Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

49 minutes ago, Cilemile said:

A možda i zato što se puno manji broj reprezentacija kvalificira na prvenstvo

 

Oceanija 0,5 od 13 članica (3,8%)

Sjeverna i Centralna Amerika 3,5 od 41 (8,5%)

Afrika 5 od 54 članice (9,3%)

Azija 4,5 od 47 (9,6%)

Europa 13 od 55 (23,6%)

Južna Amerika 4,5 od 10 (45%)

 

OK, EU i JA reprezentacije su neusporedivo jače, ali ih zato i puno više i igra na prvenstvima.

JA će imati 70% kod proširenja. To neće ići ko ne bude htio. A Meksiko ide na svako prvenstvo i ne dobaci nikad, ali nikad, dalje od osmine. A Nizozemska, Italija, Hrvatska.... propuštaju. Afrika sa talentom koji ima 9% a centralno američki balvani 8%.  

Sad vidim da Azija ima više od Afrike. Kakva sprdačina.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bugl Khan said:

JA će imati 70% kod proširenja. To neće ići ko ne bude htio. A Meksiko ide na svako prvenstvo i ne dobaci nikad, ali nikad, dalje od osmine. A Nizozemska, Italija, Hrvatska.... propuštaju. Afrika sa talentom koji ima 9% a centralno američki balvani 8%.  

 

Meksiko je jedan od najvećih underachievera na SP - 16 nastupa, samo 2 četvrt-finala, i to oba puta kad su bili domaćin.

Ali i skoro svaki put nalete na nekog jakog nakon grupe:

 

2018. Brazil 0-2

2014. Nizozemska 1-2

2010. Argentina 1-3

2006. Argentina 1-2

2002. SAD 0-2

1998. Njemačka 1-2

1994. Bugarska 1-1, 1-3 na penale

1986. (1/4 f) SR Njemačka 0-0, 1-4 na penale

 

EU će od 2026. imati 16 predstavnika. Realno, za tih 16 mjesta će realno konkurirati nekih 30-35 reprezentacija, znači oko pola jačih reprezentacija će ići na SP.

 

Afrika i Azija idu na 17%. I tamo je hrpa slabih reprezentacija, tako da će realno plasman osigurati trećina do polovina konkurentnih ekipa.

 

U CONCACAF-u imaju 3-4 jače repke, ostalo su patuljci, o Oceaniji da ne govorimo.

 

Ali to je svjetsko prvenstvo, svi kontinenti moraju biti koliko toliko pravedno zastupljeni i normalno je da će slabiji profitirati. Na kraju se za titulu ionako bori istih desetak reprezentacija.

Link to comment
Share on other sites

Teško je naći ravnotežu između ravnomernije zastupljenosti i učešća svih kvalitetnih reprezentacija. Ne bi valjalo ni da SP izgleda kao prošireno EP. Opet, ne sviđa mi se ni ova ideja sa "milion" učesnika.

 

Nekako mi je do sada najveća nepravda bila u odnosu Afrika-Azija što Bugl pomenu. S druge strane, ni jedni ni drugi nikako da naprave neki stabilan iskorak, u najboljem slučaju se priča svodi na čudo za jedno prvenstvo.

 

Ni najmanje u fudbalskom smislu ne žalim nominalno jake evropske reprezentacije koje ne uspeju da se kvalifikuju na SP. Ko je kriv Italiji što ne ume da iskoristi sve meč lopte koje je imala, koliko god da mi je uvek lepo da vidim doprinos Italijana koloritu SP. Isto važi i za Portugaliju, ako nekim čudom ispadnu večeras.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cilemile said:

 

 

Ali to je svjetsko prvenstvo, svi kontinenti moraju biti koliko toliko pravedno zastupljeni i normalno je da će slabiji profitirati. Na kraju se za titulu ionako bori istih desetak reprezentacija.

Ma jasno sve. Jedino što pojedine konfederacije imaju previše a pojedine premalo mjesta. Pogotovo će to biti izraženo proširenjem.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Nekako mi je do sada najveća nepravda bila u odnosu Afrika-Azija što Bugl pomenu. S druge strane, ni jedni ni drugi nikako da naprave neki stabilan iskorak, u najboljem slučaju se priča svodi na čudo za jedno prvenstvo.

 

Istina, ali da je na prvenstvima bilo po npr. 7-8 afričkih reprezentacija, možda bi neka i napravila iskorak. S tim da je ono što se desilo Gani teška nesreća (iako je tada nepravda počinjena Urugvaju). Tako postoji argument i za CONCACAF da često prođu grupu, nekad odu i do QF. Ali nije problem to, problem je što imaju 4.5 mjesta a 3.5 kvalitetne reprezentacije.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Bugl Khan said:

S tim da je ono što se desilo Gani teška nesreća (iako je tada nepravda počinjena Urugvaju).

Zavisi koga pitaš 😁.

Da je sudija hteo da vidi čisto igranje rukom u meču Srbija-Australija, ostali bi u grupi.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Stiletto said:

Šta mora da trpi golman Egipta to nije normalno. Sto lasera seva oko njega, padaju flaše, kako je ovo regularna utakmica nemam pojma. 

 

Kakav će psihički slom doživeti Salah ako ga Mane i drugi put u mesec dana pobedi na penale 😱😮

Edited by Instinkt
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dzoneee said:

Ne moze Makedonija ovako. Mora drugaciji pristup u drugom poluvremenu, ali bi se i vise rizikovalo da se primi gol. To je cena koju moraju da prihvate kad igraju sa ovakvim ekipama.

 

Pa bili su sasvim dobri do idiotskog gola, imali 2 poluprilike, zatvarali lepo sve sto treba. Ovo bi preseklo Nemce a ne mucene Makedonce.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...