Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

5 hours ago, der Gabelschwanz Teufel said:

'ebe me ova reklama ko sansku kozu. Iskače mi na YT češće nego što se Vučić pojavljuje na RTS-u.

Koja je melodija koja ide u pozadini. Znam da sam je čuo zilion puta i bukvalno mi svaki put fali nanometar da je uhvatim i da se setim šta je. Prva melodija koja se čuje, pre nego pređe u "Jingle Bell"

 

  Reveal hidden contents

 

 

 

Mene je podsjetilo na ovo

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Green23 said:

 

 

Lirički jedna od najbolje napisanih pesama koje sam čuo, nevezano za činjenicu da je svaki stih iste surova, živa istina. Marčelo je već jako dugo žanr za sebe, jer se pre svega radi o načitanom, pametnom momku, sa ove strane kulture..

 

 

Edited by fillam
Link to comment
Share on other sites

Meni baš neprijatno od Marčela, kao da sutra ima kontrolni iz geografije. Mislim slažem se sa porukom svakako, direktna je i to al baš opšta mesta gađa i baš je neugodno koliko se trudi da se prikaže kao veliki borac protiv sistema, kao kad sam sa matorcima kao klinac gledao filmove pa krenu nezgodne scene koitusa, taj nivo neprijatnosti. Nekako mi klinački ovo al nek bije vola među rogove ko god može pa makar ovako. 

  • Like 5
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Svakako da se ne razumem previše u rap, (I kad sam se upirao da razumem dok su mi objašnjavali ortaci, nije išlo). Ali, nekako mi je uvek ostajao stav da svaka stvar može na mute, ali da mi reči idu na ekranu 😁 Jer fakat ima dobre lirike na ovaj ili onaj fazon. Ovo od Marčela npr, pesma, performans i sve ostalo u domenu zvuka sam poslušao 10-ak sekundi i već mi je bilo preko glave. Zato reči mogu lepo da ctrl+c i da idu u neki dedicated folder...

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Chaos Is Me said:

Meni baš neprijatno od Marčela, kao da sutra ima kontrolni iz geografije. Mislim slažem se sa porukom svakako, direktna je i to al baš opšta mesta gađa i baš je neugodno koliko se trudi da se prikaže kao veliki borac protiv sistema, kao kad sam sa matorcima kao klinac gledao filmove pa krenu nezgodne scene koitusa, taj nivo neprijatnosti. Nekako mi klinački ovo al nek bije vola među rogove ko god može pa makar ovako. 

 

kada se uzme u obzir da je to pop muzika, pa kada pogledas cega ima u tom segmentu u srbiji, tipa, bajaga, budjav lebac, cobetovi puleni ili xsfrj senide i ostalo - marchelo takav kakav je, je totalno super. 

 

pri tome je lirika skroz profi. bolje je da potakne neke tinejdzere nego 30somethin likove koji ionako imaju izgradjen stav, i muzicki i drustveno. 

 

sto se mene tice, sve kako treba, sto bi rekli jarboli. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, uini said:

 

kada se uzme u obzir da je to pop muzika, pa kada pogledas cega ima u tom segmentu u srbiji, tipa, bajaga, budjav lebac, cobetovi puleni ili xsfrj senide i ostalo - marchelo takav kakav je, je totalno super. 

 

pri tome je lirika skroz profi. bolje je da potakne neke tinejdzere nego 30somethin likove koji ionako imaju izgradjen stav, i muzicki i drustveno. 

 

sto se mene tice, sve kako treba, sto bi rekli jarboli. 

 

Pa to svakako iz prve lajne, samo ne znam što si moćnog bajagu stavio u isti koš sa ovim sarsima i ostalim otpadima.

 

Lirika je dobra ali više kao dobro urađen pismeni zadatak iz srpskog nego što je neka duboka filozofija. Sama prezentacija je cringe, jbga Marčelo jednostavno nema pojavu da to iznese kako bi on želeo.

 

Nemam ništa protiv Marčela a naročito ne protiv poruke pesme samo je ponekad jbga smešan koliko se trudi da bude revolucionar i neki predvodnik mladosti, ili što bi pokojni Moskri rekao:

 

pita mene marčelo na koncertu beogradskog sindikata a što si ti brate toliko duboko zamišljen, a ja brate overio od dopa matori

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...