i religija podskupovi unutar veceg skupa identiteta. Sa druge strane politika identieta pripada levici i gde u takvoj  politici prioritet jeste identitet, a taj identitet moze biti na osnovu nacije (Nemac, Englez...), religije (hriscanin, musliman...), klase (radnik, kapitalista, bogatas, siromah), rase (belac, crnac...), roda (musko, zensko, transgender itd.) itd.

 

*ovo kazem zato sto (barem ja licno tako mislim) je podela na levicu i desnica kruta i nedovoljna da bi se ideologije kategorisale, znaci ne mogu se sve ideologije sveta smestiti u dva skupa levice i desnice ili pak na nekom spektru koji je imitacija elektromagnetnog spektra. Mnogo prakticnije bi bilo kada bi se ideologije kategorisale na nacin kao sto su vrste zivih bica, znaci u neko filogenetsko stablo ideologija gde bi se onda videlo ko je kome srodan, identican i slican, a ko se debelo razlikuje, a jos pritom bi se time onda mogla predstaviti i istorija razvoja ideologija i pratiti njihov nastanak. Recimo ovo gore sto sam napisao za levicu i desnicu se moze istorijski odrediti na osnovu podele na skotsko i francusko Prosvetiteljstvo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Angelia said:

:classic_smile:

One of the Black Lives Matter protesters now facing felony rioting and misdemeanor graffiti charges — after a window-smashing free-for-all in Manhattan — is a wealthy Upper East Sider whose mother is an architect and whose father is a child psychiatrist.

.....

“Every city, every town, burn the precinct to the ground!” the group chanted as it moved up Lafayette Street while busting the plate glass facades of banks, Starbucks and Duane-Reades.

The protest was organized by groups calling themselves the “New Afrikan Black Panther Party” and the “Revolutionary Abolitionist Movement.”

....

As a member of the Rice Young Democrats, she helped work on Beto O’Rourke’s 2018 failed bid to unseat Sen. Ted Cruz.

 

 

Zanimljivo.

 

Ipak...

 

Right-wing extremists far greater threat than antifa, says former DHS senior official

 

link: https://news.yahoo.com/wing-extremists-far-greater-threat-205619680.html

 

Samo citat iz intervjua:

Quote

... we have had more people killed by white supremacists in the last four or five years in this country than all of the other threats including radical Islamic jihad ideology combined.

 

 

edit: BTW, ova intervjuisana je radila u Trumpovoj vladi,

"Elizabeth Neumann, former Assistant Secretary for Threat Prevention and Security Policy at the Department of Homeland Security"

Edited by zoran59
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

racial sensitivity training je nešto slično kao nemački zakoni za borbu protiv nacizma u kojima se stanovništvo sprečava da promoviše bolesne stavove. Obzirom na njihovu istoriju potpuno opravdani zakoni. Isti slučaj je i u SAD, obzirom da rasizam postoji i dan danas a da je država bila jedna od poslednjih robovlasničkih država na svetu očigledno su potrebni zakoni a ne treninzi koji će "usijane glave" da spreče da šire mržnju i opravdavaju sistemski rasizam koji i dalje postoji.

 

 

uz malu razliku da je nacizam pobeđen spolja kada su se udružile najmoćnije sile sveta dok je u americi ropstvo ukinuto posle najkrvavijeg rata u američkoj istoriji, da bi kasnije evolucijom došli do današnje situacije koja verovatno nije idealna ali stvarno ne znam kako se može porediti sa nacističkom nemačkom. ustvari znam, cognitive bias je najjača komponenta ljudskog uma.

 

drugo, prirodna reakcija ljudi na seanse samoponižavanja i ispiranje mozga osim prvobitnog stida kod nekih će da bude tihi otpor. dugoročno ovakva teorija i praksa koja podstiče podele, insistira na boji kože kao glavnom kriterijumu i počiva na biranim podacima može samo da izazove gore sukobe i podele. nema načina da postoji mirno i harmonično društvo na takvim osnovama.

 

u današnjoj rasističkoj americi ne možeš da kritikuješ critical race theory bez ozbiljnih posledica ako si u federalni zaposlenik ili radiš u nekoj woke korporaciji (ima li drugačijih?) ili ako si javna ličnos. nešto se ne sećam da su nacisti tako prolazili u svoje vreme. analogija je potpuno pogrešna i služi kao dobar primer kako i inteligentni i obrazovani ljudi lako gube moć kritičkog razmišljanja pod uticajem propagande, sopstvenog biasa (koji vide kod svih samo ne kod sebe) i nesvesne želje za virtue signalingom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ters said:


Bez obzira na nivoe na kojima te je pominjanje umbrella man zabavilo, neko sa kisobranom je razbijao izlog na pocetku nereda - identifikovan, povezanost sa Hells Angela nepobitna, sa drugim WS organizacijama takodje navedena u dosta medija. Da li je u pitanju  koristenje teme koja se pominjala ranije u raznim konspiracijama - vjerovatno jeste... Da li je iniciranje nereda da bi se optuzila druga strana dobro poznato sredstvo - jeste....

 

 

 

 

Zahtevati nesto i uporno raditi stvari koje su kontraproduktivne je uzasno naivno, a veoma efikasne za drugu stranu. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Veshtodel said:

 

 

A najgore od svega jeste ovo sto bohumilo spominje za univerzitete, jer se ta levica kao kancer siri u takvim poljima, sto je cesto u svakom totalitarnom pokretu upravo prvi otpor koji mora da se savlada - znaci da se bilo sta racionalno, naucno i smisleno ukloni, pa otud smo kroz istoriju imali paljenje knjiga, zatvaranje univerziteta, lov na vestice i lomace, proterivanje i ubijanje profesora, naucnika, intelektualaca, jer takvi ljudi obicno jesu najkriticnije nastrojeni prema svemu zivom, sto znaci i vlasti, a kritika i otvorenost uma za totalitarca i apsolutistu ne valja.

 

 

Ljudi ne razumeju da je totalitarizam, totalitarizam bez obzira na opravdanje zasto.

Inace univerziteti su postali uzas s time, skole takodje, umesto da uce oni indoktriniraju.

Ja sam to pominjala da mi je klinac dosao u srednjoj sa zadatkom da napise esej na temu njegove white privilege, i sada na koledzu prijavljuje da jednostavno ne smes reci nista a da kritikujes ultra-leve ideje pa se on jednostavno samocenzurise.

To je ispiranje mozga, a ne ucenje kritickog misljenja.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ima li ko iz LA area? Priča mi drugar da je masovna selidba iz tih bogatih delova LA upravo zbog nemira i "nedotatka osećaja sigurnosti". Čuo sam da je i Mask zbrisao te da planira da se preseli u Teksas. Baš me zanim zašto ti likovi koji su podržavali proteste i raspuštanje murije sada beže iz svojih vila i prodaju te iste nekretnine?(ovo se ne odnosi na samog Maska). Dobili su šta su hteli, ne znam zašto sad žele da se presele u južne delova USA.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Liska Manjina said:

Ima li ko iz LA area? Priča mi drugar da je masovna selidba iz tih bogatih delova LA upravo zbog nemira i "nedotatka osećaja sigurnosti". Čuo sam da je i Mask zbrisao te da planira da se preseli u Teksas. Baš me zanim zašto ti likovi koji su podržavali proteste i raspuštanje murije sada beže iz svojih vila i prodaju te iste nekretnine?(ovo se ne odnosi na samog Maska). Dobili su šta su hteli, ne znam zašto sad žele da se presele u južne delova USA.

Jedini razlog koji može bogataše da pomeri iz tačke A u tačku B, je ili luksuznija lokacija ili poreske olakšice. Ako misliš da su bogati krajevi LA ugroženi protestima, onda ne znaš kako stvari funkcionišu tamo. Ako jesu, ja se izvinjavam, ali bi to bila svetska senzacija.

Razlog zašto Mask pomera centralu Tesle iz Kalifornije u Teksas je politika vezana za korona virus i nema veze sa protestima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Liska Manjina said:

Ima li ko iz LA area? Priča mi drugar da je masovna selidba iz tih bogatih delova LA upravo zbog nemira i "nedotatka osećaja sigurnosti". Čuo sam da je i Mask zbrisao te da planira da se preseli u Teksas. Baš me zanim zašto ti likovi koji su podržavali proteste i raspuštanje murije sada beže iz svojih vila i prodaju te iste nekretnine?(ovo se ne odnosi na samog Maska). Dobili su šta su hteli, ne znam zašto sad žele da se presele u južne delova USA.

 

Nije to usko povezano sa ovim protestima, LA cak nije ni centar protesta. Naravno i to utice na pojacano iseljavanje, ali nije kljucan faktor. Mesavno iseljavanje iz cele Kalifornije pre svega u Teksas, ali i u Arizonu, Kolorado, Nevadu, Jutu i Nju Meksiko je pre svega povezano sa visokim porezima u Kaliforniji. Takodje bitan faktor je i politika prema beskucnicima i porast kriminala. Ne iseljavaju se samo bogati, najvise se iseljava srednja klasa.

 

Glavna destinacija za doseljavanje je Teksas, koji je zbog svoje politike gotovo idealan za razvoj preduzetnistva. Lokalno stanovnistvo nije bas odusevljeno masovnim doseljavanjem i teksas je pun bilborda u kojima porucuju Kalifornijcima da ne pokusavaju da svoje navike i uverenja iz Kali prenesu u Teksas jer je upravo to razlog sto je situacija u Kali takva da moraju da se iseljavaju. 

 

Demografska struktura Teksasa se brzo menja. Pored velikog broja doseljenika iz Kali, to je i sve brojnija Latino populacija, tako da ce Teksas u buducnosti biti veoma kompetetivna drzava za demokrate ako se ovi trendovi nastave, a najverovatnije hoce.

 

Pravi primer za pojacano iseljavanje usled ovih protesta i korone je Nju Jork. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...