Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

1 hour ago, Nicklord said:

Jel gledao neko novi Beatles dokumentarac? Ja sam pogledao tih 6 sati u delovima tokom 2 nedelje i jako je kul. Sviđa mi se koliko se vidi da su to bili samo obični momci, iako su u tom trenutku već nekoliko godina najveće zvezde na planeti

 

Odgledao, i povremeno puštam kad imam vremena, delove, tako da zadnjih dana posle posla bukvalno živim sa Bitlsima u dnevnoj sobi... a i kad sam na poslu prekovremeno :default_coffee:

 

Od trilinga duplih albuma Crveni / Plavi / Rock'n'Roll Music (polovinom 70ih) pa zatim brižljivo sakupljanih svih regularnih albuma, a kasnije i svih mogućih rariteta u svim formatima, pa oplakanog 8.12.1980...

Get Back mi je melem za dušu, teško je objasniti to nekom ko Bitlse ne doživljava lično kao ja.  Plus, iz nekog razloga, Let it Be je album koji sam, može biti, ubedljivo najviše puštao u svom životu, znao sam i pre filma sve detalje, tejkove, čet na krovu / zezalice u studiju, svih stvari koje su na njemu... celo to savršenstvo nesavršenosti mi je jako priraslo srcu tokom godina.

S vremenom sam skupio otprilike sve zvučne zapise što iz Twickenhama što iz Apple studija pa i svih 9 izvođenja s krova, uživao sam u otkrivanju koji su tačno sirovi snimci od kog dana završili na albumu i šta je i kako umiksano / dodato / oduzeto...

 

I da, iako je McCartney insistirao na Let It Be Naked iz 2003 kao "onome kako je trebalo Let It Be da zvuči" ja sam tu ipak team Spector jer mi je "originalni" Let It Be ipak ušao duboko u srce.  Pa makar i samo zbog 2 stvari (a koje su - meni - čitav univerzum!)

 

1. Harrisonov solo na Let It Be odsviran na Les Paulu, nasnimljen godinu dana kasnije (januar 1970), po meni je 3 koplja iznad svih drugih verzija odsviranih na Telecasteru (Single verzija, Anthology verzija, Naked verzija) preko Leslie efekta...  u prilogu ispod  materijal za  učenje :default_coffee:
 

 

2. Verzija The Long And Winding Road od 26. januara 1969, zbog onog "Yeah, yeah, yeah, yeah" na kraju.  Kad dođe do ta 4xYeah čovek jednostavno shvati da je kraj. Nema više.

U prilogu je "sirova" verzija (nalazi se na Anthology 3 albumu), na koju je kasnije Spector dodao orkestar i hor (na McCartneyjev užas)...i napravio je onakvom kakvom je svi znaju.

Grandioznom.

 

 

Uopšte ne bih imao problem s tim da budem zatvoren u sobi sa gitarom i pojačalom uz Get Back na repeat odavde do večnosti.

 

Ja ovako mogu do sutra, al neću previše da oduzimam web prostor hip-hop & metal ekipi. :s_d:

Queen Says 'No' to Pot-Smoking FBI Member.

Odjavljujem se.

 

Spoiler

(i nadam se da sam prošao na audiciji)

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...