Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

To je jedna od stvari koja me iritira kod Novaka:on bi da bude i pravoslavac i budista i nekakav spiritualista..u redu,coveka zanima mnogo toga,ali moze li to sve zajedno ruku pod ruku?

Pre nego sto me neko "poklopi",samo da kazem da sam potpuno svestan da je to njegov zivot i da su njegovi izbori..problem nastaje onog momenta kada neki od njegovih izbora pocnu da uticu na njegovu igracku karijeru..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Drug Crni said:

To je jedna od stvari koja me iritira kod Novaka:on bi da bude i pravoslavac i budista i nekakav spiritualista..u redu,coveka zanima mnogo toga,ali moze li to sve zajedno ruku pod ruku?

 

Drugo i treće je nespojivo s prvim, barem ako se pričešćuje a vidimo da jest. No to je neka druga tema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zapravo ni šta se podrazumeva pod ovim trećim, verovatno neki new age bućkuriš.

Mislim, svako ima slobodu da sebi napravi neki sistem verovanja kakav mu odgovara, veliki broj ljudi istovremeno gaji gomilu protivrečnih stavova i nevezano za religiju, pa što bi ovo bilo drugačije. E sad, kad se izađe iz sopstvenog vakuuma i suoči se s reakcijama okoline, može nastati problem, koji svako mora sam da rešava pa i on.

U svakom slučaju, očigledno se maksimalno vežbaju antitela posle zaraze, da ne sede besposlena i da se što bolje aktiviraju, valjda će tako duže trajati :classic_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Milica said:

A sta fali da grli drvece, pricescuje se i upraznjava meditaciju i yogu? Ne vidim da mu je ista od ovog naudilo. Vakcina mozda bi :classic_dry:

 

Mislim da fali, jer zbog te filozofije koju je prihvatio, i delovanje raznih Pepea, nije npr hteo da operise lakat, pa je izgubio skoro godinu dana i najmanje jedan GS, verovatno zbog toga nece ni da se vakcinise, sto mu je ocigledno naskodilo, jer je propustio svoj najtrofejniji turnir, na kojem bi makar po ovome sto se do sada desavalo na AO, imao velike sanse da do dodje do finala, u kojem nije nikada izgubio.

Time bi ostao No1 jos najmanje 20-tak sedmica i verovatno bi dostigao u tom segmentu Stefi Graf.

 

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Drug Crni said:

To je jedna od stvari koja me iritira kod Novaka:on bi da bude i pravoslavac i budista i nekakav spiritualista..u redu,coveka zanima mnogo toga,ali moze li to sve zajedno ruku pod ruku?

Pre nego sto me neko "poklopi",samo da kazem da sam potpuno svestan da je to njegov zivot i da su njegovi izbori..problem nastaje onog momenta kada neki od njegovih izbora pocnu da uticu na njegovu igracku karijeru..

Citiram tebe ali ne odnosi se samo na tvoj post - meni su naprimer jako simpa japanci - jedan moj drug francuz je ozenjen japankom, ona je isla na neki kurs katolicizma da bi mogla da se uda za njega u katolickoj crkvi sto su i uradili, a pre toga su se vec bili vencali u japanu po njihovim pravilima, upraznjavaju jogu i ne znam sta sve, na moje cudjenje sto se vencavaju dva puta i to svaki put religijski ona mi je objasnila da japanci to cesto rade, i po tri cetiri puta , po svim religijama jer logika je "sto veci broj raznih bogova te cuva utoliko bolje za tebe ¨" - meni kao sto postotnom ateisti je to jako simpa, nekako relativizuje, oni ljudi imaju neka svoja verovanja i ideje i nacin zivota, po meni spadaju u najsrecnije ljude koje poznajem. Nisu te stvari crne ili bele, neko ko ima neke svoje ideje i stavove i sledi ih svaka cast - sto se mene tice.

Link to comment
Share on other sites

Kad pročitam sedmice i stizanje Štefi Graf u istoj rečenici...

fml-sylvester.gif

 

Quote

meni su naprimer jako simpa japanci - jedan moj drug francuz je ozenjen japankom, ona je isla na neki kurs katolicizma da bi mogla da se uda za njega u katolickoj crkvi sto su i uradili, a pre toga su se vec bili vencali u japanu po njihovim pravilima, upraznjavaju jogu i ne znam sta sve, na moje cudjenje sto se vencavaju dva puta i to svaki put religijski ona mi je objasnila da japanci to cesto rade, i po tri cetiri puta , po svim religijama jer logika je "sto veci broj raznih bogova te cuva utoliko bolje za tebe ¨" - meni kao sto postotnom ateisti je to jako simpa, nekako relativizuje, oni ljudi imaju neka svoja verovanja i ideje i nacin zivota, po meni spadaju u najsrecnije ljude koje poznajem. Nisu te stvari crne ili bele, neko ko ima neke svoje ideje i stavove i sledi ih svaka cast - sto se mene tice.

Moja drugarica se udala u Japanu po japanskoj ceremoniji, sa svim onim kimonima i tako to, a onda su došli u Beograd i venčali se u crkvi po našoj ceremoniji, on se lepo i krstio i dobio naše ime, i tamo to nikom nije bilo ništa čudno. Doduše mislim da jogu ne rade :classic_biggrin:

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma i taj Pepe koji mu se prebacuje, nije dosao iz cista mira. Videli smo kako pomahnitala i nekulturna publika moze da poremeti igrace tokom meca, a Novak kroz takve situacije prolazi skoro pa non stop. 

Svako nadje za sebe neki nacin da se oslobodi napetosti i da se regenerise. Njemu pomaze Pepe, nekom drugom pivo, vino, marihuana sta god, zasto mi mislimo da znamo bolje od njega sta mu je potrebno u datom trenitku. Pa i ako pogresi u necemu on ce da ispasta ne mi. 

Edited by Milica
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Amigo said:

 

 

 

 

 

To sve zajedno je Novak, moze da se kaze da zbog toga nije do sada osvojio 21 ali zbog istog tog je je osvojio 20, mislim to je neki paket koji njemu ide zajedno, on je to tako sebi spakovao, mislim da se moze reci da je uspesno spakovao, mozda kad bi prestao da grli drvece jer mu to neko zakonom zabrani da bi izgubio neku mentalnu jacinu, mislim, ko zna sta je sve u njegovoj glavi, ali to sve zajedno mora se priznati da daje sve u svemu dobar rezultat blago receno.

Edited by ciao
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni baš interesatno šta će Noksa da kaže i izgovori vezano za neteniske teme. Kao, neće se oglašavati pre kraja AOa. Moguće je da se uopšte i neće oglašavati i da ćemo ga prvi put čuti tek u Dubaiju. Videćemo da li su ga i kako sponzori "izdriblali". Da je pametan (ko što nije), na svako pitanje koje nije vezano za tenis: next question please.

 

4 hours ago, Drug Crni said:

To je jedna od stvari koja me iritira kod Novaka:on bi da bude i pravoslavac i budista i nekakav spiritualista..u redu,coveka zanima mnogo toga,ali moze li to sve zajedno ruku pod ruku?

Pre nego sto me neko "poklopi",samo da kazem da sam potpuno svestan da je to njegov zivot i da su njegovi izbori..problem nastaje onog momenta kada neki od njegovih izbora pocnu da uticu na njegovu igracku karijeru..

 

Pa dobro (bre) crni druže Crni: 20 slemova i 360 nedelja na prvom mestu, mislim koji izbor je bio pogrešan (da je uticao loše na njegovu igračku karijeru)? Jedino kovid19 pandemija, da je nije bilo, bio bi garant na 21. i još 20 nedelja više, al' šta da se radi: Vimbldon 2020 nije održan, AO 2022 Oziji baš baš neuračunljivi.

 

To što se on nije vakcinisao, za taj izbor mi ne znamo kako će uticati na njegovu karijeru, to tek treba da se vidi. Mislim, mi ga projektujemo kao loš, na osnovu onoga što znamo i predviđamo u ovom trenutku, u januaru 2022. A možda je šut karta iz Aus - buster za njegov tenis čije ćemo dejstvo tek da vidimo.

 

To be concluded...

Edited by stray_cat
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stray_cat said:

Meni baš interesatno šta će Noksa da kaže i izgovori vezano za neteniske teme. Kao, neće se oglašavati pre kraja AOa. Moguće je da se uopšte i neće oglašavati i da ćemo ga prvi put čuti tek u Dubaiju. Videćemo da li su ga i kako sponzori "izdriblali". Da je pametan (ko što nije), na svako pitanje koje nije vezano za tenis: next question please.

bilo bi mu pametnije da odradi jedan intervju u Srbiji s izabranim novinarom koji ce postaviti "prava" pitanja (a on imati spremljene "prave" odgovore), tj. u kontrolisanim uslovima. Moze cak da odradi jedan intervju s Ozmom na engelskom, pa da to ovaj onda objavi na tennismajors, gde sad povremeno osvanu njegovi tekstovi. Pa da onda na svakoj narednoj kzs se poziva na te intervjue i kaze da nece odgovarati na neteniska pitanja. A na teniska da odgovara sablonima, bez ikakvih epskih elemenata. Time ce ispuniti formu koju ATP zahteva, a za ostalo nek se novinari gone u tri lepe.

Spoiler

ja bih, ako nekako moze, da tu negde provuce neku recenicu kako je angazovao pravne timove u razlicitim zemljama koji pripremaju nekakvu "pravnu akciju" protiv onih koji su namerno sirili lazi o njemu, ucestvovali u kreiranju negativne slike o njemu i unistavanju imidza, te time doveli do deportacije iz Australije. Pa nek se "cesu" oni koji se budu prepoznali.

I onda da podigne optuznicu protiv par njih: onog iz BBC-a, Bena, tog iz corriere della sera (ako se ne varam tu je bio jedan bas, bas gadan tekst) - za primer.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovoga sam se tacno i pribojavao..da ce se diskusija o Novaku Djkokovicu rasplinjavati na dve teme..nemam problem sto je tema Novak vs State splitovana,ali onda neka se tamo odvijaju rasprave koje pod nju i spadaju..

Molim @Nemeda od erwinovog posta koji pocinje sa "Stiglo na BBC" (strana 240) svi postovi do jednog prebace na Novak vs State..znam da je posao,ali kad ste vec splitovali temu,izvolit'e radite :classic_sleep:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel se promenila prica? Jel Nadal eventualnom sutrasnjom pobedom postaje goat?

 

Pitam posto se govorilo nesto o estetici i popularnosti i da broj slemova nema veze sa goat pricom.

 

Sada vec vidim da nije tako. 😂

Edited by Indig0
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...