Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Bez sirenja neosnovane paranoje, ili cemo da opet zamisljamo kako se uhvatio za nogu Resolute stola u Ovalnoj sobi a Pelosi ga vuce za nogu?

Sam je Diktator izjavio da će preispitati rezultate izbora ako izgubi.

  Pa on vec obara americki ustav, tj. pokusava. Uopste ne mislim da ce vojska da mu se pridruzi, ali ovi magarci naoruzani do zuba ce praviti haos i on na to racuna. Uopste se ne salim, to mislim.  

 

Ne bih isključio mogućnost da smeni svakog generala i vojnog starešinu koji ga ne bi podržao u tome. Lik je navikao da sve drži u stanju straha tako da nije nemoguće da vojska preuzme upravljanje državom a on njen Vrhovni komandant.
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, melankolic said:

Lik je navikao da sve drži u stanju straha tako da nije nemoguće da vojska preuzme upravljanje državom a on njen Vrhovni komandant.


Ako vojska preuzme upravljanje sto je neverovatno, on nece sigurno komandovati. Mogu da se kladim u prilicno para. Nema nista od toga.
 

Ovi su pusteni da izbace :frusty:, da ih zatvore bilo bi opasnije. Strah, anksioznost sa klaustrofobijom vode u “prso” stanje, a pucaljki koliko drago.
 

A on na tviteru spinuje hard core bazu pred izbore. Na uvrnut nacin i bolje tako da ih necim zabavi.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Baby said:

Evo, zena iskopirala moje misli... za divno cudo, nisu samo moje

 

 

Potvrda conspiracy theory je naci kolegu koji misli isto :twak:

 

Samo se vi zabavljajte, ne bih vam smetala sa necim takvim kao sto je zdrav razum.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Potvrda conspiracy theory je naci kolegu koji misli isto :twak:

 

Samo se vi zabavljajte, ne bih vam smetala sa necim takvim kao sto je zdrav razum.

 

Ovo je razmisljanje koje proizilazi iz ponasanja i dogadjaja. Mislim, da me ne shvatis pogresno, to je najmanje sto zelim da se desi, a sta ce se desiti cemo videti u Novembru ako izgubi. Ja na to apsolutno nikako ne mogu da uticem. 

 

Tebi je pretpostavljam noramlno da predsednik zove na "oslobadjanje" od opresije u delovima drzave kojom vlada.

 

Mozda sam u krivu, mozda si ti u krivu. Ti volis da ignorises stvari koje on radi i da ih gledas kroz ruzicaste naocare kada je Tramp u pitanju... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Baby said:

 

 

Mozda sam u krivu, mozda si ti u krivu. Ti volis da ignorises stvari koje on radi i da ih gledas kroz ruzicaste naocare kada je Tramp u pitanju... 

Ja koristim zdrav razum, a on kaze da u US nema dovoljno "pristalica" obaranja ustava nikada, da bi stali iza bilo kakve diktature. A pogotovo ne za Trampa.

to sto ima par stotina hard core podrske ne znaci nista. necu ni da ulazim u to da Tramp ne vodi vojsku, i nijedna SF verzija smene generala, ne pije vodu.

 

Znaci nemam ja nista protiv samo se zabavljajte tim teorijama. Meni je samo smesno kad se posle zamera Trampu sto je umislio da ima moc :classic_smile:

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Angelia said:

Ja koristim zdrav razum, a on kaze da u US nema dovoljno "pristalica" obaranja ustava nikada, da bi stali iza bilo kakve diktature. A pogotovo ne za Trampa.

to sto ima par stotina hard core podrske ne znaci nista. necu ni da ulazim u to da Tramp ne vodi vojsku, i nijedna SF verzija smene generala, ne pije vodu.

 

Znaci nemam ja nista protiv samo se zabavljajte tim teorijama. Meni je samo smesno kad se posle zamera Trampu sto je umislio da ima moc :classic_smile:

 

Zato sto do sada nije bilo nikog ko bi uopste pokusao da rusi ustav do Trampa. 

 

Ako nemas nista protiv, ne moras to pet puta reci, nego nas pusti da se zabavljemo 😃

 

https://www.theatlantic.com/ideas/archive/2020/04/trump-adjournment-constitution/610171/

Edited by Baby
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Ja koristim zdrav razum, a on kaze da u US nema dovoljno "pristalica" obaranja ustava nikada, da bi stali iza bilo kakve diktature.

 

Ne nuzno. Npr. znacajan broj ljudi (zapravo njihovih politickih zastupnika, uvek gladnih sile i moci) je podrzao Obamaker, za koji je nadlezni sud prosle godine utvrdio da se radilo o razbojnickom i neustavnom ataku na ljudska prava i slobode u Drzavama:

 

http://www.ca5.uscourts.gov/opinions/pub/19/19-10011-CV0.pdf

 

Quote

Having concluded that both groups of plaintiffs have standing to bring this lawsuit, we must next determine whether the individual mandate is a constitutional exercise of congressional power. We conclude that it is not.

...

...As Chief Justice Roberts observed, if the individual mandate were a proper use of the power to regulate interstate commerce, that power would “justify a mandatory purchase to solve almost any problem.” Id. at 553 (Roberts, C.J.). If Congress can compel the purchase of health insurance today, it can, for example, micromanage Americans’ day-to-day nutrition choices tomorrow. Id. (Roberts, C.J.); see also id. at 558 (Roberts, C.J.) (reasoning that, under an expansive view of the Commerce Clause, nothing would stop the federal government from compelling the purchase of broccoli). 

 

 

Takodje, ovaj lockdown protiv kojeg je slobodarski svet po Americi ustao predstavlja jos brutalniji juris na ustavna i ljudska prava americkih gradjana (kako je u svojoj kratkoj lekciji prekjuce objasnio veliki dzadz Napolitano), sto ce verovatno i sudstvo uskoro potvrditi...

Edited by bohumilo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, bohumilo said:

 

Ne nuzno. Npr. znacajan broj ljudi (zapravo njihovih politickih zastupnika, uvek gladnih sile i moci) je podrzao Obamaker, za koji je nadlezni sud prosle godine utvrdio da se radilo o razbojnickom i neustavnom ataku na ljudska prava i slobode u Drzavama:

 

 

Pa dobro ja sam pricala o ozbiljnom obaranju ustava, i uvodjenju diktature.

To sto se povremeno nesto desi sto nije ustavno, je normalno, zato i imamo SC.

 

Oni se ovde zabavljaju gluposcu tipa Tramp ce oruzano braniti ostanak u Beloj Kuci, to je vec totalna glupost

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, bohumilo said:

 

Takodje, ovaj lockdown protiv kojeg je slobodarski svet po Americi ustao predstavlja jos brutalniji juris na ustavna i ljudska prava americkih gradjana


Osim što štiti prvo i osnovno pravo - pravo na život. 

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, bohumilo said:

 

 

Takodje, ovaj lockdown protiv kojeg je slobodarski svet po Americi ustao 

 

gde to? Jel sam nesto propustio?

 

Quote

A protest of more than 200 demonstrators broke out in Southern California on Friday against the state’s stay-at-home-orders in reaction to the coronavirus outbreak, according to reports.

link

 

jbt, kad se alt right i antifa udruzi u protestu :classic_ninja:

 

edit+ a najbolja jedna slika iz linka: neki klinac u full bolnickom odelu i maskom: Covid is a lie

Edited by nonick
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa sad, da li između ta dva možemo da stavimo znak jednakosti, nisam siguran.

 

Za razliku od ekonomije/privrede koji svoje gubitke mogu da kvantifikuju praktično do u cent, kvantifikovanje izgubljenih ljudskih života zbog nepridržavanja preporuka i mera ide malo teže - ostane samo broj bez neke opipljive vrednosti u $$... There is no glory in prevention.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Eddard said:

Pa sad, da li između ta dva možemo da stavimo znak jednakosti, nisam siguran.

 

Za razliku od ekonomije/privrede koji svoje gubitke mogu da kvantifikuju praktično do u cent, kvantifikovanje izgubljenih ljudskih života zbog nepridržavanja preporuka i mera ide malo teže - ostane samo broj bez neke opipljive vrednosti u $$... There is no glory in prevention.

 

A koliko ce ljudi umreti od posledica ovih mera? Lepo je onaj izraelski doktor rekao da bi voleo da vidi statistiku koliko ce ljudi umreti od posledica ovih mera. Isto kao I on I ja sam siguran da ce ih biti vise nego zrtava korone. 

 

Nije izbor tako jednostavan kako ga predstavljas, na jednoj strani ljudski zivoti, a na drugoj materijalna dobra. Pa su sa jedne strane humanisti, a sa druge surovi materijalisti. Ljudski zivoti su sa obe strane jednacine I odgovor uopste nije tako jednostavan kako ga predstavljas. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno, slažem se. No ne postavlja se pitanje koliko će ljudi umreti zbog mera vs. koliko sa merama od corone, već koliko će umreti zbog mera vs. koliko bi umrlo od corone bez mera. A tu mislim da je brojka na strani corone. No, sve su to moje pretpostavke, voleo bih na kraju da vidim takve realne i naučno potkovane analize.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, A sad said:

 

A koliko ce ljudi umreti od posledica ovih mera? Lepo je onaj izraelski doktor rekao da bi voleo da vidi statistiku koliko ce ljudi umreti od posledica ovih mera. Isto kao I on I ja sam siguran da ce ih biti vise nego zrtava korone. 

 

Nije izbor tako jednostavan kako ga predstavljas, na jednoj strani ljudski zivoti, a na drugoj materijalna dobra. Pa su sa jedne strane humanisti, a sa druge surovi materijalisti. Ljudski zivoti su sa obe strane jednacine I odgovor uopste nije tako jednostavan kako ga predstavljas. 

Mnogo manje nego oni sto ispostovase iste.

Zasto ugrozavati sebe i bliznje zarad sake evrica, dolara....?

Zaradice se opet, ali mrtvi se nece vratiti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

Apsolutno, slažem se. No ne postavlja se pitanje koliko će ljudi umreti zbog mera vs. koliko sa merama od corone, već koliko će umreti zbog mera vs. koliko bi umrlo od corone bez mera. A tu mislim da je brojka na strani corone. No, sve su to moje pretpostavke, voleo bih na kraju da vidim takve realne i naučno potkovane analize.

 

tacno. Nekim zemljama ili regionima to bi bilo hell on earth.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, A sad said:

Pa praksa vas demantuje. Zemlje koje su se odlucile za imunitet krda nemaju losije rezultate od slicnih zemalja koje su primenile restriktivne mere. 

Imunitet krda mozes da uvodis tamo gde su naseljene oblasti dovoljno daleko jedna od druge - u gusto naseljenoj Evropi je to recept za Darvinovu nagradu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Imunitet krda mozes da uvodis tamo gde su naseljene oblasti dovoljno daleko jedna od druge - u gusto naseljenoj Evropi je to recept za Darvinovu nagradu.

 

Bas u Evropi I primenjuju tu metodu. 

Just now, Baby said:

 

Ili jednostavno te zemlje ignorisu ubacivanje brojki u statistiku? 

 

 

 

Jel imas neki izvor koji bi potvrdio tako nesto, ili je to cisto rasprave radi? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, A sad said:

 

Jel imas neki izvor koji bi potvrdio tako nesto, ili je to cisto rasprave radi? 

 

Pretpostavljam da si mislio na Svedsku. Uradili su 74K testova, a u medjuvremenu zakljucili da im bas nije pametna rekcija od starta... 

 

https://www.sciencealert.com/why-herd-immunity-will-not-save-us-from-the-covid-19-pandemic

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baby said:

 

Pretpostavljam da si mislio na Svedsku. Uradili su 74K testova, a u medjuvremenu zakljucili da im bas nije pametna rekcija od starta... 

 

https://www.sciencealert.com/why-herd-immunity-will-not-save-us-from-the-covid-19-pandemic

 

Gde u tekstu pisu da laziraju podatke? 

 

A nisu ni zakljucili da im reakcija nije pametna. Mada nisam mislio na svedsku pre svega sam mislio na Holandiju, koja ima znatno bolje rezultate od Belgije iako se rade o dve slicne drzve po svim parametrima. 

Edited by A sad
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...