Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

@Angelia

 

https://www1.nyc.gov/site/nypd/news/pr0706/nypd-citywide-crime-statistics-june-2020

https://www1.nyc.gov/site/nypd/stats/crime-statistics/historical.page

 

Ako je do deficita, pogledaj drzavnu kasu...

 

Hocu reci, nije takva drama kao sto pravis, nisu toliki i takvi razlozi koje navodis... 

 

Besposlica i virus su oterali ljude iz skupog grada, vecina ce se vratiti kada povrate poslove ili/i prodje virus. (a ako se ne vrate bolje za glasanje u FL 😄 ) 

 

Ocekivati da NYC prihvati konzervatizam je totalno pogresno. Isto kao i LA i drugi prograsivni gradovi. 

 

Za kraj, ne mogu da raspravljam vise o ovom jer ces burgijati pojedinacne slucajeve da dokazes nesto...

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Baby said:

Ocekivati da NYC prihvati konzervatizam je totalno pogresno. Isto kao i LA i drugi prograsivni gradovi. 

 

Za kraj, ne mogu da raspravljam vise o ovom jer ces burgijati pojedinacne slucajeve da dokazes nesto...

Sve si objasnila i argumentovala kao i obicno :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Pausalno se politika ne definise, ali tako su nas ucili kad smo bili mali. Odrasla osoba obicno obrati paznju na podatke i iz njih izvodi zakljucke, ovi ostali nikad ne odrastu "rekla mi neka teta".

:lol_2:

Ne moze se politika i kretanje u svetu objasnjavljati onako kako se nekome javlja, to su mnogo kompleksniji dogadjaji, koje treba razumeti i povezati. 

Nista nije crno ni belo, ali je njekima mnogo belje. 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Pausalno se politika ne definise, ali tako su nas ucili kad smo bili mali. Odrasla osoba obicno obrati paznju na podatke i iz njih izvodi zakljucke, ovi ostali nikad ne odrastu "rekla mi neka teta".

:lol_2:

Ne moze se politika i kretanje u svetu objasnjavljati onako kako se nekome javlja, to su mnogo kompleksniji dogadjaji, koje treba razumeti i povezati. 

Nista nije crno ni belo, ali je njekima mnogo belje. 🙂

 

Sta je pisac hteo da kaze?

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Pausalno se politika ne definise, ali tako su nas ucili kad smo bili mali. Odrasla osoba obicno obrati paznju na podatke i iz njih izvodi zakljucke, ovi ostali nikad ne odrastu "rekla mi neka teta".

:lol_2:

Ne moze se politika i kretanje u svetu objasnjavljati onako kako se nekome javlja, to su mnogo kompleksniji dogadjaji, koje treba razumeti i povezati. 

Nista nije crno ni belo, ali je njekima mnogo belje. 🙂

 

 

Naravno, treba razumjeti migratorna kretanja koja su pojava koja se bez prestanka desava od prvog pilgrima, i biti dovoljno posten kada se podaci posmatraju i objasnjavaju. A podaci kazu:

  • Kalifornija je najvece gubitke stanovnistva imala  za vrijeme republikanskih guvernera (1992-1996 i 2004-2007) - graf prilozen
  • Migracije su uvijek vecinom uzrokovane ekonomskim uzrocima (odnos zarade i troskova zivota) - tako nas desnica uvjerava kada su u pitanju migranti iz "nepozeljnih" zemalja- Meksiko, Avganistan, Sirija - ali je za tu istu desnicu "bijela" ili "belja" migracija - politicka. 
  • Najveca prijetnja miru i sigurnosti USA su radikalne desne grupe koje su usmrtile desetine neduznih gradjana a lijeve grupe tu postoje u naznaci - riot
  • Bernie i AOC nisu radikalna lijeva opcija - mada im se to pripisuje i mada nicim ne ruse trenutni poredak i sistem u USA  niti imaju nacin i sljedbenike da bi to uradili u blizoj buducnosti
  • Ekonomija dugorocno raste i Kalifornija, uz "katastrofalnu ekonomsku politiku" demokratskog guvernera ima GDP per capita rast - od 2% godisnje, isto kao i USA uz "genijalnu ekonomsku politiku" Donalda Trampa

 

To su podaci - navedeni i potkrijepljeni iz zvanicnih izvora mnogo puta - brojevi, tabele, objasnjenja. 

A imamo i clanak u kojem "neimenovani head neimenovane moving company" kaze da njegove musterije sele radi politickih razloga i ono sto nam je neimenovani drugar ispricao. 

 

 

 

Edited by ters
  • Like 4
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ters said:

A imamo i clanak u kojem "neimenovani head neimenovane moving company" kaze da njegove musterije sele radi politickih razloga i ono sto nam je neimenovani drugar ispricao.

Ti si prevashodno funkcionalno nepismen! Kao drugo, ne znam da li bi kredibilitetu izvora doprinelo to da kažem ime mog drugara koji svakako nije imaginaran. Upravo zbog toga sam i pitao da li ima neko ko živi u LA area, čisto da se proveri još jednom iz prve ruke. Samo bih te zamolio  u me zaobiđeš u budućim pokušajima mrsomuđenja. Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ters said:

 

 

Naravno, treba razumjeti migratorna kretanja koja su pojava koja se bez prestanka desava od prvog pilgrima, i biti dovoljno posten kada se podaci posmatraju i objasnjavaju. A podaci kazu:

  • Kalifornija je najvece gubitke stanovnistva imala  za vrijeme republikanskih guvernera (1992-1996 i 2004-2007) - graf prilozen
  • Migracije su uvijek vecinom uzrokovane ekonomskim uzrocima (odnos zarade i troskova zivota) - tako nas desnica uvjerava kada su u pitanju migranti iz "nepozeljnih" zemalja- Meksiko, Avganistan, Sirija - ali je za tu istu desnicu "bijela" ili "belja" migracija - politicka. 
  • Najveca prijetnja miru i sigurnosti USA su radikalne desne grupe koje su usmrtile desetine neduznih gradjana a lijeve grupe tu postoje u naznaci - riot
  • Bernie i AOC nisu radikalna lijeva opcija - mada im se to pripisuje i mada nicim ne ruse trenutni poredak i sistem u USA  niti imaju nacin i sljedbenike da bi to uradili u blizoj buducnosti
  • Ekonomija dugorocno raste i Kalifornija, uz "katastrofalnu ekonomsku politiku" demokratskog guvernera ima GDP per capita rast - od 2% godisnje, isto kao i USA uz "genijalnu ekonomsku politiku" Donalda Trampa

 

To su podaci - navedeni i potkrijepljeni iz zvanicnih izvora mnogo puta - brojevi, tabele, objasnjenja. 

A imamo i clanak u kojem "neimenovani head neimenovane moving company" kaze da njegove musterije sele radi politickih razloga i ono sto nam je neimenovani drugar ispricao. 

 

 

 

Kazes 2004 do 2007. Da li znas da je republikasnki guverner Arnold Schwarzenegger bio guverner u periodu od 2003 do 2011. Da li znas sta se desilo pre 2003 i zasto je Governator izabran te pogresne godine. BTW pre Arnolda guverner je bio g. Davis, inace demokrata, procitaj o njemu.

To je gomila pitanja na koje treba odgovoriti. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Liska Manjina said:

Ti si prevashodno funkcionalno nepismen! Kao drugo, ne znam da li bi kredibilitetu izvora doprinelo to da kažem ime mog drugara koji svakako nije imaginaran. Upravo zbog toga sam i pitao da li ima neko ko živi u LA area, čisto da se proveri još jednom iz prve ruke. Samo bih te zamolio  u me zaobiđeš u budućim pokušajima mrsomuđenja. Hvala unapred!

 

Niko te nije dirao ni prozivao - cak nisam ni primijetio da si ti taj koji je pomenuo prijatelja i njegovu pricu...Niti znam ko si i sta si, niti me zanima, ali nmi je jasno da nisi ti bola' liska, liske otrpe i odgovore na direktno zuganje... Kao sto sam ranije pomenuo - ja zadrzavam pravo da komentarisem svaku temu, i svaki post u okviru pravila foruma. Kada sam mislio da sam presao preko toga, forumasu koji je vrlo direktan i povremeno uvredljiv u svojim postovima sam uputio izvinjenje. U ovom slucaju ja sam u okviru pravila foruma a ti nisi. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Kazes 2004 do 2007. Da li znas da je republikasnki guverner Arnold Schwarzenegger bio guverner u periodu od 2003 do 2011. Da li znas sta se desilo pre 2003 i zasto je Governator izabran te pogresne godine. BTW pre Arnolda guverner je bio g. Davis, inace demokrata, procitaj o njemu.

To je gomila pitanja na koje treba odgovoriti. 

 

Nemam pojma, ko je Davis, za Arnolda znam po filmovima - moj tekst  je samo ukazivanje na nelogicnosti u trazenju razloga za iseljenje i poziv na postenje prilikom utvrdjivanja kriterija po kojima se neciji uspjeh ocjenjuje. Ako je iseljavanje iz drzave plod neuspjesne politike, onda je Arnold sampion, jer je  tokom njegove vlasti iseljavanje dostiglo vrhunac.  Nisam demokrata ni republikanac - moje opredjeljenje kada je u pitanju uspjesno funkcionisanje drzave je negdje izmedju te dvije partije - dakle teski centar, ali ne vidim nista lose u teoretisanju bilo koje vrste koje ne ukljucuje naoruzane milicije i nasilje. Iz te perpektive komentarisem Bernija.

 

Da li ti stvarno ne primjecujes dvostruke arsine kada se ovdje prica o istim i slicnim stvarima na raznim stranama ? 

 

1) Mentalna bolest ne bira koga ce pogoditi, ali je ovdje u upotrebi kao olaksavajuca okolnost kada je u pitanju neko ko kolima izgazi mirne demonstrante i pokrene val nasilja, ali je otezavajuca okolnost  kada se prica o ljudima koji su na ulici.

 

2)  Nasilje desnice je uvijek plod jednog ludaka, cak i kada on priopada nekoj organizaciji sa loikalnim firerom uvezanoj u lanac takvih orgnizacija sirom USA pa i svijeta, nasilje ljevice je plod organizacije i predumisljaja i kada je ocito da je rijec o rulji  - ni jedan pokusaj da se potrazi da li je ucitelj nekog od ucesnika rekao da su sizofreni ( kada se ukaze da sizofren i sizoidan nije isto, nego vrlo razlicito, onda je to cetvorenje dlake). 

 

3) Svaka "off white"  imigracija se od desnice (i  wannabe's) kvalifikuje ekonomskom - ne moze biti govora da su ljudi u Avganistanu ili Sirji predmet politickog progona, ili da iz Meksika spasavaju zivu glavu pred nasiljem.  Zakasnjeli odvoz smeca u Kaliforniji je u drugu ruku politricki problem...

 

4) Bernie Sanders je pokretac nasilja uz sve osude koje je izrekao, Tramp je pomiritelj i kada trazi izgovore za svaki oblik desnog nasilja.

 

5) Tramp je genije sa 2 % rastom GDP, demokrata je unistitelj ekonomije sa 2% rasta, ka obojica su tu kao i Lukasenko u zadnjih nekoliko godina... 

 

6) Esej koji neko mora pisati o drustvenim pitanjima koja su aktuelna je indoktrinacija, esej o ocuvanju patriotizma i nacionalizma u skolama Teksasa je kvalitetno obrazovanje.

 

To je neposteno.

 

 

 

 

 

Edited by ters
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@tersDavis je governor koji je impeached jer je California-u doveo do bankrotstva. Arnold je 2003 izglasan kao zamena i nije lose odradio posao.

Sto se tice dijagrama. Kad gledas dijagrame, posebno one koji se odnose na stanje u drustvu, moras da posmatras kriticne momente u prelomima. Nije se iseljavanje od jednom povecalo 2003, ili 2004, vec su postojali neki uslovi. 

Cene kuca u Cali su posle stresa in tranzicije Hong Konga drasticno skocile, posto su Hong Kongeri bezali sa cashom i kupovali kao skakavci u polju zita. To su sve momenti koje moramo da posmatramo, kad studiramo socijalne dijagrame.

 

Edit:

Pogledaj stavke, cini se da ti tako dozivljavas postove, nisam primetio da je iko rekao da je Bernie pozivao na nasilje, samo se kriticki diskutovala njegova pogubna socijalna politika. 😛 

Edited by mrd
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

@tersDavis je governor koji je impeached jer je California-u doveo do bankrotstva. Arnold je 2003 izglasan kao zamena i nije lose odradio posao.

Sto se tice dijagrama. Kad gledas dijagrame, posebno one koji se odnose na stanje u drustvu, moras da posmatras kriticne momente u prelomima. Nije se iseljavanje od jednom povecalo 2003, ili 2004, vec su postojali neki uslovi. 

Cene kuca u Cali su posle stresa in tranzicije Hong Konga drasticno skocile, posto su Hong Kongeri bezali sa cashom i kupovali kao skakavci u polju zita. To su sve momenti koje moramo da posmatramo, kad studiramo socijalne dijagrame.

 

Edit:

Pogledaj stavke, cini se da ti tako dozivljavas postove, nisam primetio da je iko rekao da je Bernie pozivao na nasilje, samo se kriticki diskutovala njegova pogubna socijalna politika. 😛 

 

Naravno da treba gledati kriticne momente, i glavni kriticni moment koji se pojavljuje ove godine je - KOVID pandemija, ciji uticaj je za red velicine iznad svih ostalih. I kao sto nije posteno kriviti Trampa za nestajanje 20miliona poslova u proljece ove godine, tako se ne mogu efekti kovida svaljivati na ledja lokalne vlasti. 

 

Opet ponavljam, ne kazem dadrugih, pa i politickih,  efekata nema, ali je logika kojom se prezentiraju na forumu manjkava i zavisi od politickih stavova forumasa. Previse pjesnicke slobode i previse oda i stihova upucenih onima koji ruse sistem. AOC navodno rusi sistem mada je upravo kroz taj sistem podnijela prijedlog tijelu koje je zaduzeno za razmatranje prijedloga na glasanje - i izgubila, covjek koji odluke kongresa i senata zamjenjuje dekretima je spasilac demokratije 🙂  Sto bi se reklo -  How yes no....

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Kakva nepostena generalizacija. Jos nepostenije je objasnjavati Mrd-u sta ne valja u CA

 

1 hour ago, ters said:

 

1) Mentalna bolest ne bira koga ce pogoditi, ali je ovdje u upotrebi kao olaksavajuca okolnost kada je u pitanju neko ko kolima izgazi mirne demonstrante i pokrene val nasilja, ali je otezavajuca okolnost  kada se prica o ljudima koji su na ulici.

 

 

 

Hoces reci da ovi sto lome, pale, napadaju ljude u ime BLM na ulici imaju mentalne probleme? 

Iako vecina koja je uhapsena nema dijagnoze ali zato ima krivicni dosije, mogu ja da prihvatim tvoju predpostavku, ali onda ih treba skloniti sa ulice u institucije :classic_smile: To je isto kao da mi kazes da su svi koji su bili na Unite the right ustvari mentalno labilni. Onda imamo objasnjenje za svaki extremizam.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Angelia said:

Kakva nepostena generalizacija. Jos nepostenije je objasnjavati Mrd-u sta ne valja u CA

 

Hoces reci da ovi sto lome, pale, napadaju ljude u ime BLM na ulici imaju mentalne probleme? 

Iako vecina koja je uhapsena nema dijagnoze ali zato ima krivicni dosije, mogu ja da prihvatim tvoju predpostavku, ali onda ih treba skloniti sa ulice u institucije :classic_smile: To je isto kao da mi kazes da su svi koji su bili na Unite the right ustvari mentalno labilni. Onda imamo objasnjenje za svaki extremizam.

 

Zelim reci da ti sto lome i pale po ulici provode nasilje i doprinose haosu - ne pronalazim opravdanja za njih u obliku mentalne bolesti. Sud ce njihovu uracunjivost, namjeru i krivicu utvrditi u svakom pojedinacnom slucaju i donijeti presudu ili se nagoditi sa njima... Zalbe, kaucije, odbrana sa slobode, protesti protiv njihovog hapsenja. izdrzavanje kazne - sve dozvoljeno i u okviru sistema... Ukoliko budu kazenjeni za terorizam ili alternativno za inciting riots, looting, arson, public disturbance ili sta vec - to ce biti kvalifikacija koju cu prihvatiti. Ja necu kvalifikovati krivicno djelo, niti njihovu mentalnu uracunjivost. 

 

Slazem se da im treba omoguciti medicinsku pomoc i zbrinjavanje u institucije ako za to ima potrebe - slazes li se da  to finansiras kroz porez ?

 

Pitanje za tebe: Koji je to iznos prosjecne zarade u nekom dijelu grada da bi se osobi sa mentalnim teskocama ili ovisnicima odobrio boravak u tom dijelu grada? 100K godisnje? 75 dolara na sat ? Ukupna vrijednost imovine od 2miliona i vise?  

 

I ne, ne objasnjavam Mrdu sta ne valja u Kaliforniji, nego ukazujem na nelogicnosti u tekstovima koje pisete koji totalno ideoloski obojeni. Mrd definitivno zna sta njemu ne valja. Kao sto rekoh - mozda je Kalifornija stvarno gotova i propala i svi ce krenuti za Teksas, Arizonu, Montanu i Idaho trbuhom za kruhom. 

 

 

 

 

 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

I ne, ne objasnjavam Mrdu sta ne valja u Kaliforniji, nego ukazujem na nelogicnosti u tekstovima koje pisete koji totalno ideoloski obojeni. Mrd definitivno zna sta njemu ne valja. Kao sto rekoh - mozda je Kalifornija stvarno gotova i propala i svi ce krenuti za Teksas, Arizonu, Montanu i Idaho trbuhom za kruhom. 

Ne budi na kraj srca, da Cali nije dobra, ona bi odavno videla mrdova ledja. Medjutim, mnogo stvari ne valja i valja ih popravljati. Tebi sam samo napomenuo da kad gledas u graph, moras da procitas sta se desilo u odredjenom periodu, ne mozes samo pripisati demokrati, ili republikancu. Sto se covid-a tice, on jeste strasan, ali je isto tako svuda koriscen kao izgovor za mnoge politicke odluke i da dodam da slobode koje su ljudi izgubili zbog covida ima da traju dugo dok in postepeno ne vratimo. No ovo je vec za onaj drugi topic na koji ne zelim bas da se ukljucujem.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mrd said:

@tersDavis je governor koji je impeached jer je California-u doveo do bankrotstva. Arnold je 2003 izglasan kao zamena i nije lose odradio posao.

Sto se tice dijagrama. Kad gledas dijagrame, posebno one koji se odnose na stanje u drustvu, moras da posmatras kriticne momente u prelomima. Nije se iseljavanje od jednom povecalo 2003, ili 2004, vec su postojali neki uslovi. 

Cene kuca u Cali su posle stresa in tranzicije Hong Konga drasticno skocile, posto su Hong Kongeri bezali sa cashom i kupovali kao skakavci u polju zita. To su sve momenti koje moramo da posmatramo, kad studiramo socijalne dijagrame.

 

Edit:

Pogledaj stavke, cini se da ti tako dozivljavas postove, nisam primetio da je iko rekao da je Bernie pozivao na nasilje, samo se kriticki diskutovala njegova pogubna socijalna politika. 😛 

 

Mrde, imao sam priliku da ovlas pogledam biografiju Davis-a, i evo par manjkavosti u tvom postu:

- Davis nije impeached nego recalled na vanrednim recall izborima - ima li razlike izmedju te dvije stvari ?

- Kriza u koju je budzet Kalifornije usao  u njegovom mandatu je vecinom uzrokovana dot com krizom od 2000 do 2002 zbog koje su presusili prihodi

- Broj useljenika iz Hong Konga u to vrijeme je po svemu sudeci veoma ogranicen da bi bio veliki faktor u rastu cijena real estate - ukupna imigracija iz Azije (mainland Kina, Tajvan, Tajland, Korea, Indija, Filipini, Vijetnam, Pakistan, Iran, Izrael)  u Kaliforniju je bila 70-80K godisnje - koliko je stvarni uticaj jednog dijela te imigracije na trziste kuca sa nekih 15,000,000  stambenih jedinica. Podjecanja radi - ukupan broj emigranate is Hong Konga je bio 55,000 godisnje na vrhuncu - a isli su i u Australiju, UK, Kanadu a i drugedrzave USA. Da je svaki od tih 55000 dosao u Kaliforniju (a nije) i da je svaki kupio kucu/stan (a nije jer su u pitanju porodice), uticaj na market bi bio 0.4% godisnje

 

 

 

figure - Asia has surpassed Latin America as the leading source of recent immigrants to California

 

 

 

 

10 minutes ago, mrd said:

Ne budi na kraj srca, da Cali nije dobra, ona bi odavno videla mrdova ledja. Medjutim, mnogo stvari ne valja i valja ih popravljati. Tebi sam samo napomenuo da kad gledas u graph, moras da procitas sta se desilo u odredjenom periodu, ne mozes samo pripisati demokrati, ili republikancu. Sto se covid-a tice, on jeste strasan, ali je isto tako svuda koriscen kao izgovor za mnoge politicke odluke i da dodam da slobode koje su ljudi izgubili zbog covida ima da traju dugo dok in postepeno ne vratimo. No ovo je vec za onaj drugi topic na koji ne zelim bas da se ukljucujem.

 

Znam da je Kalifornija dobra, cest sam gost tamo... uprkos povremenim problemima sa kojima se suocava i koji se rjesavaju na razne nacine i uprkos trenutnom trendu da se broj stanovnika smanjuje. Vrlo dobro znam kako se gledaju grafovi, ali ih namjerno stavljam van konteksta kao sto to mnogi rade na forumu - opet radi ukazivanja na manjkavost logike koja vodi do propagandnih tekstova.

 

Evo u tekstu iznad sam naveo par problema u logici koje vidim u tvom prethodnom postu...

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

 

Zelim reci da ti sto lome i pale po ulici provode nasilje i doprinose haosu - ne pronalazim opravdanja za njih u obliku mentalne bolesti. Sud ce njihovu uracunjivost, namjeru i krivicu utvrditi u svakom pojedinacnom slucaju i donijeti presudu ili se nagoditi sa njima... Zalbe, kaucije, odbrana sa slobode, protesti protiv njihovog hapsenja. izdrzavanje kazne - sve dozvoljeno i u okviru sistema... Ukoliko budu kazenjeni za terorizam ili alternativno za inciting riots, looting, arson, public disturbance ili sta vec - to ce biti kvalifikacija koju cu prihvatiti. Ja necu kvalifikovati krivicno djelo, niti njihovu mentalnu uracunjivost. 

Pa ne znam sta onda hoces od mene. Ja ne znam da li je neko od njih mentalno labilan, mogu da predpostavim na osnovu logike da neko verovatno jeste - ali svi? Malo verovatno. To je isto kao da gledamo maraton, i za nekog na 102gom mestu ja kazem "jbga ima incentive sto nije postigao bolje, uganuo je nogu pre par dana" a ti mi prigovaras sto ne kazem za sve ostale koji nisu medju top performer da imaju incentive jer su uganuli nogu. Kako ja to da znam?

 

1 hour ago, ters said:

 

Slazem se da im treba omoguciti medicinsku pomoc i zbrinjavanje u institucije ako za to ima potrebe - slazes li se da  to finansiras kroz porez ?

Zasto bi se slozila da se to finansira kroz porez?

Pitam zato sto me interesuje zasto postavljas takvo pitanje, trenutno ko ima osiguranje finansira se odatke a ko nema iz neke vrste poreza, Medicaid, SS i slicno.

 

1 hour ago, ters said:

 

Pitanje za tebe: Koji je to iznos prosjecne zarade u nekom dijelu grada da bi se osobi sa mentalnim teskocama ili ovisnicima odobrio boravak u tom dijelu grada? 100K godisnje? 75 dolara na sat ? Ukupna vrijednost imovine od 2miliona i vise?  

Izvini ne razumem pitanje, ne postoji nikakav limit zarade za ljude sa mentalnim teskocama ili ovisnicima, da im se odobri boravak u nekom delu grada. Ko to odobrava? Mene niko nije pitao da li imam mentalnih teskoca kad sam se selila iz jeftinijeg u skuplji deo grada, ili da li sam zavisnik, mislim to bi bila diskriminacija.

 

1 hour ago, ters said:

 

I ne, ne objasnjavam Mrdu sta ne valja u Kaliforniji, nego ukazujem na nelogicnosti u tekstovima koje pisete koji totalno ideoloski obojeni. Mrd definitivno zna sta njemu ne valja. Kao sto rekoh - mozda je Kalifornija stvarno gotova i propala i svi ce krenuti za Teksas, Arizonu, Montanu i Idaho trbuhom za kruhom. 

 

Niko ne govori da je Kalifornija gotova i propala, ali ima dosta problema, i zato ljudi beze napolje. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Pa ne znam sta onda hoces od mene. Ja ne znam da li je neko od njih mentalno labilan, mogu da predpostavim na osnovu logike da neko verovatno jeste - ali svi? Malo verovatno. To je isto kao da gledamo maraton, i za nekog na 102gom mestu ja kazem "jbga ima incentive sto nije postigao bolje, uganuo je nogu pre par dana" a ti mi prigovaras sto ne kazem za sve ostale koji nisu medju top performer da imaju incentive jer su uganuli nogu. Kako ja to da znam?

 

 

To ne znas, ali vrlo dobro znas da su vecina terorista desnicara "usamljeni ludaci". Nema razmatranja 102-gog  ili 18-tog...

 

On 9/4/2020 at 10:42 AM, Angelia said:

Vidi ti gledas podatke sa jedne strane, tj brojis zrtve nekoliko incidenata tokom godine i onda stavljas desnicare kao opasnost.

Medjutim tu se radi o po nekoliko incidenata godisnje, usamljenih ludaka - a ludaci imaju tendenciju da razviju desne ideje.

 

 

 

1 hour ago, Angelia said:

Zasto bi se slozila da se to finansira kroz porez?

Pitam zato sto me interesuje zasto postavljas takvo pitanje, trenutno ko ima osiguranje finansira se odatke a ko nema iz neke vrste poreza, Medicaid, SS i slicno.

 

Pitam jer je briga o onima koji su mentalno bolesni, a pri tome beskucnici nesto za sta hronicno nedostaje sredstava, i sto neko u USA to treba finansirati. Medicaid applikacija za one koji nisu u stanju sebi pomoci radi bolesti?  Mozda je to kod vas jednostavnije, ali znajuci kako to hoda u Kanadi, potrebna je paiprologija za gotovo svaku drzavnu uslugu, koju mentalno bolesni bez stalne adrese nisu u stanju prikupiti bez pomoci - a neko treba tu pomoc platiti. To necu biti ja, a ni Meksiko (od njih Tramp jos uvijek nije iskamcio ni finansiranje zida)

 

1 hour ago, Angelia said:

Izvini ne razumem pitanje, ne postoji nikakav limit zarade za ljude sa mentalnim teskocama ili ovisnicima, da im se odobri boravak u nekom delu grada. Ko to odobrava? Mene niko nije pitao da li imam mentalnih teskoca kad sam se selila iz jeftinijeg u skuplji deo grada, ili da li sam zavisnik, mislim to bi bila diskriminacija

 

Pa cemu onda problem sto su beskucnici, ovisnici i mentalno oboljeli smjesteni na Menhetn? NE tako davno si pominjala da bi bogati u tom dijelu Njujorka, na osnovu poreza koji placaju trebali biti postedjeni od  kontakta sa "undesireables" koje treba smjestiti negdje gdje ljudi doprinose budzetu sa svega 1% poreza ? Koja je to suma koju moraju uplatiti u budzet da ne bi imali beskucnike u svojoj okolini?  5%, 10%, 20% ? Pick a number... 

 

23 hours ago, Angelia said:

A onda je "humanitarno" odlucio da uveze 13,000 beskucnika u centar grada, mislim neces mi objasniti da je morao da ih uveze na Menhetn. Tamo gde mu zive oni koji placaju 40% poreza.

 

 

1 hour ago, Angelia said:

Niko ne govori da je Kalifornija gotova i propala, ali ima dosta problema, i zato ljudi beze napolje. 

 

Naravno da nije propala, i naravno da ima problema - i kada dovoljan broj ljudi ode, cijena real estate ce malo pasti i plata za trazenija zanimanja ce porasti, pa ce se neki vratiti, pa ce cijena kuca opet porasti i cijena rada pasti, pa ce neki opet napustiti Kaliforniju, i tako u krug... Tako trziste funkcionise...

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, ters said:

To ne znas, ali vrlo dobro znas da su vecina terorista desnicara "usamljeni ludaci". Nema razmatranja 102-gog  ili 18-tog...

Dobro jel znas ti sta znaci usamljeni? Nije se odnosilo na njihovo mentalno stanje nego na cinjenicu da napadi nisu organizovani izmedju vise ljudi. :classic_biggrin: Pa su zato usamljeni, tj sami. Vs trenutno organizovanih ultra-levicarskih grupa. 

Meni je generalno oslabio maternji jezik, ali ti stvarno cesto ne razumes sta pise.

 

48 minutes ago, ters said:

Pitam jer je briga o onima koji su mentalno bolesni, a pri tome beskucnici nesto za sta hronicno nedostaje sredstava, i sto neko u USA to treba finansirati. Medicaid applikacija za one koji nisu u stanju sebi pomoci radi bolesti?  Mozda je to kod vas jednostavnije, ali znajuci kako to hoda u Kanadi, potrebna je paiprologija za gotovo svaku drzavnu uslugu, koju mentalno bolesni bez stalne adrese nisu u stanju prikupiti bez pomoci - a neko treba tu pomoc platiti. To necu biti ja, a ni Meksiko (od njih Tramp jos uvijek nije iskamcio ni finansiranje zida)

Ahhh sad pricamo o beskucnicima a ne o mentalno obolelim i zavisnicima. Pa onda nemaju zaradu, nego im za to placa, u ovom slucaju grad, i zar nije logicno da ih smesti tamo gde ce za noc da kosta $50 nego da ce da kosta $175? Grad koji inace ima deficit, znaci trosi pare na luksuzni smestaj u najskupljem delu po m2, pare svojih gradjana - i uz to tu smesta osudjene pedofile u blizinu dece....I spusta vrednost njihovih nekretnina i kvalitet zivota....poreskih obveznika koji placaju svoje poreze.

I uostalom zasto mislis da su svi beskucnici mentalno oboleli i zavisnici?

Vidis da ima sistem kako se zbrinjavaju beskucnici.

48 minutes ago, ters said:

Pa cemu onda problem sto su beskucnici, ovisnici i mentalno oboljeli smjesteni na Menhetn? NE tako davno si pominjala da bi bogati u tom dijelu Njujorka, na osnovu poreza koji placaju trebali biti postedjeni od  kontakta sa "undesireables" koje treba smjestiti negdje gdje ljudi doprinose budzetu sa svega 1% poreza ? Koja je to suma koju moraju uplatiti u budzet da ne bi imali beskucnike u svojoj okolini?  5%, 10%, 20% ? Pick a number... 

Ne bih znala koja je to suma, ali neces valjda placati 2 milliona za dan za smestaj beskucnika u najskupljem delu grada?

Postoji nesto sto se zove common sense.

 

48 minutes ago, ters said:

 

Naravno da nije propala, i naravno da ima problema - i kada dovoljan broj ljudi ode, cijena real estate ce malo pasti i plata za trazenija zanimanja ce porasti, pa ce se neki vratiti, pa ce cijena kuca opet porasti i cijena rada pasti, pa ce neki opet napustiti Kaliforniju, i tako u krug... Tako trziste funkcionise...

Pa nece ako se neke stvari ne promene, jer plate nece porasti, jer nema platezno sposobnih.

Kako je tebi ekonomija lagana :classic_smile: Sto se onda ljudi ne useljavaju u Detroit, cena nekretnina sitnica, pa opet....

Link to comment
Share on other sites

Pa mogao je prosto da kaze - glasajte za Trampa:

 

New York Governor Andrew Cuomo on Tuesday said he would not reopen indoor dining in New York City despite the infection rate being less than one percent for weeks in a row now because, he said, it would double the number of bars currently open and there is no one to enforce social distancing standards. 

The reasoning came after a conglomerate of bar and restaurant owners sued the state for $2billion in damages, claiming they were being unfairly shackled and stopped from making money. 

New York City - which has more bars and restaurants than any other city in the US - remains the only metropolis in the world that is yet to resume indoor dining. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Dobro jel znas ti sta znaci usamljeni? Nije se odnosilo na njihovo mentalno stanje nego na cinjenicu da napadi nisu organizovani izmedju vise ljudi. :classic_biggrin: Pa su zato usamljeni, tj sami. Vs trenutno organizovanih ultra-levicarskih grupa. 

Meni je generalno oslabio maternji jezik, ali ti stvarno cesto ne razumes sta pise.

 

Ahhh sad pricamo o beskucnicima a ne o mentalno obolelim i zavisnicima. Pa onda nemaju zaradu, nego im za to placa, u ovom slucaju grad, i zar nije logicno da ih smesti tamo gde ce za noc da kosta $50 nego da ce da kosta $175? Grad koji inace ima deficit, znaci trosi pare na luksuzni smestaj u najskupljem delu po m2, pare svojih gradjana - i uz to tu smesta osudjene pedofile u blizinu dece....I spusta vrednost njihovih nekretnina i kvalitet zivota....poreskih obveznika koji placaju svoje poreze.

I uostalom zasto mislis da su svi beskucnici mentalno oboleli i zavisnici?

Vidis da ima sistem kako se zbrinjavaju beskucnici.

Ne bih znala koja je to suma, ali neces valjda placati 2 milliona za dan za smestaj beskucnika u najskupljem delu grada?

Postoji nesto sto se zove common sense.

 

Pa nece ako se neke stvari ne promene, jer plate nece porasti, jer nema platezno sposobnih.

Kako je tebi ekonomija lagana :classic_smile: Sto se onda ljudi ne useljavaju u Detroit, cena nekretnina sitnica, pa opet....

 

Ja ne razumijem sta pise ? Znas ti vrlo dobro da razumijem, jer tvoja poenta nije bila na usamljeni, nego na LUDACI (dva puta u istoj recenici  - evo oznacih crvenom da ne bude zabune): 

 

On 9/4/2020 at 10:42 AM, Angelia said:

Vidi ti gledas podatke sa jedne strane, tj brojis zrtve nekoliko incidenata tokom godine i onda stavljas desnicare kao opasnost.

Medjutim tu se radi o po nekoliko incidenata godisnje, usamljenih ludaka - a ludaci imaju tendenciju da razviju desne ideje.

 

Pricamo o mentalno bolesnima koje treba zbrinuti, a kojih ima i medju onima koji su beskucnici - prije neki dan su svi beskucnici New Yorka bili ovisnici, ludaci, kriminalci... Hajde da jos jednom procitamo sta si napisala originalno - nema tu pozivanja na common sense, nego samo na pravo onih koji placaju porez da ne budu "inconvenienced" - na osnovu primanja:

 

On 9/7/2020 at 1:33 PM, Angelia said:

A onda je "humanitarno" odlucio da uveze 13,000 beskucnika u centar grada, mislim neces mi objasniti da je morao da ih uveze na Menhetn. Tamo gde mu zive oni koji placaju 40% poreza.

 

Dakle ni rijeci o trosku od 2,000,000 dnevno i racionalnijem trosenju sredstava, nego samo briga da se ne sablaznu oni koji mogu platiti...

 

Ljudi idu tamo gdje ima posla koji im odgovara i gdje mogu priustiti zivot. Ako rade u Grand Rapids-u, zivot u Detroitu im nije opcija... Ali ljudi i dalje zive u Michigan-u, 20 ili 60 minuta voznje od Detroita.. A ekonomija Michigan-a, nakon par godina  korekcije, od 2010 do sada  raste po prosjecnoj stopi od pogadjas vec - 2.1% godisnje 

 

 

 

 

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ters said:

 

Ja ne razumijem sta pise ? Znas ti vrlo dobro da razumijem, jer tvoja poenta nije bila na usamljeni, nego u tvojoj kvalifikaciji LUDACI (dva puta u istoj recenici da ne bude zabune - evo oznacih crvenom da ne bude zabune):

A ja objasnila i koriscenje izraza ludaci, da se ne odnosi na mentalno stanje. Ali sto bi ti to citao.

Valjda znam sta znaci usamljeni, pogotovo sto sam par puta upotrebila izraz lone gunman da bi bilo jasno. 

 

Ja vec objasnila i tebi i Baby, ja stvarno ne mogu da se bavim time sta ste vi zamislili u glavi da nesto znaci, i nesto citate izmedju redova.

 

3 minutes ago, ters said:

 

Pricamo o mentalno bolesnima koje treba zbrinuti, a kojih ima i medju onima koji su beskucnici - prije neki dan su svi beskucnici New Yorka bili ovisnici, ludaci, kriminalci... Hajde da jos jednom procitamo sta si napisala originalno - nema tu pozivanja na common sense, nego samo na pravo onih koji placaju porez da ne budu "inconvenienced" - na osnovu primanja:

:classic_smile: To sto sad radis je ucitavanje. Posto sam ja isto napisala jos ranije da se to placa oko $175 za noc.

Nijednom ja nisam rekla inconvenienced na osnovu primanja, valjda znas da citas - pise "tamo gde zive oni koji placaju 40% poreza", posto se zna da 1% bogatih, u NYC placaju 40% poreza koji ide u budget. Spare me fake outrage - moras da budes maliciozan ili totalno nesposoban da uradis to sto je De Blasio uradio, ja ipak mislim da je prvo, posto uporno prica o preraspodeli kapitala.

 

Za mene je to common sense, kao sto je common sense da ne uselis osudjenog pedofila pored decjeg igralista. Ali ako je za tebe "zbrinjavanje" placanje boravka u luksuznom hotelu na Menhetnu - razumno, necemo imati o cemu da pricamo.

posto je reakcija u NYC da se ljudi iseljavaju, vidimo kako je ta odluka razumna.

 

3 minutes ago, ters said:

 

Ljudi i dalje zive u Michigan-u, 20 ili 60 minuta voznje od Detroita...Idu tamo gdje ima posla koji im odgovara i gdje mogu priustiti. Ako rade u Grand Rapids-u, zivot u Detroitu im nije opacija... Ali ne brini, poslovi se polako stvaraju i u Detroitu - kompanije vide priliku u jeftinom poslovnom prostoru i sa njima ce se vratiti i poslovi i ljudi... Amazon je prije 20 dana dodao 100 poslova (ne skladistara nego tech HUB), i jos 1100 u za distributivni centar....  Ljudi ce opet krenuti za poslom...

 

A ekonomija Michigan-a, nakon par godina  korekcije u zadnjih deset godina, od 2010 do sada  raste po prosjecnoj stopi od pogadjas vec - 2.1% godisnje 

 

Stvarno? A kada ce se to vratiti Detroit? Malo sutra ili za 20 godina? Cisto da razumem kako taj tvoj ciklus ekonomije funkcionise 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Baby said:

Uvozenje beskucnika? 

 

Uh, pa ajd napravimo biznis sa NYC da uvezu i nase, u trampi mogu da nam izvezu njihove milionere... 

 

Boze svasta  :krstipd4:

 

 

 

Nemoj da se sekiras, vecina njih dolazi u Cali, a cini mi se i Floridu. Toplo i prijatne noci, Florida malo manje, kad je sezona duvanja. 

@tersok za impeachment, nije ni bitno, da li je recal, ili ne. Davis je "skinut" da vise ne krade. Izabran je Schwarzenegger jer je Californjanima bio pun kofer Davisa i njegove blagodeti. NIje to bilo zbod crasha Silicon Valley vec sto on nije radio posao za Californiu, vec za sebe. Mozes da pogledas i 2005, kad je bio midterm i kad su Californjani izsamarali Arnolda, kako je odmah promenio pesmu i postao dobar, do tada je mislio, da mu nema zime.

Sto se tice pisanja, cini mi se da smo se svi nekako zategli i merimo svaku rec radi nekih 4umskih (licnih) poena. Ne zameri, ali ni ti nemoj svaku rec da seckas, pitaj objasnicu, i ja cu da pitam da objasnis. 

🙂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...