Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Darko said:

Da, pucao je i pre nego što je ubio onog prvog lika koji ga je jurio. E sada, zašto je pucao - ne znamo za sada. Čak i ako se celo vreme branio - šta će klinac iz drugog grada sa automatskom puškom za vreme policijskog časa, uz sam blagoslov policije?

 

To je problem.

 

I tu dolazi do potpunog preokreta, vec je krenula masina za odbranu. Mali je andjelcic koji je prao grafite po Kenosi, a ubijeni ga je gadjao tvrdim predmetima (koji lete kao papir), pritom je jos seksualni prestupnik sa maloletnicom (doduse kada je on imao 18 godina), pa je zbog nevolja koje mu donosi reputacija resio da se preseli iz Teksasa u Winsconsin 17 godina posle toga. Samoodbrana od pedofila... 

 

EgYxaYzWAAAm_5A?format=jpg&name=medium

 

 

 

Inace je klinac zamislio da je pandur.

 

Ima i listu prestupa (valjda da bi bio bolji pandur mora da poznaje drugu stranu zakona):

 

Egb0ZrVUEAY173W?format=jpg&name=4096x409

Egb0aL7U8AI5ECG?format=jpg&name=4096x409

Egb0ar2U8AQl-gT?format=jpg&name=4096x409

 

Medjutim, izgleda da ce da upozna bolje onu stranu iza resetaka:

 

https://www.documentcloud.org/documents/7047188-Rittenhouse-2020KN003907-Complaint.html?fbclid=IwAR1y1cD7CPQCF3_tsxr5rnQrTekFtpgxcT7GkFu3uOleNDJTlGyN4Gx21mA

 

Ludilo jednog napaljenog klinca je kostalo tri ljudska zivota i jedno dvogodisnje dete ce rasti bez oca. 

 

Edit: ovi prekrsaji nisu od klinca, nego nekog ko se isto zove, ali je rodjen 1989... tako da, moja greska sto nisam proverila. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Baby said:

Smanjenje poreza je republikansa agenda oduvek. Znaci, nije nikakva Trampova politika, nego cisto partijska i desilo bi se bilo koji republikanac da je dosao na vlast. Ako bolje pogledas, svaka ta smanjenja su vodila ka povecavanju poreza jer je morao nekako da se nadoknadi minus koji proizvede (pogledaj kroz istoriju). 

 

Kina, hmm, zla imperija koja je iskoristila svoju jeftinu radnu snagu da prosperira na gramzivosti americkih kompanija... 

 

Trzisni rat koji na duze staze vraca profit nadole zbog poskupljenja proizvoda, pa samim tim i ponude i potraznje, cena i kupovne moci. 

 

 

E to je vec neka argumentacija protiv Trampove politike, dakle da, taj trzisni rat sa Kinom steti obicnim ljudima koji se bave biznisom, to znam iz iskustva ljudi koje poznajem a koji se bave dropshipingom (prodavanjem robe iz Kine preko neta) gde su im bas Trampove politike negativno uticale na profit i smanjenu prodaju, tako da nema tu nikakve zastite onih malih preduzetnika i biznisa koji samo zele da imaju dodatnu zaradu, vec surovi protekcionizam. 

 

15 hours ago, Baby said:

Da li smemo da pomenemo stetnost izlazenja iz pariskog sporazuma, zelja za kopanjem nafte po okeanima... ili je i to bitna stavka za ekonomski prosperitet Amerike koja ce dovesti do unistenja planete?

 

Naravno da smemo, i kad vec spominjes, pitanje je da li je zaista izlazak iz Pariskog sporazuma toliko stetan, posto ni ostale zemlje koje su ga potpisale apsolutno nista do sada nisu postigle, sve sto su zacrtali se nije ostvarilo, a globalna temperatura i dalje raste, pa se sve svelo na prazna obecanja kao sto obicno biva.

 

Pritom, cak i da se nesto pokusalo postici recimo ona trojka od 20%, da se smanji CO2, poveca udeo obnovljivih izvora energije i poveca energetska efikasnost, to i dalje nije moguce postici narocito zato sto obnovljivi izvori energije (sunce, vetar, voda) nisu toliko efikasni i jeftini u proizvodnji elektricne energije u odnosu na recimo nuklearnu energiju koja ne samo sto je efikasniji nego je i cistiji izvor elektricne energije, pa cak i jeftiniji na duzi rok. Ali to nijedan plan, politika ili fond ne uzimaju u obzir, poreski novac ne idu u fondove za nove nuklearne reaktore boljeg dizajna, vec se gura u solarne panele i vetrenjace samo kako bi se stekla slika u javnosti da su predsednik i vlada ecofriendly, posto je toj javnosti jos tamo u 20. veku ispran mozak od raznih hipi dipi pokreta da je nuklearno lose (ocigledno sa razlogom zbog Hladnog rata), pa se danas dodatno ta javnost plasi gledajuci udobno u svojoj fotelji serije tipa Chernobyl gde je citava taj nuklearna energija predstavlja kroz horor scene i muziku, iako je veci horor citava ona centralizovana birokratska SSSR struktura zajedno sa kompleksaskom kulturom ''mi smo bolji od Amera i ponosim se sto sluzim Sovjetski Savez''.

 

15 hours ago, Baby said:

U moru informacija koje se nalaze na internetu, preko blogova, vesti, FB, ostalih drustvenih mreza, raznih sajtova kojekakvih grupacija... twitter je najveci problem, koji je glavna oglasna tabla doticnog predsednika. Interesantno... 

 

Ne znam gde si to kod mene procitala da je Twitter najveci problem u odnosu na fb, blogove i vesti, kada sam cak napisao da je to jedno te isto - junkyard dnevnih vesti i crne hronike.

 

15 hours ago, Baby said:

Znaci, ova tema moze da se zatvori jer su i pitanju vesti i desavanja, isto tako i vesti iz bilo koje zemlje.

 

Ova tema je vezana generalno za USA na unutrasnjem i spoljasnjem planu, sto znaci da nije tema samo o vestima i desavanjima, vec i o dugorocnim politickim, drustvenim, ekonomskim, naucnim, tehnolskim i kulturnim trendovima, obrascima, strukturama, strategijama, mentalitetu i slicnom.

 

15 hours ago, Baby said:

Ako trazimo srecne vesti bicemo srecniji ili jos bolje, ako ignorisemo desavanja bicemo jos srecniji 🌻

 

Ali jedno si u pravu, dok nas nisu gurali da vodimo racuna o politici bili smo srecniji.

 

Da bi vodio racuna o politici i bio zoon politikon ne moram nuzno da pratim desavanja i vesti u dnevnoj stampi, na Tviteru, Facebook-u i forumu. Ne secam se da sam igde u biografiji Aristotela, Platona, Cicerona, Makijavelija, Dzefersona, Madisona i Frenklina procitao da su dane provodili citajuci i slusajuci vesti o politickim desavanjima u svetu, cak i kada su te vesti bile vezane za njih.

 

Dakle moze se biti zoon politikon i voditi racuna o politici ignorisanjem svakog moguceg tvita i video snimka sa protesta u SAD-a gde lik drugom liku razbija glavu i gde zena u vidu stereotipne Karen vristi na drugu zenu kako je odvratna crnkinja i trazi da prica sa menadzerom jer je ona bela pa je privilegovana. Sve se to moze + biti srecan.

 

15 hours ago, Plavi Golub said:

 

Ko cini to drustvo za koga su odluke korisne? Je li i ovo dole korisno? Ah, da tebe ne moze da potkaci ni u teoriji. Vazno je samo da nema poreza

 

https://www.timesofisrael.com/trumps-rnc-showcases-conspiracists-backer-of-husbands-controlling-wives-votes/

 

Sta sa onima za koje su njegove odluke nekorisne? Oni nisu deo drustva, generalno gledano, ono izabrani?

 

Je li ovako koristan po drustvo? Po sistemu ko nije za sebe, nije ni za druge? Bogami odose pare od poreza.

 

https://www.washingtonpost.com/politics/trump-company-secret-service-spending/2020/08/27/9331bd86-de36-11ea-8051-d5f887d73381_story.html?hpid=hp_no-name_trumpsecretservice-1150am%3Ahomepage%2Fstory-ans

 

 

 

Moj post je bio ilustracija toga da predsednik, premijer ili ministar ne mora nuzno da bude fin covek sa finom zenom i hrpom diploma kako bi dobro vodio zemlju, znaci moze biti najgore zlo pored sve svoje finoce. I da stoga nije to bitno, vec posledice njegovih odluka i politike, makar ono sto rekao u javnosti bilo pogresno i ruzno, ako je posledica nesto sto nije stetno i sto je korisno ljudima, kao smanjenje poreza koje u najvecem broju slucajeva jesu dobri za sve clanove drustva kako to istorija i empirija pokazuju.

 

Npr. vidimo da povecanje poreza i ekoloskih taksi nije dovelo da pada globalne temperature, cak stavise ispada da sto vise raste porez za climate change, paradoksalno raste i globalna temperatura, jako cudno ponasanje, ne bih smeo reci da tu ima neke korelacije, malo je suludo reci da papirni novac zagreva planetu ako se nalazi na pogresnom mestu, recimo u nekom Green fondu koji je deo nekog departmana vlade za kicenje nekog predsednika kako je good guy i bori se za planetu.

Edited by Veshtodel
Link to comment
Share on other sites

Postoji cela rekonstrukcija događaja jer je tužioc već podigao tužbu. Onaj prvi kog je ubio ga je gađao plastičnom kesom i promašio. Tako da Takerove priče o heroju padaju u vodu. Na nekim medijima se spominje još jedan iz te neke "garde kenoše" koji je prvi pucao na BLM i koji je i izazvao haos na ulici ali se taj ne spominje u tužbi tako da je moguće da je to i izmišljotina, videćemo šta će istraga otkriti do kraja. Da stvar bude gora izgleda da je on bio u kontaktu sa policijom i pre ubistava i policija ga nije ni legitimisala niti im je bilo sumnjivo što nosi automatsku pušku na leđima. Biće interesantno čuti i tog policajca šta mu je bilo na pameti dok je pričao sa "herojom" sa Fox News-a.

 

Nažalost to ludilo će Trampova ekipa da podgreva sve do izbora jer bolje o ovome da se priča, nego o koroni i ekonomiji. Ovde bar mogu da se brane lažima o komunistima i pljačkašima a na drugim temama nemaju ama baš ni jednu reč da kažu u svoju odbranu, čak ni laži im tamo ne mogu pomoći.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Veshtodel said:

Moj post je bio ilustracija toga da predsednik, premijer ili ministar ne mora nuzno da bude fin covek sa finom zenom i hrpom diploma kako bi dobro vodio zemlju, znaci moze biti najgore zlo pored sve svoje finoce. I da stoga nije to bitno, vec posledice njegovih odluka i politike, makar ono sto rekao u javnosti bilo pogresno i ruzno, ako je posledica nesto sto nije stetno i sto je korisno ljudima, kao smanjenje poreza koje u najvecem broju slucajeva jesu dobri za sve clanove drustva kako to istorija i empirija pokazuju.

 

Izgleda da za vodjenje drzave od 330 miliona ljudi nije potrebno gotovo nista sem con vestine, a za pisanje na forumu na istu temu treba procitana biblioteka spin literature. 

 

Lik je stavio delove familije u neposrednu vlast kao savetnike. Naravno da ce ih prozivati.

 

Ovaj ovde se bas ne slaze sa tobom glede toga sta predsenik treba da ima.

 

https://www.rollingstone.com/politics/politics-news/trump-magical-authorities-miles-taylor-joe-biden-endorsement-1046114/

 

Kako stojimo sa korupcijom, konfliktom interesa? Sve 5 dok je generalno dobar za neciju zadnjicu?

 

Sta sa populacijom koja ne moze da priusti odlazak u drugu drzavu zbog kontracepcije? Ko ih  sisa? Da li je normalno da se sa govornice poziva da jedna osoba glasa za sve punoletne u 2020 godini?

 

Gde je tu razlika u odnosu na druge religiozne vukojebine? U outfitu?

 

Kako to da svaka od ovih populistickih sirovina koje su navodno dobre za drustvo generalno ima na ledjima tesku korupciju, racune kojekuda? Sad to postalo normalno, pa sta? Glavno je da su poglavice koje ce oteti od drugih za nas, tj za sebe.

 

Je li to oslobodjenje od institucija ili bolje receno instrumentalizacija istih  cart blanche da se radi sta se hoce? To jest oni “izabrani”, a za ostale ce koristiti autokratiju koja je applicable u toj sredini. 

Edited by Plavi Golub
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Veshtodel said:

 

E to je vec neka argumentacija protiv Trampove politike, dakle da, taj trzisni rat sa Kinom steti obicnim ljudima koji se bave biznisom, to znam iz iskustva ljudi koje poznajem a koji se bave dropshipingom (prodavanjem robe iz Kine preko neta) gde su im bas Trampove politike negativno uticale na profit i smanjenu prodaju, tako da nema tu nikakve zastite onih malih preduzetnika i biznisa koji samo zele da imaju dodatnu zaradu, vec surovi protekcionizam. 

 

 

Pa kako da ti kazem, ja sam ovo prezvakala odavno na forumu, samim tim nisam smatrala da treba da cepam dlaku nacetvoro po milioniti put. Za tri godine se zatvorilo 100k malih biznisa, ljudi pocinju daju otkaze u korporacijama koje su cuvali samo zarad zdravstvene zastite i nekih buducih benefita i resavaju da se samozaposle po cenu nemanja osiguranja jer su u korporacijama uslovi nehumani i malo im je vise to preko glave. Sada ti isti ljudi upadaju u problem oko poslova kojim su se bavili jer je manje vise preprodaja i uglavnom vezana za Kinu. Gase se fabrike automobila. Sve u svemu, visoka zaposlenost moze da se zahvali tehnologiji, koja je smestila par miliona u sopstvene automobile sa znackom lyft i uber, druge odvela na ebay i etsy. Tramp je promenio neke uslove da se otvaraju radna mesta, ali zato ubio neke druge koje zatvaraju radna mesta. Evo sada se hvale kako su zaposlili 9 miliona ljudi?! WTF. Ljudi su se samo vratili na svoje trenutno obustavljene poslove zbog virusa. Ekonomiju mere berzom, a berzu kroje vestima i predvidjanjima, ne dostignucima. Cela drzava se pretvorila u jedan mol, samo se nesto valja i preprodaje, proizvodnja opada. Vecinu poslova odnose neke usluzne delatnosti kao na primer turizam, restorani i slicno. Kod mene ovde 60% njih se bavi real estatom?!?! ostalih 40% turizmom i prodavnicama. 

Malo je kasno za rat sa Kinom, o tome su trebali razmisljati pre jedno 30 godina kada je korporacijama zinulu d. za vecom zaradom, jer sada nema povratka, tj. ima, evo ga, samo ce imati duze posledice i naravno nisu trenutne. Ima tu mnogo sto sta da se doda. Nije sve skrenulo u vreme Trampa, mnogo ranije je, pa i u vreme Regana cak, ali ovaj je izgleda resio da dokusuri.

 

26 minutes ago, Veshtodel said:

Naravno da smemo, i kad vec spominjes, pitanje je da li je zaista izlazak iz Pariskog sporazuma toliko stetan, posto ni ostale zemlje koje su ga potpisale apsolutno nista do sada nisu postigle, sve sto su zacrtali se nije ostvarilo, a globalna temperatura i dalje raste, pa se sve svelo na prazna obecanja kao sto obicno biva.

 

 

Nisu postigle u cilju poboljsanja uslova, ali nisu nastavile istim tipom zagadjenja. Izlaskom iz PS je ovaj otvrio blanko da moze da radi sta hoce a to je silovanje busenja nafte po okeanima. Jos uvek mu ne daju, ali svako malo pominje. E to bi dokusurilo planetu nacisto. Jedno curenje i lagano bi poceli da se davimo, posto i ovako vazduh koji dobijamo iz okeana polako pocinje da nestaje. Globalna temperatura raste i na drugoj strani gde imas istu onu Kinu preko kojih svi, pa i oni sami prave pare, koja je zatrovala sve u blizoj i siroj okolini. Medjutim, dozvoliti dvema jakim drzavama da burgijaju po volji, pitanje je opstanka, mozda ne nase generacije, ali veoma ubrzanog. Nismo valjda toliko sebicni?

 

31 minutes ago, Veshtodel said:

Pritom, cak i da se nesto pokusalo postici recimo ona trojka od 20%, da se smanji CO2, poveca udeo obnovljivih izvora energije i poveca energetska efikasnost, to i dalje nije moguce postici narocito zato sto obnovljivi izvori energije (sunce, vetar, voda) nisu toliko efikasni i jeftini u proizvodnji elektricne energije u odnosu na recimo nuklearnu energiju koja ne samo sto je efikasniji nego je i cistiji izvor elektricne energije, pa cak i jeftiniji na duzi rok. Ali to nijedan plan, politika ili fond ne uzimaju u obzir, poreski novac ne idu u fondove za nove nuklearne reaktore boljeg dizajna, vec se gura u solarne panele i vetrenjace samo kako bi se stekla slika u javnosti da su predsednik i vlada ecofriendly, posto je toj javnosti jos tamo u 20. veku ispran mozak od raznih hipi dipi pokreta da je nuklearno lose (ocigledno sa razlogom zbog Hladnog rata), pa se danas dodatno ta javnost plasi gledajuci udobno u svojoj fotelji serije tipa Chernobyl gde je citava taj nuklearna energija predstavlja kroz horor scene i muziku, iako je veci horor citava ona centralizovana birokratska SSSR struktura zajedno sa kompleksaskom kulturom ''mi smo bolji od Amera i ponosim se sto sluzim Sovjetski Savez''.

 

 

Nuklearne elektrane su najmanji problem. Problemi su elektrane na fosilna goriva koja su i dalje u opticaju i to punom parom. U US elektrane na fosilna goriva uzimaju preko 65%, dok nuklearne elektrane s obizorom da su najveci proizvodjaci na svetu energije na taj nacin, samo 20%. 

 

36 minutes ago, Veshtodel said:

 

Ne znam gde si to kod mene procitala da je Twitter najveci problem u odnosu na fb, blogove i vesti, kada sam cak napisao da je to jedno te isto - junkyard dnevnih vesti i crne hronike.

 

 

Puno puta si pomenuo twitter kao problem i ostavljanje postova sa twittera. 

 

37 minutes ago, Veshtodel said:

Da bi vodio racuna o politici i bio zoon politikon ne moram nuzno da pratim desavanja i vesti u dnevnoj stampi, na Tviteru, Facebook-u i forumu. Ne secam se da sam igde u biografiji Aristotela, Platona, Cicerona, Makijavelija, Dzefersona, Madisona i Frenklina procitao da su dane provodili citajuci i slusajuci vesti o politickim desavanjima u svetu, cak i kada su te vesti bile vezane za njih.

 

 

Eh sada najbolje da si se vratio u Rimsko carstvo pa rekao da nisu gledali TV. Mislim, svet je ziv i sklon promenama, a valjda i mi idemo uz te promene. Mi nismo ni Dzeferson, ni Medison, ni Frenklin, nego stanovnici koji zive pod vlasti nekih koji bi trebalo da su izabrani da rade u nasu korist, pa valjda shodno stoga ako su nasi uposlenici da ih pratimo kako obavljaju svoj posao na svakodnevnoj bazi, inace lako moze firma da nam propadne ako pustimo da rade sta hoce. Btw, Tramp cita vesti i twitter po ceo dan...  a ja pratim sta govori, cak mi ni ne trebaju nikave ekstra vesti osim da mi nagoveste propusteno, tipa ovog:

 

https://www.ssa.gov/OACT/solvency/VanHollenSandersWydenSchumer_20200824.pdf

 

Quote

Dakle moze se biti zoon politikon i voditi racuna o politici ignorisanjem svakog moguceg tvita i video snimka sa protesta u SAD-a gde lik drugom liku razbija glavu i gde zena u vidu stereotipne Karen vristi na drugu zenu kako je odvratna crnkinja i trazi da prica sa menadzerom jer je ona bela pa je privilegovana. Sve se to moze + biti srecan

 

Cak mi ni za ovo ne trebaju vesti, samo izadjem na ulicu, ali nemam dokumentovano snimkom ili slicno. Ovo nije nesto sto moze da se vidi samo na vestima ili twittu, ima toga i u live production, kada recimo dodje moj komsija pa pita devojku sto radi u zgradi da li je upoznala drugaricu u hood-u i sta radi u belackoj zgradi (iako imamo nekoliko crnih komsija koji su mnogo veca gospoda od doticnog). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Veshtodel said:

...

Npr. vidimo da povecanje poreza i ekoloskih taksi nije dovelo da pada globalne temperature, cak stavise ispada da sto vise raste porez za climate change, paradoksalno raste i globalna temperatura, jako cudno ponasanje, ne bih smeo reci da tu ima neke korelacije, malo je suludo reci da papirni novac zagreva planetu ako se nalazi na pogresnom mestu, recimo u nekom Green fondu koji je deo nekog departmana vlade za kicenje nekog predsednika kako je good guy i bori se za planetu.

 

Možda se ovo mnogi samo-upituju: skoro 6 meseci avio saobraćaj je pao na 1-3% pre-virusnog, zbog raznih lockdown ljudske aktivnosti (saobraćaj kolima i uopšte) pao, kako niko ne izađe i ne reče šta se dešava sa klimom? Ovih 6 meseci opadanja ili čak zaustavljanja ljudskih aktivnosti i biznisa, nemoguće je bilo postići bilo kakvom naredbom na svetskom nivou.

Ako se to ne vidi i ne može da izmeri nečime što klimatski aktivisti imaju na raspolaganju,  kakva je bila svrha svih onih kongresa, simpozijuma,  svetskih samita, Grete?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Yoyogi said:

 

Možda se ovo mnogi samo-upituju: skoro 6 meseci avio saobraćaj je pao na 1-3% pre-virusnog, zbog raznih lockdown ljudske aktivnosti (saobraćaj kolima i uopšte) pao, kako niko ne izađe i ne reče šta se dešava sa klimom? Ovih 6 meseci opadanja ili čak zaustavljanja ljudskih aktivnosti i biznisa, nemoguće je bilo postići bilo kakvom naredbom na svetskom nivou.

Ako se to ne vidi i ne može da izmeri nečime što klimatski aktivisti imaju na raspolaganju,  kakva je bila svrha svih onih kongresa, simpozijuma,  svetskih samita, Grete?

I Greta se vratila u skolu - ludo vreme.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Sprivel said:


Pre nego sto su poceli da ga vijaju, mali je vec prangijao po ljudima.

 

Case closed. To je taj snimak prvog prangijanja, zbog kog su ga navodno "vijali", stagod da vijanje znaci, pretpostavljam proganjanje u cilju lomljenja lobanje. 

 

Nema vise nista nepoznato. Taj na koga je prvo pucao je iz Milvokija i clan je "Narodnog revolucionarnog pokreta - Milwaukee". Profesionalni, putujuci "protestant"

 

Ja naivno mislio da u Americi postoje Demokrate, Republikanci i Libertarijanci, kad ono, vidis .... postoje i Narodni Revolucionari. :roflmao: Hoce revoluciju - dobice .....

 

.

Edited by Down With The Sickness
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Yoyogi said:

 

Možda se ovo mnogi samo-upituju: skoro 6 meseci avio saobraćaj je pao na 1-3% pre-virusnog, zbog raznih lockdown ljudske aktivnosti (saobraćaj kolima i uopšte) pao, kako niko ne izađe i ne reče šta se dešava sa klimom? Ovih 6 meseci opadanja ili čak zaustavljanja ljudskih aktivnosti i biznisa, nemoguće je bilo postići bilo kakvom naredbom na svetskom nivou.

Ako se to ne vidi i ne može da izmeri nečime što klimatski aktivisti imaju na raspolaganju,  kakva je bila svrha svih onih kongresa, simpozijuma,  svetskih samita, Grete?

 

Svrha je bila upravo ovo sto se sada dogadja ......... pokusaj uvodjenje totalitarizma, jednoumlja i potpune kontrole gradjana, ali ne ide im bas najbolje. Narandzasti syebo koncepciju i srusio im LEGO kockice. Ljuti su, a na klimatske promene su potpuno zaboravili jer su bile samo zgodan alat, sada potpuno bespotreban.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Down With The Sickness said:

 

Svrha je bila upravo ovo sto se sada dogadja ......... pokusaj uvodjenje totalitarizma, jednoumlja i potpune kontrole gradjana, ali ne ide im bas najbolje. Narandzasti syebo koncepciju i srusio im LEGO kockice. Ljuti su, a na klimatske promene su potpuno zaboravili jer su bile samo zgodan alat, sada potpuno bespotreban.

 

Ne, ja sam više za to da klimatski aktivisti iskoriste ovu situaciju i pojačaju ili jasno prezentuju šta smanjenje ljudskih aktivnosti (ovo sada praktično uništava svet, nikakvi aktivisti ne bi mogli da dovedu do ovog pada aktivnosti, poslovnih i ličnih) donosi u smislu klime.

Da  izađu i kažu: ovi lockdowns and no travel, have done this and that. Look at the data (koje nemaju). Pa ovo im je situacija koju nikada više neće imati. A težili su nečemu ovakvom (Greta). 

Eto, tu im je. 6 meseci nije malo da se nešto izmeri instrumentima koje oni misle da imaju.

 

Što sada ne izađu i kažu "Šta je dobro, šta nam treba" kada to imaju posluženo na tanjiru?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Yoyogi said:

 

Ne, ja sam više za to da klimatski aktivisti iskoriste ovu situaciju i pojačaju ili jasno prezentuju šta smanjenje ljudskih aktivnosti (ovo sada praktično uništava svet, nikakvi aktivisti ne bi mogli da dovedu do ovog pada aktivnosti, poslovnih i ličnih) donosi u smislu klime.

Da  izađu i kažu: ovi lockdowns and no travel, have done this and that. Look at the data (koje nemaju). Pa ovo im je situacija koju nikada više neće imati. A težili su nečemu ovakvom (Greta). 

Eto, tu im je. 6 meseci nije malo da se nešto izmeri instrumentima koje oni misle da imaju.

 

Što sada ne izađu i kažu "Šta je dobro, šta nam treba" kada to imaju posluženo na tanjiru?

 

Ja potpuno shvatam sta ti hoces da kazes, ovo su prakticno eksperimentalni uslovi koje vise nikada nece imati kada je svet bukvalno stao na par meseci .......... 

 

 ........ ali, posto se tu nikada nije ni radilo o klimatskim promenama, to im to sada ne treba, zato sto "Projekat Idiotizacije" treba gurati dalje, a od klimatskih promena u ovom trenutku nemaju nikakve koristi, samo bi postigli kontraefekat i izazvali negativnu reakciju - da im se ljudi naebavaju mile majke sto im na svu ovu muku jos i Pipi Dugu Carapu tovare na grbacu.

 

Naredjenje iz CK je da se o klimi vise ne prica i da se Pipi vrati u skolu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Down With The Sickness said:

 

Ja potpuno shvatam sta ti hoces da kazes, ovo su prakticno eksperimentalni uslovi koje vise nikada nece imati kada je svet bukvalno stao na par meseci .......... 

 

 ........ ali, posto se tu nikada nije ni radilo o klimatskim promenama, to im to sada ne treba, zato sto "Projekat Idiotizacije" treba gurati dalje, a od klimatskih promena u ovom trenutku nemaju nikakve koristi, samo bi postigli kontraefekat i izazvali negativnu reakciju - da im se ljudi naebavaju mile majke sto im na svu ovu muku jos i Pipi Dugu Carapu tovare na grbacu.

 

Naredjenje iz CK je da se o klimi vise ne prica i da se Pipi vrati u skolu.

 

Nisam nesrećan da vidim ovakav komentar, o suštini. Politizacija, ne treba.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Baby said:

 

I tu dolazi do potpunog preokreta, vec je krenula masina za odbranu. Mali je andjelcic koji je prao grafite po Kenosi, a ubijeni ga je gadjao tvrdim predmetima (koji lete kao papir), pritom je jos seksualni prestupnik sa maloletnicom (doduse kada je on imao 18 godina), pa je zbog nevolja koje mu donosi reputacija resio da se preseli iz Teksasa u Winsconsin 17 godina posle toga. Samoodbrana od pedofila... 

 

 

Edit: ovi prekrsaji nisu od klinca, nego nekog ko se isto zove, ali je rodjen 1989... tako da, moja greska sto nisam proverila. 

 

:roflmao: ................. Baby je legenda, istovarila se po klincu i onda shvatila da se malo zabunila ....... usput proglasi klinca od 18 godina koji je imao devojku od 16 teškom pedofilčinom .... moj omiljeni forumaš.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Sta ce balavac sa AR-15 na ulici?

To je nekome normalno?

Alo, ljudi...:krstipd4:

 

Još je izgledao kao da je on komandir,  naređivao,  pokazivao rukom, usmeravao, bojim se da će neki drugi klinci pomisliti tako treba u građanskom ratu pa još i izaći sa military-grade puškama. Nekima će možda biti i idol.

 

Ameriko, Ameriko, kako si se do ovih trećesvetskih nizina Libije i Sirije zgovnala.

Link to comment
Share on other sites

 
:roflmao: ................. Baby je legenda, istovarila se po klincu i onda shvatila da se malo zabunila ....... usput proglasi klinca od 18 godina koji je imao devojku od 16 teškom pedofilčinom .... moj omiljeni forumaš.

Neka, sad ce mali postati devojka za sve medju zatvorskom populacijom. Tamo vole te borbene mlade lavove, zeljne slobode.
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Sprivel said:


Neka, sad ce mali postati devojka za sve medju zatvorskom populacijom. Tamo vole te borbene mlade lavove, zeljne slobode.

 

Koliko ja znam nismo rodbinski povezani, tako da stagod da mu se desi niti cu znati, niti me interesuje. 

Kao ni za hiljade uhapsenih "protestanata" sa druge strane i ove sto trceci za naoruzanim ljudima iznova dokazuju Darwnovu teoriju.

 

Opusteno, komentarisem sta vidim, juce i danas "(ne) radim od kuce" tako da ubijam vreme uz kaficu, cekam da mi se berza otvori za 20 minuta da malo pazarim, life is good.

Edited by Down With The Sickness
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako ovo radi u Americi, i kad nema nemira? Bio je ovaj post iz Japana  i pre, samo da kažem kakav je svaki dan u godini, 120 godina tradicija.

 

Do mene ima niža (1-6. razred) osnovna škola. Deca sama moraju da idu u školu i da se iz nje vrate.

 

2020school01.jpg

 

Posle škole, nema zadržavanja nego organizovano kući. Zabranjeno je decu dovoziti ili dovoditi u školu i iz škole. Moraju sama da dođu i odu. Naravno, grupe imaju vođe, najstarije učenike, na čelu i na začelju.

 

Rain or shine, čak i mala deca, moraju sama da odu u školu i sama da se vrate. 

 

2020school03.jpg

 

Tako, niz ulicu dok se ne otkače jedno po jedno kada dođu do svoje kuće.

Ujutro, ista procedura u obrnutom smeru.

 

Time država demonstrira da svaki član društva, i najmlađi, mogu da ispunjavaju svoje obaveze bezbedno.

 

Dokle nas to dovodi, ta samostalnost dece? Dotle da devojčice (tada 12 godina stare) idu iz Japana u Australiju, same, 10 sati leta.

 

2020gooz01.jpg

 

Promenile su po 3 voza, pa onda shinkansen od Nagoye do Osake, airport train, onda check-in.

 

Australijska stjuardesa, gospođa koja sama ne bi znala da napravi taj put, dala im je crtanke i krejone.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 
Koliko ja znam nismo rodbinski povezani, tako da stagod da mu se desi niti cu znati, niti me interesuje. 
Kao ni za hiljade uhapsenih "protestanata" sa druge strane i ove sto trceci za naoruzanim ljudima iznova dokazuju Darwnovu teoriju.
 
Opusteno, komentarisem sta vidim, juce i danas "(ne) radim od kuce" tako da ubijam vreme uz kaficu, cekam da mi se berza otvori za 20 minuta da malo pazarim, life is good.

Uh, kako volim kad neku u pricu nicim izazvan iznenada ubaci “ja kupujem akcije”. To me bas onako pali.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...