Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, mrd said:

Ja sam mislio na neku losu politiku koju vode, a Sanders nije inace.

 

 

 

tcz, tcz.

Neznam, tako sam ga ja razumela, ali neka odgovori sam.

 

 

1 hour ago, Baby said:

 

 

:classic_blink:

 

S obzirom da su se pojavile prve vesti o upadima u poslovne objekte (male) i neke kuce, nije bas smesno.

 

Razmisljam ozbiljno da kupim oruzje.

 

@ObiW Znam da ga koristim :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Ma nisam se ni smejala, nego mi nekako jako tuzno da mogu da verujem samo sebi i zastitim svoju slobodu utokom. 

 

Bilo je upada od pocetka. Nju Dzersi... upadali u kuce sa maskama, krali automobile ispred kuca... i dalje ne mislim da je utoka nacin da se odbrani sloboda. Lose forumulisana recenica moze da dovede do zablude. Npr. krimos brani svoju slobodu od pandura... jer "liberty" moze da se protumaci svakako... 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Baby said:

Ma nisam se ni smejala, nego mi nekako jako tuzno da mogu da verujem samo sebi i zastitim svoju slobodu utokom. 

 

Bilo je upada od pocetka. Nju Dzersi... upadali u kuce sa maskama, krali automobile ispred kuca... i dalje ne mislim da je utoka nacin da se odbrani sloboda. Lose forumulisana recenica moze da dovede do zablude. Npr. krimos brani svoju slobodu od pandura... jer "liberty" moze da se protumaci svakako... 

Nije jos uvek znacajno.

 

To sto je bilo je obican kriminal, kod mene ga ima jako malo, mozda malo preterujem cisto radi rasprave, ali ne iskljucujem mogucnost da mi zatreba.

Ja sam se vise zezala, ali nemoj da osudjujemo one kojima je to najbrza odbrana.

 

Edit: Samo kad se setim price o nacistima koji setaju, ovi sto upadaju u kuce i poslovne objekte, moramo da ih pitamo da li su nacisti...

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Baby said:

 

 

Bilo je upada od pocetka. Nju Dzersi... upadali u kuce sa maskama, krali automobile ispred kuca... i dalje ne mislim da je utoka nacin da se odbrani sloboda. 

U pravu si. Zato mi u Teksasu pored utoka imamo i sačmarice. Ili kako se to kaže, “use a gun to shoot your way to the place where you hid your shotgun”. Kad gadjaš sačmaricom, i kad promašiš ne možeš da promašiš.

 

Upadi u kuće nam se nisu dešavali ni 2008 godine kad je ceo grad ostao bez struje zbog uragana. Moj kraj nije imao struju 2 nedelje. Nula provala. Jesu provalili u radnje, ali ne u kuće. Nema zajebavanja sa tim u Teksasu, svi su dobro naoružani.

41 minutes ago, mrd said:

@Baby ko će prvi da potegne i pogodi, ti ili iskusni korisnik?

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Zavisi da li Bejbi štiti decu u kući, i zavisi da li ima shotgun. Majke postaju jako precizne kada trebaju da zaštite dete. Shotgun je ubojito oružje čak i u rukama dunstera.

Edited by ObiW
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ObiW said:

 

Kod nas u Teksasu, momak devojci  za rodjendan poklanja pištolj. Just sayin... 

 

 

 

Nije bilo u TX ali si odprilike pogodio, neko me (khmm) odveo prvi put na trening. i tako vise godina.

9mm.

Nisam nikad kupila jer mi nije prijalo da imam klinca u kuci i oruzje, ali sad kad je odrastao, ne vidim razlog da ne kupim.

 

Samo sam se setila tvog komentara da oni koji kupuju sada ne znaju da koriste.

 

I btw ja sam bas ta majka, samo preferiram precizno oruzje.

Link to comment
Share on other sites

Pazi, ovde u TX se i na first dejt vodi u streljanu...

 

Što se tiče preciznosti, nije loše imati i pištolj i pumparicu. Ako ih je više, kada čuju da je pumparica opalila, razbežaće se ko zečevi. 

 

9mm? Jel mogu da pogadjam da je Glock u pitanju? Žene to vole jer je lagan. Još ako je i magazin kraći, sasvim lepo legne u malu ruku.

Edited by ObiW
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ObiW said:

 

 

9mm? Jel mogu da pogadjam da je Glock u pitanju? Žene to vole jer je lagan. Još ako je i magazin kraći, sasvim lepo legne u malu ruku.

Beretta.

 

Probala sam druge ali beretta mi najvise legla.

 

 

edit: nema potrebe da raspravljamo dalje, probala sam i Glock ali me iz nekog razloga nervirao. Inace volim preciznost pa sam tako i naucila da koristim oruzje, a da nikad nisam kupila.

 

Edit 2: nikad probala shotgun, jednostavno mi delovalo kao nepercizno oruzje. ovo sam te tagovala samo da znas da neki ljudi ne kupe oruzje iako znaju kako da ga koriste.

 

Edited by Angelia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ObiW said:

U pravu si. Zato mi u Teksasu pored utoka imamo i sačmarice. Ili kako se to kaže, “use a gun to shoot your way to the place where you hid your shotgun”. Kad gadjaš sačmaricom, i kad promašiš ne možeš da promašiš.

 

Upadi u kuće nam se nisu dešavali ni 2008 godine kad je ceo grad ostao bez struje zbog uragana. Moj kraj nije imao struju 2 nedelje. Nula provala. Jesu provalili u radnje, ali ne u kuće. Nema zajebavanja sa tim u Teksasu, svi su dobro naoružani.

Zavisi da li Bejbi štiti decu u kući, i zavisi da li ima shotgun. Majke postaju jako precizne kada trebaju da zaštite dete. Shotgun je ubojito oružje čak i u rukama dunstera.

 

Pucam kao pro, ali to nije poenta 😄 

 

Meni je malo previse da svako mlatara pistoljima pa da brani "liberty" (wtf) kad misli da mu neko vrsi opresiju. Mislim, da ti neko kucne na vrata sa znackom i maskom i kaze kontrola CDC (sto se desavalo u NJ) sumnjam da teksasani otvaraju vrata na nisanu... onda je malo kasno da potegnes za kalesnjikovim... U svakom slucaju bilo gde kada upadaju na privatni posed i van Teksasa sigurno nemaju spisak ko ima utoku ko ne... idu na svoju odgovornost. Medjutim, ovaj tip reklamiranja mi je stran i ne dopada mi se. Prvo sto sam pomislila, ko nas napada, sta ce nam svima utoke, od cega i koga da branim slobodu?!

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mrd said:

Ovo je dovoljno.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Malo si me bacio u bedak, nema moje Djine :classic_sad: 

Ako neko naidje na crvenkastog Americkog stafforda, koji obozava kifle u SR, javite, izgleda kao Pitt bull.

 

i ako kazete kafa, ona skace na stolicu ili klupu da pije kafu.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ne treba mastif pobogu ljudi, treba pas koji ima izoštren sluh. Jel znate koje su dve pasmine čuvari logora u Nemačkoj koristili  za vreme drugog svetskog rata? Nemačkog ovčara i šta još? Mini šnaucera. Zašto tog malog prdavca? Jer jako dobro čuje a ima prodoran lavež. On je tu bio da probudi ovčara, koji onda ide sa čuvarom da vidi o čemu se radi.

 

Kuća ima 3 sloja odbrane: psa, alarm (sa kamerom), i konačno naoružane stanare. Nikad samo jedno, poželjno je sva tri.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

 

 

Meni je malo previse da svako mlatara pistoljima pa da brani "liberty" (wtf) kad misli da mu neko vrsi opresiju. Mislim, da ti neko kucne na vrata sa znackom i maskom i kaze kontrola CDC (sto se desavalo u NJ) sumnjam da teksasani otvaraju vrata na nisanu... onda je malo kasno da potegnes za kalesnjikovim... 

 

CDC pozvoni na vrata, ja kažem bujrum, hajde sa strane na kapiju (koja je uvek zaključena). Izadjem na zadnji izlaz i iza ćoška, sa pristojne daljine, onog sa druge strane kapije pitam šta mu treba. 

 

Imaš još neki scenario da ponudiš?

Link to comment
Share on other sites

Ne treba mastif pobogu ljudi, treba pas koji ima izoštren sluh. Jel znate koje su dve pasmine čuvari logora u Nemačkoj koristili  za vreme drugog svetskog rata? Nemačkog ovčara i šta još? Mini šnaucera. Zašto tog malog prdavca? Jer jako dobro čuje a ima prodoran lavež. On je tu bio da probudi ovčara, koji onda ide sa čuvarom da vidi o čemu se radi.
 
Kuća ima 3 sloja odbrane: psa, alarm (sa kamerom), i konačno naoružane stanare. Nikad samo jedno, poželjno je sva tri.
Zavisi gde živiš. Ovo o čemu ja pišem je sub, gde su naselja sa velikim lotom od 0.5 ac, za tu gustinu stvarno ne treba gun. Ako se otisnem kao što sam gledao, u planinu, onda možemo da govorimo o naoružanju i prikrivanju s'druge strane poseda. U subu nema potrebe. TX je drugo, tu putuješ 5 minuta do kuće, kad prođeš glavnu kapiju.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, ObiW said:

 

CDC pozvoni na vrata, ja kažem bujrum, hajde sa strane na kapiju (koja je uvek zaključena). Izadjem na zadnji izlaz i iza ćoška, sa pristojne daljine, onog sa druge strane kapije pitam šta mu treba. 

 

Imaš još neki scenario da ponudiš?

 

Pa nemam ja nikakav scenario, samo prepricavam sta sam cula da se desavalo sada kada je poceo virus. Ljudi zbunjeni, otvore vrata... ovi udju u kucu i lepo ih opeljese... Nocu im krali automobile ispred kuca. Mislim, ne vire svi preko nisana kao vi teksasani 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mrd said:

@Baby ko će prvi da potegne i pogodi, ti ili iskusni korisnik?

 

zima, poledica, ides ulicom, okliznes se, i padnes. to se desi u djelicu sekunde, nema vremena za planiranje i razmisljanje o tome kako ces pasti, samo se u jednom trenutku nadjes na zemlji. neko slomi vrat (odnosno ruku, nogu, kuk), neko pak prodje bez ikakvih lomova. zasto je tome tako? zato sto ovaj drugi trenira dzudo, svaki drugi dan u tjednu, godinama. on dakle pravilno pada (ne na ruku, glavu, ili ledja) fakticki instinktivno, zato sto je utreniran. njega (ili nju) mozemo nazvati iskusnim korisnikom. tako je i sa gadjanjem u stresnim situacijama. iskusni korisnik provodi vrijeme na streljani, a ne na virtualnom forumu. iskusni korisnik, u vasoj konkretnoj situaciji, takodjer ima iskustva s gadjanjem u zive ljude. zato su iskusni korisnici u pravilu policajci, ili vojnici.

 

 

3 hours ago, ObiW said:

Majke postaju jako precizne kada trebaju da zaštite dete. 

 

navala adrenalina moze pomoci majci da podigne auto i izvuce dijete ispod tocka (i zatim umre od iscrpljenosti), medjutim ne i da pogodi pokretnu metu. da je tako kako vi ovdje pricate, Trap & Skeet natjecateljice bi na olimpijskim igrama iza sebe u publici imale po jednu bebu (a za zlatnu medalju po tri i vise) kao kljucni nisanski korektiv, a ne godine i godine treninga.  

 

 

 

...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Oružje je jako zanimljiva tema, ali samo kada se priča o nekom kolekcionarstvu ili sprotskom streljaštvu. Onog trenutka kada se pominje u kontekstu nećega nužnog da se zaštiti život ili imovina nastaje ozbiljan problem. Problem se ogleda u tome što srećom malo kod od nas je imao i priliku da to oružje zaista i upotrebi, zato što pucati u živo biće nije baš tako jednostavno, ako si zdrava osoba, a verujem da većina od nas, ako ne i svi mi koji pišemo na ovom forumu jesmo.  Čak i ako se smogne snaga da se pritisne obarač, pitanje je koliko će taj pucanj da bude precizan, Sa druge strane ako se nalazi takođe naoružana osoba koja je krenula u pljačku, spremnost na pucanje je mnogo veća, tako da moj savet je da se ne šalite sa tim stvarima. 

 

Edited by Don Laki Juan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Don Laki Juan said:

pitanje je koliko će taj pucanj da bude precizan

 

bit ce tako precizan da ce nasa A. B. (Angelia Beretta), u najboljem slucaju, zavrsiti u bolnici s propucanim stopalom. i opljackanom kucom. u najgorem slucaju ce u panici, umjesto lopova, upucati vlastitog sina, ili nekog drugog ukucana. lopov btw. moze biti i neko maloljetno dijete, tako da ni taj scenarij nije bas najsrecniji, i pitanje je kako ce se nositi s njim. 

 

 

5 hours ago, Angelia said:

mozda malo preterujem cisto radi rasprave, ali ne iskljucujem mogucnost da mi zatreba.

 

ja bih, na tvome mjestu, iskljucio tu mogucnost. ajmo s faktima. fakat broj 1 -> umjesto na streljani, ti svoje slobodno vrijeme provodis na forumu. fakat broj 2 -> vatreno oruzje nije biciklo da ga izvuces jednom u 25 godina iz garaze i provozas po dvoristu. fakat broj 3 ->  ako se netko zeli efektivno braniti vatrenim oruzjem, onda to oruzje mora postati dio njega (kao sto je to npr. mobitel koji svakodnevno koristimo). fakat broj 4 -> tko zeli svoju imovinu braniti vatrenim oruzjem, onda mora na vrijeme dobrano razmisliti o tome da li je njegova imovina vrijedna ljudskog zivota. i konacno, fakat broj 5 odnosio bi se na tzv. Djurinu pedalu, odnosno rasprave "s malo preterivanja", koje forumske diskusije cine besmislenima.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ove domaćice- komandosi kao da ne shvataju da ti od kojih se, navodno, brane mnogo bolje pripremaju za napad od njih.

Džaba domačici pištoljčić ako će ovi kao oni klinci što roštiljaju po školama upasti sa poluautomatskim puškama, pištoljima i zaštitnim pancirima. Još ako je u pitanju više takvih komandosa šanse ovih što im je trumpetalo otkrilo oružje je svedeno na minimum.

Ja sam mislio da je onaj serijal “Purge” samo distopijska fantazija ali ko zna šta sve donosi korona pandemija Americi. Ako već nema dovoljno medicinske opreme bar ima dovoljno oružja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ma da. Upasce njih 4 sa pancirima, helmetima, automatskum puskama i night vision-ima u random kucu kao da idu u pljacku fed rezervi. 

 

 

 

Ne, nego će krenuti pištoljem na vodu u pljačku.

Problem sa ovim pro- NRA- ovcima je taj što oni misle da samo oni imaju oružje i da ih ono može zaštititi od svega i svačega.

Društvo koje upadne u opštu paranoju, a posebno u ovim kriznim situacijama gde niko nikome ne veruje, može vrlo lako da padne u anarhiju. A kako vidimo, hrišćanski talibani nemaju odgovor na pandemiju koja je samo u Americi odnela preko 22.000 života.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Vjekoslav said:

 

bit ce tako precizan da ce nasa A. B. (Angelia Beretta), u najboljem slucaju, zavrsiti u bolnici s propucanim stopalom. i opljackanom kucom. u najgorem slucaju ce u panici, umjesto lopova, upucati vlastitog sina, ili nekog drugog ukucana. lopov btw. moze biti i neko maloljetno dijete, tako da ni taj scenarij nije bas najsrecniji, i pitanje je kako ce se nositi s njim. 

 

 

Duhovito.

3 hours ago, Vjekoslav said:

 

ja bih, na tvome mjestu, iskljucio tu mogucnost. ajmo s faktima. fakat broj 1 -> umjesto na streljani, ti svoje slobodno vrijeme provodis na forumu. fakat broj 2 -> vatreno oruzje nije biciklo da ga izvuces jednom u 25 godina iz garaze i provozas po dvoristu. fakat broj 3 ->  ako se netko zeli efektivno braniti vatrenim oruzjem, onda to oruzje mora postati dio njega (kao sto je to npr. mobitel koji svakodnevno koristimo). fakat broj 4 -> tko zeli svoju imovinu braniti vatrenim oruzjem, onda mora na vrijeme dobrano razmisliti o tome da li je njegova imovina vrijedna ljudskog zivota. i konacno, fakat broj 5 odnosio bi se na tzv. Djurinu pedalu, odnosno rasprave "s malo preterivanja", koje forumske diskusije cine besmislenima.

 

Fakat broj 1. Ti nemas pojma kako ja provodim svoje slobodno vreme

Fakat broj 2. Naravno

fakat broj 3. naravno

fakat broj 4. naravno

Fakat broj 5. desilo se - i neces verovati ali taj AB upucao jednog u drugi pobegao..... zamisli imajuci u obzir sve tvoje fakte gore pomenute. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...