Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Mickey je ispušio zbog sopstvene aljkavosti i lažavosti i sad treba da plačemo? Eo trčim... I sad će neki bunt da se razvije. Oće u neki bubble, sličan onome koji je vjerovao da će NDBGD na lokalne u BG čudo napravit.

Vidjećemo kako će se dalje razvijati stvari. Dosta zavisi od toga ko će se uopšte kandidovati. Recimo Bečić, pa uz njega Milatović, šeruju iste birače, taman da Mandić uđe u drugi krug. 

Čak i u drugom krugu zvanom "svi protiv Mila" pitanje je koliko će "svi" zalegnuti iza tog kandidata, ma ko bio. Taj koji bi pobijedio, stekao bi za svoju partiju na skorim parlamentarnim izborima ogromnu prednost. A ostalim "podržavaocima" Milovog protivkandidata o baš i ne ide u prilog. 

Nisu stvari baš jednostavne. Više su u postojećoj većini including Mickey&Džejkob jedni drugima konkurencija, nego što im je DPS konkurencija. Tako da je saplitanje donekle očekivano i u fazi "svi protiv Mila".

Usput, super je ono istraživanje. Toliko uvjerljivo da se nisu potrudili da stave nešto iza decimalnog zareza, no sve okrugli procenti. No, i to izgleda ima svoju publiku. Svakako je humana briga i4s i čika Gojka o osobama sa smanjenim mentalnim kapacitetima. Od kad je smrša, pokazuje čika Gojko empatiju 🙂

Ono što mi ostaje misterija je što se dvije grupe "gubavaca" dps i df (tačnije NSD) nisu uvezali i lagano imali dvije trećine, još onda kad su šutnuli onu lujku Krivokapića sa premijerskog mjesta.

Svi ostali koji imaju značajno manje od 50% u skupštini voze se na situaciju da DPS i DF ne mogu zajedno. Da sam na njihovo mjesto, odradio bi jedan mandat sa drugom stranom., i sve ostale izbacio iz kombinacija i ostavio bez para. Posledično sve "centraše" zajedno sveo na 10% bez para i logistike i posle svako svojim putem.  

Birači im ne bi oprostili? Birači vjeruju u neku ideju? Hahahahahahaha....

Vjeruju, ali u ideju sopstvene guzice, taman ka i oni što ih biraju.

 

 

Edited by qqruz
Link to comment
Share on other sites

Baš je suprotna situacija sa Spajićem i Milatovićem. Ovaj prvi je imao daleko veću popularnost sve do ove brljotine sa državljanstvom. Milatović se pokazao kao čovjek koji je politički ozbiljniji i pametniji od Milojka. Spajić nije ni trebao da se kandiduje za predsjednika. Državljanstvo je jedan od razloga, ali nije jedini razlog. 

 

Prije svega uloga predsjednika u CG je protokolarna. Zna se da je glavno ko će biti premijer. Spajić je trebao da se čuva za parlamentarne izbore. Za kandidata na predsjedničkim izborima su mogli komotno da postave Oliveru Injac. 

 

Druga opcija je bila da podrže kandidata Demokrata, a za parlamentarne bi oni stali iza njihovog kandidata. Bečić bi sa podrškom ES lagano uzeo u prvom krugu 30%. I u drugom bi pobijedio Đukanovića. 

 

Nadam se da neće biti tog raskola o kojem se govori. Ne vjerujem baš da je pametno bilo kome da "šutne" Spajića. Ipak je čovjek napravio neke dobre poteze kao ministar u vladi Zdravka Krivokapića.

Link to comment
Share on other sites

Pa nisu njima Demokrate davale neku blanko, bezuslovnu podršku, nego je bila uslovljena podjelom ES Predsjednika, a Demokrate Premijera, a mnogo bi im bilo bgm, pogotovo kad vidimo odnos snaga u PG.

Miim da bi kontra od toga bila savršena opcija, svakako da Milojko i Jakov sa predsjedničke pozicije (praktično protokolarne) ne bi mogli da ostvare neke svoje zamisli i ideje, za to bi im trebala izvršna vlast (uz podršku zakonodavne, naravno), a dok bi Bečiç bio idealan kandidat za Predsjednika, bez mrlje u karijeri, voli ti visoku, diplomatsku politiku, fura taj pomiriteljski, neko bi reka' i bezlični stav, odliçno je obavlja' funkciju Predsjednika Skupštine...

Najbolje ovako, pa nek' se izmjere.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nezgodno je bilo praviti dogovor ES sa Demokratama. Znači, podržite Bečića na predsjedničkim, a mi ćemo Spajića za premijera na parlamentarnim koji će se održati na čuveno Kukovo ljeto, jer iste Demokrate žive neće da skrate mandat skupštini. 

Odnosno do ljeta&jeseni 2024 kad bi sadašnja većina željela izbore jer sadašnje rezultate nikad više neće imati. Ja tebi nešto, ti meni zagrobni život. A taman da dotle ES izduši i Demokrate im preuzmu birače koji su već glasali za Bečića. Zajednički kandidat ima smisla samo sa nekom predizbornom kolaicijom za skupštinu u isto vrijeme.

Sva je prilika, kako Vijesti jutros pišu, idu i Demokrate i ES sa svojim kandidatima. Taman da otvore Mandiću drugo mjesto. Složile se kockice. Ne znam čemu potcjenjivanje Mandića. Računajte samo da će 10.000 uhljeba koje su uvalili na državnu sisu morati da svaki pojedinačno donese 5-10 glasova, što će im biti zabilježeno za obnovu ugovora o radu. I to su im eksplicitno rekli. Osvježilo, od kad nema DPS-a, sloboda...

Usput, previđamo da partije moraju da izlaze na izbore, to im je posao. Izuzev ako su URA i SNP koje znaju da su oko i ispod cenzusa, pa im slađe da vode vladu dok im može bit.

Link to comment
Share on other sites

Danilovića vratio DIK zbog duplih potpisa. Vukšić će teško potpise skupit i već mudruje o zajedničkom kandidatu.
Ljudi stalno potcjenjuju Front.
Npr ES je bila tijesno ispred DF u PG na izborima u oktobru.
Da nije izdvojena opština Zeta gdje je DF sam uzeo apsolutnu većinu, bio bi na PG izborima ubjedljivo ispred ES.
Plus imaju resurse, uhljebe, kintu iz državnih firmi koje kontrolišu, a i od Vučića.
Njje baš izvjesno.
Ako i DCG i ES budu imali kandidate, mislim da Mandić ide u drugi krug.
A stvari se tako razvijaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ocigledno je trebalo tamo da ostane stanje koje je zatekao pop Amfilohije - da u celoj Crnoj Gori ima jedno 8 popova, a i ko ide u crkve, u iste ulazi sa kapom i cigarom u ustima. AKA prirodno stanje, jer su tad cak i ti vernici sa cigarama u crkvi verovatno bili stvarniji vernici i posteniji i bolji ljudi nego ova odvratna srbonacionalisticka bagra svuda u regionu.

 

A mlade generacije neka dobro gledaj sve ovo, i kad im onda u istorijskim knjigama podmecu sranja o "stradanjima" i "nepravdama" neka te lekcije upotrebe za brisanje straznjice, ako iz njih nista ne nauce, a narocito gde su mete nad kojima treba izvrsiti gnusno ali neophodno delo da se stradanja vise nikad ne bi ponovila.

 

Ako to ne urade, treba da "stradaju" jedno 50 puta vise nego sve prethodne generacije zajedno, koje nisu nista ni znale, jer su bile nepismene i na nivou neolita, sto nove generacije nisu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, LazarusMNE said:

Dakle, apsolvirali smo da u crkve ide samo srbonacionalistička bagra.

 

Ne, apsolvirali smo da se crkve ne bave onim zbog čega deklarativno postoje.

 

Šta god ja lično mislio o crkvama & sveštenicima je nebitno, ali je činjenica da su 30 i kusur godina unazad postale utočište najgoreg šljama.

 

Vernici po inerciji brane svoje hramove, (iako intimno ne mogu da poreknu njihovu patogenost) i na žalost smatraju da je svaki napad na instituciju crkve direktan napad na njihovu veru ili još gore - naciju.

 

Najbolje bi bilo kad bi se vernici sâmi obračunali sa bagrom u svojim hramovima vere, ali, na žalost, uglavnom su "softverski ograničeni" na slepu odbranu od bilo kakve kritike i svaki pokušaj da im neko sa strane kaže "Alo ljudi, pogledajte ko vam propoveda... " završava sa "Mrš izdajniče" ili "za tebe su svi *nacionalistička bagra".

 

Malo pogleda sa strane, pre svega vernicima, ne bi škodilo.

 

(da se razumemo, ne izdvajam ni jednu crkvu pojedinačno, uglavnom sam pisao o svim religijama "na ovim prostorima")

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

prestao sam da pratim dešavanja jer mi se malo i povraća od svega da budem iskren - ne mogu da verujem koliko su neki nesposobni, a neki odvratni

 

nažalost, najrealnije mi izgleda da lažni vojvoda uđe u drugi krug gde će milo da ga dobije, a tu mi ne bi ni bilo previše žao da ga dobije - šta više da mogu da glasam dole, sigurno za mandića ne bih glasao

 

voleo bih da me neko razuveri 😄 

 

do kad se predaju kandidature?

 

edit: zaboravite, sad vidim da je istekao u ponoć i da su predali i Bečić i Milatović - ne mogu da verujem da je Bečić toliki kreten da nije mogao da podrži Milatovića, njihovi su glasovi definitvno najsličniji i najviše će se pocepati

 

 

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Kvaratskhelia said:

Mogla je i ES da podrži Bečića, a Demokrate bi njih na parlamentarnim. Opet bi ES bolje prošla. Premijer je neuporedivo važniji od predsjednika.

cini mi se da kandidat ES ipak ima daleko veci kapacitet da privuce neodlucne i neopredeljene

 

a mozda svakako ne bi bilo lose da je Becic predsednik, izgleda mi taman da bi se lozio da je bitan, a da nema taj kapacitet da uzurpira vlast, dve muve jednim udarcem

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/28/2023 at 12:08 PM, Kvaratskhelia said:

Jedina šansa leži u tome da se Milatović i Mandić dogovore da će pružiti podršku jedni drugima u drugom krugu, u zavisnosti od toga ko prođe dalje.

 

Svima koji ne uđu u drugi krug, politički odgovara da Milo pobijedi u drugom krugu. Ko god bi porazio Mila toliko bi odskočiood ostalih da bi ih demolirao na parlamentarnim izborima koji su brzo posle predsjedničkih. Bio bi superstar, a ostali miševi. Ljudi vole pobjednike, svi bi se njemu priklonili. A Milo nikome od protivkandidata nije konkurencija za glasove nego oni jedni drugima.

Maximum je dakle da se operu usta i pozove da se glasa za Milovog protivnika, od čega je korist minimalna. A da se upreže spostvena infrastruktura, aktivisti, cimaju svoji glasači, sve ono što realno donosi razliku, nikome se ne isplati. 

Tako da stvarna podrška... Ne znam baš. Nemabiznisa gdje ljudi bustuju konkrenciju. Pa ni u politici.

Edited by qqruz
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav drugari, treba mi mala pomoć...

Inspirisan tvitom Sava Manojlovića




Krenuh u potragu za člankom, ili još bolje video klipom, u kom se Vučić zahvaljuje prijatelju Đukanoviću jer je dao preporuku arapskim investitorima za Srbiju.

I... kao da je neko gumicom izbrisao.

Da nema kod vas neđe u arhivi foruma ili neko mođe to iskopati, bio bih zahvalan.

P.S.

Što se tiče izbora koji su sledeće nedjelje prognoziram ulazak Mila Đukanoviča i Jakova Milatovića u 2. krug i laganu pobjedu Milatovića.

U Crnoj Gori prisustvujemo potpunom ludilu, a oni koji su se do juče pljuvali izjavljuju ljubav i čudo se čini od straha od Evrope sad.

DF i DPS su zajedno glasali u DIKu da diskvalifikuju Spajića, na tv duelu Mandič i Đukanović jedan drugom kazali da nisu neprijatelji, a danas je nakon svih pljuvanja međusobnih ozvaničena koalicija Demokrata i Ure.




Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...