Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

22 hours ago, Chaos Is Me said:

klasičan šljaker sporog i visokog driblinga, često okrenut guzicom košu.

Ne znam zasto ali meni je Tepic prvi lik na kojeg uvek pomislim kad procitam ovako nesto.

 

Jovic je u RKG bio neko ko je trebao da menja plejeve kad se umore, a koji su imali svu slobodu u igri kod Mute. Capin, Markovic, Marinovic. Da odigra odbranu - sto mu je telo i dozvoljavalo za razliku od ove trojice, da prenese loptu, igra pun napad. Nije ni bio bas kreativan sa loptom.

 

Slicno i kad je dosao kod nas, da odmori MWilla, da odbranom drzimo rezultat dok je Jovic na terenu. Nije bio ni bas pouzdan suter ni izvodjac penala. Pred kraj prve sezone se podigao, a za drugu sezonu je takodje planiran za bek-ap pleja. Ovo posle odlaska Mekela si sve lepo objasnio.

 

Mislim da je vecina navijaca za Jovica prvi put cula kad mu je Muta oduzeo kapitensku traku jer je Jovic izbacio neke statuse kako navija za Zvezdu za vreme derbija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je stvar sa Beronom potpuno jasna. Covek je extra suter kao retko koji u Evropi i realno je igrac za top 5 EL klubova. Iz izgradjenih akcija covek prosto ne zna da promasi za tri. 

Na kraju krajeva kada je otisao u USA njegova supruga se, reklo bi se, trajno oprostila od Beograda.

Za Lorenza se vec odavno pricalo da se EL timovi otimaju za njega. Tako da mislim da za njih dvojicu nema mesta u kombinatorikama za sledecu sezonu.

 

Link to comment
Share on other sites

Procvjetace lakse ako pripremis dobro tlo, pa obezbjedis potrebnu vlaznost, sakrijes od sunca etc... (Neka pomogne kolega [mention=174]AgroLaki[/mention]). Mozda neka i procvjeta bez toga, ali ne mora to da bude pravilo da se tako uzgajaju ruze. Kod nas u zadnjih par godina cesto venu, pa bi mogli da provjerimo da li je lose sjeme, ili ima nesto i do uzgajavaca.
Kao da sam prelistao onu skupu slikovnicu sa tvrdim koricama i laminiranim stranicama...Princetone brate - gugutke te prate.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih se slozio u vezi sporog, visokog driblinga, i da je bio cesto okrenut ledjima. To bi indiciralo da su mu pritiskali dribling, a protiv njega se nije bas tako igralo. Posto je bio uzdrzan u sutu, cesto su mu isli ispod bloka i ostavljali dosta prostora. Cim su mu prilazili blize prolazio je igrace i tako pravio domino efekat (vrtenje lopte, dok ne ostane igrac na ziceru). Treba istaci da kad je dosao kod nas, postao je igrac sistema, sa jasnom ulogom i zadatcima, definisanim kretnjama, akcijama, primarnim i sekundarnim opcijama. Koliko je sve to brzo pokupio, istrenirao, i bio uspjesan u vrsenju svoje role, treba viditi kroz njegovu minutazu, koliko mu je trener vjerovao. Uz to +- statistiku, kako njegovu, tako i timsku sa njim on/off u igri (ne znam da li kolege forumasi Ivan/Guru imaju ovu naprednu statistiku iz te ere da pogledamo?). Cesto se desavalo kada Markusu nije bio suterski dan (sto je bilo prilicno cesto), da se sa Jovicem uspostavljala timska kontrola, odbrana je dobijala stabilnost, a drugi igraci su dobijali vise napadacke slobode, prije svih Djenka, i to je cesto davalo pozitivne rezultate. 

 

U ovih zadnjih par sedmica izolacije u nedostatku kosarke pogledam koju utakmicu iz te ere, i primjetim svakakvih sitnica, napadackih opcija. Koliko je Jovic u stvari bio efikasan igrac, pametan, svaka kretnja je imala smisao. Kretnje od lopte (uvijek dobar spacing, slot drift/corner drift itd), konstantno pravljenje single tag situacija (napadanje bloka od lopte). Kada ne prodje prva opcija, kako se brzo preusmjerava na drugu akciju (sto mi zovemo lag free igrac). Koliko je bio siguran i precizan dodavac. Koliko smo puta vidili u zadnjih par godina otvorene igrace, dobro pozicionirane, ali nemamo igraca koji ce poslati dobro pravovremeno dodavanje. Dzaba sve akcije svijeta, ako nemas ovih igraca. Jovic je imao dobar pregled terena, slao cesto whip dodavanja u coskove, pokretao domino raspadanje odbrane, brzo razmisljanje (first touch decisions) u zapocinjanju tranzicije, redovno precizna dodavanja centru u reket. Uz  sve to mozda i najbolji nas odbrambeni igrac.. ma odlican je bio. Steta samo tih povreda, ali kada je bio zdrav, krenuo vise da vjeruje u svoj sut iz vana, tada smo postali nezaustavljivi. Njegov se napredak gleda u dobijenom prostoru, sigurnijem sutu i mozda vjeru u svoje kvalitete. Panj moze da bude za one koji ne znaju da gledaju kosarku.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ali ljudi koji su glasali za Rakočevića...

Ne znam, ja bih voleo da stavim Dzenkinsa u tim, ali Gurović je isto imao ogroman doprinos. Al sa Đenkom titule, plus onakav meč protiv Partizana. Možda bi to prevagnulo da njega stavim ispred. 

Gudurić pre Dzenkinsa, pa...ne znam. Ja ne bih iskreno. Iako više volim Guduru. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...