Jump to content

Liverpool FC


Darth Steva

Recommended Posts

Bitna 3 boda u borbi za LS. Dobra igra, ali Arsenal nije merilo 🤣

 

Jota game changer aka joker. Ostaje žal za njegovim odsustvom. 

 

Nadam se da ove glasine za Konatea i Kulibali nece uticati na status Kabaka i da ćemo i koristiti klauzulu da ga produžimo. Odličan je u poslednje vreme i bas uliva poverenje i sigurnost. 

Edit Svjdja mi se ova formacija sa Firminom u vezi 4 2 1 3. Izgleda da možemo da budemo dosta opasni u njoj. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To svakako, ja sam mislio da Kabak ima nekih 25 godina ali sa 20 godina da dodjes u PL i da si sa svakom utakmicom sve bolji i bolji, za to samo kapa dole. Definitivno bi mi bio prvi izbor za tandem sa VVD-om.

Ono sto sam ja citao je da mi pokusavamo da tvrdimo pazar i da ga na foru uzmemo za nekih 10m a ne za tu klauzulu sto ima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I meni bi Kabak bio starter uz VvD-a. 

 

Takodje sam pročitao da ćemo se cenakati za otkupnu cenu. Možda je i realno da se spusti uzimajući u obzir da je Salke izvesni putnik u Cvajtu. Po meni će biti seljaknje ako se budemo cenkali jer je klauzula smešna. Ali dobro nije loše uštedeti koji dinar. 

 

Inače, danas je Mane pokušao da demantuje Stevu da je u sukobu sa Salahom imao je izglednu situaciju ali je pokušao da uposli Salaha. Takođe je dodao Firminu kada je bilo bolje da završi napad. Danas u antisebicnom modu. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, mr clutch said:

 

 Svjdja mi se ova formacija sa Firminom u vezi 4 2 1 3. Izgleda da možemo da budemo dosta opasni u njoj. 


Prava formacija protiv ovakvih bigsam taktika... pogotovo ako su ova dvojica na sredini Fab i Tiago.

 

20 minutes ago, mr clutch said:

Inače, danas je Mane pokušao da demantuje Stevu da je u sukobu sa Salahom imao je izglednu situaciju ali je pokušao da uposli Salaha.


😄

Znao je da nema sanse da mu asistira levom kako treba ali onaj neki veseljak promasi loptu pa je Salah mogao i gol dati 😄

 

Inace, i dalje mi nije jasno kako je Sadio promasio ono glavom sa 6-7 metara 😑 ali dobro, neka pogodi u utorak i sve u redu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Uvalismo im nekako tri, moglo je i 4 a moglo je i gore. Žota u visokom naponu forme.

Sjajne brčine u Alisona, kao u Simana nekad! YNWA

1 hour ago, mr clutch said:

I meni bi Kabak bio starter uz VvD-a. 

 

Takodje sam pročitao da ćemo se cenakati za otkupnu cenu. Možda je i realno da se spusti uzimajući u obzir da je Salke izvesni putnik u Cvajtu. Po meni će biti seljaknje ako se budemo cenkali jer je klauzula smešna. Ali dobro nije loše uštedeti koji dinar. 

 

Inače, danas je Mane pokušao da demantuje Stevu da je u sukobu sa Salahom imao je izglednu situaciju ali je pokušao da uposli Salaha. Takođe je dodao Firminu kada je bilo bolje da završi napad. Danas u antisebicnom modu. 

i ispostavilo se da mu uopste nije ni trebalo takvo ponasanje. Uspesna asistencija a da je igrao s napadackim instinktom u tim dodavanjima bolje bi zavrsio.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Darth Steva said:

Jaaaoo Klope, jebo li te Midtjland da te jebao... koliko smo brutalno kaznjeni za tu glupost.

Sa zdravim Zotom mozda ne bismo uzeli titulu ali bismo se cerali sa Sitijem posteno.

Ne bi, ne preceruj. Raspali ste se vi na vise nivoa.
Ajd stoperi ko stoperi, jeste to ujebalo, ali ovakav slom se ne bi desio da se Robertson i Trant nisu raspali.
Dobar deo Liverpool manije se generise preko njih dvojice. Niko nije mogao da match-uje to.  Plus na to dodas tu genijalnost koju ima Firmino.
Svaki Mane, Salah, Jota, cak i veznjaci, lako zamenjivo tu... i njihove dobre igre su samo posledica ovoga gore. To sto se Salah i Mane raspadaju je neka druga stvar, i vise je vezano za psihu i motivaciju.

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DJORDJE said:

Ovo je ipak 30% Liverpula od prosle godine. Bojim se da ce ih Real pregaziti, a nikako ne bih voleo da vidim Real ponovo u finalu.


Nemoj da se bojis... gledaces Liverpul ponovo u finalu 😄

 

5 hours ago, BattleBender said:

Ne bi, ne preceruj. Raspali ste se vi na vise nivoa.
Ajd stoperi ko stoperi, jeste to ujebalo, ali ovakav slom se ne bi desio da se Robertson i Trant nisu raspali.
Dobar deo Liverpool manije se generise preko njih dvojice. Niko nije mogao da match-uje to.  Plus na to dodas tu genijalnost koju ima Firmino.
Svaki Mane, Salah, Jota, cak i veznjaci, lako zamenjivo tu... i njihove dobre igre su samo posledica ovoga gore. To sto se Salah i Mane raspadaju je neka druga stvar, i vise je vezano za psihu i motivaciju.

 


To sto pricas za Roboa/Trenta je istina ali ti zakljucak ne valja. Da li su njih dvojica u losijoj formi nego prosle godine, naravno... da li su opet i u takvoj formi top3 igraca u ligi na svojoj poziciji, ja bih rekao da jesu. Vecina kenjanja po njima proizilazi iz toga da im se uporedjuje statistika pa se vidi da im fali jedno 10+ asistencija ove godine ali ne mogu oni i asistirati i dati gol. Dobar primer toga ti je Trent sinoc, trebao je da ima 3 asistencije ali na kraju pise jedna i onda kada neko pogleda sledece godine statistiku lako moze da kaze, Trent se raspadao.

Dodatno, to sto su veznjaci krpili pozicije stopera svakako im nije pomoglo jer onda ni oni nisu mogli da idu ofanzivno mnogo jako jer nije imao ko da ih krpi pozadi, jednostavno cela koncepcija igre sa bekovoma koji su vise na protivnickih 30 nego na svojih se urusila. Zato je mnogo bitno da nam na stoperima igraju stoperi pa kako god se oni zvali.

 

U ova tri meseca gde smo se raspali, nismo mi primali po 4 komada svaki mec pa da nam ni dodatan napadac u formi ne bi pomogao... bas suprotno, 5-6 meceva je izgubljeno 0:1 a uz to je bilo i 3-4 iksa (opet vecina 0:0, jedino 1:1 protiv wba ako se ne varam). Kad se sve to sabere, oko 10 meceva gde bi jedan gol promenio sve a za jedan gol po mecu ti ne treba sistem koji savrseno funkcionise, dovoljan ti je napadac u formu da resi to na individualni kvalitet. Takodje, prvo poluvreme sinoc se ni po cemu ne razlikuje drasticno od utakmice protiv Barnlija ili Brajtona, dominantno sa nase strane, bez neke konkretne zavrsnice uz mozda jednu veliku propustenu sansu. Bez Jote da udje u drugom i prodrma stvari, ne bismo mi nista drugaciji mec gledali i u drugih 45 minuta a onda jedan/prvi brainfart/losa reakcija pozadi i eto ti zavrsenog meca 1:0 za Arsenal.

 

Tako da i pored svih problema, sa zdravim Jotom koji ne propusta 18 meceva i koji je tu da natera front3 da mora svaki mec/trening da radi jako jer vise nemaju zagarantovano mesto u 11, mozda ne bismo bili bas toe to toe sa Sitijem ali bismo bili tu na tom drugom mestu, osiguranim LS ucescem i bar se pretvarali da imamo borbu za titulu i da se ne predajemo dok se i matematicki ne odluci.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Racunajuci mec sa Arsenalom, Kabak i Filips su vezali 270 minuta igre. To je najvise sto je neki nas stoperski tandem odigrao zajedno u nizu, a imali smo blizu 20 stoperskih kombinacija ove sezone. 😄

 

Daleko je ovo od Liverpula iz prethodne 2 sezone, sto je i razumljivo, ali napred ove sezone dolazi kad se dominator Fabinjo vratio na svoju poziciju. Uz sve probleme sa povredama, siguran sam da bismo u PL imali daleko bolji skor da smo imali bilo koja 2 stopera a da Fabinjo igra svoje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2021 at 11:53 AM, Darth Steva said:

167994197_10225488901267160_227222403576

 

Posle ko zna koliko godina, crveni dres je najgori a dok su ova druga dva, oodlicna.

Mada beli sa ovim detaljima oko rukava i vrata vuce malo na Junajted simbole tako da, za mene, zuti pobedje za sledecu sezonu.

Žuti mi se sviđa jer je retro. Ova druga dva su tuga. I ovoliko reklama po dresovima me podsjeća na belgijsku i sl. lige 90-ih.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2021 at 2:35 AM, Darth Steva said:


Nemoj da se bojis... gledaces Liverpul ponovo u finalu 😄

Vidim da je zavladala euforija nakon ove ogromne pobede nad Arsenalom , koji za 90 minuta nije uspeo da postigne ni  korner.:classic_biggrin:

Bice " malo teze" sa Realom jer Veran i Ramos nisu isto sto i Holding i Gabriel , a imaju i malo bolji vezni red.:smiley53:

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJORDJE said:

Vidim da je zavladala euforija nakon ove ogromne pobede nad Arsenalom , koji za 90 minuta nije uspeo da postigne ni  korner.:classic_biggrin:

Bice " malo teze" sa Realom jer Veran i Ramos nisu isto sto i Holding i Gabriel , a imaju i malo bolji vezni red.:smiley53:

 

 

Jasno... zato ce biti 0:2 a ne 0:3 :s_d:

Maleni madridski klub na kraljevskoj sisi nece znati sta ih snaslo... cak ce i Mane da im da gol :classic_biggrin:

Edited by Darth Steva
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...