Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

50 minutes ago, propolis said:

 

Tim iznad svega je  poruka jer ako bi se sazvala konferencija ispalo bi da je slučaj velika drama i da je to kao mnogo bitno.

 

Ako je Kari otpisao Tea iz nekošarkaških razloga, to je sve samo ne tim je iznad svega. To je ja sam iznad tima. A ne bi bilo razloga za ovakvu ćutnju ako su razlozi košarkaški.

 

Edited by DameTime
typos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

"Ne znam razlog zašto je Teo otpao i šta se desilo. Treba da poštujemo ono što je uradio i da se prema njemu odnosimo sa poštovanju. Ako ne planiraš da vodiš Tea, onda ga ne zoveš. Dakle, ne zoveš ga na pripreme, pa ga skratiš. Ne znam šta se desilo, jedino ako je Teo ne znam šta napravio, mada mi ne deluje kao takav tip", rekao je Milojević.

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2022&mm=08&dd=09&nav_id=2195702

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Kontra said:

Ne vredi pisati izgleda.

 

Niko ne zamera Kariju što bira tim, jasno je da je on selektor. Iskreno ni ja ga ne bih zvao ni ovog leta a ni prošlog.

 

Ali ovako ophodjenje prema jednom Milošu Teodosiću je nečuveno. Velika sramota za savez. Ako to nekima ne smeta, to već mogu da razumem.

Kako se iz ekipe sklanja igrač koji ne želi da se prilagodi trenerovoj koncepciiji? Piše mu se molba da sam ode ili se objavi da selektor više ne računa na njega. Za samog Tedosića je bolje da sve prođe bez buke pošto samo on može da izgubi u celoj ovoj priči. Digla se kuka i motika željna skandala,verovatno nema visè nekog rijalitija na pinlu pa daj da od košarke to napravimo. Selektor je tako odlučio i to posle puno razgovora i sa igračem i sa ljudima iz saveza. Tačka, kalvr KZŠ i kakve društvene mreže.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Magia said:

 

Ovo sam znao od pre, ali iskreno nikad nisam znao zbog cega je to tako? Imamo li neki napismen dokaz? 🙂

 

zbog cega ne mogu zabraniti? 

 

Quote

This is a reminder that, under the NBA's agreement with FIBA, NBA teams are required
to permit their players to play in certain major national-team
competitions, provided that adequate insurance is obtained.


"These include the Olympics, world championships, continental
championships [such as the European Championships], and relevant
qualifying tournaments."

 

ovo je bilo poslato nba ekipama pre 15 godina. verujem da i je i dalje takav slucaj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, goldberg said:

Malo malo pa kljucevi. Pa nije reprezentacija automobil pa da samo jedan moze da vozi.

 

Srbija posle dugi niz godina nema skoro nijednog beka bar na EL nivou. Samo Teodosic, Micic, Guduric i Bogdanovic i dalje mogu da se nazovu kvaltetnim igracima na pozicijama 1 i 2. Sve ostalo su igraci zadatka, suvi proseci koji ne mogu da nose tim na svojim ledjima niti da imaju bitnu ulogu.

Rezon da Teodosic nije kompatibilan sa Jokicem je kao da neko napise sta ce Grckoj Calathes, imaju Giannisa koji je isto ciglar, daj nekog Larentzakisa, on je suter. Ili, sta ce Spaniji Rudy, vreme je za penziju i da se kljucevi daju Abaldeu. :classic_unsure:

Svaka reprezentacija itekako uvek racuna na svoje dugogodisnje asove, niko ne kaze, e evo ga novi mladji lider vreme je da stariji odu u penziju. Samo kod nas je nenormalno da se nakon 30. rodjendana igra za reprezentaciju, jer se karijera pocinje rano, zavrsava rano i uvek kroz reprezentaciju moraju da se guraju novi igraci. Pogotovo sada je potrebno da ovi stariji odigraju sto je moguce duze jer naslednike nemamo cak ni u tragovima. 

Verujem da je ovo bio odgovor na moj post o nekompatibilnosti Tea i Jokića.

 

Ne znam koliko si pratio NBA partije Jokića, ali da jesi, video bi kakvi igrači Jokiću odgovaraju i da je recimo Nedović neuporedivo više kompatibilniji sa Jokićem od Tea koji se kreće bez lopte kao invalid. Super je on za dobar pas i koja trica, ali time se umanjuje Jokićevo crtanje i uticaj po terenu, a obojica zajedno su defanzivna katastrofa po Srbiju. Šta da ti kažem, kretanje bez lopte je danas temelj najvećeg levela u košarci ikad viđenog. Na tome počiva igra Voriorsa, a na tome se i bazira Jokićev uticaj na samu igru.

 

I ovo poređenje sa Grcima je u najmanju ruku smešno, mešanje baba i žaba, jer ekipa mnogo bolje funkcioniše kada ekipa ima sjajnu odbranu, onda ima ima pokrića i da bude ciglatorska, na stranu što Janis pravi dobre procente u reketu. Ekipe kada vide Tea i Jokića u odbrani, pa još sa Nedovićem, samo polako otkopčavaju šlic sa osmehom. Treba mi onaj čuveni gif Kronostime.

 

Da se vratim na napad Srbije. Za napad Srbije je mnogo bolje da Jokić bude okružen igračima koji dosta trče i imaju sjajne fizičke predispozicije ili da budu dobro tricaši kao Gudurić. Sa Jokićem i Teom malo šta bismo dobili na kreaciji, jer ne mogu svi dobiti loptu, plus napad ne bi imao flow, jer Teo voli loptu, nego da trči.

Link to comment
Share on other sites

2008-a godina, ja sa drustvom u Areni na utakmici Srbija-Madjarska, prva utakmica otkako nas je Duda preuzeo. Arena prepuna. Moji tupavi drugari su naravno navijali za Partizan i iskljucivo gledali sta radi jebeni TNT. Utakmica bila u egalu (prvih 5 minuta 😁) dok nije usao jedan cupavi deckic, bacio 2 magicne asistencije Novici, lagani ulaz i iznudjena bacanja za nekih +10 koje je ubrzo preraslo u +20. 

 

Ostatak utakmice smo gledali kako Branko Cvetkovic pokusava da se upise (uspeo je minut pred kraj cini mi se). Kod Madjara najbolji bio Marton Bader.

 

 

  • Like 5
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Perkos2 said:

Kako se iz ekipe sklanja igrač koji ne želi da se prilagodi trenerovoj koncepciiji? Piše mu se molba da sam ode ili se objavi da selektor više ne računa na njega. Za samog Tedosića je bolje da sve prođe bez buke pošto samo on može da izgubi u celoj ovoj priči. Digla se kuka i motika željna skandala,verovatno nema visè nekog rijalitija na pinlu pa daj da od košarke to napravimo. Selektor je tako odlučio i to posle puno razgovora i sa igračem i sa ljudima iz saveza. Tačka, kalvr KZŠ i kakve društvene mreže.

 

Za početak bih istakao da savez nije objavio da selektor više ne računa na njega. To je učinio Djordje Matić.

 

Ako ovo imam u vidu onda mi je zaista teško da uzmem u obzir ovaj pokušaj insajderisanja sa tvoje strane.

 

Sa druge strane, ako bih uzeo u obzir ovo što si napisao u ostatku posta. Kao misaoni eksperiment, neka je sve tačno, neka je Miloš takav kakvim ga predstavljaš.

 

Prvo, mogao je selektor da razgovara sa njim i pre objavljivanja šireg spiska. Drugo, da saziva se konferencija za štampu i odaje se poštovanje prema velikom igraču. Valjda postoje i neke vrednosne kategorije iza kojih se može stati.

 

Čisto da ne bude zabune, karte za prvenstvo kupljene.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Da si gledao, video bi koliko je sjajno odigrao plej of. Bez problema je čuvao najbolje igrače lige (Luku i Tejtuma). Sjajne performanse je dao u odbrani. GSW je gledao da ga zadrži nekako, ali on je rešio da mu je vreme za Evropu. Ne bih nimalo potcenio uticaj Bjelice na ovom EP-u. To je verovatno i poslednje prvenstvo u repki, verujem da želi po svaku cenu zlato.

 

Pun iskustva koji će da krvari kolena iza Jokića, a nije mu strano ni da udeli pravovremeni pas i izmisli neke poene. Čini se da bi mogao biti neizostavni deo šampionske ekipe. Prekopotreban u rotaciji sa činjenicom da nemamo neku sjajnu opciju na krilnom centru.

Preterujes mislim, al ajde nek si u pravu.

Link to comment
Share on other sites

Kako bude bice, ukoliko uradimo nesto zaboravice se ovo, ukoliko ne uradimo ide stotine hiljada komentara na racun Karija oko Teo situacije. Ishod niko ne zna trenutno a valjda svi zelimo neku medalju i samo to je cilj i samo to je vazno, a ne ko ce da igra pa bio i Jokic izbacen to je sve selektorova odgovornost i njemu cemo da sudimo tek na kraju. Na stranu sto se slazem sa Milojevicem i da nije trebalo onda uopste da ga zove na siri spisak ili da isti dan da izjavu zbog cega, ali to vise nije ni vazno, bar meni. Cucemo 15. Avgusta razlog i to je to.

 

Ovo vidim kao 14 igraca kada se dodatno bude skratio spisak.

 

Micic, Jaramaz

Guduric, Nedovic, Marinkovic

Kalinic, Lucic, Dobric

Bjelica, Davidovac, Kuridza

Jokic, Milutinov i Petrusev

 

Marinkovic mislim da prvi otpada i tu dolazimo do 13. Sledeca dilema kapiram da je Davidovac ili Kuridza i to je to.

 

Moguci scenariji su i da Marinkovic upadne kao peti bek posto je cistiji bek od Dobrica pa da Dobric izvisi. Mozda i Petrusev da ispadne da se oslonimo na Jokic/Milutinov tandem da Bjelica pokrpi na 5 ako bude trebalo a samim tim i i pomeranje Kaline na 4, a Lucic i Dobric na 3 samo u tom slucaju Bjelica ili Milutinov onda nemaju minute a ja sam siguran da ce Bjelica igrati na 4 a Jokic 25-30min na 5 i ostatak Milutinov. Poslednji scrnario koji je moguc je i Davidivac i Kuridza da izvise: Jokic i Milutinov na 5, Bjelica i Kalina na 4, Lucic i Dobric na 3, Guduric i Nedovic na 2, Micic i Jaramaz na 1 i u 12 da imas Marinkovica kao jos jednog beka i Petruseva na 5 kao trecu opciju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 "Trener mora da shvati da on ne sme da bude iznad igrača, nikad" 

 

Vidi se, Kari je baš dosledan izjavama koje daje,nema šta. 

 

Elem, pojavilo se zrnce nade za Avramovića. Samo pitanje je da li je Kari spreman da ga čeka. 

 

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/ima-jos-nade-za-avramovica-kontrola-kroz-dve-nedelje-pa-konacna-odluka/427362

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kenozoik said:

 "Trener mora da shvati da on ne sme da bude iznad igrača, nikad" 

 

Vidi se, Kari je baš dosledan izjavama koje daje,nema šta. 

 

Elem, pojavilo se zrnce nade za Avramovića. Samo pitanje je da li je Kari spreman da ga čeka. 

 

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/ima-jos-nade-za-avramovica-kontrola-kroz-dve-nedelje-pa-konacna-odluka/427362

 

A kako je on pokazao da je iznad igrača? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kontra said:

 

Za početak bih istakao da savez nije objavio da selektor više ne računa na njega. To je učinio Djordje Matić.

 

Ako ovo imam u vidu onda mi je zaista teško da uzmem u obzir ovaj pokušaj insajderisanja sa tvoje strane.

 

Sa druge strane, ako bih uzeo u obzir ovo što si napisao u ostatku posta. Kao misaoni eksperiment, neka je sve tačno, neka je Miloš takav kakvim ga predstavljaš.

 

Prvo, mogao je selektor da razgovara sa njim i pre objavljivanja šireg spiska. Drugo, da saziva se konferencija za štampu i odaje se poštovanje prema velikom igraču. Valjda postoje i neke vrednosne kategorije iza kojih se može stati.

 

Čisto da ne bude zabune, karte za prvenstvo kupljene.

 

 

Znači Pešić se jedno jutro probudio i rešio da zajebe Teodosića i nervira navijače.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Kenozoik said:

 "Trener mora da shvati da on ne sme da bude iznad igrača, nikad" 

 

Vidi se, Kari je baš dosledan izjavama koje daje,nema šta. 

 

Elem, pojavilo se zrnce nade za Avramovića. Samo pitanje je da li je Kari spreman da ga čeka. 

 

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/ima-jos-nade-za-avramovica-kontrola-kroz-dve-nedelje-pa-konacna-odluka/427362

 

Da je rec o Bogdanovicu, cekanje bi bilo smisleno. Zdrav Avramovic je tugaljivo resenje za reprezentaciju. Rovit Avramovic tek nije resenje ni za sta.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Casaubon said:

Da je rec o Bogdanovicu, cekanje bi bilo smisleno. Zdrav Avramovic je tugaljivo resenje za reprezentaciju. Rovit Avramovic tek nije resenje ni za sta.

Pre jedno 2 meseca, još pre nego što se saznalo za Bogdanovu povredu, delio sam to mišljenje. 

 

Serijom odluka selektora (mali broj bekova pozvanih, nepozivanje Andjušića, pa odstranjivanjem Tea) došli smo u situaciju da se nadamo i takvom rovitom Avramoviću. 

 

Da nije tužno, bilo bi smešno, da jedan iskusni lisac kakav je Kari ponovi istu grešku koju je napravio Sale pre par godina. Pa smo išli na prvenstvo sa 4 beka i tipa 6 centara. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kenozoik said:

Pre jedno 2 meseca, još pre nego što se saznalo za Bogdanovu povredu, delio sam to mišljenje. 

 

Serijom odluka selektora (mali broj bekova pozvanih, nepozivanje Andjušića, pa odstranjivanjem Tea) došli smo u situaciju da se nadamo i takvom rovitom Avramoviću. 

 

Da nije tužno, bilo bi smešno, da jedan iskusni lisac kakav je Kari ponovi istu grešku koju je napravio Sale pre par godina. Pa smo išli na prvenstvo sa 4 beka i tipa 6 centara. 

Ja sam verovatno u strasnoj manjini, ali meni je ovo potencijalno otpadanje Avramovica malcice popravilo raspolozenje posle otpisivanja Teodosica. Da se ogradim - Ispade na temi da ne mogu da ga podnesem, a zapravo nije u njemu kao konkretnom pojedincu problem, vec citav taj tunjavi tip igraca koji se kroz karijeru provlaci bez ukljucivanja mozga, za koje je lucidnost slucajnost, smatram da nije dorastao reprezentaciji. On je samo vidljivi predstavnik tog arhetipa koji trenutno preti da ni kriv ni duzan igra u najbitnijem dresu. edit: ili jednostavnije - da je Birca bek, bio bi Avramovic.

Edited by Casaubon
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Casaubon said:

Ja sam verovatno u strasnoj manjini, ali meni je ovo potencijalno otpadanje Avramovica malcice popravilo raspolozenje posle otpisivanja Teodosica. Da se ogradim - Ispade na temi da ne mogu da ga podnesem, a zapravo nije u njemu kao konkretnom pojedincu problem, vec citav taj tunjavi tip igraca koji se kroz karijeru provlaci bez ukljucivanja mozga, za koje je lucidnost slucajnost smatram da nije dorastao reprezentaciji. On je samo vidljivi predstavnik tog arhetipa koji trenutno preti da ni kriv ni duzan igra u najbitnijem dresu.

Godinama smo bili prinudjeni da gledamo mučenog Birču, Štimca, koji su ni krivi ni dužni upadali u roster zahvaljujući povredama igrača, jedan Avramović zaslužuje da bude nagradjen za igre i lojalnost repki u onim nesrećnim prozorima. 

Hoću da kažem, razumem te šta govoriš, ali ovo je naša realnost. Ne mogu svi da budu Jokić bb iq level, nije realno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

 

:classic_mellow:

 

Kad igraš sa Teom, on te napravi 30% boljim nego što jesi. Sve je lako. Protrčiš kroz reket - dobiješ pas. Ostaneš sam - dobiješ pas. Nema šanse da zakasni lopta pa posle bude nisam te video...

 

Floor general 🙂 

  • Love 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...