Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 hour ago, Del Piero said:

Nikad nisam bio u Areni na nivou 400, kakva je preglednost? Je l' bas bedak da se gleda odatle?

Ја сам имао сезонску у Шакота сезони за ниво 400 и било је ок. Јбг, није као у Пиониру али се може све испратити и видети.

Једино што нико није обраћао пажњу на бројеве столица па сам ја увек ишао раније да седнем на своје место.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Del Piero said:

Nikad nisam bio u Areni na nivou 400, kakva je preglednost? Je l' bas bedak da se gleda odatle?

Sredina sektora 400 do same ograde > čeoni sektori 200

 

Zajeb sa sektorima 400 je mnogo sporiji ulaz/izlaz i nepostojanje numerisanih mesta, tj. ide princip ko prvi devojci...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Pero_Cameron said:

Danas (valjda)zatvoreni mec protiv Crne Gore. Ko je uopste u sastavu CG? 

Je li Vucevic tu? @MrTwister

Danas je.

 

Siri spisak:

Nikola Pavlićević (SC Derbi), Igor Drobnjak (Budućnost), Kendrik Peri (Unikaha), Vladimir Mihailović (Mornar), Petar Popović (Budućnost), Fedor Žugić (Ulm), Džona Radebou (Valensija), Dino Radončić (Saragosa), Jovan Kljajić (Gran Kanarija), Đorđije Jovanović (Partizan), Andrija Grbović (Mega), Radosav Spasojević (Sutjeska), Nemanja Radović (Mursija), Aleksa Ilić (Budućnost), Vasilije Baćović (SC Derbi), Filip Anđušić (Crvena zvezda), Bojan Dubljević (Valensija), Zoran Nikolić (bez kluba), Marko Simonović (Čikago) i Marko Todorović (Peking Rojal Fajtersi).

 

Ivanovic se povredio. Ne igra Vucevic. Jedan od Radebou/Peri ce se boriti za mesto. Marko Todorovic upitan zbog povrede, inace se mebi dosta svidja taj igrac i prizivao sam ga pre Petruseva jer je bolji u svakom segmentu igre.

 

Moje misljenje je da nece proci grupu. U grupi su sa Spanijom, Turskom, Gruzijom, Belgijom i Bugarskom.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Pero_Cameron said:

Danas (valjda)zatvoreni mec protiv Crne Gore. Ko je uopste u sastavu CG? 

Je li Vucevic tu? @MrTwister

U sastavu nacionalnog tima za turnir u Sloveniji su Džona Radebau, Nemanja Radović, Aleksa Ilić, Vladimir Mihailović, Zoran Nikolić, Vasilije Baćović, Filip Anđušić, Radosav Spasojević, Petar Popović, Nikola Pavlićević, Igor Drobnjak i Dino Radončić.

Bez Vucevica, verovatno i Todorovica i Ivanovica. Dubljevic, Simonovic i Peri se prikljucuju.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Problem sa licnim greskama said:

U sastavu nacionalnog tima za turnir u Sloveniji su Džona Radebau, Nemanja Radović, Aleksa Ilić, Vladimir Mihailović, Zoran Nikolić, Vasilije Baćović, Filip Anđušić, Radosav Spasojević, Petar Popović, Nikola Pavlićević, Igor Drobnjak i Dino Radončić.

Bez Vucevica, verovatno i Todorovica i Ivanovica. Dubljevic, Simonovic i Peri se prikljucuju.

Zar mogu na prijateljskim biti 2 stranca u rosteru? 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pero_Cameron said:

Danas (valjda)zatvoreni mec protiv Crne Gore. Ko je uopste u sastavu CG? 

Je li Vucevic tu? @MrTwister

Nije. Realno je veci gubitak odsustvo Ivanovica nego Vucevica koliko god to ljudima cudno zvucalo.

25 minutes ago, Pero_Cameron said:

Zar mogu na prijateljskim biti 2 stranca u rosteru? 

Igrace ja mislim samo 1 sad koji od njih ne znam, ne vjerujem da mogu 2 odjednom pa sve i da je pripremni mec.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 1945 said:

Danas je.

 

Siri spisak:

Nikola Pavlićević (SC Derbi), Igor Drobnjak (Budućnost), Kendrik Peri (Unikaha), Vladimir Mihailović (Mornar), Petar Popović (Budućnost), Fedor Žugić (Ulm), Džona Radebou (Valensija), Dino Radončić (Saragosa), Jovan Kljajić (Gran Kanarija), Đorđije Jovanović (Partizan), Andrija Grbović (Mega), Radosav Spasojević (Sutjeska), Nemanja Radović (Mursija), Aleksa Ilić (Budućnost), Vasilije Baćović (SC Derbi), Filip Anđušić (Crvena zvezda), Bojan Dubljević (Valensija), Zoran Nikolić (bez kluba), Marko Simonović (Čikago) i Marko Todorović (Peking Rojal Fajtersi).

 

Ivanovic se povredio. Ne igra Vucevic. Jedan od Radebou/Peri ce se boriti za mesto. Marko Todorovic upitan zbog povrede, inace se mebi dosta svidja taj igrac i prizivao sam ga pre Petruseva jer je bolji u svakom segmentu igre.

 

Moje misljenje je da nece proci grupu. U grupi su sa Spanijom, Turskom, Gruzijom, Belgijom i Bugarskom.

Taj Marko Todorovic je od Petruseva stariji osam godina. Petrusev ima prostora za napredak tek je poceo sa karijerom, Todorovic je  formiran igrac.

Edited by Miki8
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Miki8 said:

Taj Marko Todorovic je od Petruseva stariji osam godina. Petrusev ima prostora za napredak tek je poceo sa karijerom, Todorovic je  formiran igrac.

Upravo zato i zelim formiranog igraca jer smatram da je u ovom trenutku bolji odnosno da bi vise doprineo. Ima i Uskokovic neki potencijal i dalje, a Pefi je stariji kolko godina pa je ipak Pefi bio znacajniji za osvajanje dva trofeja nego sto bio to bio slucaj sa Uskokovicem s obzirom na prikazane partije. Samo dajem primer sta hocu da kazem otprilike, zanemari primer mozda je i los, pokusacu detaljnije.

 

Zvezdin cilj je osvajanje Aba lige i sto vise pobeda u Evroligi, za taj cilj mislim da bi Todorovic na mestu Petruseva znacajno vise doprineo jer je u napadu podjednako raznovrstan a daleko bolji u odbrani.

 

Zvezda nije Mega da cilj bude razigravanje mladih igraca, to je tek sekundarni cilj ako moze moze, a primarni je iznad koji sam napisao. Shodno tome navijam da na svakoj poziciji dodje igrac koji vise moze da pomogne tim ciljevima, ako moze mlad super talentovan i ne mozemo boljeg za te pare naravno da sam za to, ako ima boljih daj bolje. U prevodu posto je cilj bio da se dovede centar koji siri igru ako nemamo love za Bjelicu ili Tobija, mislim da je Todorovic bolja opcija ili na primer Saorez iz izraelske lige kog sam kacio na kkcz temi sa preko 50% za 3 i jos stosta arsenala u napadu a i u odbrani je bolji od Petruseva.

 

Sad ide pasus koji nije bas direktno tebi al da se nadovezem na pricu vezano za mlade kad smo se dotakli toga.

Prosle sezone nismo imali mlade, i? Da li smo neispunjeni zbog toga jer smo osvojili sva 3 trofeja? Ja bar nisam, a siguran sam da navijaci Partizana nisu ispunjeni time sto su imali mlade igrace a nisu osvojili nista. Mladih igraca ce uvek biti i ako su ljudi naricali prosle sezone kao gde je buducnost kluba kad je Lazarevic najmladji, jedna od ludjih prica sigurni, a ponavljala se... Evo odjednom i Ilic i Petrusev a bice na pripremama i Topic i Gacic. Pa u Fmp-u cak 6 mladih iz Zvezdine skole koji ce biti deo abaligaskog kluba. Pa evo imas trojicu juniora koji su uzeli bronzu za u18 reprezentaciju i bili prva petorka Radakovic, Djokovic, Sarenac, Radakovic. Jednostavno bice novih Gudurica, Dobrica, Jovica, Kuzmica...A dok se neko od njih ne isprofilise kao igrac koji moze da doprinese u evroligaskoj ekipi sto je jos jedno 2-3 sezone tada ce i dalje biti u Zvezdi verovatno i Dobric i Lazarevic i Mitrovic i Nedovic mozda i Guduric a vracace se uvek neki Kalinici i Davidovci i bice stranaca i izrodice se novi mladi talentovani igraci i jovo nanovo... Sto kaze Jokic ljudi kod nas ne vole kosarku i sport, ne znaju odnosno nece da se raduju utakmicama i odlasku na utakmice ili gledanje kod kuce i uzivanju u kosarkskoj igri svog tima vec se stalno trazi nesto de su mladi, de su iskusni, de su jos domacij, de su jos stranih, Radonja nema napad, Vj nema odbranu, jovo nanovo sve vidjeno milion puta...

 

Da se vratim na odgovor i sta sam hteo da kazem.

Ako mogu i mladi i domaci i iz kkcz skole da osvojimo Abu to je onda je sve najbolje, ali ako moramo ili mladog potencijala ili iskusnijeg na njegovoj poziciju odnosno trenutno boljeg igraca za slicne novce. Za mlade sam kao neke nosioce u El od toliko godina samo ako su vanserijski talenti ne mora bas Doncic ili Jokic ali moze recimo Bogdan Bogdanovic onomad. Mozda je Topic taj za jedno 2 ili 3 sezone jer ce tad imati godina kao Petrusev i Ilic sada a smatra se jos vecim talentom plus igra na najosetljivijoj poziciju.

 

Da me ne razumes pogresno za mlade sam uvek, ali kao 11.-12.-13.-14. igraca u rosteru, bar sto se tice El. ili samo za jednog od nosioca ako su bas vanserijski odnosno da im se predvidja ozbiljna Nba karijera recimo. Petrusev ne dolazi kao 12. igrac vec ce imati garantovanih 15ak minuta po mecu i nisam siguran da li su ljudi to ukapirali.

 

Da me opet ne razumes pogresno nek me demantuje Petrusev da je bolji igrac od Marka Todorovica vec ove sezone i onda je to obostrana korist, ali za sada je kocka za El po meni. Zapravo sam srecan kad je potpisao i jedva cekam da ga vidim na parketu, ono sto sam hteo da kazem da bi me bolje razumeo je da Petrusev je potpisao jednogodisnji ugovor i on sebe vidi u Nba da je potpisao trogodisnji onda bi pricali o potencijalu o kojem pricamo, ovako da li je instant kvalitet u jednoj sezoni da pomogne Zvezdi da osvoji sto vise pobeda u El odnosno jos vaznije da osvoji Aba ligu u to sumnjam, a ne u to da li ce biti bolji igrac od Marka Todorovica jer bukvalno samo sto nije i vec maltene ima vecu karijeru s obzirom da je bio Mvp Aba lige, deo Efeda i evo sada evroligaske Zvezde.

Link to comment
Share on other sites

Са КСС

 

У склопу припрема за предстојеће квалификационе мечеве против Грчке (25. август, Београд) и Турске (28. август, Истанбул) као и Европско првенство у септембру, мушка „А“ репрезентација Србије је у утакмици затвореног типа савладала Црну Гору са 82:73. Био је ово први тест меч нашег националног тима.

Утакмица у Штарк арени, почела је минутом ћутања за настрадале грађане на Цетињу 12. августа. 2022.

Репрезентација Србије ће свој први јавни тест меч играти у среду, 17. августа против репрезентације Словеније у Љубљани.

Србија: Петрушев, Kопривица, Давидовац, Бјелица, Маринковић 6, Kалинић 2, Лучић 8, Добрић 9, Ристић, Јокић 16, Недовић 4, Јагодић-Kуриџа 3, Мицић 13, Гудурић, Јарамаз, Симанић 9, Милутинов 12

Црна Гора: Вучељић, Илић, Михаиловић 5, Павличевић, Варајић, Баћовић, Радончић, Симоновић 17, Радовић 10, Радебо 5, Дубљевић 17, Николић 2, Спасојевић, Дробњак, Поповић 4, Пери 13.

Edited by Bojdo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...