Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

Da, ali Urugvaj 2010. Nizozemska u SF i Njemačka za broncu
Nizozemci 2014. Argentina u SF i Brazil za broncu. 
Turci doslovno za broncu nisu morali dobit nikog ozbiljnog, al nikog.


Ma slažemo se. Ovdje sam naveo primjere kad se nekome put do polufinala širom otvorio.

Ima i suprotnih primjera:

Argentina 1986. - Urugvaj, Engleska, Belgija, Njemačka
Argentina 1990. - Brazil, Jugoslavija, Italija, Njemačka
Njemačka 1990. - Nizozemska, Čehoslovačka, Engleska, Argentina
Francuska 2006. - Španjolska, Brazil, Portugal, Italija
Njemačka 2010. - Engleska, Argentina, Španjolska, Urugvaj

Ovako nešto se smiješi reprezentacijama iz donjeg dijela žrijeba ove godine.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Cilemile said:

 


Ma slažemo se. Ovdje sam naveo primjere kad se nekome put do polufinala širom otvorio.

Ima i suprotnih primjera:

Argentina 1986. - Urugvaj, Engleska, Belgija, Njemačka
Argentina 1990. - Brazil, Jugoslavija, Italija, Njemačka
Njemačka 1990. - Nizozemska, Čehoslovačka, Engleska, Argentina
Francuska 2006. - Španjolska, Brazil, Portugal, Italija
Njemačka 2010. - Engleska, Argentina, Španjolska, Urugvaj

Ovako nešto se smiješi reprezentacijama iz donjeg dijela žrijeba ove godine.

 

Hrvatska 1998- Rumunjska, Njemačka, Francuska, Nizozemska

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2x nam nisu svirali ciste penale u odlicujucim utakmicama za prolazak grupe. Jeste, trebali smo da odigramo kao neka top svetska reprezentacija pa da napunimo i Australiju i Svajcarsku i da nas briga onda i za pet penala. Normalno. Ali cinjenica je da su nam po penal 2010. i 2018. nisu svirali u utakmicama koje su bile odlucujuce za prolaz. Mi nikada nismo bili tako jaki, ni sada nismo, da nam takvi propusti ne bi skodili na samom SP-u. Odigrali smo mi protiv Australije odlicno, i njihov golma skinuo bar 3 zicera i jos toliko mi promasili ovako, ali jbg penal Kejhila je bio kao suza, isto kao sto je penal bio od one dvojice Svajcaraca, mogao je da bira kome bi dosudio.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2022 at 7:52 PM, Cilemile said:

Gornja polovica (A-D) puno lakša od donje. Gore Nizozemska, Engleska, Argentina, Frnacuska i Danska, dolje Španjolska, Njemačka, Belgija, Hrvatska, Brazil, Švicarska, Srbija, Portugal i Urugvaj.

Malo previse ekipa si apostrofirao u donjoj polovini. Srbija i Svica su solidne repke, ali ne pripadaju grupi teskasa.

Edited by krzna
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako bi prošli rezultati nešto značili za prognozu, ovako bi se rasplelo ovo SP, uzimajući u obzir utakmice na SP, kontinentalnim prvenstvima, kvalifikacijama, Ligi nacija i Kupu konfederacija od 1990. do 2022. Za reprezentacije iz iste zone uzimane su međusobne utakmice, a za reprezentacije iz različitih zona rezultati protiv svih ekipa iz druge zone. 

 

Ništa znanstveno, just for fun.

 

Po grupama bi dalje prošli

A NED, SEN

B ENG, UKR ili USA

C ARG, MEX

D FRA, DEN

E ESP, GER

F BEL, CRO

G BRA, SUI

H POR, URU

 

Osmina finala

NED - UKR/USA

ENG - SEN

ARG - DEN

FRA - MEX

ESP - CRO

BEL - GER

BRA - URU

POR - SUI

 

Četvrt finale

NED - DEN

BRA - ESP

ENG- FRA

GER - POR

 

Polufinale

NED - ESP

FRA - GER

 

Za 3. mjesto

ESP - GER

 

Finale

FRA - NED

 

Konačni poredak

1. Francuska

2. Nizozemska

3. Španjolska

4. Njemačka

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Samo da još napomenem da je po sličnom modelu na prošlogodišnjem Euru točno pogođeno 13/16 osminfinalista, 2/8 četvrtfinalista i 0/4 polufinalista.

 

U polufinalu su trebali igrati Hrvatska-Francuska i Njemačka-Portugal, a u finalu je Francuska trebala dobiti Njemačku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čitam da FIFA u Kataru namjerava nadoknadu vremena staviti na 10 min. zbog krađe vremena i zbog toga što će biti moguće raditi 5 izmjena. Makar mi nije jasno kakve veze ima jel 3 ili 5 izmjena ako ih moraš napraviti u 3 navrata. Ono što bi ja uveo je da se u nadoknadi vremena koristi štoperica kao u košarci npr. Da mora biti čiste igre onoliko koliko je nadoknada. Jer nema koristi od povećanja nadoknade ako će se igrači ionako valjati bar 50% tog vremena.

Edited by Bugl Khan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Čitam da FIFA u Kataru namjerava nadoknadu vremena staviti na 10 min. zbog krađe vremena i zbog toga što će biti moguće raditi 5 izmjena. Makar mi nije jasno kakve veze ima jel 3 ili 5 izmjena ako ih moraš napraviti u 3 navrata. Ono što bi ja uveo je da se u nadoknadi vremena koristi štoperica kao u košarci npr. Da mora biti čiste igre onoliko koliko je nadoknada. Jer nema koristi od povećanja nadoknade ako će se igrači ionako valjati bar 50% tog vremena.

Ili da zadnjih 5 ili 10 minuta bude čista igra, pa neka otežu i valjaju se koliko hoće. Tako ni suci ne bi trebali procjenjivati koliko treba produžiti utakmicu niti bi ju mogli samovoljno skratiti ili dodatno produžiti u nadoknadi.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Cilemile said:


Ili da zadnjih 5 ili 10 minuta bude čista igra, pa neka otežu i valjaju se koliko hoće. Tako ni suci ne bi trebali procjenjivati koliko treba produžiti utakmicu niti bi ju mogli samovoljno skratiti ili dodatno produžiti u nadoknadi.

Da, ali negdje će VAR reagirati 3-4 puta, negdje ni jednom. Negdje će bit koja ozljeda, negdje ne, itd. Treba bit nadoknada ovisno o situaciji. Ali nadoknada čiste igre, ovo što gledamo u gro bitnih utakmica je smiješno.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Bugl Khan said:

Da, ali negdje će VAR reagirati 3-4 puta, negdje ni jednom. Negdje će bit koja ozljeda, negdje ne, itd. Treba bit nadoknada ovisno o situaciji. Ali nadoknada čiste igre, ovo što gledamo u gro bitnih utakmica je smiješno.

 

Da, možda se nisam dobro izrazio. Mislio sam da se npr. do 80. minute mjeri standardno, a da se u zadnjih 10 minuta zaustavlja vrijeme na svaki prekid, pa neka bude VAR-ova, ozljeda, zamjena, valjanja koliko im drago.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da bi ga Marokanci mogli stavit Vahi radi Zyecha i Mazraouia. Čitam da je predsjednik marokanskog saveza rekao da Halilhodžić ima njegovu podršku, ali da nitko nije nezamjenjiv i da se mora raditi na povratku najboljih igrača u reprezentaciju. Pošto se "otpisani" nisu odazvali kad ih je zvao, i između redova rekli da za njega ne žele igrati (on ih naravno precrtao nakon toga), ne bi me čudilo da ga smjene. Čovjek se plasirao na SP s Japanom, Marokom, Obalom Bjelokosti i Alžirom, a na SP je vodio samo Alžir. Da je ne znam koliko težak lik, sramota je šta mu rade.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

To i ne bi bilo lose, cisto iz sebicnih razloga naravno, jer mi ne bi bili jedini debili na svetu koji otpuste selektora koji se plasirao na SP :lol_2:

 

Mada opet mislim da bi mi tu odneli pobedu u debilizmu jer smo mi otpustili selektora koji je bio na pragu plasmana SP, jer je on saznao za otkaz dve utakmice pred zvanicnu overu plasmana :classic_sad: :ajme:

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, dzoneee said:

To i ne bi bilo lose, cisto iz sebicnih razloga naravno, jer mi ne bi bili jedini debili na svetu koji otpuste selektora koji se plasirao na SP :lol_2:

 

Mada opet mislim da bi mi tu odneli pobedu u debilizmu jer smo mi otpustili selektora koji je bio na pragu plasmana SP, jer je on saznao za otkaz dve utakmice pred zvanicnu overu plasmana :classic_sad: :ajme:

Ako ga otpuste to će bit treći put da se plasira na SP a ne vodi reprezentaciju na istom. Nevjerojatno.

Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2022 at 9:41 PM, Bugl Khan said:

Čitam da FIFA u Kataru namjerava nadoknadu vremena staviti na 10 min. zbog krađe vremena i zbog toga što će biti moguće raditi 5 izmjena. Makar mi nije jasno kakve veze ima jel 3 ili 5 izmjena ako ih moraš napraviti u 3 navrata. Ono što bi ja uveo je da se u nadoknadi vremena koristi štoperica kao u košarci npr. Da mora biti čiste igre onoliko koliko je nadoknada. Jer nema koristi od povećanja nadoknade ako će se igrači ionako valjati bar 50% tog vremena.

Kakva glupost, nek stave lepo da poluvremena traju po 50 minuta, ista stvar. Ne znam je l neko placen da unistava fudbal ili sta, ne razumem. Igra je savrsena vec xxx godinama, savrsena sa svim svojim manama, vrlinama i greskama sudija. Var, poluvreme, pet izmena, trt mrt. Neka se valja ko oce, njegovo pravo, sudija neka da zuti ako treba i gotova stvar. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2022 at 5:41 AM, Bugl Khan said:

Ono što bi ja uveo je da se u nadoknadi vremena koristi štoperica kao u košarci npr.

I ja sam baš isto mislio, em nije teško izvoditi, em dodaje uzbuđenju, em smanjuje valjanje. Mislim da bi to primenio za celu utakmicu, ne samo za produžetke (5 minuta prekida je ok, sve iznad se vodi kao nadoknada ili tako nešto). Mada bi se sigurno našao neki ko bi se valjao pola sata da bi se odmorio :classic_biggrin: A i u tom slučaju, može se staviti granica, pa još su tu kartoni itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cilemile said:

Vaha pred otkazom?

 

Ovo bi mu bilo već treći put da dobije otkaz nakon što je odveo reprezentaciju na SP. To mu se dogodilo 2010. s Obalom bjelokosti i 2018. s Japanom. Jedino u Alžiru nije dobio otkaz prije prvenstva 2014.

Očekivano. Najavio je predsjednik saveza prošli tjedan ovakav rasplet s izjavom da, iako čvrsto stoje uz izbornika, nitko nije nezamjenjiv i da najbolji igrači moraju ići na SP. Nadam se da će imati par dobronamjernih savjeta za Dalića. 

Btw, zanima me kako se osjećaju igrači koji su iznjeli kvalifikacije samo da bi se ova trojica pojavili na SP. 

Čovjek se plasirao na 4 SP-a u nizu s 4 različite reprezentacije. I umjesto da bude slavljen zbog takvog uspjeha on će ostati zapamćen po otkazima. Nadam se da će Maroko završiti kao i Obala Bjelokosti, znači u skupini. S Alžirom je prošao grupu i igrao solidan nogomet. Japan je grupu prošao na manji broj kartona, znači na sreću.

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bugl Khan said:

Očekivano. Najavio je predsjednik saveza prošli tjedan ovakav rasplet s izjavom da, iako čvrsto stoje uz izbornika, nitko nije nezamjenjiv i da najbolji igrači moraju ići na SP. Nadam se da će imati par dobronamjernih savjeta za Dalića. 

Btw, zanima me kako se osjećaju igrači koji su iznjeli kvalifikacije samo da bi se ova trojica pojavili na SP. 

Ja ne znam šta će postići i ako njih trojica odu na šampionat? Ovako će samo da uruše atmosferu u timu, i verovatno će postići čak i manje nego što bi uradili sa timom koji je izborio plasman. Već viđeno hiljadu puta.

 

edit. ha, sada im videh grupu, pa mislim ok.....pojačaće se dovoljno da dobiju Kanadu, recimo. Ako i to.

Edited by Don Juan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...