Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

5 minutes ago, ciao said:

Za francuze jeste Herbert vazan igrac, on je osvojio zlatnu medalju u dublu na OU, osvojio je Bercy u dublu i izabran je ove tj prethodne godine za omiljenog sportistu (ne tenisera nego sportistu) francuske - pa ti reci da je nevazan, tebi jeste ali francuzima je vazan

 

Kada? Koliko znam u dublu su u finalima igrali Hrvati, a u miksu Rusi. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Boxy said:

Toliko vazan da drzava promeni uslov za sve, samo da bi on mogao da igra RG?

Promeni uslov za sve - jasno ti je da sada medju igracima ima nekih pet nevakcinisanih ukupno, znaci sve odluke u tom smislu vezane za RG se svode na to da li ce se dozvoliti tj omoguciti Herbertu, Novaku i jos nekolicini igraca da igraju ili nece.

Dovoljno je da naprimer uvedu pravilo da je za njih obavezno svakdonevno testiranje, naprimer, mada ja racunam da je moguce i da sve zabrane budu ukinute do tada

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ciao said:

Promeni uslov za sve - jasno ti je da sada medju igracima ima nekih pet nevakcinisanih ukupno, znaci sve odluke u tom smislu vezane za RG se svode na to da li ce se dozvoliti tj omoguciti Herbertu, Novaku i jos nekolicini igraca da igraju ili nece.

Dovoljno je da naprimer uvedu pravilo da je za njih obavezno svakdonevno testiranje, naprimer, mada ja racunam da je moguce i da sve zabrane budu ukinute do tada

 

Ne, moraju za sve sportiste da promene pravilo, nije tenis jedini sport koji postoji.

Takodje, da li ce promeniti pravilo za ulazak u Francusku? 

Nije to tek tako, ovaj je osvojio zlato u dublu i onda ga pustamo...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nisi u pravu, moze RG da ima pravila za svoj turnir, nije isto tenis i svi ostali sportovi. Sto se tice ulaska u Francusku, Novak zivi u Monaku njemu nije problem da udje u Francusku

Dodati jos na spisak tenisera nevakcinisanih Serenu i Venus koje ce mozda doci a nece da se vakcinisu to znamo

Wait and see u svakom slucaju; A i ova promena vlade onako izveceri u tajnosti sa 6 meseci na 4 posle izglasane promene od strane senata je izazvala reakcije tako da daleko od toga da je to zavrsena prica

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Najbolje pravilo jeste da se sport ne igra dok ne prodje pandemija ili dok se pojedine drzave organizatori ne urazume. 

 

Jer ovo sto rade nema veze sa sportom. Sportisti su iz celog sveta, a svaka zemlja pojedinacno odredjuje neka svoja "pravila" ko moze a ko ne moze da igra, bez obzira sto je WHO zvanicno objavila da vakcinacija ne bi trebalo da bude uslov za putovanja. Ko ne slusa WHO ja bi mu oduzeo takmicenje, al posto se to nece desiti onda sport ne bi ni trebalo da se igra. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Skoro sam sigurna da Serena ne sme da se vakciniše zbog onih silnih trombova koje je imala, neće imati problema za validno izuzeće svakako. Za Venus ne znam ali ne znam ni zašto bi ona uopšte igrala RG (u suštini nema ni smisla da ona više igra druge slemove osim W, ali očigledno ona tako ne misli).

3 minutes ago, ciao said:

Dodati jos na spisak tenisera nevakcinisanih Serenu i Venus koje ce mozda doci a nece da se vakcinisu to znamo

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ciao said:

@Boxy obzirom da je dogovoreno da je ovo tema za fanove a ti ovde pises li pises, da li to znaci da si presla u novakove fanove? In that case welcome !

 

Od kad ne sme da se pise u temama drugih igraca?

Ja ne hejtujem, normaln pisem...nekako sam ubedjena da ima tvojih postova i na Nadalovoj i na Rogerovoj temi, je l to znaci da si ti fan sve trojice?  :smiley33:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Boxy said:

 

Od kad ne sme da se pise u temama drugih igraca?

Ja ne hejtujem, normaln pisem...nekako sam ubedjena da ima tvojih postova i na Nadalovoj i na Rogerovoj temi, je l to znaci da si ti fan sve trojice?  :smiley33:

Rodzerov nisam to je sigurno :classic_smile: - Rafin sam bila pre Novaka a i danas sam navijala za njega :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ciao said:

Rodzerov nisam to je sigurno :classic_smile: - Rafin sam bila pre Novaka a i danas sam navijala za njega :classic_smile:

 

Ja sam samo i iskljucivo Rogerov, ali eto, mogu da pisem i po drugim temama dok god postujem pravila :default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Boxy said:

 

Ja sam samo i iskljucivo Rogerov, ali eto, mogu da pisem i po drugim temama dok god postujem pravila :default_coffee:

Ma nemam nista protiv nego sam se pitala, obzirom da Feki tesko da ce ponovo da igra da li ces sada da navijas za Novaka :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Ja se samo nadam da je Novak kad je rekao da ce se po zavrsetku AO obratiti javnosti, mislio na cestitke pobednicima Barty i Nadalu i da vise nista nece komentarisati. 

Do RG ima jos vremena da ne bajemo sad sta ce u maju da se dogodi. Idemo polako, tirnir po turnir.

Ima dobra izreka: Ko hoce, nadje nacima, a ko nece nadje izgovor. Tako ce biti i sa Novakovim ucescem na predstojecim turnirima. Organizator koji bude hteo da ga ugosti nacice nacina da to sprovede u delo. Australijska saga se sigurno vise nigde nece ponoviti. 

Ponasanje publike na AO je bilo nikad gore i nikad vidjeno do sad. Primitivizam na n-tu. Uspeli su mnogim igracima da docaraju u kakvim uslovima Novak igra vec 10godina. Nije lako istrpeti sve to i ostati normalan. Hvala Bogu uspeo je da nadje bezazlene metode (grljenje drveca, meditacija, piramide itd) i sacuva zdrav razum, a moglo je i mnogo gore da bude... 

Vakcinu uopste ne zelim da komentarisem, prekljuce sam primila trecu dozu i ne osecam se bas najbolje. Poznajem ovde coveka policajca, sa troje male dece izgubio je posao jer nece da je primi. Svako ima pravo da odluci o svom zivotu, pa i da snosi posledice, tako i Novak. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Martin Mystere said:

Čestitao Nadalu titulu...

Ako već nije mogao da kaže "Ljigavi, serem ti se u takvu titulu" ili malo kulturnije "Neka ti je na čast što si je osvojio u najjačoj konkurenciji", nije morao ništa ni da kaže.

Treba da mu cestita i izvini,ali ne slazem se sa napisanim.
Tacno da Odrpankotm nije ni na koji nacin stao na stranu Novaka, ali nije mu Nadal u ovoj konkretnoj situaciji kriv..pa,zapravo ni za sta.

Iako smatram da su ga "Oziji" lepo namestili i time ucinili jedan ogromni sportskii skandal,Novak je sam u velikoj meri sebi zaprzio corbu..previse je pametovao o svemu..nije odradio sve posteno,kako bi mu dolikovalo. Vec sam o ovome pisao u danima kada je tema gorela,ali su mi postovi ocito prosli ispod radara u onoj nevidjenoj hiperprodukciji. Ako je vec na nekakvim antivaks pozicijama,ako je cvrstog uverenja da ne treba da se vakcinise (ili to nije dobro po njega),onda budi frajer pa smekerski podnesi i posledice takvog stava/postupanja.
Reci:"Necu da se vakcinisem..*ebite se!". A ne onako kako je on odradio..vise ne znam ni sta je na kraju tacno,ali bilo je sumnje u validnost testa,videli smo da se setkao po gradu,druzio sa novinarima,decom..putovao u Spaniju..isuvise neodgovornosti i gluposti..a to,ipak,ne prilici njemu.

Australijanci ga jesu naguzili. Tretman koji je dobio je bio skandalozan i sramotan,kao da je u najmanju ruku kriminalac,terorista ili ratni zlocinac. Zato sam i navijao za Danila..zbog govana u publici..ali to sve nema veze sa Nadalom. Ceo turnir sam imao jak osecaj da ce Spanac da osvoji..u mojoj okolini su mi se smejali kad sam rekao da on uzima..ne volim Nadala iz razloga o kojima sam pisao,ali ovde konkretno je posteno* dobio..sto mu onda ne bi cestitao? Jedini razlog zbog kojeg nisam potpuno razocaran u konacni ishod turnira (uz pogodak na lajvu da ce Nadal okrenuti) je taj sto me osecaj nije prevario..bio sam u pravu..nista Spanac nije ukrao..sve posteno**..nije Nadal taj koji je uklonio Novaka iz zreba..

* i ** = i dalje smatram da kroz veliki deo karijere koristi nedozvoljene supstance,ali kad mu nadlezne agencije gledaju kroz prste,onda njegovi nastupi i uspesi jesu "legalni"
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne da nije stao na stranu Novaka nego je njegov stav da Novaka treba šutnuti sa AO bio i više nego jasan i svi smo ovde svesni da to nema veze sa vakcinama i koronom već isključivo iz sebičnog razloga da sebi što više poveća šanse za titulom što je na kraju i uspeo.

Ne sumnjam da je tako mislilo i 99% od ostalih igrača ali bar nisu svojim istupima i izjavama terali vodu na tu vodenicu, bez obzira što to na kraju nije imalo uticaja prilikom donošenja odluke... Svejedno, ljigavost ostaje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Čemu toliki defetizam, malo mi nije jasno.

 

Osvojio Rafa slem posle godinu i kusur meseci, big deal.

 

3 hours ago, Milica said:

Ja se samo nadam da je Novak kad je rekao da ce se po zavrsetku AO obratiti javnosti, mislio na cestitke pobednicima Barty i Nadalu i da vise nista nece komentarisati. 

Do RG ima jos vremena da ne bajemo sad sta ce u maju da se dogodi. Idemo polako, tirnir po turnir.

Ima dobra izreka: Ko hoce, nadje nacima, a ko nece nadje izgovor. Tako ce biti i sa Novakovim ucescem na predstojecim turnirima. Organizator koji bude hteo da ga ugosti nacice nacina da to sprovede u delo. Australijska saga se sigurno vise nigde nece ponoviti. 

Ponasanje publike na AO je bilo nikad gore i nikad vidjeno do sad. Primitivizam na n-tu. Uspeli su mnogim igracima da docaraju u kakvim uslovima Novak igra vec 10godina. Nije lako istrpeti sve to i ostati normalan. Hvala Bogu uspeo je da nadje bezazlene metode (grljenje drveca, meditacija, piramide itd) i sacuva zdrav razum, a moglo je i mnogo gore da bude... 

Vakcinu uopste ne zelim da komentarisem, prekljuce sam primila trecu dozu i ne osecam se bas najbolje. Poznajem ovde coveka policajca, sa troje male dece izgubio je posao jer nece da je primi. Svako ima pravo da odluci o svom zivotu, pa i da snosi posledice, tako i Novak. 

 

 

Neće ništa da ti bude od buster vakcine, ne brini.

----------

'Teo bih da naglasim ili da ponovim šta se desilo na AOu, zato što se to zaboravlja u opštem šumu i galami:

Noksa nije sprečen da se takmiči zato što se nije vakcinisao, već zbog političke odluke aktuelne ozijevske vlasti. (neki) Ljudi (čak i teniseri) bez ikakvih problema su ulazili i ulaze u Australiju nevakcinisani, sa medicinskim izuzećem.

U nijednoj zemlji, još uvek nije zabranjen ulazak tenisera zato što nisu vakcinisani. Nema ničeg konkretnog osim medijskih natpisa. Svi sledeći turniri koji se igraju (Roterdam, Dubai, Akapulko), mogu se igrati bez obavezne vakcinacije tenisera. Šta će dalje da bude, to ćemo da vidimo.

-----------

Neizmerno mi je drago što ćemo da zaboravimo na Australiju, mnogo su postali smor, želim im sve naj, ne želim da čitam bilo šta o njima do sledećeg januara, a najbolje da Noksica budalica više i ne ide tamo, da se ne smaramo više uopšte (al' to vrlo teško).

Edited by stray_cat
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dobar, loš, zao...

Koncerti Metalike, jednog od najvecih svetskih bendova ikada, odavno pocinju muzikom iz tog epskog filma. Pogase se svetla, zacuje se muzika i predstava pocinje.

Karijera, prakticno i zivot Djokovica, jednog od najvecih tenisera ikada, je odavno oivicena svetim pridevskim trojstvom. Dobar, loš, zao. Najpre je bio dobar. Klinja koji je bio zabavan i talentovan. Obecavao je, štrpnuo neki turnir, neki slem... Sve u granicama podnosljivog. Posle je vec to postalo učestalo i sa brojem slemova dobar se transformisao u lošeg. To je trajalo, trajalo, a on se borio da ponovo postane dobar. Sve je radio, preterivao u teznjama da se svima dopadne, ali uzalud. I na kraju je postao zao. Otelotvorenje sveg zla, svetski neprijatelj, bezdušnik, varalica, prevarant, veštica... Antiheroj, antihrist...

Zasto se to desilo, kako je do toga doslo. Je li Novak bio sklon padu? Svega ima. Ipak, ostaje gorak utisak da je tako moralo da bude. Poodavno je postao problem. Problem je ako nesto kaze, problem je ako nesto ne kaze. Problem je ako nesto uradi, problem je ako nesto ne uradi. Problem je ako se negde nađe, problem je ako se negde ne nađe. Novak je svojim postupcima samo bio katalizator razvoja sitiacije, ne i određivac raspleta.

Koja je buducnost Novaka Đokovica, sta mu je činiti. Ima nekoliko puteva. Moze da ostane dosledan, cilja romanticne turnire bez kovid uslova. U tom slucaju rastrgnuce ga do kraja, upakovace mu nezamislive stvari. Jer duh je izasao iz boce, masinerija se zahuktala. Moze da se vakcinise, ali se to nece desiti jer je takav kakav je. Moze da zavrsi karijeru sto je mozda i najbolje.

Hoce li neko vreme gajiti tu čast da bude antiheroj. Nazalost, nece, a to smo videli cestitkom Nadalu.

Australija, finalisti...

Meda je vec prestao da bude dobar, vrlo brzo je postao loš. Zao ce biti cim se Novak povuče. Postao je svestan kroz sta je sve Novak prolazio svih ovih godina. Ceka ga to isto, valjda ce imati snage za to.

Rafa.... Nije tenis fudbal, pa da te sudija pogura, svira penal, da crveni protivniku... Na terenu je zasluzio to sto je osvojio. I tu se zavrsava bilo sta pozitivno o njemu. Skandalozna izjava nevesto pokusana da se maskira kasnijim... 

Melburn je Novakov dom, Garos Rafin, Vimbldon Fedov. Bedan je osecaj da neko biva izbacen iz svog doma, a da drugi ćute ili se seire zbog toga. Sta bi u RG Novak govorio i radio da se ovo desavalo Rafi. Ne smem ni da mislim dokle bi isao u svom teranju pravde. To on nije doziveo od Rafe, naprotiv. Tuzno, vrlo tuzno i bolno.

Novaku bi najbolje bilo da nikada vise ne ode u Australiju. Orhan Pamuk je, mislim u Zeni sa crvenom kosom, objasnio. Kada nam neko koga smo smatrali bliskim ucini veliki greh i nepravdu, taj nas vremenom sve vise mrzi i svaki susret sa nama ga podseca na njegov greh i povecava njegovu mrznju. To ceka i Novaka tamo i nadam se da nikada tamo vise nece krociti.

Volimo Maradonu i pored svih grehova i skandala koje je uradio. Ostaje upamcen kao najveci, a moralisti neka rade svoj posao kako im je volja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...