Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

8 hours ago, DameTime said:

 

Nije krivično delo, sem ako ne živiš u Srbiji i pišeš protiv AV, ili si državljanka Izraela koja ne podržava ono što radi IDF. Oni hapse. :classic_smile:

 

E sad, govor mržnje je generalno protiv pravila korišćenja svake društvene mreže, tako da takvi tvitovi/profili mogu biti prijavljeni i trebalo bi da reaguju. 

 

Baš jadan pokušaj izjednačavanja IDF-a sa shupkom Evrope.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Angelia said:

Nemam pojma odakle ti ideja da sam duzna da ti odgovaram na besmislena pitanja? Ne znas sta je po Ustavu sloboda govora, ne znas za sta je Asanz optuzen, ne znas zasto je amerikancima bitna zastava, istoriju ne znas... I sad hoces da me propitujes jer ti imas misljenje. Ne znam na osnovu cega, ali ok, nastavi da ga imas. Ja nisam uciteljica u osnovnoj skoli, pa da moram da odgovaram na pitanja.

Mozda da si rekla da se ne slazes sa Asanzovom optuzbom jer: a b c argumenti pa da razgovaramo o nijansama. Recimo da si probala da povuces paralelu sa Pentagon papers...

 

Ovako hvala ali ne.

Nemam pojma odakle ti ideja da si mi dužna nešto, jer ja nisam videla ništa korisno, svakako.

Samo usmeravanja da se ide u drugu državu, svoju državu, da se ide s teme.

Ti izabrala da odgovoriš neodgovorom.

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Helena said:

Nemam pojma odakle ti ideja da si mi dužna nešto, jer ja nisam videla ništa korisno, svakako.

Samo usmeravanja da se ide u drugu državu, svoju državu, da se ide s teme.

Ti izabrala da odgovoriš neodgovorom.

 

Kakvo pitanje takav I odgovor. Na ovoj temi su nasiroko diskutovane "nijanse" svih tih tema, a ako ne I google je tvoj prijatelj. Pa ako pitas gde je Asanzova sloboda govora, onda prvo pogledas za sta je optuzen. A ako hoces da pitas o prvom amandmanu barem pogledas sta kaze. Ili za zastavu, nije tesko. A ne pokazes da ne znas nista o tome, ali imas "misljenje". Na osnovu cega?

Razumes, to je kao da ja kazem da imam misljenje o nekom novinskom clanku,  koji nisam procitala, pa te pitam a ko ga je napisao? Zivimo u vreme kad su nam te informacije dostupne. Barem osnovne. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Angelia said:

Kakvo pitanje takav I odgovor. Na ovoj temi su nasiroko diskutovane "nijanse" svih tih tema, a ako ne I google je tvoj prijatelj. Pa ako pitas gde je Asanzova sloboda govora, onda prvo pogledas za sta je optuzen. A ako hoces da pitas o prvom amandmanu barem pogledas sta kaze. Ili za zastavu, nije tesko. A ne pokazes da ne znas nista o tome, ali imas "misljenje". Na osnovu cega?

Razumes, to je kao da ja kazem da imam misljenje o nekom novinskom clanku,  koji nisam procitala, pa te pitam a ko ga je napisao? Zivimo u vreme kad su nam te informacije dostupne. Barem osnovne. 

Ja imam mišljenje, ne "mišljenje", to prvo.

Drugo, opet si izabrala da odgovoriš, a nisi "dužna".

Posle ćeš se "žaliti".

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Helena said:

Evo da se složim, ali meni je fascinantnoj kako ti iz posta uzimaš pitanje na koje ćeš odgovoriti, a ostala ignorišeš.

 

 

3 hours ago, Helena said:

 

Uglavnom pitam i uglavnom od tebe ne dobijam odgovor.

 

 

 

3 minutes ago, Helena said:

Ja imam mišljenje, ne "mišljenje", to prvo.

Drugo, opet si izabrala da odgovoriš, a nisi "dužna".

Posle ćeš se "žaliti".

Evo odavde, gde se zalis da ti ne odgovaram na zadata pitanja. A mozes samo imati "misljenje" ako nemas osnovne cinjenice, isto kao sto ja mogu imati "misljenje" o gorepomenutom clanku koji nisam procitala.   

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nonick said:

 

Jel si to saznao telepatski od Rudija?

Nije fer. Trebali su da zaustave glasanje dok je stabilni bio u prednosti.

Fun fact - u jednoj drzavi su kultisti zaista zahtevali da se obustavi dalje brojanje glasova, dok su ti isti u drugoj drzavi protestvovali da se dalje broji.

 

@Darth Bane Zamisli kako tek ovde u CH varaju

- Odlazak na izbore je stvar prošlosti – u Švajcarskoj se procenjuje da više od 90 odsto učesnika sada glasa poštom. :)

 

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Angelia said:

 

 

Evo odavde, gde se zalis da ti ne odgovaram na zadata pitanja. A mozes samo imati "misljenje" ako nemas osnovne cinjenice, isto kao sto ja mogu imati "misljenje" o gorepomenutom clanku koji nisam procitala.   

Rekla sam da ćeš se "žaliti".

Izabrala si da odgovoriš, niko ti nije rekao da si dužna.

Pa još selektivno.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Helena said:

Rekla sam da ćeš se "žaliti".

Izabrala si da odgovoriš, niko ti nije rekao da si dužna.

Pa još selektivno.

 

I selektivno je moje pravo.

 

Evo, dobra stara vremena kad je ACLU znao sta je sloboda govora:

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://www.aclu.org/wp-content/uploads/legal-documents/4156_ri_1978.pdf&ved=2ahUKEwiuq6f-7-qEAxV1hIkEHbHNByoQFnoECBcQAQ&usg=AOvVaw2HVSHYQOyxQSssAnmXscn5

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ali moje je pravo da mene ne interesuje selektivno.

Pa je tvoje pravo da tebe ne interesuje moje pravo i tako do u beskonačno.

Davno je mene život naučio da je jedno što piše i šta piše a da je drugo kad ti neko kaže i pokaže kako je stvarno-šro reče neko na ovoj temi, nije zdravstvo isto iz ugla pacijenta i ugla lekara.

Mi smo ovde iz različitih zemalja, različitih iskustava, karaktera, obrazovanja.

Neki od vas su za tranpa, neki protiv, neki od nas su za tranpa, neki protiv.

Zato ja pitam ljude, a ne Gugl i knjige.

Meni zastava Srbije ne znači ništa, ni himna, ni grb.

Ne znam šta bi obojena krpa trebalo da znači bilo kom Amerikancu, čoveku današnjice.

Eto tako ja to nekako gledam...to je moje mišljenje.

A ti reče da imaš pravo na mišljenje-pa eto, imam ga i ja.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Helena said:

Ali moje je pravo da mene ne interesuje selektivno.

Pa je tvoje pravo da tebe ne interesuje moje pravo i tako do u beskonačno.

Davno je mene život naučio da je jedno što piše i šta piše a da je drugo kad ti neko kaže i pokaže kako je stvarno-šro reče neko na ovoj temi, nije zdravstvo isto iz ugla pacijenta i ugla lekara.

Mi smo ovde iz različitih zemalja, različitih iskustava, karaktera, obrazovanja.

Neki od vas su za tranpa, neki protiv, neki od nas su za tranpa, neki protiv.

Zato ja pitam ljude, a ne Gugl i knjige.

Meni zastava Srbije ne znači ništa, ni himna, ni grb.

Ne znam šta bi obojena krpa trebalo da znači bilo kom Amerikancu, čoveku današnjice.

Eto tako ja to nekako gledam...to je moje mišljenje.

A ti reče da imaš pravo na mišljenje-pa eto, imam ga i ja.

Da, da, Okey, blabla-truc. Tebi ne znaci zastava, ali nemas pojma sto amerikancima znaci. Pitas da li je krivicno delo u USA, da kazes nesto protiv neke grupacije, jer se mi "pozivamo na 1A" ali ne znas sta 1A kaze. 

To je prosto gubljenje vremena, da ti ja objasnjavam ono sto osnovci ovde znaju.  Nije problem da pitas da nesto ne razumes, tipa da zdravstveni sistem ima programe za one koji nemaju privatno osiguranje. 

Ali ti imas "misljenje". To sto ne znas nije bitno. 

 

Ne branim ti ja misljenje, znas sta kazu za misljenje...ali imam pravo da tvoja pitanja koja nemaju smisla ili razumevanja, prosto preskocim. Necu se valjda natezati sa detetom u 3cem razredu?

 

Dok ti ja objasnim pravne argumente kod Asanza ti ces sve vreme vikati "ali sloboda govora", posto, jel da nemas pojma sta sloboda govora pravno znaci.

 

To je isto kao onaj (cijeg Nika se ne secam) koji ne zna razliku izmedju izbornog sistema I pravnog poretka. Znaci molim vas, barem pogledajte o cemu pricate. 

 

Moramo barem pricati isti jezik.

 

Sta je rekao, da cu na Foxu cuti sta je demokratija, nemam pojma u moje vreme se to ucilo iz knjiga. Mozda sam prosto omatorila, pa ne dobijam znanje od tviterasa.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Angelia said:

Da, da, Okey, blabla-truc. Tebi ne znaci zastava, ali nemas pojma sto amerikancima znaci. Pitas da li je krivicno delo u USA, da kazes nesto protiv neke grupacije, jer se mi "pozivamo na 1A" ali ne znas sta 1A kaze. 

To je prosto gubljenje vremena, da ti ja objasnjavam ono sto osnovci ovde znaju.  Nije problem da pitas da nesto ne razumes, tipa da zdravstveni sistem ima programe za one koji nemaju privatno osiguranje. 

Ali ti imas "misljenje". To sto ne znas nije bitno. 

 

Ne branim ti ja misljenje, znas sta kazu za misljenje...ali imam pravo da tvoja pitanja koja nemaju smisla ili razumevanja, prosto preskocim. Necu se valjda natezati sa detetom u 3cem razredu?

 

Dok ti ja objasnim pravne argumente kod Asanza ti ces sve vreme vikati "ali sloboda govora", posto, jel da nemas pojma sta sloboda govora pravno znaci.

 

To je isto kao onaj (cijeg Nika se ne secam) koji ne zna razliku izmedju izbornog sistema I pravnog poretka. Znaci molim vas, barem pogledajte o cemu pricate. 

 

Moramo barem pricati isti jezik.

 

Sta je rekao, da cu na Foxu cuti sta je demokratija, nemam pojma u moje vreme se to ucilo iz knjiga. Mozda sam prosto omatorila, pa ne dobijam znanje od tviterasa.

Zapravo ti je ovo gubljenje vremena jer ovaj način komunikacije je besmislen.

I ne interesuje me, jer imam prava da me ne interesuje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Helena said:

Zapravo ti je ovo gubljenje vremena jer ovaj način komunikacije je besmislen.

I ne interesuje me, jer imam prava da me ne interesuje.

 

 

U pravu si. Ne interesuje me

Link to comment
Share on other sites

 

11 hours ago, zoran59 said:

Neko drugi, bez osiguranja, bi se u istoj situaciji zdravstveno proveo kao i ja, ali bi ostao 145000 $ duzan. Razlika? Imam kreditnu karticu, placam racune, putujem itd. a on nema karticu, banke mu ne veruju i puno manje sudeluje u ekonomskom zivotu. A ekonomski zivot podrazumeva placanje poreza, punjenje budzeta - na dobrobit svih nas!

 

 

Ovo je nešto što me jako čudi, pogotovo kad se dešava u zemlji koja pretenduje da bude primer svetu, da je primer zdravog razvoja, najčistijeg kapitalizma koji se zasniva, između ostalog i na čistim računima, plati pa klati. Što manje mešanja države, manji finansijski nameti, nedajbože socijalistička rešenja, ideje. A, kako nazvati balon dugova građana prema medicinskim ustanovama, meri se storinama ili meše, hiljadama milijardi dolara, dugovi koje medicinske ustanove neće nikada naplatiti od pacijenata, a pacijenti koji imaju zabeležen dug teško da ikada dobiju kredit, da započnu posao ili ovrše započet. U odbranu sistema, kaže se, ipak niko ne ostaje bez medicinske pomoći, a medicinske ustanove rade, ne zatvaraju se, ne bankrotiraju uprkos ogromnimnenaplaćenim potraživanjima. Naravno, štos se sa jedne strane u ceni usluga, naplatiš duplo onima koji imaju (osiguranje), finansiraš javne bolnice iz budžeta, znači poreza, pa kao nemš obavezno zdravstveno osiguranje a moraš da platiš porez iz kojeg se plaća javno zdravstvo. Postoji definicija za to, nije govno nego se pas posr'o. 

Neka zapažanja o samoj diskusiji, ne samo ovoj. Skoro da je pravilo, ako kritikuješ nešto u USA komunista si, sredi svoje dvorište, ako još, pored toga i živiš u USA, preporuka, iseli se. Dokaz da su USA raj na zemlji je veliki broj useljenika, nešto legalnih, mnogo više ilegalnih, barem u pokušaju. Zašto samo u pokušaju, ne dovoljavamo im ulazak jer su kriminalci, teroristi, neradnici. Znsči, savršena zemlja jer u nju hrle masovno teroristi, krijumčari, neradnici. Da li je Evropa zadnjih desetak godina procvetala pa masa migranata navaljuje na zemlje EU, i Srbija je puna imigranata, dobro znamo da Srbija živi zlatno doba pa zato navaljuju u Srbiju.

OK je brojati nobelovce iz USA, nije pogrešno ni konstatovati odale su, gde su stekli osnovno obrazovanje, ne bi promenilo pravu sliku samo bi istaklo i druge detalje, ali isto je potrebno izbrojati, ne samo izbrojati, beskućnike, konstatovati brojne incidente, oružane napade sa ljudskim žrtvama a da ne bude jedini zaključak, dobro, dešava se.

Meni je razumljivo da je @Dragan nabrojao onoliko zamerki američkom društvu i sistemu, može se to porediti sa izrekom, zdrav čovek ima hiljadu želja, bolestan samo jednu, dobar čovek ima stotine mana, zao samo jednu. Amerika ima mogućnosti da mnoge segmente popravi, postepeno, jedan po jedan, može da nastavi i ovako, nekom se sviđa manje, nekom više, Srbija, na primer, ne može da popravlja jednu po jednu stvar, mora da stvori sistem pa onda da ga doteruje, glanca.

 

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

 

"I got discharged from a hospital just before midnight after I’d gone for same day surgery that started six hours late. My insurance wouldn’t pay past midnight and they knew I didn’t have the money for overnight. I struggled to walk, so they gave me a walker, (for which they later billed me!), $5, and two bus/subway tokens. It was 20 F. and snowing. My ex-husband later sued them and we won a small settlement that covered the cost of readmission to a public hospital for treatment of bronchitis and, frostbite, and trauma."

 

 

Patient dumping

 

 

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Helena said:

 

Davno je mene život naučio da je jedno što piše i šta piše a da je drugo kad ti neko kaže

Mi smo ovde iz različitih zemalja, različitih iskustava, karaktera, obrazovanja.

Neki od vas su za tranpa, neki protiv, neki od nas su za tranpa, neki protiv.

Zato ja pitam ljude, a ne Gugl i knjige.

 

On se zove Donald Tramp ( Trump)

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv intervju sa sefom think tank instituta Heritage. Oni su tvorci reganizma, a sada zagovaraju trampizam.

 

https://www.nytimes.com/2024/01/21/magazine/heritage-foundation-kevin-roberts.html

 

Because what the American people are saying, conservatives in particular, but not exclusively conservatives, is why are we prioritizing any other place internationally above the problems we have in the United States?

 

Yes, comma, if we do so in a way that is responsible with the people’s money, that articulates what the end game is, that is solely focused on military aid. And frankly, also recognizes that the United States of America, in both Democrat and Republican administrations, had a role in creating this conflict. Now, Putin and Russia deserve the blame. I’ve been very clear about that. Having said that, it was our saber-rattling about Ukraine entering NATO that is one of the many factors that led to this. And so, yes, it’s on the doorstep of a democratic Europe. We want the Ukrainians to win. But it would also be really helpful if the Germans, and the French in particular, would do more to support their neighbor.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Selina said:

On se zove Donald Tramp ( Trump)

Ako zavrsi u zatvoru, kao sto bi trebao, zvace se Donnie Tripe (Donnie Chkembe...)

 

Posto Tramp I Trampuljani ne biraju rijeci za konkuranciju, ova odbrana imena koju pokusavas  je suvisna... 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Div said:

...................

Naravno, štos se sa jedne strane u ceni usluga, naplatiš duplo onima koji imaju (osiguranje), finansiraš javne bolnice iz budžeta, znači poreza, pa kao nemš obavezno zdravstveno osiguranje a moraš da platiš porez iz kojeg se plaća javno zdravstvo. Postoji definicija za to, nije govno nego se pas posr'o. 

...................

 

Dive, postoji i drugi izraz za to: ne platis na mostu nego na cupriji.

Licno, ne bi me smetalo da platim malo vise poreza i finansiram univerzalno zdravstveno osiguranje. Kao empaticnom coveku, to bi mi bilo lakse nego da namenski odgovaram na apele kad se u medijima pojave tuzne price kako nekome treba pomoc jer ima tesku i retku bolest. Cak i ovde, na totalno neobaveznom forumu gde svi samo ubijamo slobodno vreme, postoji tema "humanitarna pomoc."  Sistem je naprosto zajebat. Savrsen (tj. po mojoj volji) sistem ne postoji nigde. Negde je bolje, negde losije, a ja se prilagodjujem koliko mogu.

 

.........................Neka zapažanja o samoj diskusiji, ne samo ovoj. Skoro da je pravilo, ako kritikuješ nešto u USA komunista si, sredi svoje dvorište, ako još, pored toga i živiš u USA, preporuka, iseli se.........................

 

To je tako ako pridajes previse znacaja ekstremnim pojedincima. No nisu (nismo) svi takvi.

I nismo jednodimenzionalni, jedan stav o konkretnoj stvari ne odredjuje sve ostale.

Evo, ja zagovaram strozi kazneni sistem i smrtnu kaznu, necu da kriminalac/ubica provede 40 godina u hotelu o mojem trosku kao poreznog obveznika. Reklo bi se, teski desnicar.

Istovremeno, zagovaram univerzalno zdravstveno osiguranje i besplatno skolovanje na svim nivoima (znam, nije "besplatno" nego je placeno iz budzeta, ali mi nije zao da moj placeni porez ide za to). Dakle, teski levicar.

 

Verovatno je moguce da raspravljamo o takvim i mnogim drugim problemima. Uvek se se nadje i "za" i "protiv."

A onda se jave ekstremni tipovi kao Bane ili Bohumilo koji bilo kakav stav ubace u nekakvu korpu i nazovu te "komunjarom" ili "fasistom" i obesmisle raspravu.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Slazem se @zoran59-e sa svim ovim sto si naveo osim mozda oko kriminala. Ali ovi sto su protiv placanja poreza za zdravstvo to ne mogu da shvatim. I to su obicno mladji ljudi koji jos nisu dobili ozbiljnije zdravstvene probleme, tako da nemaju pojma sta se sve moze zakomplikovati i sta te komplikacije mogu da kostaju. Ili ona prica ako zines da kazes pomoc odmah te svrstaju u komuniste. To ti je kao sa vjetrenjacama, uzaludna rasprava. Onaj ko te razumije sa njim mozes pricati i tu se radi o nijansama aoni sto zagovaraju interes i samo interes to ti je unaprijed izgubljen napor i vrijeme.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Angelia said:

Kakvo pitanje takav I odgovor. Na ovoj temi su nasiroko diskutovane "nijanse" svih tih tema, a ako ne I google je tvoj prijatelj. Pa ako pitas gde je Asanzova sloboda govora, onda prvo pogledas za sta je optuzen. A ako hoces da pitas o prvom amandmanu barem pogledas sta kaze. Ili za zastavu, nije tesko. A ne pokazes da ne znas nista o tome, ali imas "misljenje". Na osnovu cega?

Razumes, to je kao da ja kazem da imam misljenje o nekom novinskom clanku,  koji nisam procitala, pa te pitam a ko ga je napisao? Zivimo u vreme kad su nam te informacije dostupne. Barem osnovne. 

To je slicno onim "citacima naslova" na drustvenim mrezama: kada procitaju neki naslov, pa krenu da napadaju i autora i tematiku samog naslova, a iz komentara se vidi da nisu procitali ceo clanak! Tako i ovde. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Selina said:

On se zove Donald Tramp ( Trump)

Ja znam kako se on zove, ali kao što našeg zovemo prvorođeni, faraon, šizoje, psiho, ja ga zovem tranp.

Inspiraciju sam dobila kad su ga ili boxcube ili bohumilo ili neko treći nazivali mister Tramp ili gospodin Tramp.

1 hour ago, DJORDJE said:

Kako Indusi resavaju flash mob problem.

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=eIFKtOsZl8c&t=82s

Ne znam čemu ovaj klip treba da služi, da li se želi kazati da samo u USA koriste samo i isključivo zakone, a ostatak sveta su divljaci.

Mogu da zamislim tu sliku, da, kako kreće Fox news i ovo kao udarnu vest.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...