Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Quote

Johanna Konta bemoans ‘sad situation’ affecting ‘generous’ world No 1

"It’s so sad to see someone who tries really hard to do right by people, right by fans, right by tournaments. He’s quite generous with his money and time to help."

“I think it’s unfortunate to see someone in that situation and hurting like that. Also, we would have loved to see Djokovic there playing for his 21st Grand Slam. It’s history and we want to be a part of that history.” (Konta)

“That was a quite ordeal and we have no idea how much emotional stress and energy that took out of him. So I think he’s probably going to take some time, look after himself, spend time with his family and then reassess on how he wants to move forward.”

https://www.tennis365.com/australian-open/novak-djokovic-news-johanna-konta-sad-situation-generous-world-no-1/

https://www.eurosport.com/tennis/australian-open/2022/he-tries-really-hard-to-do-right-johanna-konta-feels-for-novak-djokovic-after-australian-open-fiasco_sto8721788/story.shtml

Quote

“There are a lot of different elements to it,” said three-time major semi-finalist Konta in the Eurosport Cube.

“But I think overall it’s just a sad situation. It’s so sad to see someone who tries really hard to do right by people, right by fans, right by tournaments. He’s quite generous with his money and time to help.

“I think it’s unfortunate to see someone in that situation and hurting like that. Also, we would have loved to see Djokovic there playing for his 21st Grand Slam. It’s history and we want to be a part of that history.”

 

Quote

Konta added: “Right now, he probably needs to take a bit of time to recover from what happened in Australia.

“That was a quite ordeal and we have no idea how much emotional stress and energy that took out of him. So I think he’s probably going to take some time, look after himself, spend time with his family and then reassess on how he wants to move forward.”

 

Edited by wwww
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites


 

Quote

 

Djokovic wasn’t always the world No 1 and a multi-millionaire. He endured the hardships of living in Serbia through the country’s worst period in the nineties, as well as through the NATO bombings.

Djokovic also didn’t have help from the rich federation or receive many wild cards as a young player. He played most of the big matches in his career against both the crowd and the opponent (especially against Federer and Nadal who enjoyed the lion's share of crowd support in their epic Grand Slam clashes with Novak).

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Evo jedna dobra vest za Novaka ( i nas njegove napacene navijace :classic_sleep:) : napravili francuzi najzad vakcinu koja bi mogla da resi problem ja mislim : sprej u nos, a skroz naskroz prirodna proteinska vakcina  i izuzetno efikasna za sve buduce mutacije, skroz francuska i proizvodnja ce biti samo u francuskoj.

Jedina mana sto ce biti dostupna tek krajem 2023 - pocetak 2024. Taman da Novak snimi netflix seriju, secamo se da je odavno zeleo da bude i glumac, i eto ga ponovo na turu  :default_sofa:

 

https://www.inrae.fr/actualites/projet-vaccin-nasal-francais-contre-covid-19-bloquant-toute-transmission-du-virus-nouvelle-etape-franchie

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

jedina je nada da ce sve ove krvo(💰)pije koje su ga okruzile i isisavaju novac za raznorazne gluposti shvatiti da ce im izvor 💰 presusiti ako se Novak ne vakcinise i to ubrzo, te da ce ga Nestorovic/Teslijanci/Imaz&Co ubediti da se zrtvuje i primi jednu dozu JJ sredinom februara (15.-20.2.) i to negde u Francuskoj (da neki opet ne bi dovodili u sumnju njegov sertifikat). J* te, i Isus se zrtvovao i primio grehe svih ljudi na sebe (ili kako vec ide prica u Bibliji), pa moze i Novak. :classic_biggrin:  Nece valjda dozvoliti da najveci srpski sportista svih vremena i ponos nacije zrtvuje svoju karijeru zbog neke tamo male, malecakne vakcinicice.

 

Elem, to ce biti taman na vreme da ode da igra u IW i Majamiju (treba nadoknaditi izgubljene bodove s AO da se ne sklizne previse na listi. Cini mi se da su mi sheici dali neku rezidenc vizu za Dubai (valjda mu to jos uvek vazi) te na taj nacin moze da ode u Dubai i da to igra ako hoce. U protivnom moze i u Akapulno, Meksikanci bi sigurno bili presrecni da ga ugoste (kao i prosli put).

4 meseca od vakcinacije (sto je u Francuskoj period u kom se neko posle bazicne vakcinacije racuna da je vakcinisan) je sredina juna, taman kad se zavrsi RG i sezona sljake, te mu to pokriva i Madrid i Rim (ciji direktor turnira je izricito rekao da ga nece pustiti da igra ako nije vakcinisan) i RG. 

Potom dolazi sezona trave i Wimbledon. Bas me zanima da li ce Wimbldon da iskoristi onda diskreciono pravo da mu zabrani igranje (jer noje primio buster - ako to uvedu kao dodatnu obavezu) i to clanu svog kluba.

 

A i ovi kreteni na vlasti u Srbiji bi mogli da mu izdaju diplomatski pasos koji sadrzi i diplomatski imunitet (dosta su se okoristili oko ove afere). To bi ga valjda zastitilo od samovolje granicnih radnika u demokratskim zemljama.

 

 

eto, ja opet imam neke ideje :s_d::lol_2:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wwww said:

 

 

A i ovi kreteni na vlasti u Srbiji bi mogli da mu izdaju diplomatski pasos koji sadrzi i diplomatski imunitet (dosta su se okoristili oko ove afere). To bi ga valjda zastitilo od samovolje granicnih radnika u demokratskim zemljama.

 

 

To je i meni palo na pamet ali mislim da to moze samo da komplikuje stvari dodatno jer imunitet mu garantuje da moze da udje u zemlju ali ne garantuje da moze da ucestvuje na turniru - ako zele da kaznjavaju neposlusnost, jer sasvim sigurno nema veze ovo sve sa zdravljem nacije i slicno, onda mu to ne vredi, suvise jednoostavno, vec vidim naslove - djokovic nabavio diplomatski imunitit (na osnovu cega? sve se moze milionerima itd) ali na svu srecu to mu nece dati pravo da muci napacenu zemlju (biraj koju hoces). U kom smislu da muci nije vazno ni pomenuti a jos manje objasniti

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, vanjabarsa said:

NEMAČKA TENISERKA SRPSKOG POREKLA PODRŽALA ĐOKOVIĆA: U autorskom tekstu za nedeljnik Cajt istakla da se sport sve više politizuje

 

https://www.kurir.rs/sport/tenis/3854421/novak-djokovic-andrea-petkovic-australijan-open-melburn-rafael-nadal

narodnim jezikom receno, gdje ima para, ima i politicara. Neces ih naci na kuglanju, pikadu itd...

PS ah da, jeb'o im pas mater.

Edited by Abizolirni
Link to comment
Share on other sites

Mislim da se Novak neće vakcinisati pa sve i da se ista prima preko blututa. Sačekaće smirivanje ovog ludila...pad na listi je sada periferna kategorija jer sve se svodi na to ko će prvi da okrene black jack slemova. Nadal je u ogromnoj prednosti jer ako uzme naredni RG...Novak će u svojoj 35-oj morati ozbiljno da se pošiba sa omladincima koji su sve bolji, stabilniji i gladniji. I to svega...i trofeja, i slave...i novca. Zaebano skroz.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...