Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

31 minutes ago, ters said:

I gdje je tih pola miliona novih poslova u naftnoj industriji ???

 

 

U svim ovim buducim ekonomskim katastrofama zbog kojih se vode sudski sporovi, da bi se zaposlilo pola miliona ljudi koji rade za minimalac i da bi nekolicina njih profitirali. https://www.biologicaldiversity.org/campaigns/trump_lawsuits/index.html

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, zoran59 said:

 

A prema onome sto citam i samo delimicno razumem jer nisam ekonomista, neke Trumpove ideje oko resavanja ekonomske krize (koja je posledica virusne) bi mogle dovesti do inflacije i manjka para u SS budzetu. Oboje bi negativno uticalo na moj zivot.

 

Zato, ti si pametna, dobra i lepa i ja te volim koliko je internetski moguce - ali ovde smo na suprotnim (ekonomskim) polovima i nikako se necemo sloziti. :classic_biggrin:

 

 

Nemoj da podcenjujes moju sposobnost da te ubedim u suprotno :classic_biggrin:

 

Tacno je da ce neki potezi koje Tramp planira negativno uticati na tebe, ali ti kao profil spadas u manji deo gradjana. Nema nijedan ekonomski plan koji pozitivno utice na svakoga - zato neko mora da ima plan i izabere gde ce uticaj biti negativan i koliko da bi vecina imala pozitivan efekat.

Ne znaci da ja podrzavam svaku njegovu ideju, recimo ono odlaganje payroll taxes, uopste ne kontam sta time misli da postigne. Ako mi neko objasni kako je to pozitivno ja cu rado podrzati ideju.

 

Inflacija nam ne gine, nemam pojma sta ti ocekujes ali odakle si mislio da su dosli svi ovi trilioni koji se dele? Zato me i nerviraju Dems sa insistiranjem da se deli vise - posto pokusavaju da kupe glasove, jer ih trenutno interesuje samo da dobiju izbore. Medjutim sta dan nakon izbora? Pa nece da bude lepa slika.

 

Sta mislis da ce Biden i Harris da nas vade iz te ekonomske krize sa njihovim "stampacemo jos malo para, da svi budu srecni i pevaju kumbaja"?

Nesto neverujem, vise verujem u okorelog biznismena, koji je u drugom mandatu, i ne mora da se igra popularnog lika za sledece izbore, jer neki potezi nece biti popularni iako ce biti neophodni. Tramp nema sta da izgubi a ima zelju da napravi svoj legat - tako da ce da uradi sve da popravi ekonomiju.

 

Dems ce samo reci jbga Tramp je kriv :classic_smile: kao i do sada.

 

Kako mi ide na uticaju?:classic_rolleyes:

1 hour ago, ters said:

 

Man made problemi upravo vode evoluciji sistema...

 

Izvini ako je man made, i pod uticajem coveka onda nije evolucija. Tako isto da Ruzvelt nije napravio svoj plan, ekonomija bi bila losa (ne bi sama korigovala).

Iako bi GDP rastao usred uticaja tehnologije i industrijskog napretka, ali ne onako kad postoji intervencija federalne vlade, dobra intervencija.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Baby said:

 

Da, stvarno bi bilo steta ukrstiti koplja

 

Ne znam Baby, ali meni ne deluje da je on prosto napravio gresku, pogresno procitao ili slicno.

Deluje kao da uopste ne zna o cemu prica, tj izgubio je tok misli, i to dok cita govor.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Down With The Sickness said:

 

To se tako kaze, pesnicko-forumska sloboda izrazavanja u kojoj pesnik Gretu Spasiteljku koristi umesto  nepoeticnog izlaska USA iz pariskog sporazuma.

 

Edit: Angelia objasnila.

 

I 500,000 novih poslova je isto tako pjesnicka sloboda ??? 

 

 

Ukupan broj poslova u Oil and Gas (u hiljadama)

https://www.bls.gov/iag/tgs/iag21.htm

latest_numbers_CES1021000001_2010_2020_all_period_M07_data.gif

I tokom zadnjih 10 godina - opet u hiljadama...

image.png.e5b0e3d4c205e0428f10e64f4bdd153c.png

 

i jos 200-300,000 u suporting activities  (https://data.bls.gov/timeseries/CES1021300001?amp%3bdata_tool=XGtable&output_view=data&include_graphs=true)

 

Dakle negdje oko 1,000,000 ukupno po labor stats...

 

Ili iz drugog izvora - negdje oko 1,400,000 ukupno - sa gradnjom, utilities, veleprodajom, prizvodnjom masina za oil industriju...

 

1573168945-o_1dp42q3a4188h1bhe10h61rb31t4p8.jpg

https://oilprice.com/Energy/Energy-General/The-10-Highest-Paying-Jobs-In-Oil-Gas.html

 

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Ovo je otprilike kako naljutiti baby-boomers:

 

MEMPHIS, Tenn. (WMC) - Several iconic landmarks in Memphis were hit by graffiti overnight, including the former home of Elvis Presley.

Messages of “Defund the Police” and “BLM” marked the wall outside Graceland on Elvis Presley Boulevard, the Levitt Shell Amphitheater in Overton Park and the “I Heart Memphis” mural in midtown Memphis.

All three were found tagged Tuesday morning with similar messages, some using profanity.

 

https://www.wmcactionnews5.com/2020/09/01/graceland-levitt-shell-i-heart-memphis-mural-tagged-with-defund-police-graffiti/

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Angelia said:

Ne znam Baby, ali meni ne deluje da je on prosto napravio gresku, pogresno procitao ili slicno.

Deluje kao da uopste ne zna o cemu prica, tj izgubio je tok misli, i to dok cita govor.

 

Joe je vjerovatno senilan i bez gledanja videa mogu reci da mu nije mjesto u bijeloj kuci, kao ni Trampu... Ali isto tako, ukoliko Demokrate i Republikanci misle da izbor ne mogu ponuditi nista biolje od ove dvojice - Joe se napraviti manju stetu nego Tramp... Neka odspava mandat kao Ajzenhauer ili Regan u drugom mandatu i neka pusti sluzbe da vrate stvari u normalu pa ce valjda 2024 izbor  biti drugaciji.

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Angelia said:

Ne znam Baby, ali meni ne deluje da je on prosto napravio gresku, pogresno procitao ili slicno.

Deluje kao da uopste ne zna o cemu prica, tj izgubio je tok misli, i to dok cita govor.

 

Sreca te ovaj zna, ste je starije kokos ili jaje i sta je teze, kila perija ili kila olova

 

 

 

 

 

8 minutes ago, ters said:

 

Joe je vjerovatno senilan i mislim da mu nije mjesto u bijeloj kuci, kao ni Trampu... 

 

Ma naravno da nije, covek bi trebao vec 10 - 12 godina da krcka penziju i peca neku ribu na Floridi i uziva u suncu. Tramp isto. Ma i pola senata cista geranterija. Cenim da ljudi imaju iskustva, da znaju vise, ali da je normalno raditi i jedva se kretati, ne bi smislili penzije. A onda ih gledas kako se bore za pozicije u osamdesetim i odlucuju kako ce neke nove generacije ziveti u svetu koji je njima vec totalna nepoznanica. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2024  AOC puni 35 godina i ima uslove da se kandiduje.... Denis i Andja na aparatima...

 

 

A sada ozbiljno - valjda ce se do 2024 pojaviti neko ko je u stanju da ne trazi konflikt u svemu - po kalupu John McCain-a

 

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ters said:

2024  AOC puni 35 godina i ima uslove da se kandiduje.... Denis i Andja na aparatima...

 

 

A sada ozbiljno - valjda ce se do 2024 pojaviti neko ko je u stanju da ne trazi konflikt u svemu - po kalupu John McCain-a

 

 

 

Niko ozbiljan ni ne moze da se pojavi u ovoj situaciji, gde ne smes da kazes zensko, ili crnac, a da ti ne nakace da si rasista, ili muska muskarcina. 🙂

Nema tu trenutno nikoga ko je razuman.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Angelia said:

Andji bi morali da daju nesto za smirenje jer bi se gusila od smeha :roflmao:

 

Koliko god to meni izgledalo smijesno sada, AOC ima prilicno dobre polls kod mladih (ne onih sto vrse ubistva na ulici i zive u krugu od 20 minuta, takorekuci iza coska od mjesta zlocina), i da stice ime - sada gotovo nema onih koji nisu culi za nju.... Po ratingu je prosle godine bila izmedju "teskasa" Mitch McConella  i Chuck Shumera - a od tada je postala jos poznatija sa Green New Deal-om....Moja djeca znaju za Trumpa i AOC sa twittera i kroz meme-s  i vjerovatno ni jednog drugog americkog politicara.... I Santoruma radi kampanje o davanju novog znacenja njegovom prezimenu koja je kruzila medju mladima kao sala... I zaboravih na nesudjenog kandidata Kayne Westa - za njega su barem culi u medijima...

 

Uostalom, evo jedno pitanje - koji dio  green new deal-a je problematican toliko da ga jedan konzervativac nikako ne moze podrzati?

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ters said:

 

Uostalom, evo jedno pitanje - koji dio  green new deal-a je problematican toliko da ga jedan konzervativac nikako ne moze podrzati?

Daj bre niko razuman ne moze to podrzati, nema to veze sa konzervativcima ili ne. To je ono kako mali Perica koji nema pojma o zivotu zamislja drzavne programe.

To sto je ona poznata medju mladima ne znaci nista. To je onaj period u zivotu kad verujemo u svakakve progresivne ideje i ideale koji se obicno tokom zivota ispostave kao netacni.  Za par godina u realnom zivotu ti klinci koji se dive pricama o leptiriima i cvecu, ce imati svoj posao i poceti da kontaju kako neke stvari rade

Link to comment
Share on other sites

Mozda, ali evo ja iskopirao sa wikipedije glavne tacke - mozes li samo reci (for the record) koje su to tacke koje se ne mogu podrazti ni po koju cijenu ? Samo nabroj - npr 1,5 i 7.... Ja licno nevidim ni jedan princip sa kojim se ne bih slozio, i ukoliko postoji nacin finansiranja, mislim da bi svih deset tacka bilo pozeljno ostvariti u nekoj buducnosti od 30-50 godina ( a neke kao 2)(iii) ce morati doci i ranije sa usponom AI...

 

  1. Guaranteeing a job with a family-sustaining wage, adequate family and medical leave, paid vacations, and retirement security to all people of the United States.
  2. Providing all people of the United States with
    • (i) high-quality health care;
    • (ii) affordable, safe, and adequate housing;
    • (iii) economic security; and
    • (iv) access to clean water, clean air, healthy and affordable food, and nature.
  3. Providing resources, training, and high-quality education, including higher education, to all people of the United States.
  4. Meeting 100 percent of the power demand in the United States through clean, renewable, and zero-emission energy sources.
  5. Repairing and upgrading the infrastructure in the United States, including . . . by eliminating pollution and greenhouse gas emissions as much as technologically feasible.
  6. Building or upgrading to energy-efficient, distributed, and ‘smart’ power grids, and working to ensure affordable access to electricity.
  7. Upgrading all existing buildings in the United States and building new buildings to achieve maximal energy efficiency, water efficiency, safety, affordability, comfort, and durability, including through electrification.
  8. Overhauling transportation systems in the United States to eliminate pollution and greenhouse gas emissions from the transportation sector as much as is technologically feasible, including through investment in
    • (i) zero-emission vehicle infrastructure and manufacturing;
    • (ii) clean, affordable, and accessible public transportation; and
    • (iii) high-speed rail
  9. Spurring massive growth in clean manufacturing in the United States and removing pollution and greenhouse gas emissions from manufacturing and industry as much as is technologically feasible.
  10. Working collaboratively with farmers and ranchers in the United States to eliminate pollution and greenhouse gas emissions from the agricultural sector as much as is technologically feasible
Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, ters said:

Mozda, ali evo ja iskopirao sa wikipedije glavne tacke - mozes li samo reci koje su to tacke koje se ne mogu podrazti ni po koju cijenu ? Samo nabroj - npr 1,5 i 7....

 

  1. Guaranteeing a job with a family-sustaining wage, adequate family and medical leave, paid vacations, and retirement security to all people of the United States.
  2. Providing all people of the United States with
    • (i) high-quality health care;
    • (ii) affordable, safe, and adequate housing;
    • (iii) economic security; and
    • (iv) access to clean water, clean air, healthy and affordable food, and nature.
  3. Providing resources, training, and high-quality education, including higher education, to all people of the United States.
  4. Meeting 100 percent of the power demand in the United States through clean, renewable, and zero-emission energy sources.
  5. Repairing and upgrading the infrastructure in the United States, including . . . by eliminating pollution and greenhouse gas emissions as much as technologically feasible.
  6. Building or upgrading to energy-efficient, distributed, and ‘smart’ power grids, and working to ensure affordable access to electricity.
  7. Upgrading all existing buildings in the United States and building new buildings to achieve maximal energy efficiency, water efficiency, safety, affordability, comfort, and durability, including through electrification.
  8. Overhauling transportation systems in the United States to eliminate pollution and greenhouse gas emissions from the transportation sector as much as is technologically feasible, including through investment in
    • (i) zero-emission vehicle infrastructure and manufacturing;
    • (ii) clean, affordable, and accessible public transportation; and
    • (iii) high-speed rail
  9. Spurring massive growth in clean manufacturing in the United States and removing pollution and greenhouse gas emissions from manufacturing and industry as much as is technologically feasible.
  10. Working collaboratively with farmers and ranchers in the United States to eliminate pollution and greenhouse gas emissions from the agricultural sector as much as is technologically feasible.

 

 

Problem u ovom je sto na kratkorocni prelazak na 100% cistu energiju je veoma skupo. Svakako ovo sledi jednog dana, i vec mali koraci bi poceli da znace nesto, a trenutno idemo unazad. 

 

1 minute ago, Angelia said:

@ters1.... ne moram da idem dalje. 

Mogu i ja da ti napravim takav plan, samo treba da naredjam svoje zelje.

 

Verujem da je i posta sa kocijama mislila kako je zeleznica samo mastarija, ili uvodjenje kompjutera i kompjuterizacije znaci da umesto 20 radnih mesta je dovoljno jedno... Ne mozemo zbog sopstvenog komotiteta ostati zarobljeni i kociti promene. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Angelia said:

@ters1.... ne moram da idem dalje. 

Mogu i ja da ti napravim takav plan, samo treba da naredjam svoje zelje.

Dakle ne podrzavas Trampa u nastojanjima da svede nezaposlenost na samo one koji nece da rade??? Ili si kao poslodavac protiv odmora i placanja rada po cijeni koja obezbjedjuje zivot? 
 

To sto listaju zelje ce samo gasenjem sijalice kada izadju iz Oval Office ispuniti svoje obecanje o smanjenju “carbon footprints” procentualno jednako kao i Tramp svoje o izgradnji zida

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, ters said:

Dakle ne podrzavas Trampa u nastojanjima da svede nezaposlenost na samo one koji nece da rade??? Ili si kao poslodavac protiv odmora i placanja rada po cijeni koja obezbjedjuje zivot? 
 

To sto listaju zelje ce samo gasenjem sijalice kada izadju iz Oval Office ispuniti svoje obecanje o smanjenju “carbon footprints” procentualno jednako kao i Tramp svoje o izgradnji zida

 

Nemam pojma sto si se zakacio za tu glupost od GND, koja nema ni teoretske sanse da se desi, jer je nerealna.

Protivim se reci guaranteeing - zato sto je to budalastina, da ne pominjemo sta je to "po ceni koja obezbedjuje zivot"? Rad se placa onoliko koliko vredi, a ne onoliko koliko nekom treba. Vidis to ti je upravo plan sa pokusajem drzavne kontrole a ne trzisne.

1 hour ago, Baby said:

 

Verujem da je i posta sa kocijama mislila kako je zeleznica samo mastarija, ili uvodjenje kompjutera i kompjuterizacije znaci da umesto 20 radnih mesta je dovoljno jedno... Ne mozemo zbog sopstvenog komotiteta ostati zarobljeni i kociti promene. 

:classic_rolleyes: Koliko ti poredis stvari koje nemaju nista zajednicko. Ko je finansirao zamenu kocija zeleznicom i kompjuterizaciju?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Angelia said:

Nemam pojma sto si se zakacio za tu glupost od GND, koja nema ni teoretske sanse da se desi, jer je nerealna.

Protivim se reci guaranteeing - zato sto je to budalastina, da ne pominjemo sta je to "po ceni koja obezbedjuje zivot"? Rad se placa onoliko koliko vredi, a ne onoliko koliko nekom treba. Vidis to ti je upravo plan sa pokusajem drzavne kontrole a ne trzisne.

:classic_rolleyes: Koliko ti poredis stvari koje nemaju nista zajednicko. Ko je finansirao zamenu kocija zeleznicom i kompjuterizaciju?

Zakacio sam sa da procjenim koliko si spremna odstupiti od neke ideoloske linije koju zastupas mada je u pitanju puko teoretisanje... GND se u ovom obliku nece usvojiti desetljecima, ali meni zvuci prihvatljivo kao neki proklamovani cilj kojem treba teziti. 

 

Tacno, ovo ne bi bilo uslovljeno prirodnim zakonima koji su pomalo surovi za neku vrstu koja voli da misli da je solidarna..

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Angelia said:

 

:classic_rolleyes: Koliko ti poredis stvari koje nemaju nista zajednicko. Ko je finansirao zamenu kocija zeleznicom i kompjuterizaciju?

 

Imaju zajednicko, strah od promena. To je bila opaska na tvoju konstataciju da ce mladi promeniti misljenje kada pocnu da rade. Mozda, a mozda i nece ako se promeni nacin poslovanja. Andjo, neko je finansirao zeleznicu, neko je finansirao kompjuterizaciju, uvek neko finansira nesto, a nije nuzno drzava, a moze da bude. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

Zakacio sam sa da procjenim koliko si spremna odstupiti od neke ideoloske linije koju zastupas mada je u pitanju puko teoretisanje...

Nemam pojma kakve "ideoloske linije" mi pripisujes.

Mozes slobodno da me pitas o stavovima po pitanju odredjenih stvari - nemas uopste potrebe da "procenjujes" neke ideoloske linije, posto ih ja nemam. Imam neka svoja ubedjenja koja nit su tamo nit vamo kako neki to dele.

Samo nemoj da raspravljamo o GND koji je totalno besmislen pa ne bih na to gubila vreme.

Unapred ti mogu reci da sam ja dosla u US koja mi je vec svojim sistemom odgovarala, ima neke stvari koje bih volela da budu malo bolje, ali sistem sam po sebi, je po meni jedan od vodecih u svetu (inace bi izabrala drugi a mogla sam da biram)

 

1 hour ago, Baby said:

 

Imaju zajednicko, strah od promena. To je bila opaska na tvoju konstataciju da ce mladi promeniti misljenje kada pocnu da rade. Mozda, a mozda i nece ako se promeni nacin poslovanja. Andjo, neko je finansirao zeleznicu, neko je finansirao kompjuterizaciju, uvek neko finansira nesto, a nije nuzno drzava, a moze da bude. 

Neko, a nije drzava, i postoji razlog za to. Zato i nisu uporedive stvari. Poredis industrijski i tehnoloski razvoj sa kontrolom drzave nad trzistem, koristeci javne fondove, sto ce reci uporedila si cist kapitalizam sa socijalizmom i tebi je to potpuno isto :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Angelia said:

Neko, a nije drzava, i postoji razlog za to. Zato i nisu uporedive stvari. Poredis industrijski i tehnoloski razvoj sa kontrolom drzave nad trzistem, koristeci javne fondove, sto ce reci uporedila si cist kapitalizam sa socijalizmom i tebi je to potpuno isto :classic_smile:

 

Potpuno isto sta? Prugu je gradila drzava, komjuterizaciju su inovirali i doveli na trziste privatna lica i kompanije. Drugo, GND na isti nacin kao i Tramp bi to resavao raznim zakonima, ne nuzno ulaganjima. Ti ovde predstavljas Trampa kao da pre njega Amerika nije funkcionisala sa nekim nusputnim promenama koje su se desavale od nastanka iste, i sada odjenom svi shvataju kakavo je Tramp zlato, pa steta sto ga u pelenama jos nisu proglasili za kralja... u cilju bega od socijalizma. 

 

Inace, Zoran nije u manjini sto se i pokazalo sa ovom krizom, iako nisu svi porivi za glasanja nuzno isti kod glasaca. HC je i dalje stavka br. 1 koja brine vecinu gradjana, a Trampov plan je ... pa da nema plana, samo obecanja (ovi u Srbiji znaju za "u naredne dve godine")

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Potpuno isto sta? Prugu je gradila drzava, komjuterizaciju su inovirali i doveli na trziste privatna lica i kompanije. Drugo, GND na isti nacin kao i Tramp bi to resavao raznim zakonima, ne nuzno ulaganjima. Ti ovde predstavljas Trampa kao da pre njega Amerika nije funkcionisala sa nekim nusputnim promenama koje su se desavale od nastanka iste, i sada odjenom svi shvataju kakavo je Tramp zlato, pa steta sto ga u pelenama jos nisu proglasili za kralja... u cilju bega od socijalizma. 

 

Inace, Zoran nije u manjini sto se i pokazalo sa ovom krizom, iako nisu svi porivi za glasanja nuzno isti kod glasaca. HC je i dalje stavka br. 1 koja brine vecinu gradjana, a Trampov plan je ... pa da nema plana, samo obecanja (ovi u Srbiji znaju za "u naredne dve godine")

Ja predstavljam Trampa? I Tramp je zlato?

 

Nisi ti Baby pratila moje komentare.

 

Ti pravis neke pretpostavke, podmeces misljenja, i pravis zakljucke. U ovom trenutku USA nema nista bolje od Trampa, nije Tramp kriv za to - to je posledica.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...