Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

59 minutes ago, Klotzen said:

To što neko pozove ne znači da će njegovi glasači to prihvatiti. Sve zavisi kakvo je mišljenje prosečnog DF-ovca o Milatoviću. Takođe čak ni ovi Bečićevi neće sigurno svi izaći, biće tu jedan deo, nadam se vrlo mali, koji će ostati kući taj dan. Takođe sada će da krenu pregovori za novu vladu, nudiće Milo kule i gradova čak i za poziciju da neko nikog ne podrži.

 

Naravno ako svi podrže Milatovića biće to sigurna pobeda ali ne tako ubedljiva kako nam sada izgleda. Ne smeju se opuštati ni slučajno.

 

Prosecan glasac DF-a jedva ceka da vidi ledja Milu Djukanovicu. O Milatovicu je glasacima DF-a dovoljno reci da je on od Bjelopavlica i nista vise. Nema tu nikakve dileme, sve je ovde jasno ko dan. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Drug Crni said:

Mozes li da prokomentarises neke komentare u kojima se Milatovic poredi sa onim nesretnim Draskom Stanivukovicem iz Banjaluke?

Ja nisam do sada primetio ikakve slicnosti medju njima,u stavovima,politikama,ponasanju itd,ali nisam toliko pomno pratio Jakova. Licno verujem da je to izmisljotina i podmetacina Milovih svedokatm i ne verujem u to,ali eto zamolio bih te da napises koju o tome.

Hvala.

 

Jedina slicnost im je sto su mladi. Istu poveznicu bismo mogli da nadjemo izmedju Jakova i Lazara Krstica npr 🙂

Jakov nije nacionalista, ekonomija mu je na prvom mestu, zalaze se za povezivanje regiona i slobodno trziste, naravno i za CG u EU. Mislim da ce on i nova vlada poprilicno relaksirati odnose u CG, a onda i njene odnose sa Srbijom. Pred komsijama je po svemu sudeci jedan miran i stabilan period. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako moze biti miran i stabilan period ako DF i DPS budu na izborima zajedno i dalje imali vecinu?

 

Realno, i jedni i drugi su neprihvatljivi iz razlicitih razloga - jedni su ispostava SNS u CG i samim tim im je interes da rovare i prave haos, drugi su partija prepuna kriminalaca okupljenih oko diktatora koja vec decenijama siri mrznju, povecava tenzije u drustvu i hrani se njima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Drug Crni said:

Mozes li da prokomentarises neke komentare u kojima se Milatovic poredi sa onim nesretnim Draskom Stanivukovicem iz Banjaluke?

Ja nisam do sada primetio ikakve slicnosti medju njima,u stavovima,politikama,ponasanju itd,ali nisam toliko pomno pratio Jakova. Licno verujem da je to izmisljotina i podmetacina Milovih svedokatm i ne verujem u to,ali eto zamolio bih te da napises koju o tome.

Hvala.

 

Samo pogled na biografiju jednog i drugog je rekao bih dovoljan da se shvati da tu nema poredjenja. Jakov koliko vidim ima vrhunsku karijeru za razliku od nesvrsenog studenta ekonomije i siguran sam da nije primitivni glupan kao Drasko. Meni onaj idiot Dajkovic ima daleko najvise dodirnih tacaka sa Draskom, a i prilicno su bliski koliko se moze vidjeti. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Duh koji lebdi said:

 

Prosecan glasac DF-a jedva ceka da vidi ledja Milu Djukanovicu. O Milatovicu je glasacima DF-a dovoljno reci da je on od Bjelopavlica i nista vise. Nema tu nikakve dileme, sve je ovde jasno ko dan. 

offtopic ali svejedno, jesi siguran ili imas neko gradivo dodatno o tome posto sam ja citao par puta da je od Ozrinica (https://en.wikipedia.org/wiki/Ozrinići_(tribe))

Link to comment
Share on other sites

Neko je tražio gradove.

Znači samo bih podsjetio na lokalne u PG iz oktobra prošle godine, dakle prije manje od 5 mjeseci, kada je DPS koalicija uzela 38.1% a PES 21.7%

Danas je Jakov Milatović u Podgorici imao više od Đukanovića.

Nikšić...

Ovo je baš masakriranje političkih dinosaurusa DPSa i DFa.

Ako je Draginja podnijela ostavku, šta bi tek trebali Andrija i Milo da urade?30e5f289ed1a12c1bdffa00624c091bb.jpg2a0caed4215c41650feb4fd06aab0ec9.jpg

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako su aktuelni rezultati predsedničkih izbora najava kraja vladavine MIla Đukanovića, a po svemu sudeći jesu, ostaje nam da vidimo šta će preostati od DPS-a na sledećim parlamentarnim izborima.

 

S tim u vezi, osim ako se baš ne dezintegrišu (što se najverovatnije neće desiti zbog recidiva poluga vlasti koje su decenijama držali), DPS bi mogao da računa barem na oko četvrtinu do petinu ukupnih glasova jer je određeni pad neumitan, pa kad se tome pridoda procenat Demokratskog fronta, koji bi mogao da bude veoma sličan depeesovcima i koji je sada već na konstantnih dvadesetak odsto, jasno je da bez jedne od te dve grupacije matematički skoro izvesno nema sastava buduće vlade osim ako opet ne dođe do manjinske podrške.

 

Naravno, svašta još može da se desi do sledećih izbora, pa tako i da, recimo,  Evropa sad, Demokrate i URA možda i namaknu prostu većinu, ali je verovatnije da će onaj ko želi da formira vladu morati da u nju pozove ili DPS ili DF jer neće imati nadpolovičan broj mandata, budući da smo videli kako prolaze tamošnje vlade sa manjinskom podrškom, prilikom koje grupacija koja nema većinu formira vladu tako što je podržava lista koja nije u vladi.

 

A što se tiče zvaničnog Beograda, odlaskom Đukanovića izgubiće nekadašnjeg i partnera i protivnika, a dolaskom Milatovića najverovatnije će dobiti Crnu Goru kao novog punopravnog člana Otvorenog Balkana, što će, prema onom čemu se nadaju i zbog čega su i osnivači te ekonomske i političke zone, ojačati njihove pozicije u međunarodnim forumima.

 

Jer, jedno je ako Vučić vlada zahvaljujuči podršci Vašingtona, Brisela, Moskve i Pekinga, a nešto sasvim drugo kad vlada sa tom podrškom plus partnerskom podrškom zemalja regiona koje participiranjem u Otvorenom Balkanu pokazuju da žele da budu zajedno sa njim, a ne kontra njega.

 

Iz tog razloga je veoma indkativan intervju koji je Milatović dao Politici pre nekoliko dana, u kome jasno i deklarativno podržava Otvoreni Balkan, a možda je još zanimljivije od toga da kao nosioca problema u odnosima između dve države apostrofira samo Đukanovića, a Vučića uopšte ne pominje kao da ovaj ne postoji i kao da nije zajedno sa Đukanovićem rovario po Crnoj Gori.

 

Sve to miriše na ozbiljnu buduću saradnju, što ne može da bude loše jer je u interesu građana i Crne Gore i Srbije da se situacija relaksira i da narod ima neke vajde od dogovora lokalnih moćnika. 

 

Pa kada do toga dođe, Vučić svakako neće proliti suzu za nekakvim Mandićem, već će ga lagano pustiti niz vodu kao i onolike koje je prethodno iskoristio i potrošio. 

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Duh koji lebdi said:

O Milatovicu je glasacima DF-a dovoljno reci da je on od Bjelopavlica i nista vise

Ovo bi trebalo da znači da smo svi mi Bjelopavlići četljici? 😛

 

 

1 hour ago, Nek grmi jako said:

Ako su aktuelni rezultati predsedničkih izbora najava kraja vladavine MIla Đukanovića, a po svemu sudeći jesu, ostaje nam da vidimo šta će preostati od DPS-a na sledećim parlamentarnim izborima.

Mene najviše zanima gdje može da se prelije taj dio izbjeglica iz DPS-a. Mislio sam da je to Dritan, ali se za sada to nije desilo i ja ne vidim kako će da se desi kad mu je rejting tu gdje jeste, a to je u minusu (mislim da bi Bečić više uzeo bez Dritanove podrške, nego sa njom, bez zezanja).

Možda je trenutak da iskoči neko nov ko bi se postavio kao vođa komita.

 

EDIT: sad vidim da je izlaznost u opštinama sa značajnim bošnjačkim i albanskim stanovništvom bila vrlo niska, vjerujem da će Milov fokus biti na tome da njih izvede na glasanje u drugom krugu i da će svi resursi biti upregnuti da se kupi, ucijeni, prisili, itd. Još tu može da se oklizne Jakov, jedino što Milu ne ide u korist je što bivšeg ekonomistu EBRD-a baš nikako ne može da napravi četljikom koji drži nož u zubima... čak ni uzimajući u obzir da je iz Bjelopavlića 😛

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Beonegro said:

Ovo bi trebalo da znači da smo svi mi Bjelopavlići četljici? 😛

 

 

Mene najviše zanima gdje može da se prelije taj dio izbjeglica iz DPS-a. Mislio sam da je to Dritan, ali se za sada to nije desilo i ja ne vidim kako će da se desi kad mu je rejting tu gdje jeste, a to je u minusu (mislim da bi Bečić više uzeo bez Dritanove podrške, nego sa njom, bez zezanja).

Možda je trenutak da iskoči neko nov ko bi se postavio kao vođa komita.

 

EDIT: sad vidim da je izlaznost u opštinama sa značajnim bošnjačkim i albanskim stanovništvom bila vrlo niska, vjerujem da će Milov fokus biti na tome da njih izvede na glasanje u drugom krugu i da će svi resursi biti upregnuti da se kupi, ucijeni, prisili, itd. Još tu može da se oklizne Jakov, jedino što Milu ne ide u korist je što bivšeg ekonomistu EBRD-a baš nikako ne može da napravi četljikom koji drži nož u zubima... čak ni uzimajući u obzir da je iz Bjelopavlića 😛

 

Ma ne cetnici, taman posla. Pa nisu ni svi glasaci DF-a cetnici. Sustina je da Milo nema nikakve sanse da dodje do 45 posto glasova, kamoli da prebaci 50, prosto neizvodljivo. 

Edited by Duh koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

Konfrontacija sa Srbijom, bez obzira ko stoluje u Beogradu, jednostavno nije plodan politički projekat u Crnoj Gori i u istoriji je u malom broju navrata trajala relativno kratko.

 

Ona jeste i jedan od razloga pada Mila Đukanovića, započetog litijama i činjenicom da je SPC dizajnirala Krivokapića po svom nahođenju, čega je Milatović autentični nastavak kao deo te ansambleje na mestu ministra u bivšoj vladi, sa nesumnjivom podrškom stranih ambasada koju DF, recimo, nikada nije mao niti će je imati.

 

Zato je potpuno realno za pretpostaviti da ćeo deo depeesovih glasača, naviknutih da se prilklanjaju dominantnoj političkoj figuri, otići u pravcu grupacije oko Milatovića, dok na deo njih može da računa možda i Bečić, pa čak i neki deo depeesovaca koji će se možda odvojiti u stvoriti novu partiju, dok će DF u tom sledećem mešanju karata ostati bez nekih aduta kada je reč o preletačima.

 

Ali očekivati totalni kraj DPS-a u slučaju Đukanovićevog gubitka na izborima jednostavno nije realno ako se uzme u obzir akumulirana moć koju su do nedavno imali. Logičnije je da će doći do prekompozicije koja će im umanjiti podršku, ali ih svakako neće izbrisati sa političke scene.  

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Slažem se da je CG poslednja država na svijetu kojoj treba konfrontacija sa Srbijom, ali ja taj sukob sa crkvom ne doživljavam na taj način. Više je to sukob Crne Gore protiv Crne Gore. Krivokapić je čovjek MCP, koja jeste dio SPC, ali ima visok stepen autonomije. Litije su pokrenute u Crnoj Gori i iz Crne Gore. Krivokapić je postavljen od strane Amfilohija i Gojka Perovića. Nije se tu pitala Srbija puno, ni Vučić ni patrijarh SPC. Gojko Perović je tada poručio Vučiću da ne dolazi u CG.

 

Vidjeli smo koliko se cijeni Krivokapić. Preko onih napada po televizijama i novinama, i onog dočeka u Beogradu. Ali Krivokapić je napravio veliku stvar i otišao da se pokloni kod spomenika Zoranu Đinđiću.

Edited by Kvaratskhelia
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kvaratskhelia said:

........

 

Vidjeli smo koliko se cijeni Krivokapić. Preko onih napada po televizijama i novinama, i onog dočeka u Beogradu. Ali Krivokapić je napravio veliku stvar i otišao da se pokloni kod spomenika Zoranu Đinđiću.

Ko se sve klanja na spomeniku Djindjicu i nije neki uspeh.

Da su ga slusali za zivota - bolje bi bilo.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

@Kvaratskhelia,

 

Tako je, Mitropolija je nedvosmisleno apsolutni pobednik tokom poslednjih događaja u Crnoj Gori iz više razloga, a uticaj Beograda i Sinoda je u krajnju ruku simboličan.

 

Prvi i osnovni razlog jeste onaj zbog kojeg je MCP i involvirana u političku borbu, a to je Zakon o slobodi veroispovesti, čijim se izmenama došlo do toga da su imovina i uticaj MCP sačuvani, što je svakako pobeda par ekselans imajući u vidu šta bi se dogodilo u suprotnom slučaju.

 

Takođe, Mitropolija je tačno znala kako da iskoristi DF i kako da instalira Krivokapića kao nekoga ko će predstavljati i srpski nacionalni korpus, a opet imati podršku ambasada... Rezultat je takav da od uspostavljanja Krivokapićeve vlade neko ko se deklariše kao Srbin može da bude i ministar i predsednik vlade, a eventualnom Milatovićevom pobedom čak i predsednik Crne Gore, što je do 2020. godine bilo nezamislivo.

 

Na kraju svega, reč je i o očuvanju srpskog identiteta i relevantnog učešća u političkom životu Crne Gore, što je zadatak koji je crkva toliko puta uspešno obavila na mnogim mestima i u mnogim događanjima u istoriji, pa nije manjkala ni u predmetnom slučaju sa Đukanovićem.

 

Jer, za razliku od vremena kada je DF mahom bezuspešno predstavljao one koji se izjašnjavaju kao Srbi u Crnoj Gori, sada se upravo i ti Srbi pitaju ko će biti predsednik države i najverovatnije će ustoličiti svog kandidata, a svaki pokušaj dezavuisanja te činjenice prilično je besmislen u svetlu poslednjih događaja.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Duh koji lebdi said:

 

Prosecan glasac DF-a jedva ceka da vidi ledja Milu Djukanovicu. O Milatovicu je glasacima DF-a dovoljno reci da je on od Bjelopavlica i nista vise. Nema tu nikakve dileme, sve je ovde jasno ko dan. 

 

Sta znaci ako je neko od Bjelopavlovica, iskreno ne kapiram? Jel to neko u CG i dalje gleda ili je to samo fora?

Link to comment
Share on other sites

Evo ja sam iz Podgorice i nemam pojma o čemu se radi ovo oko Bjelopavlića...

Pazite NK

Evropa sad nema ni stranački odbor u tom gradu...2d61717f3b756c6af07912b34a8f6860.jpg

Vanparlamentarna stranka, koja nema odbore u pola gradova, je urnisala DPS (Mila) i DF (Andriju tj. Vučića) na primjer u Podgorici.

E kako je dobro [emoji41]

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk



  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, AgroLaki said:

Sta znaci ako je neko od Bjelopavlovica, iskreno ne kapiram? Jel to neko u CG i dalje gleda ili je to samo fora?

 

Ma zajebancija 🙂

Neka moja interna sa kumom iz CG. Ne mogu da se zakunem da nema ljudi koji to gledaju, ali i takva CG je jedno 30 godina ispred nas. Nebitno. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kvaratskhelia said:

Slažem se da je CG poslednja država na svijetu kojoj treba konfrontacija sa Srbijom, ali ja taj sukob sa crkvom ne doživljavam na taj način. Više je to sukob Crne Gore protiv Crne Gore. Krivokapić je čovjek MCP, koja jeste dio SPC, ali ima visok stepen autonomije. Litije su pokrenute u Crnoj Gori i iz Crne Gore. Krivokapić je postavljen od strane Amfilohija i Gojka Perovića. Nije se tu pitala Srbija puno, ni Vučić ni patrijarh SPC. Gojko Perović je tada poručio Vučiću da ne dolazi u CG.

 

Vidjeli smo koliko se cijeni Krivokapić. Preko onih napada po televizijama i novinama, i onog dočeka u Beogradu. Ali Krivokapić je napravio veliku stvar i otišao da se pokloni kod spomenika Zoranu Đinđiću.

Ovo je bilo tačno dok je Antilopije bio živ, ali njegov naslednik djeluje kao da nema baš nikakvu autonomiju u odnosu na Profiterija i Iznoguda Bulovića, što se vidi između ostalog i po tome da je pozicija Gojka Perovića poprilično oslabljena u poslednjih godinu - godinu i po. 

 

Što se tiče Milatovića, ja ne vidim da on ima neku vezu sa crkvom i litijašima, a po raspoloženju moje rodbine i poznanika u CG vidim da su razočarani Dritanovci masovno prešli kod njega, znači biračko tijelo mu je umnogome građansko.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Još jednom da ponovim rezultate iz centralnog regiona:

 

Milatović - 35%

Đukanović - 32%

 

Za mene je ovo istorijski rezultat. Poznato je da u tom dijelu živi 50% stanovnika Crne Gore. Još se tu nalazi i Cetinje koje je u velikoj mjeri naklonjeno Milu, ali Podgorica i Nikšić kao dva najveća grada u državi prave razliku u korist Milatovića.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...