Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

9 minutes ago, Milos 3.14 said:

Bogdan definitivno nedostaje umesto Dobrica , ali je nama najveći problem u stvari pozicija 4 gde smo ekstremno tanki i ostaje da se nadamo da će Beli da nastavi gde je stao u GSW.

Generalno ta pozicija 4 nam je baš problem i deluje da ćemo se i u budućnosti krpiti

Istina. U nekom trenutku, pre par godina, delovalo je kao da smo tu poziciju resili za deceniju, sa potencijalima Borise, Ilica, Pokusevskog i Smailagica. U ovom momentu, ni u jednog od navedenih ne sme covek da se zakune da ce izrasti u legitimnog EL igraca. Iskreno, mislio sam da ce Smailagic biti next big thing na tom mestu u timu...

Link to comment
Share on other sites

Poku je super ali on em što ima gomilu objektivnih ograničenja da igra za reprezentaciju ima izgleda i bol u predelu prepona .

Ilić ako bude napredovao može biti dobar šljaker na EL/ repka nivou i potencijalno dobar fit uz Jokića.

Meni su pozicije 3 i 4 omiljene u basketu, mi kao nacija imamo fizičke predispozicije da pravimo igrače na tim pozicijama, ali ih na žalost nema dovoljno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milos 3.14 said:

Poku je super ali on em što ima gomilu objektivnih ograničenja da igra za reprezentaciju ima izgleda i bol u predelu prepona .

Ilić ako bude napredovao može biti dobar šljaker na EL/ repka nivou i potencijalno dobar fit uz Jokića.

Meni su pozicije 3 i 4 omiljene u basketu, mi kao nacija imamo fizičke predispozicije da pravimo igrače na tim pozicijama, ali ih na žalost nema dovoljno.

Ma nisu samo cetvorke problem. Vec godinama imamo ozbiljan problem sa prelaskom iz mladjih kategorija u seniore, gde igraci koji su do juce hajpovani kao talenti nestanu sa radara i izgube se. - Miljenovic, Peno, Nakic, Pecarski... niz je strasno dug.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Babaduka said:

 

Jedi piroćanac govna

да га није прецртао КАРИП за месец ипо би гледали исти снимак + златне медаље око врата играча.

 

ПРОКЛЕТ ДА СИ СВЕТИСЛАВЕ

  • Like 1
  • Love 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Casaubon said:

Vec godinama imamo ozbiljan problem sa prelaskom iz mladjih kategorija u seniore, gde igraci koji su do juce hajpovani kao talenti nestanu sa radara i izgube se. - Miljenovic, Peno, Nakic, Pecarski... niz je strasno dug.

 

Biće još duži kad stigne vreme za reprezentraciju generacijama ispod 2003...

Doći će na naplatu nepotizam i privatizovanje funkcija u savezu i par većih klubova. 

Nekim posledicama promena u društvu je potrebno malo više vremena da postanu vidljive.

 

  • Like 6
  • Thanks 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fancy said:

 

Biće još duži kad stigne vreme za reprezentraciju generacijama ispod 2003...

Doći će na naplatu nepotizam i privatizovanje funkcija u savezu i par većih klubova. 

Nekim posledicama promena u društvu je potrebno malo više vremena da postanu vidljive.

 

Ono sto nam vadi glavu iznad vode je sirovi talenat, posto zaista jesmo izvanredno talentovan narod za kosarku ( plus na to treba dodati i fizicke predispozicije jer smo medju najvisim narodima na svetu, narocito oni poreklom iz dinarskog masiva ). Otuda su neki nasi vrhunski igraci takvi vise uprkos nego zahvaljujuci radu struke sa njima i sveopstoj situaciji u drustvu i kosarci. Treba pogledati vaterpolo npr. Od kaznene ekspedicije doci cemo do toga da ce nam biti uspeh medalja u sportu koji jebeno igra 8,9 zemalja

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo novih spekulacija

 

Quote

Kapiten je navodno prekršio disciplinu koja se tiče perioda za spavanje, satnica je određena svim igračima, a Teodosić je nije ispoštovao.

Posle razmišljanja i konsultacija sa preostalim članovima stručnog štaba Pešić je presekao i saopštio Teu da na njega ne računa u nastavku priprema, prenosi Kurir.

"Jedan od ključnih problema u celoj priči je i činjenica da Vasa Micić i Miloš Teodosić ne funkcionišu najbolje zajedno košarkaški. To se već videlo na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre u Beogradu. A prvi dani rada u Staroj Pazovi potvrdili su Pešiću da tu stvari nisu onakve kakve bi trebalo da budu. To je otvorilo ceo problem i nagovestilo da bi moralo da se nađe neko rešenje

https://sportske.net/vest/kosarka/novi-detalji-teodosic-precrtan-jer-je-prekrsio-pesicevo-pravilo-472399

 

 

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Casaubon said:

Ma nisu samo cetvorke problem. Vec godinama imamo ozbiljan problem sa prelaskom iz mladjih kategorija u seniore, gde igraci koji su do juce hajpovani kao talenti nestanu sa radara i izgube se. - Miljenovic, Peno, Nakic, Pecarski... niz je strasno dug.

Pametan trening,minuti na terenu,los savez,nepotizam i stalne vezare ce nas kostati rezultata a talente imamo kao i uvek sto je bilo.Mladje selekcije se jos probijaju talentom,veliki klubovi se jos raspituju sa nase.Danas za gradjenje citave reprezentacije tj skup igraca ti treba sistem,da igraci prodju kroz dobre treninge i da igraju ne samo talenat.Takodje nije svako svetski talenat da se probije bez toga.

Jednostavno neke nase talentovane ce pobediti igraci koji imaju bolje vestine zbog boljeg treninga.Dzabe neko prirodno razumevanje igre i talenat ako igraju protiv manje talnetovanih ali vestijih i snaznijih.Niko se ne rodi sa izgradjenim step bekom.Otud sporadicni uspesi jednog Izraela u mladjim kategorijama,talenta nemaju ni pribliznoog kao mi ali:

Uporedi Uskokovica i Madara,slicni uspesi u mladjim kategorijama-zlata,slicne boljke za seniorsku kosarku e sad jedan ce mozda izboriti karijeru u EL a drugi ne znam da li ce imati karijeru,Razlika je sto Aleksa nema ni jedan potez,vestinu da nadomesti mane,nista ga nisu naucili a i bez toga je bio bolji ood vrsnjaka,Madar bi ga oduvao u 1na1 basketu.A Uskok razume igru ali dzabe kad mu je utakmica borba da ne izgubi loptu,ne dize glavu.Uporedi i igru Vase i Uskoka a ipak bi nizi igrac trebao da ima veci asortiman poteza.

Borisa bio raznovrsniji u napadu sa 16 17,u Zvezdi se ne zna ni da li je trenirao.Izasao sa manje vestina nego kad je dosao.

Tejic bio najbolji u zlatnoj reprezentaciji do povrede pa gde je.

Pecarski MVP nekog prvenstva,dosao u nikad gori partizan oteran posle par meseci,vuce iste mane od juniora,a vala i iste vrline.

Ilic opravdano dosao do ovog nivoa a ljudi ga nisu naucili da drzi loptu kad sutira,sta dalje pricamo.Bukvalno sta je decku Bog dao toliko zna.

To su samo neki igraci na pomenutoj poziciji od kojih nismo napravili nista.Neka drzava bi se ubila oko rada za slicne talente.

Guduric isti kalibar kao ovi ali eto slucajno dobio sansu i probio se,zadrzao karijeru iznad vode i kasnije kad je sazreo,mogao da uvidi mane je radio na njima.Isto Vasa,preziveo nekako do 24 bez uspeha i individualnim radom napredovao.On se kune u njega,kaze stalno napreduje.

Produkti istog su I Alen i Aleksa,vidi se po putu karijera i nacinu igre,utrenirano, spretno,sposobno.Iz Beka Alen ode u GSW.E sad to treba da rade klubovi a ne on sam u krs sali u Borci.

 

Taj rad  treba primeniti na svakom igracu pa mu dati minute da nauci da iskoristi.Nema kod nas ni kluba ni trenera za to.To radi jedan klub,Mega sta god ko rekao.Misko ce sigurno probati sa slicnim talentima a ti pokusaji se broje,naravno da nece svaki izaci kao dobar igrac.Takodje ljudi precenjuju rec talentovan igrac,ne mora to da bude uvek lider ekipe,dovoljno je jedan Dobric za rotaciju na svake 2 3 generacije u kult reprezentacije ostaje tu.A nama resursi dozvoljavaju vise od toga.

 

Jednostavno reprezentacija je danas produkt dobrog rada sa igracima,dobre organizacija,dobar savez a ne samo talenti.Hrvati imaju talenti a sve ostalo nemaju a necemo ni mi.Dozvoljavaju se stranci u uzrastu od 13 godina,sta dalje.

Umesto jednog milionskog pojacanja zelimiru moglo je da se ulozi u dve salice,15 trenera,15 sportskih lekara,menazdera koji ce raditi u savezu.Ako to ne mozemo onda dati subvencije Misku pod ultimatumom da nastavi ovako ali bez stranaca.

 

Da sumiram,dobrim radom talenti imaju vece sanse za uspeh ,oni manje talentovani ce biti bolji igraci sa dobrim radom.Resursi/talenat+rad=igraci,zna se gde mi gubimo i zbog cega necemo iskoristiti resurse.

 

6 minutes ago, Sector said:

Damage control.

Klasican.Pritom jadno i kasno kako i prilici krs savezu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, fancy said:

 

Biće još duži kad stigne vreme za reprezentraciju generacijama ispod 2003...

Doći će na naplatu nepotizam i privatizovanje funkcija u savezu i par većih klubova. 

Nekim posledicama promena u društvu je potrebno malo više vremena da postanu vidljive.

 

Ako necemu mozemo da se nadamo u buducnosti , to i jesu igraci ispod 2003 godista, ima  tu talenta , nisu svi gurani samo  preko veze,  mada ima i toga dosta.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Imaš ovde šemu

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/EuroBasket_2022_knockout_stage

 

Mi smo u grupi D. 

 

Grupa A Španija, Crna Gora, Turska, Gruzija.. 

 

Grupa B: Francuska, Litvanija, Slovenija, Nemačka

 

Grupa 😄 Grčka, Italija, Hrvatska, Ukrajina

 

Grupa 😧mi, Češka, Poljska, Finska, Izrael..

 

U 1/16 se ukrštaju C i D grupa

 

 

 

span widget

Edited by Kenozoik
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, ChrisJudd said:

Na kladionicama smo i dalje blagi prvi favoriti. Trenutni subjektivni osećaj poraz u qf od Francuske ili Litvanije. 

Uh,uh...i da se nije desio ovaj picvajz,ja mislim da mi nismo prvi favoriti.

Ispred bih stavio Sloveniju i Francusku..mozda i Grcku cak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Drug Crni said:

Uh,uh...i da se nije desio ovaj picvajz,ja mislim da mi nismo prvi favoriti.

Ispred bih stavio Sloveniju i Francusku..mozda i Grcku cak.

Po meni Fra bez De Koloa ce imati problema sa organizacijom napada ukoliko se Ertel ne povampiri i odigra kao pre 3-4 god. Oni su i ranije poradjali poene, a tek sad ce da bude frke i zato mi nisu glavni favoriti.

 

Favoriti za zlato - Slovenija, Grcka i mi

Mogu da se ukljuce u borbu za medalje Francuska i Spanija

Potencijalna iznenadjenja Ceska i Nemacka

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako je to odjednom ciglarska Grčka postala glavni favorit za zlato? Isti su to igrači odranije + Dorsi. Imam utisak da se te liste favorita više prave po nekakvoj inerciji. Čak se i nikad lošija Španija stavlja kao kandidat za medalju. Moje mišljenje, možda grešim.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Drug Crni said:

Uh,uh...i da se nije desio ovaj picvajz,ja mislim da mi nismo prvi favoriti.

Ispred bih stavio Sloveniju i Francusku..mozda i Grcku cak.

 

Za Grke bih sačekala još neki (da ne kažem ozbiljniji) test osim nenaštelovane Španije pa da procenim, ali se slažem da će biti jaki. Mislim da je grčki selektor naučio kako da okupi tim oko Janisa.

 

Francuska je sigurno ispred nas, Slovenci možda na herc i tu ludačku želju za pobedom.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...