Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Crnogorcima svaka cast - ljudi pokusavaju pronaci rjesenje i izbaviti se iz balkanskog gliba - na parlamentarnim izborima su glasali za nadu u bolju buducnost, kada su vidjeli sa kim imaju posla, nisu gubili vrijeme i nastavili sa trazenjem. Nemam pojma kakav je Milatovic - za sada treba biti dovoljno da je drugaciji i od Mila i od Mandica, i treba mu daiti priliku i podrzati ga i dati mu priliku da povede Crnu Goru u Evropu - i to SAD.   

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Glasači DF-a nisu glasači SNS i ostalih stranaka u Srbiji. Njima je Milo glavni protivnik i nema teorije da će glasati za njega. Mogli su za sve ove godine i oni da se prodaju ali su istrpeli sav Milov zulum i zato će ga konačno svrgnuti sa vlasti. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mladenvzz said:

...a što ako bude mala izlaznost.Razočarani glasači DF apsiniraju,a Milo ipak ima discipliniranije glasače

Ma kakvi, prevelika je ovo razlika. Milo je na silaznoj putanji, pobegao mu je deo koritasa u druge dresove ili u apstinenciju a neki se oslobodili straha. Plus deo Bosnjaka i Albanaca nije izasao na ovim izborima. Njih bi mogao plasiti Mandicem babarogom, ali sada ni od toga nema nista. Cestitke forumasima odozdo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

na 99,6% iliti fultime

Djukanovic 35,3

Milatovic 29,2

Mandic 19,3

Becic 10,9

Vuksanovic Stankovic 3,2

Danilovic 1,4

Radulovic 0,8

 

Odlican rezultat za Milatovica(mala razlika), i odlicno sto su ga DF i Demokrate podrzali odmah za 2.krug.

60% - 40% je lepa prednost nove opcije, DPS ako izgubi i ovo i parlamentarne morace da krene u stranacke reforme

Front drzi svojih cvrstih 20%, od Becica se puno prelilo glasova ka Milatovicu (malo je bilo tu i taktickog glasanja)

A Vuksanovic Stankovic velika gubitnica izbora, preostra retorika po meni i onaj snimak...najavila ostavku u partiji i kao poslanik u parlamentu (politicka penzija)

 

Edited by sassha
Link to comment
Share on other sites

To što neko pozove ne znači da će njegovi glasači to prihvatiti. Sve zavisi kakvo je mišljenje prosečnog DF-ovca o Milatoviću. Takođe čak ni ovi Bečićevi neće sigurno svi izaći, biće tu jedan deo, nadam se vrlo mali, koji će ostati kući taj dan. Takođe sada će da krenu pregovori za novu vladu, nudiće Milo kule i gradova čak i za poziciju da neko nikog ne podrži.

 

Naravno ako svi podrže Milatovića biće to sigurna pobeda ali ne tako ubedljiva kako nam sada izgleda. Ne smeju se opuštati ni slučajno.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Klotzen said:

To što neko pozove ne znači da će njegovi glasači to prihvatiti. Sve zavisi kakvo je mišljenje prosečnog DF-ovca o Milatoviću. Takođe čak ni ovi Bečićevi neće sigurno svi izaći, biće tu jedan deo, nadam se vrlo mali, koji će ostati kući taj dan. Takođe sada će da krenu pregovori za novu vladu, nudiće Milo kule i gradova čak i za poziciju da neko nikog ne podrži.

 

Naravno ako svi podrže Milatovića biće to sigurna pobeda ali ne tako ubedljiva kako nam sada izgleda. Ne smeju se opuštati ni slučajno.

Kolko je meni poznata situacija ovde postoji jak ANTI MILO osecaj, i po nekim istrazivanjima najbolji % prelivanja za drugi krug je upravo na relaciji Mandic - Milatovic, e da je kontra bilo bi puno apstinencije. Meni je glavno pitanje, kolko moze Milo da aktivira svoje glasacko telo (manjine, diaspora)

Edited by sassha
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, sassha said:

na 99,6% iliti fultime

 

To je 99,6% reprezentativnog uzorka, ne svih biračkih mesta. Ali suštinski su minimalne šanse da se išta bitno promeni kad stignu zvanični rezultati.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Imam utisak da je Mandiceva ublazena retorika delom i zbog parlamentarnih izbora da bi SAD i EU prihvatile DF kao manjinskog partnera u toj novoj vlasti. Mislim da im je jasno posle rata u Ukrajini da nema vise guslanja o bratstvu sa Rusijom ako hoce da udju u vlast dole. Vucicu ovaj scenario sa Milatovicem nije bas mio, ali me ne bi cudilo da sugerise DF da nastave sa ublazenom retorikom da bi i on imao neku vrstu meke moci i uticaja preko njih. A tesko ce ES-URA-DCG moci da kreiraju vlast bez njih ili makar njihove manjinske podrske.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stiletto said:

Ako ostane ovako, za koga će u drugom krugu pozvati svoje glasače Mandić i Bečić? Meni miriše (možda nisam u pravu) da će Mandić podržati Mila, Fireru ovdašnjem on mnogo više odgovara.

 

Quote

Bečić podržao Milatovića u drugom krugu

Nemajte dileme da će svaki naš potez biti usmjeren ka tome da se glasa protiv Mila Đukanovića i da ta politika prošlosti doživi konačan poraz, kaže čelnik Demokrata.

 

Quote

Od naših glasača tražim da svi do posljednjeg izađu i podrže Jakova Milatovića; naš glavni cilj je da Milo Đukanović bude prošlost Crne Gore, poručio je predsjednik Demokratskog fronta.

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Imam utisak da je Mandiceva ublazena retorika delom i zbog parlamentarnih izbora da bi SAD i EU prihvatile DF kao manjinskog partnera u toj novoj vlasti. Mislim da im je jasno posle rata u Ukrajini da nema vise guslanja o bratstvu sa Rusijom ako hoce da udju u vlast dole. Vucicu ovaj scenario sa Milatovicem nije bas mio, ali me ne bi cudilo da sugerise DF da nastave sa ublazenom retorikom da bi i on imao neku vrstu meke moci i uticaja preko njih. A tesko ce ES-URA-DCG moci da kreiraju vlast bez njih ili makar njihove manjinske podrske.

Stvarno može DF i Vučić da zaboravi sa onom praksom koju je radio sa prošlom vladom. Bolje da se ne prisjećamo kako je to izgledalo. Šta su govorili Krivokapiću i ministrima? Kakva je bila hajka po televizijama i novinama u Srbiji? 

 

Taj film se više neće gledati. Može DF u vlast ako žele da se ponašaju normalno i uljudno, ali ono da pijani Medojević i ludi Knežević vrijeđaju i optužuju premijera i članove vlade na najprimitivniji način, takav način participiranja u vlasti se ne može i neće dozvoliti.

Edited by Kvaratskhelia
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Mozes li da prokomentarises neke komentare u kojima se Milatovic poredi sa onim nesretnim Draskom Stanivukovicem iz Banjaluke?

Ja nisam do sada primetio ikakve slicnosti medju njima,u stavovima,politikama,ponasanju itd,ali nisam toliko pomno pratio Jakova. Licno verujem da je to izmisljotina i podmetacina Milovih svedokatm i ne verujem u to,ali eto zamolio bih te da napises koju o tome.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

To je više bila posledica licnih sukba izmedju Krivokapica i DF-ovaca, pre svega jer su bili na istoj listi. Vec kasnije prema Dritanu toga nije bilo. 

 

Mislim da Milu nije problem broj glasova, vec to sto se nadao da ce mu Mandic biti protiv kandidat. Sad je svestan da je ugasio.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...