Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

7 hours ago, Darko said:

A uzrok samog protesta je valjda drugačiji način ophođenja policije prema crncima. Kao što reče MeanMachine, umesto da ih policija skloni, oni im još daju vodu i zahvaljuju im se. Ne videh nijednog crnca u toj grupi "zaštitnika". 

Uzrok samog protesta je politika, iliti za neke revolucija, oboriti sistem. Sve ostalo je prica za malu decu.

A sto se tice boje zastitinika, stvarno ti ne mogu pomoci nisam ih zagledale sa tom idejom, koliko crnaca vidis medju protestantima?

Ja znam da si recimo u Portlandu imao crnog zastitnika, pa ga ubili.

 

 

5 hours ago, Baby said:

 

Pa kako da ti kazem, ja sam ovo prezvakala odavno na forumu, samim tim nisam smatrala da treba da cepam dlaku nacetvoro po milioniti put. Za tri godine se zatvorilo 100k malih biznisa, ljudi pocinju daju otkaze u korporacijama koje su cuvali samo zarad zdravstvene zastite i nekih buducih benefita i resavaju da se samozaposle po cenu nemanja osiguranja jer su u korporacijama uslovi nehumani i malo im je vise to preko glave. Sada ti isti ljudi upadaju u problem oko poslova kojim su se bavili jer je manje vise preprodaja i uglavnom vezana za Kinu. Gase se fabrike automobila. Sve u svemu, visoka zaposlenost moze da se zahvali tehnologiji, koja je smestila par miliona u sopstvene automobile sa znackom lyft i uber, druge odvela na ebay i etsy. Tramp je promenio neke uslove da se otvaraju radna mesta, ali zato ubio neke druge koje zatvaraju radna mesta. Evo sada se hvale kako su zaposlili 9 miliona ljudi?! WTF. Ljudi su se samo vratili na svoje trenutno obustavljene poslove zbog virusa. Ekonomiju mere berzom, a berzu kroje vestima i predvidjanjima, ne dostignucima. Cela drzava se pretvorila u jedan mol, samo se nesto valja i preprodaje, proizvodnja opada. Vecinu poslova odnose neke usluzne delatnosti kao na primer turizam, restorani i slicno. Kod mene ovde 60% njih se bavi real estatom?!?! ostalih 40% turizmom i prodavnicama. 

Malo je kasno za rat sa Kinom, o tome su trebali razmisljati pre jedno 30 godina kada je korporacijama zinulu d. za vecom zaradom, jer sada nema povratka, tj. ima, evo ga, samo ce imati duze posledice i naravno nisu trenutne. Ima tu mnogo sto sta da se doda. Nije sve skrenulo u vreme Trampa, mnogo ranije je, pa i u vreme Regana cak, ali ovaj je izgleda resio da dokusuri.

 

Izvini jel mozes da pojasnis odakle ti ovi podaci u boldu? 

Pre pandemije smo imali najnizu nezaposlenost, pa mi nije jasno kako su se za tri godine zatvorile 100k malih biznisa i ljudi napustali velike korporacije?

Uz to lyft, uber se ne racunaju kao zaposleni, to je povremeni posao. Iako - ako zaradjuju dovoljno sto je to lose?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sprivel said:


Uh, kako volim kad neku u pricu nicim izazvan iznenada ubaci “ja kupujem akcije”. To me bas onako pali.

 

Ako mene pitas, bolje ti je da ubacis neku sicu na srbsku berzicu  nego sto si zivot posvetio svetskoj revoluciji i "Amerika i Engleska bice zemlja proleterska". Zdraviji je hobi, a moze i da se zaradi neka kinta. Nije to nista fancy kako ti zamisljas, ovde klinci jedva cekaju da napune 18 da otvore investing racun i da se ucipe sa onim sto su preko leta zaradili po samoposlugama i restoranima, to je ovde hobi, takoreci narodni obicaj ....... kao u Srbiji kladze. :s_d:

 

Nego da se vratimo na topikA, mada su Berza i Amerika nerazdvojni kao dva oka u glavi, Srbija i Crna Gora. :classic_biggrin:

Edited by Down With The Sickness
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

Izvini jel mozes da pojasnis odakle ti ovi podaci u boldu? 

Pre pandemije smo imali najnizu nezaposlenost, pa mi nije jasno kako su se za tri godine zatvorile 100k malih biznisa i ljudi napustali velike korporacije?

Uz to lyft, uber se ne racunaju kao zaposleni, to je povremeni posao. Iako - ako zaradjuju dovoljno sto je to lose?

 

30-40 miliona ljudi u Americi je izgubilo posao. Na ulici, nemaju odakle da plate rentu ili kredit za nekretninu. Šta ti shugar coat od te nesreće radiš?

Link to comment
Share on other sites

Gledao sinoc kraj sci-fi show-a - govor Trampa. Sad ne kazem da nije bilo nekih dobrih argumenta, ali lazi o koroni dodiruje vrh. :)

 

Da je sada pandemija krokodila koja grizu guzice publika od 1500 ljudi bi sedeli gologuzi. Sta je to, neki ponos, glupost? Ili sve zajedno? Pa da, inat, to je na vrhu zdravorazumskog razmisljanja, isto kao assumption. 

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Down With The Sickness said:

 

:roflmao: ................. Baby je legenda, istovarila se po klincu i onda shvatila da se malo zabunila ....... usput proglasi klinca od 18 godina koji je imao devojku od 16 teškom pedofilčinom .... moj omiljeni forumaš.

 

Nisam ga ja proglasila nego oni gde se ti informises. 

 

I nije imao devojku od 16 nego dete od 12, zato je pedofil, pa ti isti smatraju da je bas cool sto ga je klinac smaknuo. Da je po njima verovatno da je koknuo jos jedno dvadesetak, nabasao bi na nekog prestupnika jos, tim bolje... (ne znam kapiras li kada sam ironicna, a kada pisem ozbiljno, ocito ne)... 

1 hour ago, Angelia said:

Izvini jel mozes da pojasnis odakle ti ovi podaci u boldu? 

Pre pandemije smo imali najnizu nezaposlenost, pa mi nije jasno kako su se za tri godine zatvorile 100k malih biznisa i ljudi napustali velike korporacije?

Uz to lyft, uber se ne racunaju kao zaposleni, to je povremeni posao. Iako - ako zaradjuju dovoljno sto je to lose?

 

Ne mogu, izvini. Potrazi ih na oficijalnim sajtovima i statistikama. 

 

Nisam rekla da je lose nego da Tramp nije zasluzan za otvaranje radnih mesta, osim onih u drzavnoj sluzbi, sto je poprilicno zasluzan, posto je povecao birokratiju poprilicno. I to ima u oficijalnim sajtovima. 

 

edit: nezaposlenima se smatraju samo oni koji aktivno traze posao. Tako i mere stopu nezaposlenosti. Ako ne radis i ne trazis posao ne ulazis u statistiku nezaposlenih. 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoyogi said:

 

30-40 miliona ljudi u Americi je izgubilo posao. Na ulici, nemaju odakle da plate rentu ili kredit za nekretninu. Šta ti shugar coat od te nesreće radiš?

Zbog pandemije, a ne zbog ekonomske situacije od 3 godine, jer je ekonomija bila odlicna.

Fokusiraj se o cemu se prica.

18 minutes ago, Baby said:

 

Ne mogu, izvini. Potrazi ih na oficijalnim sajtovima i statistikama. 

 

Nisam rekla da je lose nego da Tramp nije zasluzan za otvaranje radnih mesta, osim onih u drzavnoj sluzbi, sto je poprilicno zasluzan, posto je povecao birokratiju poprilicno. I to ima u oficijalnim sajtovima. 

 

edit: nezaposlenima se smatraju samo oni koji aktivno traze posao. Tako i mere stopu nezaposlenosti. Ako ne radis i ne trazis posao ne ulazis u statistiku nezaposlenih. 

Nemam pojma gde na oficijalnim sajtovima bi trazila da su ljudi napustali korporacije zato sto su "uslovi nehumani". Mislim da toga nema u statistikama.

Zato sam te pitala da me uputus na izvore.

 

A sto se tice nezaposlenih - uzimaju statistiku prijavljenih (to aktivno traze posao je budalastina, uzimaju se oni koji su na socijalnoj pomoci, ili nadoknadi za nezaposlene), a ti mislisi da neko ko vozi za lyft i uber ne koristi drzavne fondove, nego se prijavljuje kao zaposleni? 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Angelia said:

Zbog pandemije, a ne zbog ekonomske situacije od 3 godine, jer je ekonomija bila odlicna.

Fokusiraj se o cemu se prica.

 

Da li sam ja rekla zbog cega tacno? Ne prebacuj mi interpretacije u tvojoj glavi. 

 

Inace, statistika moze da ti kaze, ako zelis naravno da je procitas da od sredine 2018 ekonomija usporava i to znatno. Da nije bilo pandemije, mnogo bolje bi se video zastoj. 

 

19 minutes ago, Angelia said:

Nemam pojma gde na oficijalnim sajtovima bi trazila da su ljudi napustali korporacije zato sto su "uslovi nehumani". Mislim da toga nema u statistikama.

Zato sam te pitala da me uputus na izvore.

 

 

Pitala si me za podatke o propasti firme i ekonomije i uputila sam te na zvanicne sajtove i statistiku.

 

Valjda neces traziti ovakve stvari u statistikama? Da, ako se izadje iz balona moze svasta i da se vidi na licu mesta. Napustaju mnogi, ali se zaposljavaju neki novi, korporacije nece propasti. 

 

19 minutes ago, Angelia said:

A sto se tice nezaposlenih - uzimaju statistiku prijavljenih (to aktivno traze posao je budalastina, uzimaju se oni koji su na socijalnoj pomoci, ili nadoknadi za nezaposlene), a ti mislisi da neko ko vozi za lyft i uber ne koristi drzavne fondove, nego se prijavljuje kao zaposleni? 

 

Ne prijavljuju se kao zaposleni nego placaju taksu kao zaposleni na zaradu. Cim imas zaradu na koju placas taksu si zaposlen, ma kogod te je zaposlio ili si se uposlio sam. Pare moraju nekud da prodju, a oni moraju da pravdaju te pare, sve dok ne primaju kes na ruke. 

 

Da dodam samo. Benefite mogu da koriste svi oni koji imaju manju zaradu od propisane za odredjene benefite, iako nesto mi se cini da pokusavas da kazes kako uber i lyft vozaci eto bas lepo uzimaju pare za nezaposlene a na mufte vozikaju okolo... 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

 

Nisam rekla da je lose nego da Tramp nije zasluzan za otvaranje radnih mesta, osim onih u drzavnoj sluzbi, sto je poprilicno zasluzan, posto je povecao birokratiju poprilicno. I to ima u oficijalnim sajtovima. 

 

 

Ne mogu da nadjem, zapravo ono sto ja nalazim je da je Trump smanjio zaposljavanje u drzavnoj sluzbi 3 puta, a povecao u proizvodnji 5 puta, u odnosu na Husseina Obamu.

 

Zato bih te zamolio za link "oficijelnih sajtova".

 

To je i neki nepisani kucni red na forumu, bar je bio na prethodnom, mislim da je i na ovom. Zahvaljujem.

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Down With The Sickness said:

 

Ne mogu da nadjem, zapravo ono sto ja nalazim je da je Trump smanjio zaposljavanje u drzavnoj sluzbi 3 puta, a povecao u proizvodnju 5 puta, u odnosu na Husseina Obamu.

 

Zato bih te zamolio za link "oficijelnih sajtova".

 

To je i neki nepisani kucni red na forumu, bar je bio na prethodnom, mislim da je i na ovom. Zahvaljujem.

 

biz.gov

 

Idi pa trazi sta te interesuje... 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Plavi Golub said:

Kako to da svaka od ovih populistickih sirovina koje su navodno dobre za drustvo generalno ima na ledjima tesku korupciju, racune kojekuda? Sad to postalo normalno, pa sta? Glavno je da su poglavice koje ce oteti od drugih za nas, tj za sebe.

 

Je li to oslobodjenje od institucija ili bolje receno instrumentalizacija istih  cart blanche da se radi sta se hoce? To jest oni “izabrani”, a za ostale ce koristiti autokratiju koja je applicable u toj sredini. 

 

Ne znam zasto se toliko trudis da mi postavis pitanja oko kojih se sa tobom uglavnom slazem, posto sam ja za Trampa koliko si i ti.
 
Moj post je bio samo pitanje za razmisljanje o tome da li je los predsednik onaj koji je nekulturan u javnosti, a posledice njegove politike su relativno dobre, ili je los onaj koji je fin i pristojan, a cije su posledice lose. To je sve.
 
9 hours ago, Baby said:

Nuklearne elektrane su najmanji problem. Problemi su elektrane na fosilna goriva koja su i dalje u opticaju i to punom parom. U US elektrane na fosilna goriva uzimaju preko 65%, dok nuklearne elektrane s obizorom da su najveci proizvodjaci na svetu energije na taj nacin, samo 20%. 

 

Nije ovde rec o tome da su termonuklearke problem, vec da je politika drzavnog finansiranja zelenih tehnologija problematicna zato sto ne resava problem (doprinosi i privatni sektor tome i generalno antinuklearni mindset).

 

Koliko znam nijedan predsednik od 80ih nije pricao kako treba novac ulagati u nuklearnu energiju kako bi se smanjili efekti globalnog zagrevanja, ni Obama, ni Bus, ni Klinton ni ostali. Pa cak ni Tramp (mada su neki progresivni mediji pisali kako boostuje nuklearke, samo sto nije otvoreno nikad rekao da nuklearke mogu pozitivno uticati na smanjenje globalnog zagrevanja posto on u isto ne veruje). Pricalo se samo o tome kako se mora zaustaviti globalno zagrevanje ulaganjem u zelene tehnologije (sunce, vetar, voda) i to samo da bi se zadovoljilo javno mnjenje koje resenje vidi u zelenom, a problem u nuklearnom posto ima strah od istog.
 
9 hours ago, Baby said:

Puno puta si pomenuo twitter kao problem i ostavljanje postova sa twittera. 

 

Pa da su se ostavljali postovi sa Facebook-a, onda bih pominjao Facebook kao problem.

 

7 hours ago, Yoyogi said:

Možda se ovo mnogi samo-upituju: skoro 6 meseci avio saobraćaj je pao na 1-3% pre-virusnog, zbog raznih lockdown ljudske aktivnosti (saobraćaj kolima i uopšte) pao, kako niko ne izađe i ne reče šta se dešava sa klimom? Ovih 6 meseci opadanja ili čak zaustavljanja ljudskih aktivnosti i biznisa, nemoguće je bilo postići bilo kakvom naredbom na svetskom nivou.

Ako se to ne vidi i ne može da izmeri nečime što klimatski aktivisti imaju na raspolaganju,  kakva je bila svrha svih onih kongresa, simpozijuma,  svetskih samita, Grete?

 

Nikakva. Glumljenje dobrotvora koji su toboze zabrinuti za planetu.

 

Otud bi se izlazak iz Pariskog sporazuma mogao i ovako razumeti - kao odbijanje resavanja klimatskih promena na centralizovan nacin i prepustanje resavanju problema klimatskih promena decentralizovanom trzistu (ovo nije namerno ovako, nego indirektna nenameravana posledica). Paradoksalno, Tramp koji je otvoreno znao lupetati protiv nauke i smanjio je drzavne izdatke za istu (sto cak i nije lose, jer se tako naucnici mogu lepo osloniti ''u se i u svoje finansijsko kljuse'' umesto da zavise od drzavne krave muzare, narocito oni tkz. ''drustveni naucnici'' koji se bave rasama, klasama, narodima, nacijama, rodovima, identitetima i slicnim fantazijama), doveo je do toga da se problem klimatskih promena smesti u decentralizovan sistem koji u prinicpu bolje resava kompleksne probleme u odnosu na centralizovan. Naravno, to bi bilo idealno da isti taj Tramp onda nije krenuo da favorizuje ugalj i naftu, sto je svakako lose za planetu.

 

Doduse za resavanje globalnog zagrevanja i klimatskih promena i pronalazenja cistijeg energetskog resanja nije dovoljno samo prepustiti stvari trzistu koje samo evoluira na slican nacin kao sto milionima godina evoluiraju ziva bica i ekosistemi (sami od sebe dakle, bez upliva Tvorca i njegovog metafizickog kabineta sa sve clanovima vlade), vec je potrebno malo gurkanja (nudging) kako bi to rekli bihevioralni ekonomisti i libertarijanski paternalisti, jer rekoh, ogroman procenat javnosti ima antinuklearne stavove i iskrivljenu sliku o nuklearnoj tehnologiji.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Veshtodel said:

 

Pa da su se ostavljali postovi sa Facebook-a, onda bih pominjao Facebook kao problem.

 

 

Mozes od sada da pominjes i Facebook jer je gospodza kombinovala jutros twitter i facebook u istom postu. :roflmao:

 

Lansiranje anonimnih debila sa Fejsbuka na forumu je proslo neslavno jer je gospodza morala da se izvinjava za lazne podatke koje je anonimna budala sa fejsbuka objavila. :s_d:

Link to comment
Share on other sites

Tek sad ovo vidim. Pokušavaju na silu da nateraju ženu da podigne ruku u vis. Kakvi bolesnici...

 

Da ne bude da podržavam Trampa i celu bulumentu oko njega, ali ni ovi BLM "liberali" nisu mnogo bolji. Ovakvim delovanjem će samo produbiti razliku i mržnju između belaca i crnačke populacije. Obični levi totalitaristi...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Veshtodel said:

Nije ovde rec o tome da su termonuklearke problem, vec da je politika drzavnog finansiranja zelenih tehnologija problematicna zato sto ne resava problem (doprinosi i privatni sektor tome i generalno antinuklearni mindset).

 

Koliko znam nijedan predsednik od 80ih nije pricao kako treba novac ulagati u nuklearnu energiju kako bi se smanjili efekti globalnog zagrevanja, ni Obama, ni Bus, ni Klinton ni ostali. Pa cak ni Tramp (mada su neki progresivni mediji pisali kako boostuje nuklearke, samo sto nije otvoreno nikad rekao da nuklearke mogu pozitivno uticati na smanjenje globalnog zagrevanja posto on u isto ne veruje). Pricalo se samo o tome kako se mora zaustaviti globalno zagrevanje ulaganjem u zelene tehnologije (sunce, vetar, voda) i to samo da bi se zadovoljilo javno mnjenje koje resenje vidi u zelenom, a problem u nuklearnom posto ima strah od istog.

 

Ja se apsolutno slazem sa ovim. Niko nista nije uradio, ali bar se prenosilo na javnost da postoji problem koji je tu i treba ga resavati. I treba ih sve kritikovati zbog toga. U vreme Busa i Klintona problem zagrevanja je bio manji, sada samo raste, a onda na sve dodje neko ko kaze "e zabole nas za planetu, daj da uzmemo sta se uzeti da" i stvara naopaku svest kod i ovako naopake svesti ne tako malog broja stanovnistva. 

 

Medjutim, desava se nesto i sto nije pred kamerama i ne pravi se cirkus od toga:

 

https://obamawhitehouse.archives.gov/the-press-office/2015/11/06/fact-sheet-obama-administration-announces-actions-ensure-nuclear-energy

 

Cak i Tramp zastupa ideju na energiju na nuklearno gorivo, ali nafta je nafta i sve ostalo ce da se rabi na naftu i kopaj gde god mozes. Sud ga je zaustavio na kratko, ali on se ne zaustavlja tako lako (masa x ubrzanje)

 

https://www.nytimes.com/2019/03/30/climate/trump-oil-drilling-arctic.html

 

https://www.washingtonpost.com/climate-environment/2020/08/17/trump-drilling-arctic-national-wildlife-refuge-alaska/

 

Quote

Pa da su se ostavljali postovi sa Facebook-a, onda bih pominjao Facebook kao problem.

 

Izvini sto nisam ukljucila moj citac misli na daljinu...  😄 

37 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

 

Znaci opet lazes? Koji ti je ovo put i zasto lazes?

 

Ne, nego necu da gubim vreme trazeci da zadovoljim tvoje interesovanje, ima milijadu tabela. Sve imas tamo.

 

Ako uopste znas sta sve spada u government poslove, a da to nije office WH... 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Veshtodel said:

 

E to je vec neka argumentacija protiv Trampove politike, dakle da, taj trzisni rat sa Kinom steti obicnim ljudima koji se bave biznisom, to znam iz iskustva ljudi koje poznajem a koji se bave dropshipingom (prodavanjem robe iz Kine preko neta) gde su im bas Trampove politike negativno uticale na profit i smanjenu prodaju, tako da nema tu nikakve zastite onih malih preduzetnika i biznisa koji samo zele da imaju dodatnu zaradu, vec surovi protekcionizam. 

 

 

Nemam nista protiv ljudi koji PREprodaju stvari koje se proizvode u Kini na netu. U Srbiji se to zove preprodavac sa buvljaka. Medjutim, sve dok neko moze sebi da obezbedi posao i od toga zivi, a legalno je - ja to pozdravljam. 

 

Medjutim, kod tebe vidim jednu jednostranost u svakom postu koji se dotice slobodne trgovine. Pa me zanima zasto ne vidis drugu stranu.

 

Dao bih ti jedan primer iz Srbije. Radi se o uspesnim Youtuberima, mislim da su iz Paracina, braca Almazan. U Srbiji ta familija zivi nekoliko stotina godina, kuriozitet - poreklom su Spanci. Imaju sjajne kulinarske recepte sa desetinama miliona pregleda, sasvim pristojna zarada, zapravo odlicna i za zapadne uslove. Usput prodaju kvalitetne, rucno radjene kulinarske nozeve, satare i fenomenalne daske za secenje od prvoklasnog drveta. Predstavljaju Srbiju i njene "kulinarske i prirodne lepote" svetu na zaista predivan nacin i to milioni posetilaca komentarisu.

 

Njihovi proizvodi, kao ekskluzivni i brendirani su prilicno skupi i namenjeni ocigledno stranim trzistima.

 

Imaju jedan problem.  Kinezi ih ubijaju sa jeftinim i nekvalitetnim replikama pod njihovim imenom u toj meri da su narudzbine bili primorani primati samo u direktnom kontaktu preko fejsbuka ili njihovog Youtube kanala uz obaveznu napomenu gdegod mogu da stave da su samo tako naruceni proizvodi originalni, a da su sve ostalo prevare i jeftine, zardjale posle prvog pranja - kopije "brace" Kineza.

 

Da li sada treba da ti objasnjavam koliko takvih malih biznisa iz Amerike gube milijarde dolara od pirata i lopova iz Kine i koliko bi ljudi mogli zaposliti kada bi komunisticka partija Kine preuzela svoje medjunarodne obaveze i uradila nesto protiv gangster-ekonomije? Mislim da tebi ne treba to objasnjenje.

 

Dakle moje pitanje je zasto ti to ne vidis ili ne zelis da vidis?

 

 

Edited by Down With The Sickness
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Da li sam ja rekla zbog cega tacno? Ne prebacuj mi interpretacije u tvojoj glavi. 

 

Inace, statistika moze da ti kaze, ako zelis naravno da je procitas da od sredine 2018 ekonomija usporava i to znatno. Da nije bilo pandemije, mnogo bolje bi se video zastoj. 

A ti se fokusiraj kome je to bio odgovor, jer nije tebi.

Inace jel mozes i neki relevantan izvor za izjavu da od sredine 2018 ekonomija usporava i to znatno?

 

1 hour ago, Baby said:

 

Pitala si me za podatke o propasti firme i ekonomije i uputila sam te na zvanicne sajtove i statistiku.

Ja te stvari ne vidim u statistici pa te lepo pitam gde si to videla.

 

1 hour ago, Baby said:

Valjda neces traziti ovakve stvari u statistikama? Da, ako se izadje iz balona moze svasta i da se vidi na licu mesta. Napustaju mnogi, ali se zaposljavaju neki novi, korporacije nece propasti. 

Znaci proizvoljne procene?

 

1 hour ago, Baby said:

 

Da dodam samo. Benefite mogu da koriste svi oni koji imaju manju zaradu od propisane za odredjene benefite, iako nesto mi se cini da pokusavas da kazes kako uber i lyft vozaci eto bas lepo uzimaju pare za nezaposlene a na mufte vozikaju okolo... 

Vecina tih vozaca je neko ko taj posao vidi kao dodatnu zaradu, a ne kao full time zaposleni. Tako da i ovo tvoje "mufte" je cisto podmetanje.

Isto kao sto mnogi koji ima takve poslove, ne prijavljuju bas svaki cent za porez, to znam zasigurno.

Link to comment
Share on other sites

Evo jedan odlican tekst koji je napisao Milan Cirkovic o postmodernizmu, socijalnom konstruktivizmu i politici identiteta (kopirao sam samo deo, ostatak na linku):

Kako je Borhes pre pola veka raskrinkao postmodernizam

...Ovo se naročito odnosi na, nažalost veoma aktuelnu pošast tzv. intersekcionalnosti, koja se prvi put pojavljuje u radu Krenšoove iz 1989. godine, a u novije vreme doživljava pravu eksploziju u javnosti i van akademskih krugova (napisao bih i „renesansu“, samo da zagovornici intersekcionalnosti nisu u toj meri neprijatelji istorijskih tekovina renesanse kao što su individualizam, racionalnost, Kopernikanska revolucija i naučni metod).

 

Intersekcionalnost se nadovezuje na postmodernističku opsesiju „odnosima moći“ za koju je najodgovorniji Mišel Fuko, a koja je glavna odlika čitave tzv. kritičke teorije i njenih najrazličitijih verzija, te na njima zasnovanih politika identiteta. U poslednje dve decenije, naročito prominentan postao je kritički konstruktivizam, posebno u primeni na obrazovanje i obrazovne institucije. Kao što naziv sugeriše, u pitanju je spoj kritičke teorije i šire paradigme društvenog konstruktivizma. U svojim jačim verzijama, on ne samo da negira autonomiju činjenica o svetu („kiša je padala u Beogradu na dan 14. aprila 2018“ je istinito ili ne, nezavisno od identiteta ili socioekonomskog statusa govornika), već negira i samo postojanje takvih činjenica, pošto ne postoji ništa van društvene i kulturne matrice (čak i apstrakne matematičke istine, poput 2 + 2 = 4, su „kulturno uslovljene“ i „određene odnosima moći“).

Naravno, ova halucinantna opsesija potpuno zanemaruje druge, realne probleme i promoviše izrazito infantilan pogled na svet. Ako je sve pojednostavljeno, svet se deli na žrtve i opresore, 0 ili 1, tu nema mesta ni za kakav ozbiljni, nijansirani i kompleksni stav, te na istom zasnovanu akciju. Kako recimo Matt Taibi, jedan od najistaknutijih levičarskih kritičara postmodernističkih opsesija ističe, ovakav pogled na svet već je uništio najveći deo novinarstva promocijom nakazne ideje da je sloboda govora isto što i nasilje i da ljude treba ubediti da se bukvalno osećaju neprijatno i nebezbedno ako su izloženi drugačijim idejama.

 

Intersekcionalnost je na samom vrhu piramide bizarnosti u vrlom novom svetu kritičkog konstruktivizma. Ona sugeriše da je pobednik u „olimpijadi represije“ onaj društveni akter koji predstavlja najviše izabranih (nametnutih?) kategorija represiranih grupa: ne samo žena, već i žena sa invaliditetom; ne samo žena sa invaliditetom, nego žena domorodačkog porekla sa invaliditetom, itd. Zapaziti da ovde uopšte nije reč o diskriminaciji, kako dobronamerni ljudi koji se po prvi put sreću sa bizarnostima ovih kvazifilozofskih doktrina obično pomišljaju. Intersekcionalnost je, kako sledbenici uvek naglašavaju (a sa čim se sprdao, između ostalih, i Noam Čomski), teorija: oni se ne bave prljavim, prizemnim, ovozemaljskim, navodno „stvarnim“ problemima kao što je realna diskriminacija u realnom svetu. Čak i ako osoba sa najviše „intersekcionalnih bodova“ nikad u realnom životu ne pretrpi diskriminaciju, čak i ako, naprotiv, ima beneficije od jednog ili više programa afirmativne akcije, čak ako i dođe na visoke funkcije u akademiji, državnom aparatu, vojsci (!), Nasi (!!), i slično – to se ništa ne računa, perspektiva te osobe je zauvek i potpuno određena intersekcionalnošću njene (navodne) opresije. Ako vam se tu nešto čini nelogično, u dobrom ste društvu...

 

https://talas.rs/2020/08/28/kako-je-borhes-pre-pola-veka-raskrinkao-postmodernizam/

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Veshtodel said:
Ne znam zasto se toliko trudis da mi postavis pitanja oko kojih se sa tobom uglavnom slazem, posto sam ja za Trampa koliko si i ti.
 
Moj post je bio samo pitanje za razmisljanje o tome da li je los predsednik onaj koji je nekulturan u javnosti, a posledice njegove politike su relativno dobre, ili je los onaj koji je fin i pristojan, a cije su posledice lose. To je sve.


Sporan mi je to kriterijum odredjivanja relativnog dobrog  i loseg u politici za to sam te  i pitala i mislim da se razilazimo oko toga. 
 

Odredjene vrste ponasanja odaju licnosti koje nisu pogodne da se bave nekim poslom. I za banalnije poslove u svetu se trazi da si pod libelu. I ne moze svako da radi sve. Tako da ako prdne, podrigne ili pljune gde ne treba (izvinjenje gadljivima) ne smatra me se. 

Ako pokazuje druge patologije nije tesko ekstrapolirati kako to moze da utice na neciji zivot ako se nadje na mestu za koje nema kapacitet, a ni samosvest da mu/joj tu nije mesto. Nije da svet svako malo ne iskijavava hodajuce poremecaje koje na vlast dovodi kombinacija na pare i moc alavih oportunista, i podanika kulta.

 

Ako funkciju koristi za bogacenje sebe i kruga oko sebe ispod radara prebacivanjem javnih para sistemom leve ruka desni dzep, a stanovnistvo vraca u vreme pre “Matije Gubca” saljuci mu podsvesnu poruku kako je tu jer nesposobno to mi smeta.

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Baby said:

 

Ne, nego necu da gubim vreme trazeci da zadovoljim tvoje interesovanje, ima milijadu tabela. Sve imas tamo.

 

Ako uopste znas sta sve spada u government poslove, a da to nije office WH... 

 

Znaci opet lazes. Ti na laz odgovaras novom lazi.

 

Ja vrlo dobro znam sta je government job zato sto sam na jednom takvom od 2005 i to bas u federal government. :roflmao: Mada sam znao i pre toga, naravno.

 

Znaci ti si bez problema nasla tabelu koja pokazuje da je Trump trpao radnike u drzavnu sluzbu kao blesav, a mene upucujes na milijardu tabela :roflmao:

 

Zasto bih ja uopste trazio kada znam da LAZES? Jer, takva "tabela" ne postoji.

 

Zar nije jednostavnije da ti OPET NADJES TU "TABELU" pa nam je lepo prezentiras ......... i onda cu ja da se lepo zapalim? :s_d: Ovde. Javno. Live stream.

Edited by Down With The Sickness
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Angelia te isto zamolila da joj posaljes dokaz tvoje sasvim druge lazovske tvrdnje ....... i nju si uputila na milijardu tabela. :classic_biggrin: I oficijelne sajtove. :roflmao:

 

Jos uvek nam dugujes objasnjenje za prethodnu laz da smo ovde napisali kako su crnci marksisti. Slagala si, malo se povukla sa foruma i sada kreces u novi ciklus. A trebalo je samo da kazes ko je to rekao i gde na forumu to mozemo videti. Ybg, tu nisi mogla uputiti na milijarde tabela i oficijelne sajtove. :s_d:

 

To znaci da se moze slobodno na forumu tvrditi zemlja ravna/vakcine ubijaju/5Gmasakrira ........ i uputiti na milijarde tabela i oficijelne sajtove. Koje? Idi pa trazi

 

Pisanje na forumu je privilegija koja bi trebalo da ide sa nekom odgovornoscu. I lazi bi trebale biti sankcionisane, posebno kada je ocigledno da je to forumasev jedini nacin komunikacije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Veshtodel said:

Evo jedan odlican tekst koji je napisao Milan Cirkovic o postmodernizmu, socijalnom konstruktivizmu i politici identiteta (kopirao sam samo deo, ostatak na linku):

Kako je Borhes pre pola veka raskrinkao postmodernizam

...Ovo se naročito odnosi na, nažalost veoma aktuelnu pošast tzv. intersekcionalnosti, koja se prvi put pojavljuje u radu Krenšoove iz 1989. godine, a u novije vreme doživljava pravu eksploziju u javnosti i van akademskih krugova (napisao bih i „renesansu“, samo da zagovornici intersekcionalnosti nisu u toj meri neprijatelji istorijskih tekovina renesanse kao što su individualizam, racionalnost, Kopernikanska revolucija i naučni metod).

 

Intersekcionalnost se nadovezuje na postmodernističku opsesiju „odnosima moći“ za koju je najodgovorniji Mišel Fuko, a koja je glavna odlika čitave tzv. kritičke teorije i njenih najrazličitijih verzija, te na njima zasnovanih politika identiteta. U poslednje dve decenije, naročito prominentan postao je kritički konstruktivizam, posebno u primeni na obrazovanje i obrazovne institucije. Kao što naziv sugeriše, u pitanju je spoj kritičke teorije i šire paradigme društvenog konstruktivizma. U svojim jačim verzijama, on ne samo da negira autonomiju činjenica o svetu („kiša je padala u Beogradu na dan 14. aprila 2018“ je istinito ili ne, nezavisno od identiteta ili socioekonomskog statusa govornika), već negira i samo postojanje takvih činjenica, pošto ne postoji ništa van društvene i kulturne matrice (čak i apstrakne matematičke istine, poput 2 + 2 = 4, su „kulturno uslovljene“ i „određene odnosima moći“).

Naravno, ova halucinantna opsesija potpuno zanemaruje druge, realne probleme i promoviše izrazito infantilan pogled na svet. Ako je sve pojednostavljeno, svet se deli na žrtve i opresore, 0 ili 1, tu nema mesta ni za kakav ozbiljni, nijansirani i kompleksni stav, te na istom zasnovanu akciju. Kako recimo Matt Taibi, jedan od najistaknutijih levičarskih kritičara postmodernističkih opsesija ističe, ovakav pogled na svet već je uništio najveći deo novinarstva promocijom nakazne ideje da je sloboda govora isto što i nasilje i da ljude treba ubediti da se bukvalno osećaju neprijatno i nebezbedno ako su izloženi drugačijim idejama.

 

Intersekcionalnost je na samom vrhu piramide bizarnosti u vrlom novom svetu kritičkog konstruktivizma. Ona sugeriše da je pobednik u „olimpijadi represije“ onaj društveni akter koji predstavlja najviše izabranih (nametnutih?) kategorija represiranih grupa: ne samo žena, već i žena sa invaliditetom; ne samo žena sa invaliditetom, nego žena domorodačkog porekla sa invaliditetom, itd. Zapaziti da ovde uopšte nije reč o diskriminaciji, kako dobronamerni ljudi koji se po prvi put sreću sa bizarnostima ovih kvazifilozofskih doktrina obično pomišljaju. Intersekcionalnost je, kako sledbenici uvek naglašavaju (a sa čim se sprdao, između ostalih, i Noam Čomski), teorija: oni se ne bave prljavim, prizemnim, ovozemaljskim, navodno „stvarnim“ problemima kao što je realna diskriminacija u realnom svetu. Čak i ako osoba sa najviše „intersekcionalnih bodova“ nikad u realnom životu ne pretrpi diskriminaciju, čak i ako, naprotiv, ima beneficije od jednog ili više programa afirmativne akcije, čak ako i dođe na visoke funkcije u akademiji, državnom aparatu, vojsci (!), Nasi (!!), i slično – to se ništa ne računa, perspektiva te osobe je zauvek i potpuno određena intersekcionalnošću njene (navodne) opresije. Ako vam se tu nešto čini nelogično, u dobrom ste društvu...

 

https://talas.rs/2020/08/28/kako-je-borhes-pre-pola-veka-raskrinkao-postmodernizam/

 

 

Ovo je najveca opasnost sa kojom se covecanstvo ikada suocilo i sto se mene tice ima jaci destruktivni potencijal od komunizma, fasizma i bilo kakve pandemije, verovatno i zajedno.

 

Ovo jesu novi Crveni Kmeri, na globalnom nivou. :classic_ninja: Mozga bez.

 

Nazalost, 98% ljudi uopste ne zna o cemu se tu radi. A ja nazalost zivim u jednoj od top 5 zemalja (mozda i 3) u kojoj bolest postmodernizma najvise hara. Tu su Svedska kao broj 1, Novi Zeland ....... 

 

No, to su beznacajne drzave. Usli su u kongres USA ......... a Sanders je trebalo da ih uvede i u Belu Kucu. Bajden je nemocan da im se suprostavi, a pitanje je koliko bi i hteo ako bi dobio uveravanja da ce biti bezbedan u svom podrumu, sa svojom sestrom  ovaj .. zenom.

 

Zato u ovom trenutku izbor ne postoji. Postoji samo odbrana od ovog zla, ogromnog asteroida koji ide prema nama, nema sumnje.

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

Znaci opet lazes. Ti na laz odgovaras novom lazi.

 

Ja vrlo dobro znam sta je government job zato sto sam na jednom takvom od 2005 i to bas u federal government. :roflmao: Mada sam znao i pre toga, naravno.

 

Znaci ti si bez problema nasla tabelu koja pokazuje da je Trump trpao radnike u drzavnu sluzbu kao blesav, a mene upucujes na milijardu tabela :roflmao:

 

Zasto bih ja uopste trazio kada znam da LAZES? Jer, takva "tabela" ne postoji.

 

Zar nije jednostavnije da ti OPET NADJES TU "TABELU" pa nam je lepo prezentiras ......... i onda cu ja da se lepo zapalim? :s_d: Ovde. Javno. Live stream.

 

Vidi, da li ja lazem to ti kazes, idi nadji podatke da dokazes da ja lazem, dotle odleprsaj u vidu lastinog repa... bully mangupe 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Down With The Sickness said:

Angelia te isto zamolila da joj posaljes dokaz tvoje sasvim druge lazovske tvrdnje ....... i nju si uputila na milijardu tabela. :classic_biggrin: I oficijelne sajtove. :roflmao:

 

 

Ja nemam nista protiv da neko kaze "ja mislim xxxx", samo nevolim kad se iznose podaci koji zvuce kao zvanicni a nema sanse da budu, nego su ocigledno interpretacija i misljenje. Pogotovo neke nehumane korporacije, koje su organizovali ljudi, u kojima rade ljudi....pa kao samo za beneficije pa onda napustaju....

Sto se tice ekonomije potpuno je bezveze traziti neki problem u Trampu, do pandemije ekonomija je bila super, i ekonomisti kazu to.

 

3 minutes ago, Baby said:

 

Vidi, da li ja lazem to ti kazes, idi nadji podatke da dokazes da ja lazem, dotle odleprsaj u vidu lastinog repa... bully mangupe 

Kako da dokaze da nesto ne postoji? Valjda od milion tabela moze jedna koja kaze 100k malih firmi se zatvorilo zbog lose ekonomije? Ili jedna koja kaze da je Tramp povecao drzavni aparat, ili da je ekonomija usporila?

Ja ako proguglam malo o ekonomiju od Trampovog izbora, nailazim samo na misljenja koja tvrde da su rezultati stvarni, samo oni koji su protiv Trampa tvrde da to nije zbog njega. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

 

Kako da dokaze da nesto ne postoji? Valjda od milion tabela moze jedna koja kaze 100k malih firmi se zatvorilo zbog lose ekonomije? Ili jedna koja kaze da je Tramp povecao drzavni aparat, ili da je ekonomija usporila?

Ja ako proguglam malo o ekonomiju od Trampovog izbora, nailazim samo na misljenja koja tvrde da su rezultati stvarni, samo oni koji su protiv Trampa tvrde da to nije zbog njega. 

 

Vidi Andjo, ja da bih ovo videla, jer me interesuje sam provela sate proucavanja i povezivanja. Vase tvrdnje su isto toliko validne kao i moje. Nemam zabelezeno jer sam to radila zbog sebe, a ne zbog vas. Uputila sam vas na sajt na kome imate sve podatke, ako vas toliko interesuje, potrudite se sami. 

 

Vi kao papagaji ponavljate kao nesto validno sto Tramp kaze i onda burgijate po zakonima da dokazete da je legalno. Da, vecina stvari jeste legalna, a kada je prekrsio ubistese da ga opravdate. Vi zaista mislite da su ljudi tolike budale i da rade samo mrznje radi da bi impicovali? Ono, svi u US debili ali Tramp and co. pure intelect. 

 

Da, mrzim budalu, nemam problem to da kazem glasno kao sto vi imate problem da kazete da ste "zaljubljeni" u idiota, nego to pokrivate nekim vestima kako druga strana ne valja, kao da neko uopste prica da su oni bajni (ali su u svakom slucaju bolji od njega). 

Mrzim ga jer gledam kako radi i sta radi, kako govori i sta govori i gledam rezultat svega toga sire od moje ulice. 

 

Evo idi na biz.gov i nadji koliko je poslova proizvodnje smanjeno. Pa onda procitaj sta proizvodnja znaci za neku drzavu. Ne, tu Tramp nije kriv, ali je kriv jer laze podatke na koje vi padate, to traje odavno. 

 

Za sta ga konkretno treba nagraditi drugim mandatom? 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...