Jump to content
Vox92.net Forum
Mile1

Kosarkaska reprezentacija Srbije

Recommended Posts

ja imam ženinu medalju, al je bronza pa mi ne pada napamet da je besim o sebe :i

• Like 2
  • Thanks 2
  • Haha 2

1 minute ago, fancy said:

Ženu?

Imati zenu je samo po sebi bronzana medalja u zivotu.

• Like 1
  • Haha 7

4 minutes ago, Død said:

a ženu sa bronzanom medaljom kao dve žene. i rest my case. 

• Like 1
  • Thanks 2
  • Haha 2

2 hours ago, Cavani said:

Bobi, Raduljica, Simon, sve su to tridesetogodisnjaci uz Bjelicu i Lucica. Bircevic i Jovic su malo ispod 30, cak i Bogdan koji je u prajmu ima 27. Nemamo ni jednog igraca mladjeg od 24 u ekipi, uskoro nam sledi smena generacija.

'Naci ti kazes stari smo, imamo 5 tridesetogodisnjaka u ekipi, ja ti odgovorim da je tacno da imamo nekoliko tridesetogodisnjaka u ekipi, ali da su Bobi, Raduljica, Simon, Birca pomocno osoblje (ako mora jos nacrtanije: rado bi ih mijenjao za Smajlagica, Simanica i Kalinu sada-odmah-sada, a poDgotovo za naredna takmicenja) i da su od tridesetogodisnjaka samo Bjelica i Lucic u rotaciji, odnosno da nam 5 od 7 nosilaca imaju manje od 27 godina, a ti mi na to odgovoris stari smo, imamo 5 tridesetogodisnjaka u ekipi. DobroTM

Sto se tice nase reprezentacije, okosnica su Micic, Bogdan, Guduric, Bjelica, Jokic i Milutinov, to su two-way igraci od kojih zavisimo. Jedini tridesetogodisnjak tu je Bjelica i samo je tu potencijalna rupa, s tim da je razumno nadati se da ce neko od Smajlagica, Simanica, Petruseva, Pokusevskog ili Miskovica u narednoj sezoni ili dvije iskociti kao legitimna opcija.

Od ostalih je najstariji Bogdan koji je upravo napunio 27 godina i koji, s obzirom na to kako razmislja, zivi i trenira, ima u ovom prajmu da bude jos sigurno 6-7 godina.

Svi ostali su mladji. Ako ostavimo po strani katastrofalne scenarije sa povredama, to znaci da imamo osnovu koja lagano gura u prajmu do OI u Parizu 2024.

Da li mozes da navedes jos jednu kvalitetnu evropsku reprezentaciju koja ima jezgro od 5-6 igraca spremnih da odmah igraju vrhunsku kosarku i istovremeno sposobnih da guraju zajedno jos najmanje 5 godina?

Edited by Beonegro
  • Like 3
  • Thanks 1

15 minutes ago, Død said:
17 minutes ago, fancy said:

Smijem li da pitam sta su srebro i zlato? Ili bolje ne? 🤔

• Haha 1

10 minutes ago, uini said:

kao dve žene

Dve bronzane medalje. 

Just now, Beonegro said:

Smijem li da pitam sta su srebro i zlato? Ili bolje ne? 🤔

Srebro je pecarosh, a zlato kad si domacin ispred prodavnice.

• Like 1
  • Haha 1

11 minutes ago, Død said:

Dve bronzane medalje. 

moja žena je zlatna fyi. tako da imam bronzu i tozla za jedno takmičenje u aprilu 2003e. al sam realno gradio taj sastav par godina ranije i imao uspeha tu & tamo kasnije (:

Edited by uini
  • Like 1

@Beonegro

Nisam rekao nigde da smo "stari", nego da nismo mlada ekipa. Diskusija se ionako povela oko povreda koje kroje sastav, da nam je u sastavu dosta iskusnijih igraca koji su podlozni povredama, neki vuku i hronicne povrede. Pomoglo bi nam da smo imali na sirem spisku Dangubu, Marinkovica, Lazica ili nekog od gomilu slicnih bekova koji se ne bi bunili da izvise a u svakom slucaju bi bili spremni da uskoce umesto jednog visokog. Prezvakana prica u sustini.

Edited by Cavani

Just now, uini said:

moja žena je zlatna fyi. tako da imam bronzu i srebro na jedno takmičenje u aprilu 2003e. al sam realno gradio taj sastav par godina ranije i imao uspeha tu & tamo kasnije 🙂

Solidan izazivač Stondishi za zlatnu papuču foruma.

• Like 2
  • Haha 1

Just now, Cavani said:

@Beonegro

Nisam rekao nigde da smo "stari", nego da nismo mlada ekipa. Diskusija se ionako povela oko povreda koje kroje sastav, da nam je u sastavu dosta iskusnijih igraca koji su podlozni povredama, neki vuku i hronicne povrede. Pomoglo bi nam da smo imali na sirem spisku Dangubu, Marinkovica, Lazica ili nekog od gomilu slicnih bekova koji se ne bi bunili da izvise a u svakom slucaju bi bili spremni da uskoce. Prezvakana prica u sustini.

mlađi smo od svih evropskih contendera a i od ostatka sveta osim amera 

Just now, Chaos Is Me said:

Stondisha je trailor trash za mene (FYI) 

37 minutes ago, Chaos Is Me said:

Moja gospodja ima pehar...koji je dobila od mene. Sa gravurom. Molim lepo. Ko je rekao "papuca"?

59 minutes ago, Cavani said:

@Beonegro

Nisam rekao nigde da smo "stari", nego da nismo mlada ekipa. Diskusija se ionako povela oko povreda koje kroje sastav, da nam je u sastavu dosta iskusnijih igraca koji su podlozni povredama, neki vuku i hronicne povrede. Pomoglo bi nam da smo imali na sirem spisku Dangubu, Marinkovica, Lazica ili nekog od gomilu slicnih bekova koji se ne bi bunili da izvise a u svakom slucaju bi bili spremni da uskoce umesto jednog visokog. Prezvakana prica u sustini.

Poenta je da mi u sustinu mozemo da budemo mirni do OI 2024.godine u onoj meri koliko se moze biti miran i koliko se mogu predvideti neke stvari pet godina unapred. Ali tesko da mozemo zamisliti bolju situaciju od ove, vec je sve skoro pa poslozeno i za naredne godine.

Jokic, Gudura, Milutinov, Micic...ce i dalje imati manje od 30 na OI 2024. ili tacno 30. Od Bogdana svi ocekujemo da i tada bude naspanovan kao sada, a znajuci ga, i hoce.

A sada razmisljati dalje od toga je besmisleno. Ko bi mogao da predvidi kakav ce Jokic biti igrac pre pet godina? Nama na EP 2025. moze da bude lider neko ko je sada klinac od 14 godina i niko ni ne zna za njega.

Sto se tice Dangubica, Marinkovica i slicnih, meni je na neki nacin i drago sto ih nema. Ja mogu da istrpim Simona, Radulju i Bircu jos jedno prvenstvo, iskusni su i deo tog sistema duzi niz godina. Simon mi je recimo svakako i dalje ispred Dangube za tu ulogu od par minuta koja se trazi.

Vec od naredne godine i OI ocekujem napokon jedan drim tim i da zavrsimo sa tim polovnjacima. Imamo Jovica, Micica, mozda i Tea, Bogdana, Guduru, Gagija, Nedovica, Kalinica, Lucica, Bjelicu, Jokica, Bobija, Milutinova... Neko ce biti povredjen, neko se mozda ne odazove, nekog mozda Sale ne pozove, ali nadam se da je stvarno red da tu uskoci neko mladji, ali neko zaista ko se dokaze, a ne Vanja Marinkovic, Dangubic, Zagorac i slicni. 

Ja verujem u Miskovica i dalje i mislim da ce ovo biti njegova sezona, treba videti sta ce biti i sa tim Smailagicem, Nakic se ceka takodje itd.

Kapiram ja sta ti hoces da kazes, ali ajde da ne prizivamo vise nesrecu. Cetiri beka su tu, bice dovoljno, ja verujem. Birca je tu kao druga cetvorka, kao da bi tu sad Simanic bio nekakav ne znam kakav napredak u ovom trenutku, Simon je tu kao rezervna trojka, po meni bolje resenje od Dangube, Zagorca... Ok, jedan bek fali, ali samo u slucaju neke povrede, a kazem, daj da ni ne razmisljamo o tome. A i bas bi se u pm usrecili da ubacimo Vanju Marinkovica umesto Raduljice, to bi nam bas pomoglo protiv najjacih.

Edited by Bek

56 minutes ago, uini said:

Stondisha je trailor trash za mene (FYI) 

19 minutes ago, Duh koji lebdi said:

Moja gospodja ima pehar...koji je dobila od mene. Sa gravurom. Molim lepo. Ko je rekao "papuca"?

tenor.gif?itemid=6046519

• Haha 1

8 minutes ago, pepe sancez said:

Otkud nam crveni dresovi? Preostali.

To vise nije zvanicna boja, a ni rezervna garnitura.

Ma to je specijalna garnitura kao cast domacinu :classic_biggrin:

26 minutes ago, Boujee said:

Haha pobeda

image.jpg

Verujem da je ova slika i kad "brat Kinez", koji je drzi, skroz podigne ruke i dalje Bobiju do kolena 🙂

Edit: eeee, jos kad bi vi znali sta pise na slikama 🙂

Edited by Duh koji lebdi