Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

25 minutes ago, mrd said:

Na pitanje zasto?

Evo primera iz zivota. 

Dobio sam poziv da budem porotnik. Trebalo je da sudim tipa koji je usao da obije kucu, video devojcicu 14 godina da spava i silovao je. Zasto? Ja ne znam. @Amigo Ti?

Znaci na pitanje da li mogu pravicno da sudim ovom coveku jasno sam odgovorio DA.

 

Da li bih ga upucao ne daj Boze, da ga vidim da tako nesto pokusa da uradi nekome meni dragom, verovatno ne, ali bih ga tako lepo propustio kroz sake da ne bi imao na cemu da sedi.

Toliko o naoruzanju, u principu, meni ne treba.

Zasto? ZATO!

 

Ne znam zasto mi postavljas to pitanje, kao da ja branim kriminalce. :smiley33:

 

12 minutes ago, Constantin said:

Nije poenta šta bi uradio ti, ja ili DJ već šta nam zakon dopušta da se u njegovim okvirima ponašamo tj. učinimo. Ja imam oružje, ali sam protivnik nošenja i držanja istog. Maksimum, što bi ja dozvolio, su teseri, šokeri, šta god, što može na neko vreme da onesposobi ev. napadača, u protivnom, šta će nam policija.

 

Slazem se, ali izgleda da je biznis u pitanju ovde prije svega i jak lobi proizvodjaca oruzja.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Constantin said:

Maksimum, što bi ja dozvolio, su teseri, šokeri, šta god, što može na neko vreme da onesposobi ev. napadača, u protivnom, šta će nam policija.

Ne osecam se sigurnije sa oruzjem, jer mi ne treba. Medjutim, ne mislim da je zabrana istog potrebna. Jasno je da, ako imas oruzje i latis ga se moras i da ga upotrebis i budes brzi od onog drugog.

Zakon dozvoljava i vecina se slaze da tako treba, kako sad to proglasiti za ludilo?

29 minutes ago, Amigo said:

Ne znam zasto mi postavljas to pitanje, kao da ja branim kriminalce.

Eh, bas sad. Ti kao i onaj laki, sad mi jos reci da te je pitanje uvredilo. Shvatate li vi ljudi da nema crno belo! Ovo pitanje je jedno veoma vazno pitanje iz istog sam ga razloga i postavio.

Dolazi kao kontra-argument onom vasem gde ste izricito protivo oruzja. Ja rekoh, meni ono ne treba, ali nekome treba da se zastiti, zasto bih ja nekome ko je hendikepiraniji od mene oduzeo pravo za samozastitu?

Nadam se da je pitanje jasnije, a i da je tebi jasno da je meni jasno da ne branis kriminalce.

 

Ja rekoh, malopre mi govorimo dva razlicita jezika, koji za razlicite opise koriste iste reci. 

 

Edited by mrd
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Laki Juan said:

Šteta, mogao bi mnogo toga da naučiš, pošto je veruj mi imao mnogo više toga da kaže nego tvoj red neck friend.

 

 

 

...ja sam detinjstvo proveo na crnogorskom primorju, i bilo je mnogo crnogorski dedova iz II svetskog rata koje su sa slascu pricale kako su mitraljezom kosili Svabe. Nista ja od njih nisam cuo sto potvrdjuje tvoje fantazije o tome kako je nesrecan onaj koju ubije drugog koji mu je dosao u kucu (a Svabe su dosle u nasu kucu, a ne mi u njihovu), pa ce da ima traume do kraja zivota. 

 

2 hours ago, Don Laki Juan said:

Šteta, mogao bi mnogo toga da naučiš, pošto je veruj mi imao mnogo više toga da kaže nego tvoj red neck friend.

 

Kako si uspeo Vjekoslava da uvučeš u priču? Rat je rat, mir je mir, ako ne uočavaš razliku između mira i rata, onda ne znam, a opet mišljenja sam da mesto gde ti živiš se bitno razlikuje od Slavonije 1991.

 

Isti je to djavo, samo sto u ratu u odbrani ucestvuje kolektiv za jacim naoruzanjem. Ali na kraju balade si ti u rovu sa puskom sa kojom pucas na ljudsko bice koje takodje puca na tebe. Opcija ti je da pobegnes iz rova jer ljudski zivot nema cenu -  Iii da ostanes u rovu i da branis nejac. Isti princip, drugo pakovanje.

 

 

 

Edited by ObiW
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, Amigo said:

 

Ako neko upada u kucu da ubije, mada ne znam zasto bi to neko bez razloga cinio, onda je mala sansa da ces da se kao amater da se odbranis,

 

Evo ga jos jedan statisticar. 

 

Ama razumite ljudi, necu da budem sa pogresne strane stastike. Ono, mala je sansa i da te grom pogodi pa ipak udjes u kucu kad krene da seva. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Constantin said:

Nije poenta šta bi uradio ti, ja ili DJ već šta nam zakon dopušta da se u njegovim okvirima ponašamo tj. učinimo. Ja imam oružje, ali sam protivnik nošenja i držanja istog. Maksimum, što bi ja dozvolio, su teseri, šokeri, šta god, što može na neko vreme da onesposobi ev. napadača, u protivnom, šta će nam policija.

Pre nesto godina, fasovala ja tako stalkera, toliko da je policija morala da intervenise... E sad kad sam ih zvala i pustila ih da odslusaju neke poruke sa jako grafickim opisima sta ce mi se desiti, pandur pogledao oko sebe, i rekao gospodjo mi mozemo da posaljemo patrolna kola dva puta dnevno da vas isprate do skolskog autobusa i nazad, a jel imate vi neku drugu zastitu?

 

Policija ne moze da te zastiti 24/7

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Angelia said:

Pre nesto godina, fasovala ja tako stalkera, toliko da je policija morala da intervenise... E sad kad sam ih zvala i pustila ih da odslusaju neke poruke sa jako grafickim opisima sta ce mi se desiti, pandur pogledao oko sebe, i rekao gospodjo mi mozemo da posaljemo patrolna kola dva puta dnevno da vas isprate do skolskog autobusa i nazad, a jel imate vi neku drugu zastitu?

 

Policija ne moze da te zastiti 24/7

Ne znam da li te dobro razumem....preporučili su ti da se "samozaštitiš" ? 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Constantin said:

Ne znam da li te dobro razumem....preporučili su ti da se "samozaštitiš" ? 

Da. Tretiranje stalker situacije je jos uvek daleko od idealne ali su oni svesni opasnosti. Sve dok je jos na recima mogu samo da ga upozore da prestane.

Tek ako ne ispostuje tu naredbu, mogu da ga privedu - u medjuveremenu su svesni da moze da dodje do eskalacije a oni ne mogu da te obezbede.

Inace i to sto su radili za mene i toliko dugo je bilo jako lepo s njihove strane jer nije obaveza.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Angelia said:

Da. Tretiranje stalker situacije je jos uvek daleko od idealne ali su oni svesni opasnosti. Sve dok je jos na recima mogu samo da ga upozore da prestane.

Tek ako ne ispostuje tu naredbu, mogu da ga privedu - u medjuveremenu su svesni da moze da dodje do eskalacije a oni ne mogu da te obezbede.

Inace i to sto su radili za mene i toliko dugo je bilo jako lepo s njihove strane jer nije obaveza.

Ne razumem....ako imaš sve snimljeno, zašto bi išli na upozorenje?

Verujem da tebi ne bi rekli ko te stalkuje, a kad ti već preopručuju "samozaštitu" šta ako se uplašiš, jer tebi to nije uobičajena i svakodnevna situacija, i greškom primeniš mere samozaštite na pogrešnoj osobi? Mnogo je to kompleksno da se tako lako rešava....

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Constantin said:

Ne razumem....ako imaš sve snimljeno, zašto bi išli na upozorenje?

Verujem da tebi ne bi rekli ko te stalkuje, a kad ti već preopručuju "samozaštitu" šta ako se uplašiš, jer tebi to nije uobičajena i svakodnevna situacija, i greškom primeniš mere samozaštite na pogrešnoj osobi? Mnogo je to kompleksno da se tako lako rešava....

Ja sam znala ko je u pitanju, i ja sam zvala policiju. 

Idu na upozorenje, jer realno nije bilo dokaza da je uradio nesto osim sto je pretio da ce da uradi, a ovde osim u slucaju terorizma, niko ne moze da te hapsi zato sto si rekao da ces da uradis nesto. Ja mogu samo da ga tuzim za harassment, medjutim kad ignorise upozorenje policije onda oni mogu.

Posto su poznati slucajevi gde bi to eskaliralo u kratkom roku, preporucice it od promene boravista do samozastite dok ne mogu da eskaliraju svoju umesanost. 

 

Mozes slobodno da proveris i sta se generalno preporucuje za zrtve stalkinga, ukljucujuci samozastitu.

Jako malo tu ostaje komplexno, veruj mi :classic_smile:

 

Edit: btw ovaj komentar da primenis na pogresnoj osobi, prva preporuka je da obavestis sve ljude u okolini sta se desava, od posla do privatno i da nigde ne ides sam. Za period kad su smatrali da sam potencijalno najvise u opasnosti, oni su obezbedili pratnju, sto im nije obaveza, pa sam zato i zahvalna momcima u plavom koji su uredno dolazili patrolnim kolima svako jutro i poslepodne.

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Angelia said:

Ja sam znala ko je u pitanju, i ja sam zvala policiju. 

Idu na upozorenje, jer realno nije bilo dokaza da je uradio nesto osim sto je pretio da ce da uradi, a ovde osim u slucaju terorizma, niko ne moze da te hapsi zato sto si rekao da ces da uradis nesto. Ja mogu samo da ga tuzim za harassment, medjutim kad ignorise upozorenje policije onda oni mogu.

Posto su poznati slucajevi gde bi to eskaliralo u kratkom roku, preporucice it od promene boravista do samozastite dok ne mogu da eskaliraju svoju umesanost. 

 

Mozes slobodno da proveris i sta se generalno preporucuje za zrtve stalkinga, ukljucujuci samozastitu.

Jako malo tu ostaje komplexno, veruj mi :classic_smile:

Zavisi na šta se odnosio harassment.(polna, verska, politička....).Ali da ne ulazimo u to, u cilju zaštite tvoje privatnosti. Kod nas je zaprećena kazna do godine dana zatvora (sudija ceni ozbiljnost) a preporuka da se preseliš negde drugde...pa to nije ozbiljno. Doduše, gledano iz naše vizure....nisu kuće i stanovi kutije keksa ili kilo krastavaca pa ćeš danas da kupiš jednu, sutra drugu, a Amerika...zemlja velika...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, A sad said:

 

Ne treba se ogranicavati na prvu polovinu 20. veka, on je najgori predsednik u istoriji USA, jedini diktator i mrlja na njenu demokratsku tradiciju.

 

Ali uopste porediti taj sramni dogadjaj iz USA istorije sa onim sta se desavalo u Evropi u tom vremenu je prilicno degutantno. 

 

Treba napomenuti da je ovo iskorisceno i za politicke obracune, tako su na Havajima (na Havajima je ziveo najveci broj Japanaca u USA, ali tamo nije bilo masovnog interniranja kao u ostatku USA, internirano je oko hiljadu ipo ljudi)  zatoceni lokalni republikanski senatori Sandzi Abe i Tomas Sakakihara. 

 

Ne treba zaboraviti ni da je bio interniran i odredjeni broj Nemaca i Italijana. 

 

jedino sto se na ovo moze odgoviriti je da se ljudi upute na donji link, po kojem FDR je u stvari jedan od najpopularnijih predsednika u istoriji USA 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Historical_rankings_of_presidents_of_the_United_States

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

Zavisi na šta se odnosio harassment.(polna, verska, politička....).Ali da ne ulazimo u to, u cilju zaštite tvoje privatnosti. Kod nas je zaprećena kazna do godine dana zatvora (sudija ceni ozbiljnost) a preporuka da se preseliš negde drugde...pa to nije ozbiljno. Doduše, gledano iz naše vizure....nisu kuće i stanovi kutije keksa ili kilo krastavaca pa ćeš danas da kupiš jednu, sutra drugu, a Amerika...zemlja velika...

Kao sto rekoh, to specificno delo, nije bas najbolje reseno osim ako nisu nesto u medjuvremenu promenili. A imas i delova gde ce te jednostavno ignorisati.

Stalking je malo drugaciji nego harassment. I dugo je trebalo da se prihvati kao krivicno delo.

 

I naravno da postoji razlika u razmisljanju, zato sto je ovo Amerika :classic_smile:

 

Znaci i organizacije koje se bave takvim problemima nemaju problem da ti preporuce samozastitu (uz adekvatan trening naravno). Kao ni policija.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

Kao sto rekoh, to specificno delo, nije bas najbolje reseno osim ako nisu nesto u medjuvremenu promenili. A imas i delova gde ce te jednostavno ignorisati.

Stalking je malo drugaciji nego harassment. I dugo je trebalo da se prihvati kao krivicno delo.

 

I naravno da postoji razlika u razmisljanju, zato sto je ovo Amerika :classic_smile:

 

Znaci i organizacije koje se bave takvim problemima nemaju problem da ti preporuce samozastitu (uz adekvatan trening naravno). Kao ni policija.

Razumem te potpuno i shvatam zašto si u problemu...samo te ne razumem o razlici u razmišljanju, šta bi to trebalo da znači.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Constantin said:

Razumem te potpuno i shvatam zašto si u problemu...samo te ne razumem o razlici u razmišljanju, šta bi to trebalo da znači.

Ako si pogresno razumeo, taj problem nemam vise, samo sam ga dala kao primer zasto policija ne moze da te zastiti 24/7.

Ne radi se o nekom porodicnom nasilju, pa i nema neke zastite privatnosti. Prosto, neko ko je odlepio i fixirao se na mene.

 

Za razliku u razmisljanju, mislila sam upravo na to da ti preporuce da promenis boraviste (nisu mislili trajno, nego dok opasnost ne prodje, iako neki ljudi rade to i trajno), ili da te pandur ladno pita da li imas oruzje u kuci i preporuci da razmislis kako da se zastitis (to je doslo nakon sto sam ja rekla da promena boravka nije opcija).

 

I ja sam u to vreme bila relativno sveza na ovom kontinentu, pa sam ucila u hodu. Policiju sam zvala na insistiranje mnogo iskusnijih ljudi, da je vrag odneo shalu.

 

Naucis jako brzo da je ovo jako velika zemlja. I da dosta zashto ima svoje zato.

Link to comment
Share on other sites

Naravno ti bi preferirao da se on nije branio, pa da sad ne moze da prica pricu, nego da je mrtav? A da mu je devojka silovana i sta god, onda bi pricali o tragicnoj prici kako su provalnici upali a on nije imao oruzje.

Vidis to upravo stima jer svako zna da verovatno imas oruzje u kuci. I inace vecina zna da koristi oruzje, ljudi jednostavno odrastaju s time. Ne moraju ko ja da idu u streljanu da nauce, nego ih naucio deda od malena.

Čekaj, ti hoćeš da kažeš da je zdravo od malena navikavati decu na pravo (a ne plastično, kao u mom slučaju) oružje?

I dobro što si spomenula to da ti nisi odrastala uz oružje jer deci ne bi trebalo usađivati takve navike jer to neminovno dovodi (čak i ako je čisto rekreativnog tipa) do manije gonjenja.

Pokazalo se da to stvara osećaj nesigurnosti i nepoverenja koji je najveći problem većine Amerikanaca.

Najveći broj njih očekuje neki napad, provalu ili čak pokušaj ubistva. Pa kako je živeti s tim celog života? Misliš da je to s medicinskog stanovišta zdravo?

I nije Amerika jedina zemlja gde su ljudi naoružani do zuba. Toga smo posebno svesni mi koji smo prošli kroz ratne ‘90- e. Kalašnjikov i kašikara su bili na “izvol’te” a onda se čovek malo iznervira pa se ili digne u vazduh ili upuca celu porodicu. Mislim, videli smo šta se dešava kada se oružje umesto u kasarnama nađe civilima u rukama.

Ko tebi garantuje da tako naoružano stanovništvo nije spremno da naudi sebi i ljudima oko sebe?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sem što je sebe proglasio “apsolutnim” vladaocem na press konferenciji pre nekoliko dana, trumpetalo preti i da će ukinuti sva ovlašćenja Senata i Predstavničkog doma.
Za to vreme njegov omiljeni medij Fox News kreće u pravu fake news kampanju tvrdnjom da je korona virus napravljen u kineskim laboratorijama sa ciljem da se naškodi Americi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, melankolic said:

Čekaj, ti hoćeš da kažeš da je zdravo od malena navikavati decu na pravo (a ne plastično, kao u mom slučaju) oružje?

 

Izbegavati  suocavanje sa cinjenicom da je svet izuzetno opasno mesto i odlagati suocavanje sa opasnim situacijama je izuzetno stetno za proces odrastanja. Ocajno stanje gomile nezrelih milenijalaca i vec psihicki osakacenih gen z likova i likusa to jasno govori.

 

4 hours ago, melankolic said:

I dobro što si spomenula to da ti nisi odrastala uz oružje jer deci ne bi trebalo usađivati takve navike jer to neminovno dovodi (čak i ako je čisto rekreativnog tipa) do manije gonjenja.

Pokazalo se da to stvara osećaj nesigurnosti i nepoverenja koji je najveći problem većine Amerikanaca.

 

Biti svestan opasnosti i konstatno se spremati za opasnost ne znaci patiti od manije gonjenja. Naprotiv, to je odraz jedne ozbiljne i zrele licnosti koja ne zabija glavu u pesak i zna sta se oko njega desava a pri tome ume da osmisli svoj zivot na neki krativan i prijatan nacin. Nigde to nije ocito tolik koliko sa reakcijom vecine na ovu pandemiju, ili "siris paniku i paranoju" ili  "bezmo u brda jer ce smak sveta". Zapravo radi se o tome da vecine ljudi ne ume da se svesno nosi sa opasnoscu i da funkcionise na nekom bazicnom nivou a kamoli da koristi slozene kognitivne sposobnosti teskom mukom razvijene kroz evoluciju. Ostati stalozen, biti svestan opasnosti a pri tome funkcionisti u punom civilizacijskom kapacitetu je jedan od najvecih izazova savremenog doba. 

 

4 hours ago, melankolic said:

Najveći broj njih očekuje neki napad, provalu ili čak pokušaj ubistva. Pa kako je živeti s tim celog života? Misliš da je to s medicinskog stanovišta zdravo?

I nije Amerika jedina zemlja gde su ljudi naoružani do zuba. Toga smo posebno svesni mi koji smo prošli kroz ratne ‘90- e. Kalašnjikov i kašikara su bili na “izvol’te” a onda se čovek malo iznervira pa se ili digne u vazduh ili upuca celu porodicu. Mislim, videli smo šta se dešava kada se oružje umesto u kasarnama nađe civilima u rukama.

Ko tebi garantuje da tako naoružano stanovništvo nije spremno da naudi sebi i ljudima oko sebe?

 

Nije stavljano oruzuje u ruke civila nego je DB naoruzavao mali milion paravnojnih zlikovaca koji su zarad kamuflaze i izazivanja konfuzije u opercijama bili u civilino uniformi. Sto je ovde jos vaznije ne radi se ovde o nekoj utilitaristickoj uravnilovki gde neko planira da iz nekog centra naoruza sve ljude i vaspita ih korz neki kult oruzja. Radi se bas o suprotnom da individue uzimaju oruzje jer imaju fundamentalno pravo na odbranu zivota i imovine po svaku cenu a uzimanje oruzja je samo realizacije tog prava. To su dva razlicita pogleda na fundamentalna prava i sta je njihovo uporiste. Na kontinentu je jedno  u UK i USA je bilo drugo, dok je sad UK mnogo bliza Evropi po tom pitanju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Angelia said:

Pa pre dve godine provalili u kucu preko puta mene, u po bela dana, dok sam ja bila u mojoj kuci.

Znas sta mi je rekao pandur koji je dosao da me obavesti i pita da li sam nesto videla?

"Srecom niko nije bio u kuci".

 

Nije to bilo srecom, provala u sred dana je provjerana sema, lopovi su 99% znali da nema niko. Odrasli na poslu, djeca u skoli, nigdje nikoga na ulici, sigurnije pljackati nego po noci :classic_biggrin:

 

Evo kada vas Amerikance citam ovde, ne znam kako mi opstajemo iznad vase sjeverne granice. Meni su jednom ukrali biciklo iz garaze jer je ostala otvorena nocu, dva puta su mi usli u auto jer je takodje ostao nezakljucan tokom noci, i to je sve za 20 godina. Na vratima stoji naljepnica da je kuca zasticena alarmom, koji nije aktivan :classic_biggrin:

E sada da sam naoruzan i vidim klinca da krade biciklo, sta bih trebao da uradim, da ga upucam? 

22 minutes ago, boxcube said:

Radi se bas o suprotnom da individue uzimaju oruzje jer imaju fundamentalno pravo na odbranu zivota i imovine po svaku cenu a uzimanje oruzja je samo realizacije tog prava.

 

Ipak bih rekao da je biznis tu iznad svega, ali i tome ce doci kraj. I proizvodnja cigareta je bila biznis, pa polako izumire.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

 

Nije to bilo srecom, provala u sred dana je provjerana sema, lopovi su 99% znali da nema niko. Odrasli na poslu, djeca u skoli, nigdje nikoga na ulici, sigurnije pljackati nego po noci :classic_biggrin:

 

Evo kada vas Amerikance citam ovde, ne znam kako mi opstajemo iznad vase sjeverne granice. Meni su jednom ukrali biciklo iz garaze jer je ostala otvorena nocu, dva puta su mi usli u auto jer je takodje ostao nezakljucan tokom noci, i to je sve za 20 godina. Na vratima stoji naljepnica da je kuca zasticena alarmom, koji nije aktivan :classic_biggrin:

E sada da sam naoruzan i vidim klinca da krade biciklo, sta bih trebao da uradim, da ga upucam? 

Ja sam jednom uhvatio klinca kako pokusava da mi obije auto - od tog doba, nakon "obrade" , obraca mi se sa Tata.:default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melankolic said:

Za to vreme njegov omiljeni medij Fox News kreće u pravu fake news kampanju tvrdnjom da je korona virus napravljen u kineskim laboratorijama sa ciljem da se naškodi Americi.

A do juče je išla priča kako je napravljen u američkoj laboratoriji da bi se naškodilo Kini.

 

Neka se dogovore jednom.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Na sve ovo militarističko doomsday škrabuckanje meni odmah padnu na pamet oni likovi što se ukupavaju pod zemlju i imaju sopstveni bunker za nedajtibože.
Nešto blaži (ali jednako opasan) je onaj oblik paranoidne psihoze koji u svemu vidi opasnost pa onda samo jednog dana pukne jer je video lika koji liči na Bin Ladena.
Molim da ne otkrivamo toplu vodu jer je sve to odavno opisano u kliničkoj praksi.
To što je u nekim zapećcima sveta to proglašeno tradicijom samo govori o tome da tamo nije potrebno debeovsko deljenje oružja jer je ono svuda nadohvat ruke. Pozoveš se na tradiciju i pripretiš državi ako hoće da te privede zbog kršenja zakona.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, melankolic said:

Čekaj, ti hoćeš da kažeš da je zdravo od malena navikavati decu na pravo (a ne plastično, kao u mom slučaju) oružje?

 

Sta hoces da kazes da su Ameri bolesni? :classic_smile:

Pa ne objasnjava se maloj deci da neko moze da provali u kucu...Cinjenice zivota se polako uce.

1 minute ago, Amigo said:

 

Nije to bilo srecom, provala u sred dana je provjerana sema, lopovi su 99% znali da nema niko. Odrasli na poslu, djeca u skoli, nigdje nikoga na ulici, sigurnije pljackati nego po noci :classic_biggrin:

 

 

odlicna procena, samo sto sam ja bila u kuci.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

 

Nije to bilo srecom, provala u sred dana je provjerana sema, lopovi su 99% znali da nema niko. Odrasli na poslu, djeca u skoli, nigdje nikoga na ulici, sigurnije pljackati nego po noci :classic_biggrin:

 

Evo kada vas Amerikance citam ovde, ne znam kako mi opstajemo iznad vase sjeverne granice. Meni su jednom ukrali biciklo iz garaze jer je ostala otvorena nocu, dva puta su mi usli u auto jer je takodje ostao nezakljucan tokom noci, i to je sve za 20 godina. Na vratima stoji naljepnica da je kuca zasticena alarmom, koji nije aktivan :classic_biggrin:

E sada da sam naoruzan i vidim klinca da krade biciklo, sta bih trebao da uradim, da ga upucam? 

A, šta ja da kažem? Meni su ukrali pištolj. Imao sam ga jedan dan, dobio od kolege, doneo kući, ali nisam hteo da ga ostavim, sutra ga poneo sa sobom dok ne smislom šta ću, stavio ga u torbu pa na zadnje sedište. Izašao na kratko iz auta, zaboravio da zaključam, kad sam se vratio nema torbe, unutra bila i gomila dokumenata. Srećom, dsn- dva posle, zove me čovek, našao torbu, sve osim pištolja je tu, taman tako mi i odgovaralo. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...