Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Jacob Blake,  seksualni prestupnik sa nalogom za hapsenje (a bio je i u zatvoru zbog napada na policajca i opiranja hapsenju) Dolaze mu pajkani na noge zbog prijave o porodicnom nasilju. Frajer bezi od njih, poseze za necim u autu(verovatno biblijom) i pajkani ne cekajuci da vide sta ce ovaj izvuci iz auta(sigurno da su ga proverili i saznali da je osudjivan zbog napada na policajca) i sprase sedam metaka. Neka i zavrse u zatvoru zbog, ne znam, prekomerne upotrebe sile, ali kakve veze ovaj slucaj ima sa jebenim rasizmom? 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Down With The Sickness said:

 

Pa ne mogu da pominjem bele igrace jer ga je preksinoc napao crni igrac, ne znam mu ime, pa ga sinoc namerno nagazio na povredjeni zglob Morris crni igrac, Shaqil O'Neil je koliko ja znam crn, izlupetao se da je takoreci vidjao hiljade igraca kao Luka i ja se zacudih koji mu je q, Shaq je bio uvek kul  ......

 

I ne izvrci reci, nisam rekao da se bune, nego da tesko prihvataju da ih neko dete iz ebene Slovenije za koju nisu nikada culi uci kosarku.

 

I opet izvrces da donosim zakljucak ...... a lepo sam pitao "zato me interesuje od vas poznavalaca da li je moj utisak ispravan". Otkad je utisak zakljucak?

 

Bird je bio pre 40 godina i Dirk pre 20 ....... ali mi se cini da ovaj novi nema isti tretman kao prva dva i to je sve. Mozda je samo naleteo u nezgodno vreme, kada "Black Race Matters" ..... sto nema nikakve veze sa mojim "rasizmom" koji mi nemusto podmeces.

Nema ovo veze sa rasizmom. Prvi meč je ušao u sukob sa drugim igračem i to se dešava svuda na terenu i ne samo u košarci. Na sledećem meču mu se isti igrao izvinio, Gaženje, namerno ili ne, opet nema veze sa bojom kože. Ako ga je gazio namerno, gazio ga je zato što je najbolji, ne zato što je beo. Na kraju krajeva takve stvari su manje više normalne za košarku i dešavaju se i između igrača iste koje kože, pa se ne gura u prvi plan i ne pominje rasni motiv.

Što se tiče belih igrača bilo ih je i posle Bird-a i Stoktona i Horovica. Samo u ovom veku Gasol, Novicki, tu su i "naši" Bogdanovići, Jokić, Nurnič, ranije je tu bio Ginobili. Ne treba zaboraviti ni ranije igrače Kukoča i pokojnog Petrovića (koji ima kultni status), itd. itd. Naravno tamnoputih igrača ima mnogo više, ali to je tako  u USA.

Elem, ako postoji odbojnost prema Dončiću to je samo zbog toga što je "outsider", a na zbog boje kože.

Edited by Don Juan
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Jacob Blake,  seksualni prestupnik sa nalogom za hapsenje (a bio je i u zatvoru zbog napada na policajca i opiranja hapsenju) Dolaze mu pajkani na noge zbog prijave o porodicnom nasilju. Frajer bezi od njih, poseze za necim u autu(verovatno biblijom) i pajkani ne cekajuci da vide sta ce ovaj izvuci iz auta(sigurno da su ga proverili i saznali da je osudjivan zbog napada na policajca) i sprase sedam metaka. Neka i zavrse u zatvoru zbog, ne znam, prekomerne upotrebe sile, ali kakve veze ovaj slucaj ima sa jebenim rasizmom? 
 
 


b789fb03ead8cf91d9fb67e711ea2c43.jpg
  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ovo što se desilo Blejku je klasično ubistvo, ne samoodbrana. Lik je ispalio 6-7 metaka u leđa iz neposredne blizine, a pri tom su imali mnoogo drugih načina da ga zaustave i pre nego što je prišao kolima. Ako neko pokuša da nađe i trunku opravdanja za ove ljude, onda treba da preispita svoju ljudsku stranu.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Samo da pitam ovdasnje anti-trampiste, ali i trampiste, zasto toliko energije i vremena trosite na postavljanje Tviter postova i raspravu oko stvari kao sto je da li je Melanija posekla drvo u basti, sta je Trampova sestra rekla, sta je njegov sin uradio, gde je bio, ko je sa kim bio i nije bio i sta je rekao i lupio u javnosti? Otkad je to bitno u odnosu na sveobuhvatnost necije politike, ideologije i prakticnih odluka koje uticu na celukupno drustvu?

 

Evo recimo bohumilo je meni pre par dana izneo onako neki brief onoga sto se moze nazvati Trampova politika.

 

Ono sto bi imalo vise smisla jeste raspravljati o ovome, dakle smanjenje poreza, izlazak iz Pariskog klimatskog sporazuma, povlacenje trupa sa Bliskog Istoka, odnosi sa S.Korejom i Iranom itd. i kakve to dalje posledice ima. Ovaj topic se previse zasipa Tviter postovima sa obe strane i licno ne vidim poentu toga (mozda zato sto nemam Tviter niti pratim takve stvari, niti generalno pratim dnevnu politiku bilo gde u svetu posto je za mene licno to tracenje vremena i opterecenje radne memorije mozga).

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Definitivno ubistvo. mogli su ga saplesti i oboriti 10 puta pa u stanicu na "lađenje" ali ne pustili su ga da dođe do automobila i onda ga upucali 7 puta. Ej pa 7 puta ne pucaš ni u vola a kamoli čoveka. Svrha vatrenog oružja je da onesposobi pretnju a ne da je ubije. A to su mogli sa jednim do dva metka u noge.

 

Taj lik ako ne dobije zatvor još više će se pojačati tenzije u društvu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Veshtodel said:

Ono sto bi imalo vise smisla jeste raspravljati o ovome, dakle smanjenje poreza, izlazak iz Pariskog klimatskog sporazuma

 

Evo, 6 meseci nema avio saobraćaja, ljudi kod kuće, nema ni opšteg saobraćaja.

 

Da li su se klimatske promene nekako ulegnule?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, A sad said:

Sad za ubistvo vise nije potrebno da covek bude ubijen. 

Da ga je promašio svih 7 puta i dalje je suština ista. Da je Jacob batica ubio petoro ljudi prošlog vikenda i dalje je suština ista. Nije posao policajca da ono radi

Edited by Nicklord
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Down With The Sickness said:

@nonick  Mislio sam da je taj Qanon neki web sajt gde se sve to moze videti, ali ocigledno nije. Zatim sam potrazio na youtube te teorije, nema ni tamo. Poceo sam na wiki da citam o tome ali ima mnogo, a brzo sam se smorio i odustao. Tako da cu ostati uskracen za to znanje. Nije da se nisam pitao kako vi to sve znate i gde ste to videli, a ja ni da nadjem ne mogu. Ima na google puno vesti o qanon, ali mene ne zanimaju vesti, hteo sam da znam prvo sta je to, pa posle vesti imaju smisla.

 

Nema veze, mozete me slobodno zvati Qanon, nije nikakav problem, ne ljutim se.

 

pa i ne moras, ono sto sam napisao je glavni "misao". Znaci deep state sa demokratama vode pedofilsku organizaciju. Ideja jos pocela 2016-te sa pizza-gate-om, da im je baza u jednoj piceriji u Washinton-u, i sada je vec razvijena u multi-level konspiraciju. Sve sa nekim kodovima kada pisu na netu :)

 

history:

Quote

The North Carolina man who fired an assault rifle inside a Washington, DC, pizzeria while investigating an online conspiracy theory known as "Pizzagate" was sentenced to 48 months in prison Thursday.

 

a Trump prihvata njih - jbg, galsovi su glasovi :)

Edited by nonick
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Veshtodel said:

Samo da pitam ovdasnje anti-trampiste, ali i trampiste, zasto toliko energije i vremena trosite na postavljanje Tviter postova i raspravu oko stvari kao sto je da li je Melanija posekla drvo u basti, sta je Trampova sestra rekla, sta je njegov sin uradio, gde je bio, ko je sa kim bio i nije bio i sta je rekao i lupio u javnosti? Otkad je to bitno u odnosu na sveobuhvatnost necije politike, ideologije i prakticnih odluka koje uticu na celukupno drustvu?

 

Evo recimo bohumilo je meni pre par dana izneo onako neki brief onoga sto se moze nazvati Trampova politika.

 

Ono sto bi imalo vise smisla jeste raspravljati o ovome, dakle smanjenje poreza, izlazak iz Pariskog klimatskog sporazuma, povlacenje trupa sa Bliskog Istoka, odnosi sa S.Korejom i Iranom itd. i kakve to dalje posledice ima. Ovaj topic se previse zasipa Tviter postovima sa obe strane i licno ne vidim poentu toga (mozda zato sto nemam Tviter niti pratim takve stvari, niti generalno pratim dnevnu politiku bilo gde u svetu posto je za mene licno to tracenje vremena i opterecenje radne memorije mozga).

 

Twiter su trenutne vesti i vode ka vesti. 

 

Ako bi izbegavali svakodnevna desavanja i bavili se pitanjima kojima se bave politicari, onda bi valjda bili politicari, a ne forumasi. Ovo treba da bude kao neka vrsta komunikacije ili zabave, a ne da vodimo visoko rangirane politicke debate i raspravljamo o klimatskim sporazumima (npr) vise nego sto to rade oni koji se time bave, jer ma kakav zakljucak doneli nece uticati na odluku onih koji su odgovorni. Mala svakodnevna desavanja daju sliku o necemu mnogo bolju nego drobljenju politickih zakona na svako slovo i zakljuciavanje da li je dobro ili ne. 

 

Ne vidim forum gde se vrti stotinak ljudi kao neki bitni faktor za visoko strucne rapsrave, iako imam utisak da neki misle da se ovde nesto resava. 

 

Meni licno twitter koji sam od skoro pocela da koristim samo kao izvor informacija sluzi da pohvatam vest pre vesti i da lakse dodjem do neceg aktuelnog nego listajuci vesti jedan po jedan. Valjda je doduste to individualno sta kome twitter znaci, uostalom kao i sta kome forum znaci. 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Darko said:

Opet - šta će klincu od 17 godina automatska puška? Takođe, čini mi se da nalaziš izgovore za njegovo ponašanje. Ako je upucao nekog drugog pre toga - naravno da će da ga jure. Takođe, naravno da postoji mogućnost da je sve radio iz samoodbrane (u šta sumnjam), ali isto tako postoji mogućnost da je ispražnjavao svoje frustracije i rešio da se obračuna.

Ne znam sta ce klincu puska, ja to rekla odmah, ali ima tih nekih krajeva gde je tradicija. koliko znam po zakonu nije.

Posto ne znamo sta se desilo da prvi put opali, iako ima nesto mozda sa ruljom oko njega, tu ne znamo da li je samoodbrana, ili nervoza. Medjutim deo koji se vidi na snimku je da se brani.

Ne nalazim ja izgovore, mislim ne znam ko je klinac, mozda je i psihicki labilan.

Samo razumno prilazim da ne znamo detalje.

 

7 hours ago, Darko said:

 

Što se tiče predavanja kada je video policiju - nemam nikakav problem sa tim. Problem je što je policija ignorisala lika sa automatskom puškom za vreme nereda. Open carry or not.

 

 

Eh pa, zakon. Tako to ide, eno onomad kad su desnicari i Black panthers marsirali pod punom opremom, to je njihovo pravo i policija nema sta da ih uznemirava.

 

 

 

3 hours ago, Don Juan said:

Ovo što se desilo Blejku je klasično ubistvo, ne samoodbrana. Lik je ispalio 6-7 metaka u leđa iz neposredne blizine, a pri tom su imali mnoogo drugih načina da ga zaustave i pre nego što je prišao kolima. Ako neko pokuša da nađe i trunku opravdanja za ove ljude, onda treba da preispita svoju ljudsku stranu.

Pre toga je policija pokusala sve da ga zaustavi, probala da ga uhapsi, upotrebili tejzer....znaci proveri o cemu pricamo prvo. Oni su pokusali sve bez upotrebe oruzja do tog trenutka. Ovo je klasicno opiranje hapsenju gde su policajci u tom trenutku kad je posegnuo u kola, ugrozeni. Da li je trebalo 7 metaka je neka druga prica, ali posto nismo nikad bili u toj prilici, ne bi valjda trebali olako da osudjujemo. Ali oni se jesu rvali s njim na zemlji, oni jesu upotrebili tejzer po svedocima.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

Definitivno ubistvo. mogli su ga saplesti i oboriti 10 puta pa u stanicu na "lađenje" ali ne pustili su ga da dođe do automobila i onda ga upucali 7 puta. Ej pa 7 puta ne pucaš ni u vola a kamoli čoveka. Svrha vatrenog oružja je da onesposobi pretnju a ne da je ubije. A to su mogli sa jednim do dva metka u noge.

 

Taj lik ako ne dobije zatvor još više će se pojačati tenzije u društvu.

 

Ja ne znam da li oni to rade namerno ili sta. Imaju demonstracije koje u nekim gradovima traju vec mesecima, oni ubiju ovog coveka ovako i pokrenu nove demonstracije u (jbt) Kenoshi, gde ljudi ni vrata ne zakljucavaju. I sada se ti ljudi tuku medjusobno jer sve se vrti oko debilnog Trampa. Nadam se da ce da ode i da ovo ludilo prestane. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

Eh pa, zakon. Tako to ide, eno onomad kad su desnicari i Black panthers marsirali pod punom opremom, to je njihovo pravo i policija nema sta da ih uznemirava.

 

Ja nemam pojma od kada je ovo postalo novo normalno. Pre su ljudi sa oruzjem sakrivali oruzje iza kosulje da se ne vidi, jer bi ih milicija zaustavila i trazila da vidi da li je legalno. Sada je zakon setati ulicom sa poluautomatom?!

Ovde se zakon rasteze i skuplja po potrebi. Nego, zamisli ides ulicom, setas gradom, u nekom sopingu, kad prema tebi idu nekoliko opasanih kao da su izasli iz rata.

Link to comment
Share on other sites

Inspirisan ovim što se dešava, pre par sati sam na jednom američkom (na prvi pogled liberalnom) forumu istakao svoje neslaganje sa BLM pokretom, uz argumente da trenutnim delovanjem samo prave još veći razdor u njihovom društvu i da je jedini način da se borimo protiv rasizma negiranje da različite rase postoje t.j. postoji samo jedna - ljudska rasa.

 

 

Iako je u postu sve bilo objašnjeno na lep način, bez vređanja ikoga i naravno bez opravdavanja ubistava crnaca, okarakterisan sam kao moron, fašista i konzervativac koji opravdava viševekovno stradanje crnaca uz argument da ni jedan belac nije nevin jer "svi imaju benefite od opresije crnaca". Uskoro ću biti i banovan...

 

 

Pa vi vidite kako razmišlja prosečan "liberal" tamo... U početku sam se čudio zašto baš svi NBA košarkaši nošenjem onih majci i klečući "podržavaju" BLM, ali sada mi je sve jasno, plaše se reakcije ovih "boraca za ljudska prava". Kako vreme ide, sve su bolesnije i bolesnije društvo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Baby said:

 

Twiter su trenutne vesti i vode ka vesti. 

 

Ako bi izbegavali svakodnevna desavanja i bavili se pitanjima kojima se bave politicari, onda bi valjda bili politicari, a ne forumasi. Ovo treba da bude kao neka vrsta komunikacije ili zabave, a ne da vodimo visoko rangirane politicke debate i raspravljamo o klimatskim sporazumima (npr) vise nego sto to rade oni koji se time bave, jer ma kakav zakljucak doneli nece uticati na odluku onih koji su odgovorni. Mala svakodnevna desavanja daju sliku o necemu mnogo bolju nego drobljenju politickih zakona na svako slovo i zakljuciavanje da li je dobro ili ne. 

 

Ne vidim forum gde se vrti stotinak ljudi kao neki bitni faktor za visoko strucne rapsrave, iako imam utisak da neki misle da se ovde nesto resava. 

 

Meni licno twitter koji sam od skoro pocela da koristim samo kao izvor informacija sluzi da pohvatam vest pre vesti i da lakse dodjem do neceg aktuelnog nego listajuci vesti jedan po jedan. Valjda je doduste to individualno sta kome twitter znaci, uostalom kao i sta kome forum znaci. 

 

 

Svakako da nase diskusije ovde ne uticu ni na cije politicke odluke, ali opet bi trebali da gajimo kulturu argumentovane diskusije o raznim temama i postavljamo kvalitetniji sadrzaj. To ne znaci diskusije o clanovima nekog zakona i postavljanje sadrzaja u vidu naucnih i strucnih radova i slicno, moze kvalitetan sadrzaj da se nadje i na drugim mestima u vidu blogova, predavanja itd.

 

Evo recimo ja do sada nisam video na ovom topicu kvalitetan post u kom se analizira Trampova politika i ideologija, vec se sve svodi na medjusobna prepucavanja i zatrpavanje teme Tviter postovima, You Tube snimcima sa ulice gde neko nekom nesto kaze, uvredi ga, potuce se, upuca ga i slicno. Ja takav isti sadrzaj mogu da nadjem na mestima kao sto su  Informer, Kurir i Telegraf i to uglavnom rubrike crna hronika.

 

Drustvene mreze jesu odlican izvor informacija, sto se dobro vidi kod omladine koja jeste u mnogim slucajevima bolje informisana od starije populacije koja gleda TV. Isto tako su i odlican izbor dezinformacija kada neko utripuje da je Neo u drustvenom matrixu i ''oktrije ono sto niko ne zna'' (a ceo net to ''zna'') tipa teorije zavera, masoni, iluminati, antivax i slicno. 

 

Samo mi se cini da poslednjih meseci citav topic postaje Tviter junkyard (izvinite na takvom izrazu). Cisto da ne pomislis da imam nesto protiv tebe, ovo mislim i na ostale forumase, smatram da ti umes da napises lepe postove i das fine argumente.

Edited by Veshtodel
Link to comment
Share on other sites

Hteo bih samo da primetim da forumasi zabrinuti za zivot gradjana koji po pravilu UVEK imaju debeli kriminalni dosije (negde ih zovu kriminalci) pokazuju potpuno odsustvo empatije za ljude koji rade svoj posao i koje bi TI ISTI bez blama ZVALI da im pomognu ukoliko su u bilo kakvoj opasnosti.

 

I dok cak i u Srbiji svako zna imena kriminalaca George Floyda ili Jacoba Blake-a niko nikada nije cuo ni za jednog od prosecno 50 policajaca ubijenih godisnje na liniji duznosti (samo upucanih, inace 150-200 nastradalih). Ko vas yebe, to vam je posao, sto ne radite nesto drugo. Ne trebate nam. Zvacemo vas kad nam neko provali u kucu, preti, napada .......


Ne samo da niko ne zna ime nijednog od njih, vec i vest o njihovom ubistvu osim lokalnih novina i televizija NIKADA ne stigne na CNN. Drzava im doduse uprilici sahranu o svom trosku.

 

Na sve to, kao vrh jebenog licemerja, pozivaju ovde da mi koji to znamo preispitamo svoju ljudskost ..... ajde, pa bas svoju ljudskost da ispitam? Ja preispitao ....... idem na posao svako jutro decenijama i nikada nisam ni pomislio da ce me neka zivotinja na poslu ubiti, da svoju decu vise nikada necu videti.

 

 

Policajci imaju obicaj da isprate decu ubijenih kolega do skole prvog jutra posle odsustva zbog sahrane i da im na taj nacin pruze podrsku ............

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Veshtodel said:

 

Svakako da nase diskusije ovde ne uticu ni na cije politicke odluke, ali opet bi trebali da gajimo kulturu argumentovane diskusije o raznim temama i postavljamo kvalitetniji sadrzaj. To ne znaci diskusije o clanovima nekog zakona i postavljanje sadrzaja u vidu naucnih i strucnih radova i slicno, moze kvalitetan sadrzaj da se nadje i na drugim mestima u vidu blogova, predavanja itd.

 

Evo recimo ja do sada nisam video na ovom topicu kvalitetan post u kom se analizira Trampova politika i ideologija, vec se sve svodi na medjusobna prepucavanja i zatrpavanje teme Tviter postovima, You Tube snimcima sa ulice gde neko nekom nesto kaze, uvredi ga, potuce se, upuca ga i slicno. Ja takav isti sadrzaj mogu da nadjem na mestima kao sto su  Informer, Kurir i Telegraf i to uglavnom rubrike crna hronika.

 

Drustvene mreze jesu odlican izvor informacija, sto se dobro vidi kod omladine koja jeste u mnogim slucajevima bolje informisana od starije populacije koja gleda TV. Isto tako su i odlican izbor dezinformacija kada ta omladina utripuje da su Neo u drustvenom matrixu i ''oktriju ono sto niko ne zna'' (a ceo net to ''zna'') tipa teorije zavera, masoni, iluminati, antivax i slicno. 

 

Samo mi se cini da poslednjih meseci citav topic postaje Tviter junkyard (izvinite na takvom izrazu). Cisto da ne pomislis da imam nesto protiv tebe, ovo mislim i na ostale forumase, smatram da ti umes da napises lepe postove i das fine argumente.

 

Blogovi su isto kao i twitter, osim sto su twitter kratke informacije koje cesto vode do vesti (ja takve pratim). Blogovi ne moraju da budu relevantni izvor informacija. Twitt cesto vodi do zvanicnog izvora informacije. Citirajuci blogove ovde mislim da bi se napravila jos veca konfuzija jer bi isto kao i do sada dolazilo do problema prihvatanja informacije i relevantnosti autora. 

 

Sve jedno je da li ces ozbiljno pristupiti Trampovoj politici i ideologiji jer ne pricamo o nekom normalnom politicaru, nego o totalno sizofrenoj osobi. Politika mu nije jaca strana i donosi odluke koje mu se dopadnu i koje mu kolege ubace nusput, jer on o politici zna otprilike koliko i mi. Ideologija mu je tek upitna, jer njegova idelogija je njegov dzep, sve ostalo ima veze sa glasovima. Gura onu agendu koja mu nudi kolicinu obezbedjenih glasova. Jako je tesko racionalno pristupiti i ozbiljno diskutovati o neozibiljnoj osobi. 

 

Ako se secas prethodnog foruma, zavrsili smo na preko 1000 i kusur strana, do Trampa je bila nesto ispod 300, sve ostalo je zauzelo ove njegove (tada) dve i po godine. Doneo je cirkus, a to ne samo po forumu, nego po ulicama isto mozes da vidis. 

 

Kao sto postoje kvalitetni blogovi, youtube snimci, emisije... isto postoje i kvalitetni twittovi, ali njihov problem je sto nema puno diskusije osim par reci, pa to deluje sve neozbiljno. U sustini mogu da vode do ozbiljnog razmisljanja i mogi biti start za trazenje informacija. Ja sam isto tako razmisljala dok nisam pocela da gledam twittove, a ustvari mozes odabrati sta zelis da pratis. 

 

U krajnjem slucaju sam Tramp koji je obozavalac twitovanja je doveo do toga da to bude prva udarna tacka informisanja, jer on prvo napise tamo, a onda krece u akciju (posao ili kako god zvali to sto on radi). Pa berza se kroji po njegovom tviteraju. 

Edited by Baby
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

25 minutes ago, Down With The Sickness said:

Hteo bih samo da primetim da forumasi zabrinuti za zivot gradjana koji po pravilu UVEK imaju debeli kriminalni dosije (negde ih zovu kriminalci) pokazuju potpuno odsustvo empatije za ljude koji rade svoj posao i koje bi TI ISTI bez blama ZVALI da im pomognu ukoliko su u bilo kakvoj opasnosti.

 

I dok cak i u Srbiji svako zna imena kriminalaca George Floyda ili Jacoba Blake-a niko nikada nije cuo ni za jednog od prosecno 50 policajaca ubijenih godisnje na liniji duznosti (samo upucanih, inace 150-200 nastradalih). Ko vas yebe, to vam je posao, sto ne radite nesto drugo. Ne trebate nam. Zvacemo vas kad nam neko provali u kucu, preti, napada .......

 

 

Denise niko se ne buni kad policija ubije nekog ko je jasna pretnja policajcima, problem je kad policajac stavi koleno coveku na vrat koji ni po cemu ga ne ugrozava koji onda kuka i moli da skloni koleno jer ne moze da dise i da ce biti dobar, koji kad shvati da ce ga udaviti pocinje da priziva svoju mrtvu majku. Ili u slucaju Blake upucas ga sa sedam metaka iako cak i da je uzeo pistolj (koga nije bilo u kolima) ne bi mogao okrenut ledjima da ga upotrebi.

 

Inace kad vec pominjemo policiju, elem u Hong Kongu policajac posle ovoga puca rulji u NOGE:

1570196678_596c.jpg?resize=640,360&ssl=1

1570196678_596c.jpg?resize=640,360&ssl=1

 

I upuca nekog klinca, klinac preziveo, moze da hoda jedino ga ceka zatvor.

 

Sta bi americki policajci uradili? Pa verovatno pobili sve sto mrda.

 

@Angelia

 

Kakav bre open carry kad je policijski cas?!? Svi koji su na ulici automaski krse zakon a oni koji stetaju naoruzani krse ga jos vise, plus sto malac nije dovoljno star da seta pusku.

 

Inace klinac nije stitio svoju imovinu on zivi u drugom gradu mozda cak drzavi dosao sa nekom desnicarskom para milicijom da zavode red i mir, policija im davala vodu i jos i se zahvaljivala?!? umesto da ih odmah maknu sa ulica jer je na delu policijski cas??? 

 

E sad zamisli kako ce ovo da se odrazi, imas besne pre svega crnce koji smatraju da ih policija koka ko zeceve, pa onda vide da policija tolerise desnicarske naoruzane milicije tokom policijskog casa? Sta mislis da li ce i dalje da samo mlate skejtovima? Jok, ima i oni da nabave puce i eto ti "savrsene oluje".

 

 

 

Edited by MeanMachine
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...